User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Eksperde Baþýma Gelenler

Yaþ
    32
    Þehir
    Samsun
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Eksperde Baþýma Gelenler

Otokoç ikinci elde kampanya olunca yaptým bir delilik ve leonu satýp c5 aircross almaya karar verdim. Leonu alýrken eski sahibinin yaptýrdýðý ekspertiz raporu vardý ve araç full orijinaldi. Alýrken ben de ekspertiz yaptýrdým yine full orijinal çýkýnca gönül rahatlýðýyla satýlýða koydum. Yeni arabanýn fiyatý ucuz olunca ben de aracýma piyasanýn çok altýnda bir fiyat yazdým ve 575.000'e Ankara'dan biriyle anlaþtýk.
    Adam uçak biletini alýnca ben de otokoça kapora gönderdim arabayý opsiyonlattým. Arkadaþ geldi arabayý ekspertize soktu ama ben þok. Sol arka kapýda lokal boya, sað ön çamurlukta da boyasýz göçük düzeltme çýktý. Alýrken yaptýrdýðým ekspertiz firmasý ile adamýn götürdüðü ekspertiz ayný firma. Ýstanbul'daki bayiyi aradým araþtýrýp dönelim dedi. Hangi birine üzüleceðimi þaþýrdým. Adama mahçup olduðuma mý yanayým, lokal boyalý arabayý boyasýz diye aldýðýma mý yanayým, diðer arabaya kapora gönderdiðime mi yanayým.
    Çok hýzlý karar vermem lazýmdý. Ya adamýn masraflarýný karþýlayacaktým, yaklaþýk 3k, eksperle davalýk olacaktým. Bu durumda otokoç kaporayý yakar mý bilmiyorum, kaporadan olma ihtimalim vardý. Ya da lanet olsun deyip adama indirim yapacaktým ki öyle yaptým. Adama 4 bin indirim yaptým notere giderken eksper aradý 1000 km ya da 1 yýl sigortasý var ama 1000 kilometreyi geçtiði için sigortadan para alamazsýnýz ama dava açabilirsiniz dedi. Davada bilir kiþinin raporuna göre ne karar çýkacaðý mechul. Ekspere 4.000TLindirim yaptým onu karþýlayýn konu kapansýn teklif ettim. Lokal boyaya 4.000 TL indirim mi olur, isterseniz hukuki yollarla devam edelim diyor. Anlayacaðýnýz tam bir çýkmaza girdim. En son adam 1.500 TL göndereyim konu kapansýn dedi. Lanet olsun dedim gönder.
    Ne yalan söyleyeyim þu an içim içimi yiyor. Bir þeytan diyor 1500'ü geri gönder aç davaný uðraþ bunlarla. Bir þeytan da diyor 2500 lira için deðmez çek sineye devam et. Ýnanýlmaz stresli bir gün geçirdim. Siz olsanýz ne yapardýnýz ?
    Konu GökhanO tarafýndan (20-10-2022 Saat 10:49 ) deðiþtirilmiþtir.

burcinkarabacak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ANKARA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    telefondan mý yazýldý bilmiyorum ama karakterler çok sorunlu

okudum sorunu ama bence alacaðýnýz araba içinize sindi ise uðraþmayýn eksper vs. alacaðýnýz araba hayýrlý olsun þimdiden.

saygýlar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

turboman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birisi türkçe mealini yazsýn gözüm kör olacak
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

r3dkit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    ANKARA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senelerdir anladýðým ve mantýklý bildiðim þey, 3-5 lira için araba ticaretinden vazgeçilip dava mava uðraþýlmaz. Türkiye de yaþýyoruz bir halt çýkmaz boþa senelerce uðraþtýðýnla kalýrsýn.
    Find what you love and let it kill you

OMTechJr. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý gokhan g. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Otokoç ikinci elde kampanya olunca yaptým bir delilik ve leonu satýp c5 aircross almaya karar verdim. Leonu alýrken eski sahibinin yaptýrdýðý ekspertiz raporu vardý ve araç full orijinaldi. Alýrken ben de ekspertiz yaptýrdým yine full orijinal çýkýnca gönül rahatlýðýyla satýlýða koydum. Yeni arabanýn fiyatý ucuz olunca ben de aracýma piyasanýn çok altýnda bir fiyat yazdým ve 575.000'e Ankara'dan biriyle anlaþtýk.
    Adam uçak biletini alýnca ben de otokoça kapora gönderdim arabayý opsiyonlattým. Arkadaþ geldi arabayý ekspertize soktu ama ben þok. Sol arka kapýda lokal boya, sað ön çamurlukta da boyasýz göçük düzeltme çýktý. Alýrken yaptýrdýðým ekspertiz firmasý ile adamýn götürdüðü ekspertiz ayný firma. Ýstanbul'daki bayiyi aradým araþtýrýp dönelim dedi. Hangi birine üzüleceðimi þaþýrdým. Adama mahçup olduðuma mý yanayým, lokal boyalý arabayý boyasýz diye aldýðýma mý yanayým, diðer arabaya kapora gönderdiðime mi yanayým.
    Çok hýzlý karar vermem lazýmdý. Ya adamýn masraflarýný karþýlayacaktým, yaklaþýk 3k, eksperle davalýk olacaktým. Bu durumda otokoç kaporayý yakar mý bilmiyorum, kaporadan olma ihtimalim vardý. Ya da lanet olsun deyip adama indirim yapacaktým ki öyle yaptým. Adama 4 bin indirim yaptým notere giderken eksper aradý 1000 km ya da 1 yýl sigortasý var ama 1000 kilometreyi geçtiði için sigortadan para alamazsýnýz ama dava açabilirsiniz dedi. Davada bilir kiþinin raporuna göre ne karar çýkacaðý mechul. Ekspere 4.000TLindirim yaptým onu karþýlayýn konu kapansýn teklif ettim. Lokal boyaya 4.000 TL indirim mi olur, isterseniz hukuki yollarla devam edelim diyor. Anlayacaðýnýz tam bir çýkmaza girdim. En son adam 1.500 TL göndereyim konu kapansýn dedi. Lanet olsun dedim gönder.
    Ne yalan söyleyeyim þu an içim içimi yiyor. Bir þeytan diyor 1500'ü geri gönder aç davaný uðraþ bunlarla. Bir þeytan da diyor 2500 lira için deðmez çek sineye devam et. Ýnanýlmaz stresli bir gün geçirdim. Siz olsanýz ne yapardýnýz ?
    demek istemiþ þair.

d3n1s - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý r3dkit Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    senelerdir anladýðým ve mantýklý bildiðim þey, 3-5 lira için araba ticaretinden vazgeçilip dava mava uðraþýlmaz. Türkiye de yaþýyoruz bir halt çýkmaz boþa senelerce uðraþtýðýnla kalýrsýn.
    + olarak, en nihayetinde kazansan dahi aradan gecen zaman, davayi kazanana kadar harcadiklarin, yasadigin sinir harbi yanina kar kalacak. Paranin zaman degerinden bahsetmiyorum bile. Gunumuz kosullarinda iki bin bes yuz Turk Lirasi icin degmez. Basinizin gozunuzun sadakasi olsun, yeni araciniz da hayirli olsun
    öyle iþte.

eminkilic61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    575.000 tl içinde 2.500 tl için strese girdiðinize deðmez ama eksper firmasý merkeziyle görüþüp durumu bildirin.
    gerekirse þubeye iþlem,ceza,kapama vs yapsýnlar

Þehir
    -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende baþýma gelen bir þeyi anlatayým,
    Boyasýz arabam ile kaza yaptým. Yetkili serviste onarým gördü. Alacak arkadaþ tarcanlar/ankara ya götürdü ve tavan boyalý çýktý. Böyle bir þey imkansýzdý. Yaptýrdýðým yetkili servisi aradým ve onarým fotoðraflarýný istedim, baþka bir yetkili servise götürdüm ve boya ölçümü yapýlmasýný istedim, daha sonrada otorapor ve pilot garaja, birde sanayide ustama gösterdim, hepsinde tavan boyasýz çýktý. Elimdeki tüm raporlar ve servisten yaptýrdýðým tespit ile tarcanlara gittim, sadece biz öyle gördük kusura bakmayýn dedi.

yyk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Hereke
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Doðu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Boyasýz arabam ile kaza yaptým. Yetkili serviste onarým gördü. Alacak arkadaþ tarcanlar/ankara ya götürdü ve tavan boyalý çýktý. Böyle bir þey imkansýzdý. Yaptýrdýðým yetkili servisi aradým ve onarým fotoðraflarýný istedim, baþka bir yetkili servise götürdüm ve boya ölçümü yapýlmasýný istedim, daha sonrada otorapor ve pilot garaja, birde sanayide ustama gösterdim, hepsinde tavan boyasýz çýktý. Elimdeki tüm raporlar ve servisten yaptýrdýðým tespit ile tarcanlara gittim, sadece biz öyle gördük kusura bakmayýn dedi.

kavga çýkaracak açýklamada bulunup sonra da kusura bakmayýn diyorlar , kusura bakmasýnlarda tarcanlar bu iþin b*kunu çýkarttý : /
    Þüphe , tek gerçektir ...

KÖROÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý turboman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Birisi türkçe mealini yazsýn gözüm kör olacak
    lokal boyalý araba için ömründen ömür gitmüþ arkadaþýn, 4 bin indirim yapmýþ alýcýya. 1500 ü bir yerden geri almýþ 2.5k zararý var.

Bu boya iþini bu kadar büyütülecek hale getiren emeðe geçen herkesin arabasýnýn tavanýna saksý düþsün. Ne boyaymýþ arkadaþ.

Ayakkabýn eskiyor boyuyorsun, evin eskiyor boyuyorsun, sokaktaki kaldýrým eskiyor boyanýyor. Ama araba o kadar kutsal bir nesne ki boyanamamalý, bu düþünce çok fantastik ya.

fatihdurutuna - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    30
    Þehir
    ÝZMIR
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkede ne yazýkki hukuk en son baþvurulmasý gereken mecra, kendi adaletinizi kendiniz saðlayabildiðiniz kadar saðlayýn yoksa uðraþtýðýnýzla kalýr, üstüne birde iþin sonunda mahkemeden abuk sabuk kararlar çýkar canýnýz daha çok sýkýlýr. Arabayý alýrken yedik içtik 2500 liralýk masraf yaptýk gibi düþünün. Hayýrlýsý olsun bu arada.

KÖROÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý fatihdurutuna Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu ülkede ne yazýkki hukuk en son baþvurulmasý gereken mecra, kendi adaletinizi kendiniz saðlayabildiðiniz kadar saðlayýn yoksa uðraþtýðýnýzla kalýr, üstüne birde iþin sonunda mahkemeden abuk sabuk kararlar çýkar canýnýz daha çok sýkýlýr. Arabayý alýrken yedik içtik 2500 liralýk masraf yaptýk gibi düþünün. Hayýrlýsý olsun bu arada.
    Dava aç avukat tut = en az 10k masraf.

Dava süreci bilir kiþisi tutanaðý vs si zaman kaybý ve masraf.

Dava neticesi olumlu olursa aracýn o günkü deðerine göre iþlem yapýlýr dava 2024 de bitti diyelim araba reel 1 milyon 2022 deðeri 500 bin.

Kaybettin karþý vekalet ücretini öde = yine masraf.

Netice de tüm yol masraf + zaman kaybýna geliyor.

Bu kadar yýpratmamasý lazým boya için insanlarýn kendisini. Hayatta çok daha anlamlý sorunlar var.

8.000rpm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1500 alabilmene çok sevindim çok da þaþýrdým
    ekside kalan 2500 için hiç arkana bakma düþünme yaþanmamýþ say baþýnýn gözünün sadakasý olsun öyle düþün geç git , sonuçta 2 depo mazot parasý
    yeni araban hayýrlý uðurlu olsun kazasýz belasýz kullanmak nasip olsun
    sattýðýn araba da yeni sahibine hayýrlý olsun
    bu devirde hakkýný aramak davalar mahkeme vs vs vs , hastalýk sahibi olursun bir de o tedavinin masrafý çýkar

Yaþ
    32
    Þehir
    Samsun
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakmayýn telefondan yazdýðým için karakterler bozuk çýktý. Temenni ve iyi dilekleriniz için teþekkür ederim

Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aldýðým aracý ümrana götürmüþtüm aküsü sapasaðlam dediler, eve geldim park ettim akü bitmiþ, gece gece dükkan açtýrdýk akü deðiþtirdik. Satýcý büyük ihtimalle takviye yaptý geldi kontaðýda kapatmadýlar eksperde falan. Yani güven olmuyor çoðu ekspere.

eminkilic61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Doðu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    korkunç bir olay ya

Alpii - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Fikirtepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Seneca Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben aldýðým aracý ümrana götürmüþtüm aküsü sapasaðlam dediler, eve geldim park ettim akü bitmiþ, gece gece dükkan açtýrdýk akü deðiþtirdik. Satýcý büyük ihtimalle takviye yaptý geldi kontaðýda kapatmadýlar eksperde falan. Yani güven olmuyor çoðu ekspere.
    2 hafta önce aynýsý baþýma geldi. Bursa nilüfer ümran’ýn iyi yazdýðý akü; 2 gün sonra bitik çýktý. Böyle bir þey olamaz, uðraþsak uðraþtýðýmýzla kalýrýz yemin ediyorum.
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

CüneytIþýkkent - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Turkey/Istanbul/B.evler
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldýðým araçlarda çevrem olmasýndan ötürü mekanik kýsmý çoðunlukla markasýndan anlayan ustama götürüp göstermeye çalýþýrým. Kaporta boya kýsmýnda çok takýntýlý deðilimdir fakat satarken gösterebilmem için elimde bulunmasý adýna exper'e sokuyorum ülkede gerektiðinden fazla abartýlýyor maalesef boya meselesi.

Ormanci - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok büyütülecek bir mevzu deðil bence. Lokal boyalý olsun ne olur. 4 bin fazla bile inmiþsiniz. Alacak olan kiþi olsam gerçekten öyle bir þey var ise önemsemem, alýr geçerim o saatten sonra. Ya da araç sahibi olsam indirim falan da yapmazdým. Zaten fiyatý uygun tuttum demiþsiniz, alýyorsan al kardeþim, yoksa s.git...

Bir de þu durum çeliþkili veya saçma geldi, "alacaðýnýz araç ucuz diye" kendi sattýðýnýz aracý "çok altýnda" ilana verdiðinizi söylüyorsunuz. Sonra 4 bin TL indim diye üzülüp, "bizce" saçma bir sebepten ekspertizin peþine düþüyor ve oradan da para talep ediyorsunuz. Üstelik buna siniriniz bozulmuþ, üzülmüþsünüz, yazýnýzdan öyle anlaþýlýyor yani. Dava falan bile diyorsunuz. Madem öyle sattýðýnýz aracý niye "çok altýnda" ilana veriyorsunuz? 25-30 gitmiþ demek ki. 4 bin yerine oturun ona üzülün bence

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler