User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Eksperde Başıma Gelenler

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarcanlarla şubeleşmeden önce iyi olabilir ama şubeleşme başlayınca klasik olucak ama kalite iş bilirlik gidiyor.kendi videolarında yılların tecrübesi var biliyoruz buluyoruz diyo ama sonra'da şubeleşme için 1 yıl eğitim veriyolar.1 yıllık eğitim ile nasıl olucak bu iş ?
    Seat IBIZA FR

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakikaten anlamıyorum ya, arabanin sol arka kapısında boya var diye neden 4bin lira daha ucuz oluyor araba? mantıken zaten emsallerinden ucuz arabaysa kapısında boya varsa sevinmen lazim, adam yaptirmis en azindan arabayi, cizik mi bıraksın.

turkiyedeki su boya takintisini anlamak hakikaten cok zor, hadi desen tavan boyalı, kaput ve on iki çamurluk falan anliycam şüphelenirsin bir seyden de, arka kapıdaki lokal boya... inanilmaz...

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1500TL kabul etmeniz dava sürecinde size sıkıntı yaratabilir, onlar da haricen anlaşıldığını ve zararın tazmin edildiğini iddia edecektir muhtemelen, bana kalsa 2500₺ için bu tip işlere girmeyin derim.

Dava için bir miktar masraf yapacaksınız, olay karmaşık olduğu için bir avukat tutmak elzem,ilk bölge mahkemesi istinaf süreci vs yargılamanın tamamlanacağı süre de düşünüldüğünde attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakikaten anlamıyorum ya, arabanin sol arka kapısında boya var diye neden 4bin lira daha ucuz oluyor araba? mantıken zaten emsallerinden ucuz arabaysa kapısında boya varsa sevinmen lazim, adam yaptirmis en azindan arabayi, cizik mi bıraksın.

turkiyedeki su boya takintisini anlamak hakikaten cok zor, hadi desen tavan boyalı, kaput ve on iki çamurluk falan anliycam şüphelenirsin bir seyden de, arka kapıdaki lokal boya... inanilmaz...
    boya takıntısı aslında sebebi nasıl boyandığı.sanayide bir sürü boyacı var.aracı alıyorsunuz 1 sene sonra vernik atması olabilir.altında ince macun varsa o çatlar.bir sürü etken var haklı olarak'da insan düşünüyor.renk tutturmak başka bir nokta ona daha girmedim.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit gelsin.

Mesela araca astar ince macun çekiliyor sonrasında zımpara yapılması gerekiyor.benim hep aklımda olan bir soruydu ıslatıp zımpara yapıyorlar.tmm yazın hadi kurudu diyelim ya kışın tam kurumadan boyayı vuruyorlar sonra o boya akıyor.hala sanayide bunun kavgası var su ile zımpara yapma yada susuz yapma.

Onun içinde haklı olarak'da alan kişi boyası olmasını istiyor.kendi aracımda 2-3 yerinde cizikler oldu park halinde sürtmeden yaptırmıyorum öyle geziyorum.satarsam alana işte burası böyle senin tanıdığın iyi bir boyacı varsa sen boyatırsın tamponu derim
    Seat IBIZA FR

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Olayınız çözüme bağlanmış. Zaten alan arkadaş iyi niyetinize güvenmiştir. İndirimi de yapmışsınız. Benim passat orjinal 180 micron. 10 tane expere götürsek içinden mutlaka boyalı diyen çıkacaktır.

Olay tecrübeye bağlı olduğu için kurum içi bile anlaşamıyolar.

Zamanında vavacars a götürdüm. Ekpertiz yaptılar. 3 hafta sonra satmak için gittim. Sonuç daha farklı çıktı Araba aynı araba satmayıp geri geldim
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim elimde ekspertiz raporu vardı arabayı alırken, sonra çk tavsiye edilen bir yere götürdüm boya değişen bakıldı aynı şeyler söylendi aldım, sonra TÜV ekspertize gittik adam diyor ki kaput ve bagaj değişen. napayım ben şimdi boyaları kusursuz yapılmış o yüzden anlaşılmamıştır falan. arabadan soğudum mk o günkü düştüğüm durumdan, yaşadığım mahcubiyetten sonra.

yarım lokal boya için 575'ten 4 düşmek makul TR şartlarında. arabanın "boyasız" sıfatı bozulmuş sonuçta. Madem çok uyguna verdiniz adam öyle de kabul eder alırdı onu, 4 de yanına kar kalmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende başıma gelen bir şeyi anlatayım,
    Boyasız arabam ile kaza yaptım. Yetkili serviste onarım gördü. Alacak arkadaş tarcanlar/ankara ya götürdü ve tavan boyalı çıktı. Böyle bir şey imkansızdı. Yaptırdığım yetkili servisi aradım ve onarım fotoğraflarını istedim, başka bir yetkili servise götürdüm ve boya ölçümü yapılmasını istedim, daha sonrada otorapor ve pilot garaja, birde sanayide ustama gösterdim, hepsinde tavan boyasız çıktı. Elimdeki tüm raporlar ve servisten yaptırdığım tespit ile tarcanlara gittim, sadece biz öyle gördük kusura bakmayın dedi.
    Tarcanlar bayilik vermeye başlayınca işin suyu çıktı. Eğitim veriyoruz diyorlar ama her zaman eğitim verdikleri adam kendileri kadar kaliteli olacağı yok.
    Bu işlere devlet düzenleme getirmeli. Bir mevzuatı olmalı ekspertiz yapan firmanın da bu işlerde sorumluluğu olmalı ki otomatik denetleme olsun.
    Pardon diyip işin üstüne sünger çekmek biraz tuhaf kaçıyor.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan g. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otokoç ikinci elde kampanya olunca yaptım bir delilik ve leonu satıp c5 aircross almaya karar verdim. Leonu alırken eski sahibinin yaptırdığı ekspertiz raporu vardı ve araç full orijinaldi. Alırken ben de ekspertiz yaptırdım yine full orijinal çıkınca gönül rahatlığıyla satılığa koydum. Yeni arabanın fiyatı ucuz olunca ben de aracıma piyasanın çok altında bir fiyat yazdım ve 575.000'e Ankara'dan biriyle anlaştık.
    Adam uçak biletini alınca ben de otokoça kapora gönderdim arabayı opsiyonlattım. Arkadaş geldi arabayı ekspertize soktu ama ben şok. Sol arka kapıda lokal boya, sağ ön çamurlukta da boyasız göçük düzeltme çıktı. Alırken yaptırdığım ekspertiz firması ile adamın götürdüğü ekspertiz aynı firma. İstanbul'daki bayiyi aradım araştırıp dönelim dedi. Hangi birine üzüleceğimi şaşırdım. Adama mahçup olduğuma mı yanayım, lokal boyalı arabayı boyasız diye aldığıma mı yanayım, diğer arabaya kapora gönderdiğime mi yanayım.
    Çok hızlı karar vermem lazımdı. Ya adamın masraflarını karşılayacaktım, yaklaşık 3k, eksperle davalık olacaktım. Bu durumda otokoç kaporayı yakar mı bilmiyorum, kaporadan olma ihtimalim vardı. Ya da lanet olsun deyip adama indirim yapacaktım ki öyle yaptım. Adama 4 bin indirim yaptım notere giderken eksper aradı 1000 km ya da 1 yıl sigortası var ama 1000 kilometreyi geçtiği için sigortadan para alamazsınız ama dava açabilirsiniz dedi. Davada bilir kişinin raporuna göre ne karar çıkacağı mechul. Ekspere 4.000TLindirim yaptım onu karşılayın konu kapansın teklif ettim. Lokal boyaya 4.000 TL indirim mi olur, isterseniz hukuki yollarla devam edelim diyor. Anlayacağınız tam bir çıkmaza girdim. En son adam 1.500 TL göndereyim konu kapansın dedi. Lanet olsun dedim gönder.
    Ne yalan söyleyeyim şu an içim içimi yiyor. Bir şeytan diyor 1500'ü geri gönder aç davanı uğraş bunlarla. Bir şeytan da diyor 2500 lira için değmez çek sineye devam et. İnanılmaz stresli bir gün geçirdim. Siz olsanız ne yapardınız ?
    Benim araçta 4 parça boya var diye aldık bel altı komple boyalı çıktı. 10.000TL teklif etti exper değer kaybı için. 10.000TL'ye arabanın logosu bile satılmıyor dedim. Dava açın o halde dediler. Avukatlara sordum uğraşmaya değmeyecek paralar alınıyor genelde, bir de avukat parası + dava için beklenmesi vs. cabası. Zor bela biraz üstünü alabildik 10.000'liranın. Kapandı gitti olay. Sizdeki bir de lokal boya.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçta ön direkte boya çıkmıştı, 5 ay sonra ben kurularken fark etmiştim. Gittiğimde bunu görmememiz imkansız dedi, Sen boyatmışsındır' a getirdi lafı. Arabayı galeriden almıştım, galeri ikinci yeniden almıştı. İkinciyeni' nin detaylı ekspertizinde yazanı alıp gittim gözüne soktum, orta yolu bulalım dediler. Orta yolu söyleyince yanaşmadılar Allah' ınızdan bulun dedim satarken alıcıya söyledim, gitti.

Alcağım bi arabada ön 3 parçada PPF vardı, kaput zaten bağırıyordu PPF' liyim diye ona kaplama çamurluklara boya yazdı. Dedim dalgamı geçiyosun, görmüyo musun kaplamayı dedim abi o çizik diyo Müdürü geldi gönderdi.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    1- Lokal boya olsa nolur olmasa ne olur millet kafayı yemiş.

2-Boyasız göçük düzeltmenin expere yazılması (dolu vs tamiri görmediği sürece gizlenmediği ya da) saçmalığın dik alası.

3-Millet kafayı yemiş tanıdık vs harici araba satmam heralde sittir git başka araba al derim döverim vs başımıza iş alırız.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hele bazı araçların boyalı parçasının ya da değişeninin artık olmama imkanı bile kalmadı (büyükşehirlerdeki araçlar özellikle) bu araç işinde çok paralar döndüğünden artık millet expere gitme durumunda kaldı ben hiç bir yere göstermeden aldım tüm araçlarımı hele w210 mercedes almıştım kendi başıma son aracım ise teneke sayılabilecek bir araç ek kasa honda civic inanın satar edersem diye sırf dışını göstermek için exper yaptırdım , bu işin içine detaylı girersek taaa sıfır arabaların %80 vergisinden çıkar hükümetin politakalarına gireriz
    Şüphe , tek gerçektir ...

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir olayı Türkiye'de 2500 lirayla atlattığıma yatar kalkar dua eder, hayatıma devam ederdim.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarcanlar da sıçing center olduysa vay ki vay...

o halde artık durum şudur ağalar (54. saniye)

Hayat Boş Pompala Coş | Deli Aşk - YouTube

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya takıntısı niye var söyleyeyim, kaç tane kendi aracım, aileden satılık araç , arkadaşlarımın aracı , kazalı boyalı sattıktan sonra açılan ilanlar ya kazasız ya boyasız , işte tıklama temizlik boyası... Bizim 2 kere kaza yapmış airbag açmış TTS i sadece çamurluğu kaputu boyalı diye ilan açmışlar. Bu kadar omurgasızın olduğu memlekette insan en ufak şeyden kıllanıyor...
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya takıntısı niye var söyleyeyim, kaç tane kendi aracım, aileden satılık araç , arkadaşlarımın aracı , kazalı boyalı sattıktan sonra açılan ilanlar ya kazasız ya boyasız , işte tıklama temizlik boyası... Bizim 2 kere kaza yapmış airbag açmış TTS i sadece çamurluğu kaputu boyalı diye ilan açmışlar. Bu kadar omurgasızın olduğu memlekette insan en ufak şeyden kıllanıyor...
    bir eklemede ben yapayım. hiç kazasız bir araç fakat bir arızadan dolayı motor kapak açmak gerekiyor. ufak tefek klips, bakalit tarzı parçaları ya hiç takmıyorlar yada tırnaklarını kırıyorlar sonra o kablo yada hortum titreşimden sürtünerek kısa devre yada kaçak yapıyor araç yolda kalıyor.

alacağım arabada kaputu açarım elektrik bandıyla sarılmış kablo görürsem bütün hevesim kaçar. güzelce bez bant çekmiş soket yerlerini makaronlamış kabloları cırt kelepçe ile sabitlemiş, cırt kelepçenin fazla olan yerlerini kesmişse tamam bu iş doğru diyorum.
    turbocuk istiyoruz

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu boya olayı böyle takılacak bir durum değil. Bu bir milletin yıllarca daha konforlu ve güvenli olan tempra, tipo gibi araçları almayıp doğan şahine bu araçlardan daha fazla para vermesiyle aynı olaydır. 18 yaşımda çok özendim tipo alayım dedim. Elektronikmiş visvisvis... Onun elektroniğini internetten baka baka kendim tamir ederim. Siz yapabileceğinizi yapmışsınız. Bunda ne rezil olacak ne de büyütecek bir durum var. Ben büyük konuşmayayım ama güzel toplandığı takdirde (mesela rus bir abimiz vardı kaportacı adını hatırlayamadım) her türlü aracı alır binerim.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi bir avuçluk yerin lokal boyalı çıkması bence çok takılınması gereken bir olay değil, expertiz firmaları %100 olarak bunları bence çok zor bulurlar... peki ya motor? hangisi önemli? çatlak buji takılmıştır, araç bir anda teklemeye başlarsa bunun suçlusu kim mesela? daha önce yanlış yağ konulmuştur bir anda yatak sesi gelmeye başlar peki ya o kimin suçu? baskı balata limittedir 100 km kullanırsın kaçırmaya başlar onu kim üstlenecek? 4 disk balata dünya para, sıcakken su tutulur biranda titreme başlar ona ne yapacağız? gerçekten bilinçli biri bunlara takılır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesele lokal boyalı yada benzer bişey olması değil. Mesele söylenen ile varolanin tutmaması. Adam söze istinaden kalkıp zaman ve para harcayıp gelecek sende ona alıyorsan al yoksa siktir git diyeceksin Türkiye simulasyonuna hoşgeldiniz ��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler