User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
74 sonuçtan 58 ile 74 arası

Konu: Hepsiburada ' yı yakaladim :)

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konularda norm olması gereken firma kesinlikle amazon'dur, müşteriye en çok değer veren firma. amazon ne yapıyorsa diğerlerinden de aynısı beklenmek zorunda bence.

hepsiburada bu konuda en çok hata yapan ve sınıfta kalan firma bence, duyduğum örnekler ve kendi yaşadıklarım da bunu gösteriyor. tüketiciyi kollayan yönetmeliklere göre satın alma gerçekleştiyse o ürünü tedarik etmek durumunda, peşine düşerseniz alabileceğinizi düşünüyorum.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konularda norm olması gereken firma kesinlikle amazon'dur, müşteriye en çok değer veren firma. amazon ne yapıyorsa diğerlerinden de aynısı beklenmek zorunda bence.

hepsiburada bu konuda en çok hata yapan ve sınıfta kalan firma bence, duyduğum örnekler ve kendi yaşadıklarım da bunu gösteriyor. tüketiciyi kollayan yönetmeliklere göre satın alma gerçekleştiyse o ürünü tedarik etmek durumunda, peşine düşerseniz alabileceğinizi düşünüyorum.
    Amazon standartlari bunlara bir kac gomlek fazla gelir. Dusunsene, sen bugun bir sey aliyorsun, diyelim 1000 liraya, mal sana teslim ediliyor, sen mutlu mesut kullanirken bir bakiyorsun, Amazon'dan mail gelmis, "senin gecen aldigin mali biz simdi indirime soktuk, 750'den satiyoruz, aradaki 250 lirayi sana geri gonderdik, bankana gore 3-5 gunde hesabina duser. Yasattigimiz olumsuzluk icin ozur dileriz" diyor. Indirimsiz fiyattan aldigin mali indirime sokunca aradaki farki sana odeyen amazon'u ornek veriyoruz, indirimli mali satmaktan vazgecen firmanin konusuna
    öyle işte.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amazon bir bana kelek attı demek ki. Laptop alırken benim alacağım modelin bir üst modelini yaklaşık 2 bin lira ucuza koydular, dedim sanırım kampanya vs var, hemen satın aldım. Yarım saat geçmedi satış iptali, paranız iade edilecektir vs yazdı.

Hemen aradım müşteri hizmetlerini, "kusura bakmayın ürünü tedarik edemiyoruz" diye zırvalama başladı.Satış iptali yaptıklarından hemen 10 dk sonra ürünü de kaldırdılar piyasadan. Sanırım yine yanlış fiyat girilmişti. Sinirlendiğimizle kaldık.

Sonra tamam dedim neyse para iadesini bekleyeyim. Yaklaşık 5 iş günü sonra para yattı, benim alacağım modele de 600 lira zam geldi dolar kuru yüzünden. O günden beri tek çöp almam Amazon'dan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amazon deneyimlerini ikiye ayırmak lazım.

Satıcı ve gönderici amazon.com.tr olan ve olmayan şeklinde

Perakende tarafında ders niteliğinde işler yaptıkları oluyor. Hataları da oluyordur mutlak. Onlar için de müşteri hizmetleri ekibi sürekli aktif.

Bu kadar güzel iş yapan bir örgütün nasıl olur da e-fatura sürecini bu kadar zor hazmettiğini ise hala anlayamıyorum

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şey basıma geldi laptop alacaktım msi ın çok üst bir modeli indirime girmiş piyasa fiyatı yaklasık 13bin lira ike ben 2500 liraya aldım satıcı HEPSİBURADA idi tabiki. 10 tanede alacak kartımda limit vardı. Gelmez diye 1 adet aldım. Geldi
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300 küsür tl'ye herhangi bi pazaryerinde airpods görsem silah zoruyla bile satın al butonuna tıklamam herhalde. paramı 8 gün rehin bırakıp gelmeyecek olan bir ürün için günlerce şu durumları yaşamak çok mantıklı değil.
    hele hele hepsiburadadan bedavaya verceklerini bilsem yine almam, Aras Kargo ve Hepsiburada ikilisi evlere uzak olsun.

Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şey basıma geldi laptop alacaktım msi ın çok üst bir modeli indirime girmiş piyasa fiyatı yaklasık 13bin lira ike ben 2500 liraya aldım satıcı HEPSİBURADA idi tabiki. 10 tanede alacak kartımda limit vardı. Gelmez diye 1 adet aldım. Geldi
    şaka bi yana şans konusunda biraz hakkımıza giriyor olabilir misin
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trendyolda yaptı aynı durumu bana,

Adiler kızıma aldığım Adidas ayakkabıyı 1 tane 31 numara 1 tane 30 numara olarak koymuşlar.

Değişim talep ettim 30 numara ile.

Tedarik edemiyoruz. İade edin dediler.

Ulan nasıl tedarik edemiyorsun 30-31 numara sende 1 er tek var

o anda fiyat değişti. İb.lik yapıp 30 numaradan pahalı olarak satın alacaktım gelen kargoya 31 i geri koyup iade edecektim.

Hanım benden habersiz iade etmiş uğraşmamak için.

Bende THH , GİB e şikayet ettim vs.

1 ay aldı ses çıkmadı
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de HB ile ilgili komedi bir şey sıkıştırayım araya, Amazon müşteri memnuniyeti yaptı adamlar :P

Arkadaşa tamamen alakasız, siparişsiz falan bir spor aleti geldi, şu yere kurup kürek çektiğiniz falan. Ve isim adres vesaire doğru, ama kendisi sipariş vermemiş, herhangi bir ödeme de alınmamış.
    Arkadaş da HB ile temasa geçti, bunu alın ben böyle bir şey sipariş etmedim diye. Kargoya verin dediler. Ulan dedi işi gücü bırakıp bana gelmemiş olan şeyi kargoya mı vermeye uğraşacağım, bunu ne taşırım ne ederim, siz aldırın dedi.

Adamlar bombayı patlattı, "size yaşattığımız sıkıntı için özür dileriz, spor zımbırtısı sizde kalsın, hediyemiz olsun" (!!!??)
    Kargoyla aldırmakla uğraşmayıp hediye ettiler ahahah

Fiyatlar manyamadan önce de 300-400 TL fiyatı vardı, şimdi 1.200 TL kesin

Arkadaş da gitti sattı, parayı da indirdi bi güzel

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet tüketici hakem heyeti kararı geldi , sonuç red.

iphone 14 pro max 10.000tl satan clickbait bir alışveriş sitesi kurup , insalardan 10 binleri toplayıp, parayı 1 hafta işletip ( güzel bir hissede net bu paraları haftada %20 katlarsınız)
    sonra paraları iade edebilirsiniz aa yanlış fiyat girmişiz diye...
    sonuçtada hiçbir yaptırımlar karşılaşmassınız.

çünkü tüketici hakem heyeti savunma bile vermeyen bu işletmeye %30dan fazla indirimin yanlışlık olabileceğine hüküm vererek , sizi postalıyor.

teşekkürler Türkiye

médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

iphone 14 pro max 10.000tl satan clickbait bir alışveriş sitesi kurup , insalardan 10 binleri toplayıp, parayı 1 hafta işletip ( güzel bir hissede net bu paraları haftada %20 katlarsınız)

çünkü tüketici hakem heyeti savunma bile vermeyen bu işletmeye %30dan fazla indirimin yanlışlık olabileceğine hüküm vererek , sizi postalıyor.
    bu örneğim acayip kafaya yattı kuruyorum siteyi
    médiocrité partout

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten seni haklı görecekleri gibi bir umudun varmıydı hocam ?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten seni haklı görecekleri gibi bir umudun varmıydı hocam ?
    Ya tutarsa?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teşekkürler Türkiye

O zaman marketler, giyim mağazaları falan da %50+%50 veya direkt %70-80 indirim yapmasınlar . Bu da hayatın olağan akışına aykırı :P .
    Okumadan imzalamam.....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teşekkürler Türkiye

Evet aslında tüketici yönünden pek zarar yokmuş gibi görünse de, aynen dediğin gibi adam parayı alıp bi güzel kullanıp iade ediyor.
    Ama tabi daha önce de yazmıştım sanıyorum, adam siteye 1.000 TL'lik ürünü 10 TL yazmış, DH ahalisi üşüşmüş, vereceksin diyor bu fiyattan. Ya adam niye versin, sen işletme olsan verir misin

Yanlış fiyat muhabbetinden çok bence bu "parayı kullanma" işi üzerine eğilinmesi gerekiyor, kanunda bu anlamda da boşluk var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım sektöründeyim, bir önceki işim eğitim sektöründe online satış yapan bir kurumdu.
    Test senaryoları ile ilgilenen arkadaş test ortamı yerine canlı ortamda(sizin erişebileceğiniz site) fiyat güncellemeleri yapmış, 1.000tl+ ürünlerin fiyatını 100lira seviyesine indirmiş. Siparişlerin bir kaç saat içinde katlanmasıyla durum farkedildi. Şirket hem editör hem yayıncı hem satıcı oldugu için müşteri magduriyeti yaratmamak adına tamamlanan 200küsür tane siparişi o anki fiyattan vermek durumunda kaldı. O arkadaşa elveda dedik ve bir kaç kişinin yetkileri alındı olay sonrasında.
    Hepsiburada, trendyol gibi firmalar daha çok aracı kurum olarak çalıştığı için ancak iptal edebilirler siparişleri cepten karşılamak biraz "yemez", burdaki durumda insan kaynaklı yanlış tanımla alakalıdır, muhtemelen bir kaç kişiye en azından kınama verilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım sektöründeyim, bir önceki işim eğitim sektöründe online satış yapan bir kurumdu.
    Test senaryoları ile ilgilenen arkadaş test ortamı yerine canlı ortamda(sizin erişebileceğiniz site) fiyat güncellemeleri yapmış, 1.000tl+ ürünlerin fiyatını 100lira seviyesine indirmiş. Siparişlerin bir kaç saat içinde katlanmasıyla durum farkedildi. Şirket hem editör hem yayıncı hem satıcı oldugu için müşteri magduriyeti yaratmamak adına tamamlanan 200küsür tane siparişi o anki fiyattan vermek durumunda kaldı. O arkadaşa elveda dedik ve bir kaç kişinin yetkileri alındı olay sonrasında.
    Hepsiburada, trendyol gibi firmalar daha çok aracı kurum olarak çalıştığı için ancak iptal edebilirler siparişleri cepten karşılamak biraz "yemez", burdaki durumda insan kaynaklı yanlış tanımla alakalıdır, muhtemelen bir kaç kişiye en azından kınama verilmiştir.

arkadaş neden işten kovulmuş anlamadım. Senior Dev, IT Manager prod da test etmesinin önünü açarken sorun yok, arkadaş istemeden prod da değişiklik yapınca sorun var.

Oh ne ala memleket...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş neden işten kovulmuş anlamadım. Senior Dev, IT Manager prod da test etmesinin önünü açarken sorun yok, arkadaş istemeden prod da değişiklik yapınca sorun var.

Oh ne ala memleket...
    valla hocam bizde de sacma seyler var böyle. analist tester senior var ama sadece adı var. kendim localden proda kadar kendi onayımla kod taşıyorum istesem kimse kontrol etmeden.

konu bazında da büyük ihtimal fiyat yanlış girilmiş, eski-yeni fiyat fark alan script ile de yüzdesi öyle %90 olmustur. elle yazılma değildir yani yüzde
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler