User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot Göral Bayisinin Tokadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot Göral Bayisinin Tokadı

Selamlar,

Bildiğiniz üzere covidle başlayan otomobil krizinde müşteriler, yani bizler, ne araba bulsa alayım modunda, zevkimizin bir kıymeti yok, enflasyon *****, nakitte para tutmak haram, bayiler zaten tok satıcı ve bu tok satıcılığı sonuna kadar kullanan Göral Peugeot Bayisi hakkında ve ilerleyen süreç için artık biz tüketicilerin kozunun yükseldğini göstermek amaçlı yazıyorum.

Bayilerin elinde artık araba bolluğu var, mümkünse sonuna kadar pazarlığınızı yapın, bayi pazarlığa yanaşmıyorsa başka markaları/bayileri gezin. Sizlere bugün öğrendiğim bilgiyi de paylaşayım:

Ben eylül ayının sonunda 930 bin liraya yeşil GT(visio paketli), 120 bin sıfır faizli 308 aldım, alırlen fiyat fazlaydı ama bayi katiyen pazarlık yapmıyor ve gram hediye vermiyordu, zaten başka markaları aradığımda elimizde araba yok çekiyolardı.

Bugün öğrendiğim şeye gelirsek, siyah 308 GT(visio) yi kasko ve yanındaki aksesuarlar dahil 968 bin lira fiyat çekip bayinin trink 900 bin liraya verdiğini öğreniyorum 3 gün önce, bu olayı öğrenmemin üzerine stellantis in memnuniyet anketini taze taze yollamadı çok iyi oldu, her şeye 1 verdim keyifle.

Keşke su saçma bayilik sistemi kalksa da markalar kendi showroomlarında kendi araçlarını satsa, arada 10-20 fark olsa anlayacağım fakat 50-60 bin lira fazla vermiş olmak koydu, psikolojik olarak rahatlatan tek konu enflasyonla bunun kapanacağına inanmak.

Ben bu geçiş sürecinde kazığımı güzelce yedim, soğuk suyumu içip oturdum, zaten daha da o bayiye gitmem, bunu yazma sebebim sıfır araç alacak olan varsa durumun artık değiştiğini bildirmek içindir, okuduğunuz için teşekkür ederim.

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klasik göral etrafımda çok bu tür olaylar yaşandı. Patronları küçük dağları ben yarattım modunda takılıyolar.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayilerin çoğu geçtiğimiz aylarda şu kadar aksesuar almazsan satış yok diyip 20-30 bin ekstra millete aksesuar dahil edip çok araç sattılar sonrasında şikayet edenler olunca devlet takibe aldı ve artık şunuda alacaksın devri bitti. Bayi sahipleri sanki o markanın sahibi havasındalar lan *** sen tüccarsın alıp kârını koyup satıyosun havan kime. Bide renk konusuna gelirsek mesela bayi 10 tane araç aldı bunların içinde siyah renk olacak diyip bayiye şart koşuyor. Hondada böyle bildiğim ondan belki fiyat uyguna geliyorsa ucuz verebilirler.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klasik göral etrafımda çok bu tür olaylar yaşandı. Patronları küçük dağları ben yarattım modunda takılıyolar.
    Patron tanıdık çıktı uzaktan, tanıyan herkes hiç boşa gitme, arabayı size ucuza veriyomuşuz diyip daha pahalıya satmaya çalışır dedi

Geçen aylarda bi arkadaş göral a bakıma vermiş arabasını, bayiye gitmiş, kendi arabasıyla evine bırakmışlar, sonra bakımı yapıp getirmişler, 500 lira fatura kesmişler bu işe, bide dediğim gibi kendi arabasıyla benziniyle yapılmış bu işlem, gerçekten kimse gitmesin bu bayiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayilerin çoğu geçtiğimiz aylarda şu kadar aksesuar almazsan satış yok diyip 20-30 bin ekstra millete aksesuar dahil edip çok araç sattılar sonrasında şikayet edenler olunca devlet takibe aldı ve artık şunuda alacaksın devri bitti. Bayi sahipleri sanki o markanın sahibi havasındalar lan *** sen tüccarsın alıp kârını koyup satıyosun havan kime. Bide renk konusuna gelirsek mesela bayi 10 tane araç aldı bunların içinde siyah renk olacak diyip bayiye şart koşuyor. Hondada böyle bildiğim ondan belki fiyat uyguna geliyorsa ucuz verebilirler.
    Zorla kasko itelediler, diğer aksesuarları da dayattılar almadım. Bide şimdi geçici ruhsat çıkıyor, geçici ruhsatla hiçbir firmadan fiyat teklifi de alamıyosun, %40 indirim aktarmama rağmen kaskoya 20k verdim, çok koydu.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    galiba diğer markalarda da böyle olaylar oldu. son 1 aydır bayi liste fiyatının altına alanlar felan da çıktı vw tarafında. yeni 308 grubunda da 910-915'e alan vardı bu iki haftadır, istanbul dışında.
    yıl sonu geliyor vs. diye mi yoksa bolluktan mı sözde. Üzücü bir durum, klasik galeri işleri...
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Patron tanıdık çıktı uzaktan, tanıyan herkes hiç boşa gitme, arabayı size ucuza veriyomuşuz diyip daha pahalıya satmaya çalışır dedi

Geçen aylarda bi arkadaş göral a bakıma vermiş arabasını, bayiye gitmiş, kendi arabasıyla evine bırakmışlar, sonra bakımı yapıp getirmişler, 500 lira fatura kesmişler bu işe, bide dediğim gibi kendi arabasıyla benziniyle yapılmış bu işlem, gerçekten kimse gitmesin bu bayiye
    Alj Toyota'da seneler önce Çekmeköy'e arabayı bıraktığımda Bostancıya getirip , işlem bitincede evden yine ücretsiz almışlardı..Kendi arabası ile bırakıp 500 lirada fatura kesmeleri garip olmuş..

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Senelerce ekmeklerini yedim. İşveren hakkında söylenen çok gerçekçi değil. Tam tersi çok uyaroğlu ve iletişime çok açık vizyonlu bir adamdır... Ayrıca bu dönemlerde malzeme az talep fazlaysa tabiki fiyat artar... böyle bir durum yaşamanıza üzüldüm.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı size zorla mı sattılar yoksa siz bu fiyatlar daha da yükselir falan düşüncesiyle kendi iradenizle mi satın aldınız ? O kısım biraz karanlık kalmış gibi pek anlayamadım ben.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw tarafı için yazayım
    Polo manuel, tcross, taigo, golf manuel - Bu araçlarda bulunurluk var. ufak bir kar marjı var. İndirim konuşulabiliyor.

Golf otomatik,Passat bu araçlar olmayan araçlar. Tiguan çok az gelen araç.

Bu tedariği az olan araçlarda indirim konuşulmaz.

Arz talep dengesi tamamen.

Konu çok uzar tadı kaçar...

2022 model, 450.000 TL olan aracı müşteri elindeki 2021 modeli 450.000 TL ye satmış. Sonra geliyor bana bıdı bıdı yapıyor piyasanın durumu fiyatlamalardaki düzensizlik hakkında....
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senelerce ekmeklerini yedim. İşveren hakkında söylenen çok gerçekçi değil. Tam tersi çok uyaroğlu ve iletişime çok açık vizyonlu bir adamdır... Ayrıca bu dönemlerde malzeme az talep fazlaysa tabiki fiyat artar... böyle bir durum yaşamanıza üzüldüm.
    Sıkıntı şu, bayilerde araç var ama zam gelicek hemen al dayatması yapıldığı için aceleyle aldım ve öğreniyorum ki aynı arabayı başka biri aynı bayiden benden yaklaşık 1 ay sonra almasına rağmen 50-60 bin lira daha ucuza alabiliyor, etik bi davranış kesinlikle değil. Kaskoyu hediye edin diyorum yok, paspas verin bari diyorum yok, seramik hediye yok, bi tane anahtarlık verdiler, onda da göral yazıyo zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canimrecepcim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı size zorla mı sattılar yoksa siz bu fiyatlar daha da yükselir falan düşüncesiyle kendi iradenizle mi satın aldınız ? O kısım biraz karanlık kalmış gibi pek anlayamadım ben.
    Zam gelicek bir dahaki ay, lansmana özel çok iyi fiyat, 30-40 bin lira civarı zam gelecek dendi, aceleyle aldım, beklesek daha iyiymiş, ülkede okların artık müşteriden çok bayilere döndüğünü belirtmek için yazdım bu entry i, lütfen araç alıyorsanız bayilerle pazarlık yapın, en azından bol bol hediye alın.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psa grubu dışında ben hala bolluk olduğunu düşünmüyorum

Şirketimizin kiralık araç kontratları 2 aya dolacak, Ağustos ayından beri otomatik araçlar için aldığım teklifler hep aynı marka model araçlar üzerinde yoğunlaşıyor filo şirketlerinde

Ford grubu hala yoklarda mesela

Vw grubunda model olsa adet yakalamak imkansız gibi birşey

Corolla zaten bir vardı bir yok oldu

Yer gök egea oldu zaten

Bir hareket var, yok değil ama dengeyi tersine çevirecek kadar değil

Ha bu arada muhalefet etmek için değil ama yeni 308in yeşil rengine ben siyahtan 30 lira fazla verirdim

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle, bizim firma araçlarının kontratı dolalı 1 yıl olacak. Hala koskoca kiralama firmaları sıfır araç bulamadı.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu okuyunca aklıma dank eden tek şey bayiliğin yaptığı yada yaptığını düşündüğünüz i.nelik değilde 308 in 1 milyon edişi oldu

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl tokatı ikinci elde atıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıntı şu, bayilerde araç var ama zam gelicek hemen al dayatması yapıldığı için aceleyle aldım ve öğreniyorum ki aynı arabayı başka biri aynı bayiden benden yaklaşık 1 ay sonra almasına rağmen 50-60 bin lira daha ucuza alabiliyor, etik bi davranış kesinlikle değil. Kaskoyu hediye edin diyorum yok, paspas verin bari diyorum yok, seramik hediye yok, bi tane anahtarlık verdiler, onda da göral yazıyo zaten.
    servisler gitsin bakımlarını yapsın araç satsın detailing işini biz yapalım biz gidip yağ bakımı yapıyor muyuz

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3008 in fiyatı zaten 1 milyon 308 ne alaka o paralar. 308i 850yede verir siz ilk hamlede zaten yükseğe almışsınız. Yazık günah millet sıfır arabaya binecem diye zamanında milletin oğluna kızına öğrenci arabası diye aldığı arabaya milyon veriyor

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canimrecepcim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben göral da bir hata görmedim burada,(firma ile bir bağım da yok) O dönemde araç o fiyatmış ve açık irade ile gidip satın alınmış.

Bu gün şartlar değişti (belki kur / belki fazla stok / belki firmanın nakit ihtiyacı ) ve rakam da değişti aşağı düştü.

Ben dahil kimse aldığı malın fiyatının düşmesini sanırım hoş karşılamayız ama bu tür durumlarda ben o günkü şartlarda mantıklı bulmuşum ki almışım diyorum.

Bu gün araba 900 trink değil 1m trink olsa araç sahibi bu durumdan görünen o ki memnun olacaktı. Eleştirim kişisel değil bakış açısı olarak doğru bulmuyorum.

TL de kalmak zarar, araba fiyatları artıyor, mevcut arabayı alırken de servis 20k aksesuar iteliyor ise farklı bir yatırım yapılabilir. Piyasa koşulları maalesef tr de etik ve enflasyon kaynaklı çok kaygan olabiliyor, birileri yolunu bulurken birileri de kayıplar yaşıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler