User Tag List

Sayfa 6/11 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
203 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Ev sahibi evi satacakmış

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar, yine içimi dökmeye geldim

Benim için çok zor geçen 10 günün ardından bugün bazı hamleler yaptım. 0,69'dan ömrümün 15 yılına tekabül edecek bir konut kredisi başvurusunda bulundum. Araçlarımı satarak üzerini kredi ile destekleyerek bir konut sahibi olmaya karar verdim. Artık 15 yıl boyunca ne ödeyeceğimi en azından biliyorum. En çokta ülkedeki enflasyona güvenerek bu kararı verdim. Çünkü bu kadar içine ettikleri ekonomiyi toparlayamayacakları da aşikar. Hükümet değişimi olsa da işler kolay görünmüyor. Deprem nedeniyle kira fiyatları ciddi artış yaşadı Eskişehir de. Favoriye günlük 10 kiralık ev ekliyorum akşam eşime göstermek için açtığımda 3 tanesi duruyor oluyor. Bu talep ve deprem bölgesindeki göçün daha da yoğunlaşması kısa sürede konut arzının talebi karşılayamamasına yol açacak. Bu da doğal olarak fiyatlara etki edecek. Bugün zorlanarak aldığımı, yarın bırakın almayı kiralayamayacağım belki de. Bu yüzden arabalarımı, benim olmasa da yaşadığım evimi, muhitimi her şeyimi değiştirip kilometreyi sıfırlıyorum. Bazıları için çok kolay olsa da bu benim için inanılmaz zor bir süreç oluyor, olacak. Keşke 2015-2019 arası günlere dönsek. Bu güne kıyasla kazandığımız 3 kuruşa her istediğimizi karşılayabilir durumdaydık. Bunları neden yazıyorum derseniz de 2-3 sene sonra bugünlerimi hatırlayıp iyi ki mi diyeceğim yoksa lanet olsun mu diyeceğim onu görmek için tarihe not düştüm.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Hayırlısı olsun hakkınızda. Şuan eşimin doğu görevi için farklı bir ildeyiz. Doğu görevi bittiğinde ki 2 senesi var daha yüksek ihtimalle Eskişehir'e taşınacağız(Benim işim sebebiyle).
    Biz bile şimdiden araştıralım hatta ev alabiliyorsak alalım diye bakınırken bence çok iyi yapmışsınız.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzelini yapmışsınız, hayırlı olsun. 3-5 seneye zaten ödeyeceğiniz kredi taksitleri komik rakamlar gelir gözünüze.
    3 yıl kadar önce maaşının %45ine krediye giren arkadaşımın taksiti şuan neredeyse %15 e tekabül ediyor. Bu biraz cesaret verdi bana. Birde kirada oturduğumda nefes aldıkça o parayı ödemek zorunda olacağım ama şimdi en azından bir gün bitecek.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    0.69 ile bulabilmek büyük başarı ve/veya tanıdık işi olmalı tutara göre.
    0.69'dan verdikleri kredi 400 - 500k TL'yi geçmiyordu sanırım.
    Teşekkürler. Eskişehir, istanbul veya ankara gibi değil ***** anadolu kenti çok çok zengini yok olanında zaten evi barkı var. İnşaatçılar ellerindeki evleri satmak için mecburen 2 milyona kadar kredi kullandırmak zorundalar çünkü satamıyorlar. Satamadıkça yeni projeye başlayamıyorlar. Çok olmasa da 0,69 la 2m Tl ye kadar kredi kullanabileceğiniz projeler var. Şuan ikinci el ev almak isterseniz 300k TL veriyor kamu bankaları maksimum 1.20 oran ile.

Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 yıl önce hatunun zoruyla çift kredi çekip asla satmam ben bunu dediğim 60 model BMW r50 motorumu da satarak bir ev aldık. Kiramız 600 Lira iken 4200 kredi ödemeye başladık. Bu süreçte kiralar hızla yükseldi, iki ay sonra bizim çıktığımız evi önerimizle arkadaşımız 1300 Liradan tuttu. 4 yıl sonra büyük kredi bitti, küçüğü pul parası gibi (1500 Lira) kaldı, buradaki muadil kiralık evler şu an 10-12 bin civarına çıktı.
    Sözün özü, iyi etmişsiniz.
    Çok teşekkür ederim umarım birkaç yıl sonra bende sizin yazdığınız satırları yazarım belki buralara. Çok sağolun.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhabalar, yine içimi dökmeye geldim

Benim için çok zor geçen 10 günün ardından bugün bazı hamleler yaptım. 0,69'dan ömrümün 15 yılına tekabül edecek bir konut kredisi başvurusunda bulundum. Araçlarımı satarak üzerini kredi ile destekleyerek bir konut sahibi olmaya karar verdim. Artık 15 yıl boyunca ne ödeyeceğimi en azından biliyorum. En çokta ülkedeki enflasyona güvenerek bu kararı verdim. Çünkü bu kadar içine ettikleri ekonomiyi toparlayamayacakları da aşikar. Hükümet değişimi olsa da işler kolay görünmüyor. Deprem nedeniyle kira fiyatları ciddi artış yaşadı Eskişehir de. Favoriye günlük 10 kiralık ev ekliyorum akşam eşime göstermek için açtığımda 3 tanesi duruyor oluyor. Bu talep ve deprem bölgesindeki göçün daha da yoğunlaşması kısa sürede konut arzının talebi karşılayamamasına yol açacak. Bu da doğal olarak fiyatlara etki edecek. Bugün zorlanarak aldığımı, yarın bırakın almayı kiralayamayacağım belki de. Bu yüzden arabalarımı, benim olmasa da yaşadığım evimi, muhitimi her şeyimi değiştirip kilometreyi sıfırlıyorum. Bazıları için çok kolay olsa da bu benim için inanılmaz zor bir süreç oluyor, olacak. Keşke 2015-2019 arası günlere dönsek. Bu güne kıyasla kazandığımız 3 kuruşa her istediğimizi karşılayabilir durumdaydık. Bunları neden yazıyorum derseniz de 2-3 sene sonra bugünlerimi hatırlayıp iyi ki mi diyeceğim yoksa lanet olsun mu diyeceğim onu görmek için tarihe not düştüm.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Hakkında hayırlısı olsun en doğrusunu yapmıssın Allah ödeme kolaylığı versin.
    2017 yılında ben de aynı şeyi yaptım maaşımın 4/3ü krediye gidiyordu eşimin maaşı ile idare ettik. Arabayı vs satıp sıfırlandım. Bir daha araba da alamayız diyorduk çok şükür aralıkta evin kredisi bitti arabalarımız da var. Umarım sen de daha iyilerine sahip olursun.
    www.vava.cars

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun ödeme gücünüz varsa cok mantıklı karar, bir sure sonra ödediğiniz tutar kiradan cok daha uyguna gelecek. Araba bir şekilde alınır iyi kötü ayağınızı yerden keser ev sahibi gibi bir sıkıntınız olmayacak buna değer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibi beni affetsin sürekli yazıyorum buraya,

1 günde 2 aracımı da satıp 1 araç aldım. Bu kadar hızlı gelişeceğini hiç düşünmemiştim. Fabiam sahibinden ilanını girdikten 10 saniye sonra çalan telefonla ilk arayana Eskişehir'e satıldı.

Fabia nın kaparaso gelince, Tiguanı da facebook alım satım grubuna koydum. İlanı koyduktan yaklaşık 10 dk sonra çalan telefonumla onunda kaparosu geldi ve Denizliye satıldı.

Pazartesi günü noter satışları arasında arkadaşın dükkanın da çay içerken oraya gelen başka bir arkadaşımın 301'ini 3dakikalık bir sürüş sonrasında almış bulundum.

Bunların hepsi aynı gün oldu. Nasıl olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Sadece satar rakamlarının 10 lira altını yazmıştım. Pazarlıksız verdim birde.

Şuan bankanın kredi onayını bekliyoruz. Artık 301 modifik gruplarında takılıyorum facebookta

Nereden Nereye geldi Türkiye... Emeği geçenler sağolsunlar
    M.Kemal ATATÜRK

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1 günde 2 aracımı da satıp 1 araç aldım. Bu kadar hızlı gelişeceğini hiç düşünmemiştim. Fabiam sahibinden ilanını girdikten 10 saniye sonra çalan telefonla ilk arayana Eskişehir'e satıldı.

Fabia nın kaparaso gelince, Tiguanı da facebook alım satım grubuna koydum. İlanı koyduktan yaklaşık 10 dk sonra çalan telefonumla onunda kaparosu geldi ve Denizliye satıldı.

Pazartesi günü noter satışları arasında arkadaşın dükkanın da çay içerken oraya gelen başka bir arkadaşımın 301'ini 3dakikalık bir sürüş sonrasında almış bulundum.

Bunların hepsi aynı gün oldu. Nasıl olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Sadece satar rakamlarının 10 lira altını yazmıştım. Pazarlıksız verdim birde.

Şuan bankanın kredi onayını bekliyoruz. Artık 301 modifik gruplarında takılıyorum facebookta

Ben de 2007 megene 2 1.5 dizel sedan'a biniyorum brom, Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın, mal geri gelir, huzur & sağlık daha önemli

Güzel ticaret olmuş valla sevindim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 2007 megene 2 1.5 dizel sedan'a biniyorum brom, Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın, mal geri gelir, huzur & sağlık daha önemli

Güzel ticaret olmuş valla sevindim
    Tarık teşekkür ederim kardeşim benim sağol. Tüm düzenim değişmek zorunda kaldı. Birde dediğin gibi gördüğümüzden geri düştük. Birçok borca harca girdik. Bunlar tabi biranda olunca huzur kalmadı stres çok. Herşey yolunda gidiyor çok şükür. Kredi onayımda geldi. Eksper ve tapu süreci kaldı. Sonrasında ev satışını aldıktan sonra taşınma telaşesi başlacak. Bakalım allah hepimiz için hayırlısını versin.
    M.Kemal ATATÜRK

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok mantıklı. ben de 10 yıl vade diye başlayıp 3ncü yıl kapatmıştım borcumu. Gerçi benim durum farklıydı ama 3ncü yıl taksitler komikleşmişti. Yurtdışına çıkınca da evin kalan borcu 6 ay da toplanmıştı ***** dolar tl kuru sayesinde.

ilk yıl ucu ucuna geçinebileceğinizi düşündüğünüz borçtan korkmamak lazım. Nakit bişi almak çok zor. Enflasyon ülkesinde taksitler sadece ilk yıl zorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2019 yilinda bizde evi alirken daha 9 ay oncesinde sifir aldigim megane 4 u 1600 kmde muteahhite satmak zorunda kaldim ve acikcasi biraz zarar ederek satmistim. ardindan 9 ay arabasiz kaldik ve 9 ay sonrasinda aldigim arac 2012 fiestaydi ve fiestayi aldiktan 1 sene sonra tekrar neredeyse sifira yakin bir arac aldim. odedigimiz ev kredisi taksitleri evi aldiktan 5 6 ay sonra kira parasi gibi oldu hatta suan evi aldigim yerdeki kiralar odedigim taksidin 4 kati. bence ev herseyden daha onemli. gorulen hersey bir sure sonra daha iyi bir sekilde geri geliyor. bence cok iyi bir hamle yaptiniz pisman olmayacaginizdan eminim.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En güzelini yapmışsınız. Benzer şeyleri yazmaya geldim bende

4 yıl önce kiracıydım, F30 dizel arabam vardı yemeyip içmeyip F30 almıştım peşinat olarak onu sattım 140.000TL

6 ay kirada durduktan sonra ev sahibiminde saçma sapan biri olmasından ötürü ev arayışına girdim ve ev aldım

4150 TL maaşa çalışıp 2500 TL'lik taksite girmiştim. Araba peşinatı + altınları bozdurmuştuk.

Abartıyorum sanacaksınız belki ama 2-3 ay kadar sık sık akşam yemeklerini annemde yedik içtik

Peşine güzel zamlar aldım, param birikti Peugeot 407 aldım, sattım aldım derken 4 yıl içinde 2010 Bmw E90 alabilecek kıvama geldim

Ev taksitimin tam 4 katı benim burdada kiralar hayatımda verdiğim en mantıklı karardı

Ev almaya niyeti olupta borca girmeye korkan varsa hunharca girin derim her sene dahada zorlaşıyor.

Şuan banka 1.5milyon kredi verse tekrar bi ev borcuna girerim yokluk dönemlerindeki kart ödemesi aksatmalarımdan biraz kredi puanım düşmüş
    - Bize Her Yer TRABZON

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan banka 1.5milyon kredi verse tekrar bi ev borcuna girerim
    Herşey şuraya kadar çok güzel. Lütfen beni yanlış anlamayın. Yazlık alınır, kışlık alınır ne bilim bağ bahçe alınır ama kiraya vermek için ev almak büyük resimde soruna sebep maalesef.
    Bazen bende düşünüyorum almayı ama yanlış yapıyoruz. Oturmayacağımız evleri sırf kiraya vermek için alıyoruz. Kiralar birazda bundan yükseliyor. Tabi ev fiyatları ile.
    Ülkede konut bir yatırım aracıydı hep. Evet maalesef böyle ama mümkün olduğunca konuttan kaçınmak lazım yatırım için. Dükkan alınmalı, arsa alınmalı, başka bişi alınmalı.
    Ben şahsen dükkan bakıyorum ama ev almamak için zor tutuyorum kendimi. Sırf bu sebeplerden dolayı.

Barınma ihtiyacı temel ihtiyaç ve kira / ev fiyatları yüzünden ülkenin sosyal dengesi bozuldu. Çok kötü yerlere doğru gidiyoruz.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşey şuraya kadar çok güzel. Lütfen beni yanlış anlamayın. Yazlık alınır, kışlık alınır ne bilim bağ bahçe alınır ama kiraya vermek için ev almak büyük resimde soruna sebep maalesef.
    Bazen bende düşünüyorum almayı ama yanlış yapıyoruz. Oturmayacağımız evleri sırf kiraya vermek için alıyoruz. Kiralar birazda bundan yükseliyor. Tabi ev fiyatları ile.
    Ülkede konut bir yatırım aracıydı hep. Evet maalesef böyle ama mümkün olduğunca konuttan kaçınmak lazım yatırım için. Dükkan alınmalı, arsa alınmalı, başka bişi alınmalı.
    Ben şahsen dükkan bakıyorum ama ev almamak için zor tutuyorum kendimi. Sırf bu sebeplerden dolayı.

Barınma ihtiyacı temel ihtiyaç ve kira / ev fiyatları yüzünden ülkenin sosyal dengesi bozuldu. Çok kötü yerlere doğru gidiyoruz.
    Ben de tam tersi önce ev düşünürüm. Sonra para birikirse dükkan falan. Merkezi bir yerde ev alıp, çocuğa vermek isterim. Çöcuğa verene kadar da kiralar ile kendi bedelini ödemesini isterim.
    Dükkan da güzel ama önce ailemin barınma ihtiyacı gelir.
    Okumadan imzalamam.....

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi oturduğum evden çıkıp kiraya geçtik Bursa'da. 1 yılda 2 tane kiracı geldi. Tövbe bi daha kiracımı, evi kirayamı vermek. Benden uzak dursun.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de tam tersi önce ev düşünürüm. Sonra para birikirse dükkan falan. Merkezi bir yerde ev alıp, çocuğa vermek isterim. Çöcuğa verene kadar da kiralar ile kendi bedelini ödemesini isterim.
    Dükkan da güzel ama önce ailemin barınma ihtiyacı gelir.
    Oturduğun ev dışındakini diyorum ben ama. 2inci 3üncü ev olarak. Tabiki öncelik oturacağın evi almalı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oturduğun ev dışındakini diyorum ben ama. 2inci 3üncü ev olarak. Tabiki öncelik oturacağın evi almalı.
    Ben de onu diyorum
    Oturduğum ev benim çok şükür.
    Oğlan 12 yaşında, ikinci bir ev alıp, o evlenene kadar kirasını toplayıp, evlenince de ya oturması için ona vermek veya oturmazsa kirasını ona vermek isterim destek için.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi estağfurullah neden yanlış anlayayım Size %100 katılıyorum lâkin bu ülkede yoksul sayılabilecek bir vatandaş için geleceğe bir yatırım yapmam gerekli.

Sebebi ise tam olarak DOHC abimin açıkladığı gibi, eli kulağında 3 ay sonra doğacak oğlum için bir yatırım düşüncesi

Oturduğum ev benim çok şükür.
    Oğlan 12 yaşında, ikinci bir ev alıp, o evlenene kadar kirasını toplayıp, evlenince de ya oturması için ona vermek veya oturmazsa kirasını ona vermek isterim destek için.
    Son cümlemde imkânım olursa ikinci ev almayı istememin sebebi tam olarak bu

Geç kaldığımız hergün bize yarar yazıyor ne yazık ki

Umarım ilerleyen dönemlerde herşey çok daha güzel olur
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmlâ hatalarımdan ötürü flood olacak ama, düzelt butonu yok, özür.

Geç kaldığımız hergün bize zarar yazıyor ne yazık ki
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredim onaylandı, eve eksper gitti geldi eksper raporunu bankaya gönderdi, banka şu evrakı imzala bunu imzala hergün birşey gönderiyor henüz satış işlemini yapamadık.

Sanırım cuma yada pazartesi satış olur. Satış ne kadar geç olursa benim için o kadar iyi oluyor aslında arabaların parası günlük vadede duruyor.

1 gün gecikmesi 1000TL kar yazıyor bana oda taşınma masrafları abonelikleri filan çıkartıyor işte.

Evin iskanıda henüz alınmadığı için hemen alel acelede taşınmam sanırım. Bir iki kişi gelsin diye düşünüyorum. Güvenlik açısından.

Gelişmekte olan bir bölgeden aldığım için heryer tarla tapan ışıklandırma vs çok yok. O yüzden hemen koşa koşa gideyim gibi bir kafada değilim.

Satış işlemide olmadığı için garip bir boşluktayım. Kirada oturduğum şuanki evime ait hissedemiyorum artık. Diğer tarafın işlemleride bitmediği için onuda kabullenemedim.

Bir garip boşluktayım.
    M.Kemal ATATÜRK

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredim onaylandı, eve eksper gitti geldi eksper raporunu bankaya gönderdi, banka şu evrakı imzala bunu imzala hergün birşey gönderiyor henüz satış işlemini yapamadık.

Sanırım cuma yada pazartesi satış olur. Satış ne kadar geç olursa benim için o kadar iyi oluyor aslında arabaların parası günlük vadede duruyor.

1 gün gecikmesi 1000TL kar yazıyor bana oda taşınma masrafları abonelikleri filan çıkartıyor işte.

Evin iskanıda henüz alınmadığı için hemen alel acelede taşınmam sanırım. Bir iki kişi gelsin diye düşünüyorum. Güvenlik açısından.

Gelişmekte olan bir bölgeden aldığım için heryer tarla tapan ışıklandırma vs çok yok. O yüzden hemen koşa koşa gideyim gibi bir kafada değilim.

Satış işlemide olmadığı için garip bir boşluktayım. Kirada oturduğum şuanki evime ait hissedemiyorum artık. Diğer tarafın işlemleride bitmediği için onuda kabullenemedim.

Bir garip boşluktayım.
    abi kendi evine geçiyorsun şükür ödeyecek gücün var. sal gitsin abi. maşallah.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler