User Tag List

Sayfa 8/11 ÝlkÝlk ... 678910 ... SonSon
203 sonuçtan 134 ile 152 arasý

Konu: Ev sahibi evi satacakmýþ

Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý darkred Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Güncelleme olsun

1 ay sonra 10 Haziran'da taþýnacaðým nasipse.

Aldýðým sitede 3 adet kiralýk daire var arsa sahibine ait kira olarak 13.750 TL yazmýþlar. Arsa sahibi de üst komþum sürekli irtibat halindeyiz.13.000 gibi verecekmiþ.

Ben kredi olarak 8500 ödeyeceðim. Kiralasam daha çok para ödemem gerekecekti.

Ne garip bir durum deðil mi
    Çok deðiþken var senin durumda ama.
    Verebildiðin peþinat miktarý, banka faizi, aldýðýn kredi tutarý, kredi geri ödeme süresi, ödeyebileceðin aylýk kredi miktarý vs
    Bunlardan biri deðiþse belki de sende 13k tl taksit verecek þekilde bir planýn olabilirdi.
    13k kira ile kaç aylýk kiraya denk geliyor senin aldýðýn ev?
    Okumadan imzalamam.....

darkred - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Eskiþehir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý DOHC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok deðiþken var senin durumda ama.
    Verebildiðin peþinat miktarý, banka faizi, aldýðýn kredi tutarý, kredi geri ödeme süresi, ödeyebileceðin aylýk kredi miktarý vs
    Bunlardan biri deðiþse belki de sende 13k tl taksit verecek þekilde bir planýn olabilirdi.
    13k kira ile kaç aylýk kiraya denk geliyor senin aldýðýn ev?
    O konuda haklýsýn 0,69 olmasaydý 15 yýl süre olmasaydý 4 yýl boyunca destek olmasaydý bende bahsettiðin rakamlara yakýn ödeyecektim doðdu.

Benim ödeme planýnda ödeyeceðim maksimum rakam 17 bin oda 8 ve 15. yýllar arasýnda.

"13k kira ile kaç aylýk kiraya denk geliyor senin aldýðýn ev?" bu sorunu anlayamadým.
    Muhtaç olduðun kudret damarlarýndaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

TarikS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

"13k kira ile kaç aylýk kiraya denk geliyor senin aldýðýn ev?" bu sorunu anlayamadým.
    13000 kira tutarý / evi satýn aldýðýn fiyat kaç aya tekabül ediyordu demek istemiþ brom

Yaþ
    36
    Þehir
    Eskiþehir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý TarikS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    13000 kira tutarý / evi satýn aldýðýn fiyat kaç aya tekabül ediyordu demek istemiþ brom
    Ok þimdi anladým takaþim saðol

250 ay 20 yýl civarý 13 sabit ödeme ile
    M.Kemal ATATÜRK

sweap07 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    ANTALYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar;
    2 senedir kiraci olarak evde oturuyorum.Dun ev sahibim kendi evimi tadilata sokcam seni cikartabilirim dedi ve kira zammini tatmin edicek sekilde artirirsak idare edebilirim seklinde bi konusma gecti aramizda, sorum þuki ev sahibimin suan oturdugu evde kendi evi, tadilat sebebiyle tahliye islemi nasil oluyor yardimci olabilecek varmidir ?

phoenixs - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    ANKARA :)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý sweap07 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhabalar;
    2 senedir kiraci olarak evde oturuyorum.Dun ev sahibim kendi evimi tadilata sokcam seni cikartabilirim dedi ve kira zammini tatmin edicek sekilde artirirsak idare edebilirim seklinde bi konusma gecti aramizda, sorum þuki ev sahibimin suan oturdugu evde kendi evi, tadilat sebebiyle tahliye islemi nasil oluyor yardimci olabilecek varmidir ?
    Çok detaylý iþlemi var hocam fakat öyle kafasýna göre çýkaramýyor kafanýz rahat olabilir.Siz den para koparmaya çalýþýyor.Size olan tutumuna göre kendiniz dilerseniz kira arttýrýmýna gidebilirsiniz.Ýstemezseniz kusura bakmayýn þu anda bu evden çýkamam bütçem buna uygun deðil deyip konuyu kapatabilirsiniz.Ev sahibinin yapabilecek hiçbir þeyi yok.

kýsaca özetleyim.

Sözleþme imzalandýðý anda 1. yýl bittikten sonra tekrar sözleþme imzalanmasýna gerek yoktur.10 yýl oturulabilir.Mahkeme ile çýkarabilir.Çýkarabilmesi için de geçerli sebebinin olmasý ve bu sebebini ÝSPAT etmesi lazým.

sweap07 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    ANTALYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý phoenixs Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok detaylý iþlemi var hocam fakat öyle kafasýna göre çýkaramýyor kafanýz rahat olabilir.Siz den para koparmaya çalýþýyor.Size olan tutumuna göre kendiniz dilerseniz kira arttýrýmýna gidebilirsiniz.Ýstemezseniz kusura bakmayýn þu anda bu evden çýkamam bütçem buna uygun deðil deyip konuyu kapatabilirsiniz.Ev sahibinin yapabilecek hiçbir þeyi yok.

kýsaca özetleyim.

Sözleþme imzalandýðý anda 1. yýl bittikten sonra tekrar sözleþme imzalanmasýna gerek yoktur.10 yýl oturulabilir.Mahkeme ile çýkarabilir.Çýkarabilmesi için de geçerli sebebinin olmasý ve bu sebebini ÝSPAT etmesi lazým.
    Tesekkur ediyorum sagolun

Yaþ
    32
    Þehir
    Samsun
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borçlanmadan duramama hastalığı var bende Bundan tam bir sene önce kredimin biri bitmişti ve kenarda 50bin lira param vardı. 380 bin kredi çektim, 415 bine ev aldım. Kalan 15 bine de ikinci el esya aldım, tapuya param yetmiyordu onu da kredi kartından çektirdim ve aldığım gün 3000 liraya kiraya verdim.
    Evi almamdaki motivasyonum da şuydu. Devlet sabit %25 kira artışı getirse dahi ev kendini 65 ayda amorti ediyor. Ki nitekim bugün o ev 950 bin lira ediyor. Kredi borcunu kapatınca elime 600 bin lira para kalıyor. Geçen sene ise sadece 50 binim vardı.

Ama tabi ki şimdi kazın ayağı öyle değil. Ben neredeyse tamamını kredi ile aldım kenarda evi alacak kadar param olsaydı almazdım. Ayrıca şu anki ev fiyatları ile bırak 65 ayda amorti etmeyi 10 yılda edemiyor.
    Bugünün şartlarında size katılıyorum ama 0.69 ile kredi cekebilen varsa da affetmesin bence

fanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    65
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borçlanmadan duramama hastalýðý var bende Bundan tam bir sene önce kredimin biri bitmiþti ve kenarda 50bin lira param vardý. 380 bin kredi çektim, 415 bine ev aldým. Kalan 15 bine de ikinci el esya aldým, tapuya param yetmiyordu onu da kredi kartýndan çektirdim ve aldýðým gün 3000 liraya kiraya verdim.
    Evi almamdaki motivasyonum da þuydu. Devlet sabit %25 kira artýþý getirse dahi ev kendini 65 ayda amorti ediyor. Ki nitekim bugün o ev 950 bin lira ediyor. Kredi borcunu kapatýnca elime 600 bin lira para kalýyor. Geçen sene ise sadece 50 binim vardý.

Ama tabi ki þimdi kazýn ayaðý öyle deðil. Ben neredeyse tamamýný kredi ile aldým kenarda evi alacak kadar param olsaydý almazdým. Ayrýca þu anki ev fiyatlarý ile býrak 65 ayda amorti etmeyi 10 yýlda edemiyor.
    Bugünün þartlarýnda size katýlýyorum ama 0.69 ile kredi cekebilen varsa da affetmesin bence

fanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    65
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

razzmatazz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Flood olacak ama ilave etmek istediÄŸim bir konu daha var.

Banka kredi çekerken evi ne kadara alıyorsunuz diye soruyor. 2 milyon derseniz müteayitten 100 bin TL kesinti yapıyor buda ilk sene taksitlerinize 8333 TL olarak yansıyor.

3 milyon derseniz müteayyitten 150 bin TL kesiyor bu durumda taksidinize ilk yıl 12.500 TL destek geliyor.

Şöyle bir handikap var banka rakamını yüksek bildirirseniz tapu daki harç miktarıda ona göre artabiliyor.

Müteayyit ten fazla destek alayım diye çok bildirirseniz bu kez keseceği faturanın %4 ünü tapu harcında fazlasıyla ödüyorsunuz.

Dengeyi bulmanız lazım. Ben 2 m TL bildirdim. 80 bin TL tapu harcı ödedim.
    Abi peki hane geliri etkiliyormu nekadar kredi çekebileceğimizi hangi şartlar belirliyor mesela ben eksper bedeli 1900 olan eve 1700 çekebiliyormuyum yada hane gelirim yetersiz kalırsa ev ipoteği kefil vs kabul ediyorlarmı bu konularda bilgilendirebilirsen sevinirim başvuru için yarın bankaya gideceğim ön bilgilendirme almak istedim

Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi peki hane geliri etkiliyormu nekadar kredi çekebileceðimizi hangi þartlar belirliyor mesela ben eksper bedeli 1900 olan eve 1700 çekebiliyormuyum yada hane gelirim yetersiz kalýrsa ev ipoteði kefil vs kabul ediyorlarmý bu konularda bilgilendirebilirsen sevinirim baþvuru için yarýn bankaya gideceðim ön bilgilendirme almak istedim

drago - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý razzmatazz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi peki hane geliri etkiliyormu nekadar kredi çekebileceðimizi hangi þartlar belirliyor mesela ben eksper bedeli 1900 olan eve 1700 çekebiliyormuyum yada hane gelirim yetersiz kalýrsa ev ipoteði kefil vs kabul ediyorlarmý bu konularda bilgilendirebilirsen sevinirim baþvuru için yarýn bankaya gideceðim ön bilgilendirme almak istedim
    Ýpotek yapacak bir eviniz varsa 0.69'dan yararlanamazsýnýz ki?

Kampanya evi olmayanlar için

Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý drago Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýpotek yapacak bir eviniz varsa 0.69'dan yararlanamazsýnýz ki?

Kampanya evi olmayanlar için
    ev babamýn benim deðil abi halk bankla görüþtüm bugün konut kredilerinde kesinlikle ipotek kefil kabul edilmiyormuþ

pirasa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hane gelirin yetersiz kalmasý için 15k altýnda hane geliri göstermen gerekir 1700 kredi için. hane geliri her türlü yeter. zaten ilk sene müteahhit katký payý var sonraki seneler içinde hazinenin yardýmý var her türlü ödenecek seviye getiriyor taksitleri.
    turbocuk istiyoruz

Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý pirasa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hane gelirin yetersiz kalmasý için 15k altýnda hane geliri göstermen gerekir 1700 kredi için. hane geliri her türlü yeter. zaten ilk sene müteahhit katký payý var sonraki seneler içinde hazinenin yardýmý var her türlü ödenecek seviye getiriyor taksitleri.
    þuan benim sigortam olmadýðý için resmi hane gelirimiz sadece eþimin maaþý olarak görünüyor 12 bin tl o þekilde bi hesaplama yaptýlar þuanda 1700 krediye ilk yýl ödeme 3400 tl gibi bir rakam çýktý sonraki yýllar artarak devam ediyor baþvurumuzu yaptýk þansýmýzý deneyelim diye bakalým inþallah bizde ev sahibi oluruz

Yaþ
    36
    Þehir
    Eskiþehir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajýný yeni gördüm 2 - 3 gündür þehir dýþýndaydým siteye giremedim. Hane geliri tabi ki etkiliyor ödeme gücünü nasýl tespit edecek banka. Senin hane gelirin 20 bin diyelim ödemen gereken rakam 16 bin çýktý nasýl ödeyeceksin veya geçineceksin.

Eksper bedeli çok önemli deðil hatta hiç deðil. Krediyi kullanýrken banka sana soruyor evi ne kadara alýyorsun diye. Kendimden direk örnek vereyim.

Aldýðým evin eksper deðeri 2 milyon 950 bin çýktý. Ben evi 3 milyon 250 bine aldým. Ama bankaya dedim ki 2milyona alýyorum. Bu 2 milyonun 1700 üne kredi kullanmak istiyorum dedim.

Banka bana hesap açtý ve aradaki 300 bin TL yi hesaba yatýrmamý istedi. Bende o hesaba 300 bin TL para yatýrdým. Kredim onaylandý ve 1700 ü direk benim hesabýma yatýrdýlar ve akabinde mütayitin hesabýna geçip blokelediler.

Yatýrdýðým 300 bin yine benim hesabýmda kaldý. O parayý nakit olarak çektim ve 1milyon 550 bini mütayite elden verdim nakit olarak.

Satýþ yapýldýktan sonra tapuyu bankaya gönderdik ve mütayitin hesabýna geçen 1700 ün blokesi kaldýrýldý.

Ben evi 2 milyona alýyorum diye beyan ettiðim için %5 mütayit desteði aldým yani 100 bin TL. 12 aya bölünce aylýk 8,333 TL destek ödemesi geliyor. Yani 16 bin olan ödememi 16 bin olarak yapýyorum. Ayný gün 8.333 lirasý hesabýma geri geliyor.

Mütayitin ne kadar kredi kullandýracaðýna baðlý bende 2 milyona kadar kullanabilirsin dedi ama ben 1700 tercih ettim.
    M.Kemal ATATÜRK

Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajýný yeni gördüm 2 - 3 gündür þehir dýþýndaydým siteye giremedim. Hane geliri tabi ki etkiliyor ödeme gücünü nasýl tespit edecek banka. Senin hane gelirin 20 bin diyelim ödemen gereken rakam 16 bin çýktý nasýl ödeyeceksin veya geçineceksin.

Eksper bedeli çok önemli deðil hatta hiç deðil. Krediyi kullanýrken banka sana soruyor evi ne kadara alýyorsun diye. Kendimden direk örnek vereyim.

Aldýðým evin eksper deðeri 2 milyon 950 bin çýktý. Ben evi 3 milyon 250 bine aldým. Ama bankaya dedim ki 2milyona alýyorum. Bu 2 milyonun 1700 üne kredi kullanmak istiyorum dedim.

Banka bana hesap açtý ve aradaki 300 bin TL yi hesaba yatýrmamý istedi. Bende o hesaba 300 bin TL para yatýrdým. Kredim onaylandý ve 1700 ü direk benim hesabýma yatýrdýlar ve akabinde mütayitin hesabýna geçip blokelediler.

Yatýrdýðým 300 bin yine benim hesabýmda kaldý. O parayý nakit olarak çektim ve 1milyon 550 bini mütayite elden verdim nakit olarak.

Satýþ yapýldýktan sonra tapuyu bankaya gönderdik ve mütayitin hesabýna geçen 1700 ün blokesi kaldýrýldý.

Ben evi 2 milyona alýyorum diye beyan ettiðim için %5 mütayit desteði aldým yani 100 bin TL. 12 aya bölünce aylýk 8,333 TL destek ödemesi geliyor. Yani 16 bin olan ödememi 16 bin olarak yapýyorum. Ayný gün 8.333 lirasý hesabýma geri geliyor.

Mütayitin ne kadar kredi kullandýracaðýna baðlý bende 2 milyona kadar kullanabilirsin dedi ama ben 1700 tercih ettim.
    anladým abi benim düþündüðüm dairenin fiyatý 2100 tl karþý dairesi ayný þekilde satýlmýþ eksper 1900 fiyat biçmiþ bende 1700 kredi baþvurusunda bulundum hane gelirimiz benimki resmi olmadýðý için sadece eþiminkini beyan edebildik 12 bin tl gelire göre bir ödeme planý çýkarýldý onaylanacaðýný hiç sanmýyorum ama bir umut bekliyoruz bakalým

müteahhit 1 milyona kadar kredi kullandýrabilirim dedi üzerinin %20 gelir vergisi farkýný alýrým dedi
    1900 fatura keseceði için
    900 bin tl nin 180 bin tl gelir vergisi farký çýkýyor
    kredi masraflarý da 45 bin tuttu
    tapu masrafý 76 bin tutacak
    400 de evin kalaný
    toplamda 700 bin tl nakite ihtiyacým var olarak hesapladým kaçýrdýðým bir nokta varmýdýr abi

arda35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladým abi benim düþündüðüm dairenin fiyatý 2100 tl karþý dairesi ayný þekilde satýlmýþ eksper 1900 fiyat biçmiþ bende 1700 kredi baþvurusunda bulundum hane gelirimiz benimki resmi olmadýðý için sadece eþiminkini beyan edebildik 12 bin tl gelire göre bir ödeme planý çýkarýldý onaylanacaðýný hiç sanmýyorum ama bir umut bekliyoruz bakalým

müteahhit 1 milyona kadar kredi kullandýrabilirim dedi üzerinin %20 gelir vergisi farkýný alýrým dedi
    1900 fatura keseceði için
    900 bin tl nin 180 bin tl gelir vergisi farký çýkýyor
    kredi masraflarý da 45 bin tuttu
    tapu masrafý 76 bin tutacak
    400 de evin kalaný
    toplamda 700 bin tl nakite ihtiyacým var olarak hesapladým kaçýrdýðým bir nokta varmýdýr abi
    Müteahhit alenen vergi kaçýrýcam dedi ama kaçýramazsam çýkacak vergiyi size ödettiririm dedi, deðil mi.

Cumhuriyet tarihinde vergi kaçýrmanýn bu kadar aleni yapýldýðý bir dönem olmamýþtýr. Otomotiv ve gayrimenkul sektöründekiler böyle kayýtsýz kazançlara doymuyor adeta. Koca ülke birlik olduk, bu kaçakçýlarýn açýðýný kapatmaya çalýþýyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler