User Tag List

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
203 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ev sahibi evi satacakmış

FatihR. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım fikrini değiştirtecek duruma ve ev sahibine düşmezsin o zaman. Tok açın halinden ne anlasın derler ya, bu da o hesap.
    Ome_RS yorumunda tok açın halinden anlamayacak gibi bir yorum yapmamış ki, gayet mantıklı olanı yazmış. Öyle bir yorum yapıyorsun ki kiracılar sürünsün dedi sanki
    Bende kiracıydım ev sahibi ilk bana sundu teklifi bende imkanım vardı aldım. imkanım olmasa bende başka ev bulup çıkardım. Adamın malı sonuçta beraber kazanmadık ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev sahibi evi satıyorsa satsın senin haftanın belirli günleri göstermen gerekir göstermediğin taktirde mahkemeden göstermek için dava açması gerekir, ev satılırsa tamamen evi yeni alacak kişi ile alakalı gelişiyor işler belki devam etmeni ister ama adam kendisi oturacak ise de 1 ay içerisinde ihtar çekmesi gerekir ihtardan 6 ay kadar sonra çıkmazsan tahliye davası açar, davayı kaybedersin tüm mahkeme masrafları ve avukat ücreti ile beraber mahkeme masraflarını ödersin,

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandeminin basiydi,ev sahibim daha tasinali 6 ay olduktan sonra evi saticam dedi, 1 yila yakin sure olmadan da ev satildi. Ev sahibine eve girerken yaptigim boya masrafının yarisini, nakliye ucretini ve son ay kira ve faturalarimi ode tatli tatli cikayim dedim. Yeni ev sahibi de son ayin aydatini odedi kendi teklif ederek. Evet zor bir durum ama vicdani olarak yapcak bisey de yok. Alici ve satıcı kiraciyi biraz desteklesinler ama
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım fikrini değiştirtecek duruma ve ev sahibine düşmezsin o zaman. Tok açın halinden ne anlasın derler ya, bu da o hesap.
    Valla uzatmak istemiyorum. Tok aç örneğinize anlam veremedim. 4 defa ev taşıdım çok şükür şimdi kendi evimde oturuyorum.
    Allah umarım sizin zihniyetinize sahip bir kiracıyı karşımıza çıkartmaz. İyi günler..
    www.vava.cars

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihR. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ome_RS yorumunda tok açın halinden anlamayacak gibi bir yorum yapmamış ki, gayet mantıklı olanı yazmış. Öyle bir yorum yapıyorsun ki kiracılar sürünsün dedi sanki
    Bende kiracıydım ev sahibi ilk bana sundu teklifi bende imkanım vardı aldım. imkanım olmasa bende başka ev bulup çıkardım. Adamın malı sonuçta beraber kazanmadık ki.
    Söylemek istediğim benzer şeyleri yaşamadığımızdan biz kiracıları anlaması biraz daha zor.

Şimdi alabilir misin peki o evi

Devlet bankalarından Ziraat' te 250.000 TL, Vakıf' da 150.000 TL, Halk Bankası' nda ise 300.000 TL limiti var. Özellerde limit yok ama kimse kredi vermek istemiyor. Özel bankalarda ise oran 2,05' den başlıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla uzatmak istemiyorum. Tok aç örneğinize anlam veremedim. 4 defa ev taşıdım çok şükür şimdi kendi evimde oturuyorum.
    Allah umarım sizin zihniyetinize sahip bir kiracıyı karşımıza çıkartmaz. İyi günler..
    Beni ne kadar tanıyorsun da zihniyetim hakkında çıkarım yapabiliyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, yine bir ev sahibi kiracı mevzusuyla karşınızdayız. Bizim ev sahibi evi satacağını söylüyor. İlk sorum şu olacak emlakçıyla gelip evin içinin fotolarını çekme durumu olursa, çekmelerine izin vermeli miyim? Çünkü özel alanım olduğu için tereddüt ettim. Çekeceklerse sıkıntı yok, ikinci sorum şudur ev satılırsa çıkmak için ne kadarlık sürem var pat diye çık diyebilirler mi? Yani özetle bu gibi bir durumda işleyiş nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum.
    cekmelerine izin vermek durumundasin, izin vermeyebilirsin o da hukuki yoldan geregini yapar, haftada 1 ya da 2 gun sana uygun bir saat belirlenir o sekilde gosterirsin.
    butun bunlarla ugrasana kadar bunu bastan haftada su gun su saat uygunum onun disinda musada edemem deyip gecebilirsin..
    ev sahibi cesitli sebeplerle evini satmak isteyebilir ancak kanunlar insanlari birbirine dusurur duruma gelmemeli.
    yuzde 25 kira zammi yuzunden ev sahibi x paralik evden y para kira alacagima satar parami cebime koyarim diye dusunuyor
    kiraci da cakal ev sahibi kira zammi yapamadi bizi yildirmak icin ugrasiyor diye dusunuyor, bir suru cikmaz var isin icinde..
    gercekten boyle dusunen de var isi kurnazliga vuran ev sahibi ve kiraci da var..

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiracısına, "13 yaşındaki oğlum oturacak evden çıkın" diyeni duydum ben.

Kirada oturduğum ev satılığa çıkmıştı. Ev sahibi önce bana teklif etti tabi. Sonra emlakçı geldi resim felan çekti. Sonra birer ikişer müşteri getirdi. Dikkat edin emlakçı ile anlaşın deyin ki: gelecek olan müşteri tek seferde en fazla 2 ya da 3 kişi olsun yoksa eve almam. Bizim oturduğumuz evi görmeye gelen bir grup ailecek toplaşıp gelmişler. tam 6 kişi. Önce almayacaktım içeri ama birdaha böyle yaparsanız kapıyı açmam dedim. Sonrası 2 şer kişi geldiler.
    İşin ilginci 3 milyonluk daireye gelenlerin çoğununu sokakta görseniz acır ekmek parası vermek istersiniz.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni ne kadar tanıyorsun da zihniyetim hakkında çıkarım yapabiliyorsun?
    Vermiş olduğun örnek yeterli oldu.
    www.vava.cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vermiş olduğun örnek yeterli oldu.
    Tek örnek yeterli oluyor he zihniyet öngörüsü için, o da güzelmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara’da gayrimenkul satış danışmanlığı yapıyorum.

İçinde kiracısı olan yüzlerce mülk satıyoruz.

Şuna inanın, bu ülkede hiçbirşey imkansız değil.

Bir tevsiye; burada boşuna birbirinizi yemeyin..

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum şu anda benim başımda. Evimi satıyorum içerisinde kiracı var ve daha 6-7 ay oldu oturalı. Evi alan adam onları çıkarırsa yaptığı bütün masrafları boya tadilat vs. dahil birde tasınma ücretini vericem magdur olmasınlar diye. Ama satılamaz diye bir şey yok. kiracı burdan cıkmıycam dersede bunun tutarlı bir tarafı yok. Her iki tarafıda üzmememek lazım.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    not: oturduğum ev sahibi değişmedi.
    Ev sahibin değişmediyse dert etme, tahliye etme ihtimali çok düşük 5 yıldan uzun kiracı değilsen hiç sorun yok
    Real Cars, Real Roads.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedir son durum ev satıldı mı?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedir son durum ev satıldı mı?
    Hayır hocam henüz satılmadı. Pazartesi ev sahibi ve emlakçı gelip fotoğrafları çekecekler. Bakalım hayırlısı.

FatihR. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylemek istediğim benzer şeyleri yaşamadığımızdan biz kiracıları anlaması biraz daha zor.

Şimdi alabilir misin peki o evi
    alırım kardeş ben tokum açın halinden anlamam. oldu mu şimdi için rahatlasın birazda bitsin bu tok aç muhabbetin

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihR. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alırım kardeş ben tokum açın halinden anlamam. oldu mu şimdi için rahatlasın birazda bitsin bu tok aç muhabbetin
    Olmaz, aç illa toku mağdur edecek aç diye, hakkı o onun, diğeri tok nasıl olsa :P

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu başlığı ''Evimi Satacağım kiracı zorluk çıkartıyor'' olsa buradaki bir çok yorum tersine döner. Ev sahibi evi satacaksa gösterin zorluk çıkartmayın. Hakkınız değil. Bazı şeyler yasal olsa da hak değildir. Umarım alan kişide yatırım için alıyordur,makul rakamla devam edersiniz ...
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu başlığı ''Evimi Satacağım kiracı zorluk çıkartıyor'' olsa buradaki bir çok yorum tersine döner. Ev sahibi evi satacaksa gösterin zorluk çıkartmayın. Hakkınız değil. Bazı şeyler yasal olsa da hak değildir. Umarım alan kişide yatırım için alıyordur,makul rakamla devam edersiniz ...
    Ya benzeri ev alıp yerleşecek olan için de geçerli değil mi..
    Tok-aç diye bir ağlama şekli mi var, ben de dünyanın parasını vermişim kredi almışım bilmemne yapmışım, şu kadar taksit ödeyeceğim, çık kardeşim ben geliyorum.
    "Yoooooooohhhhh, sen nasıl kiracıyı çıkarırsın"a dönüyor olay. Kendi paramla kendi malımı kullanamıyor muyum arkadaş, bu nasıl bir saçmalık. Bir de bunu savunup aman çıkma sakın çıkma vesaire diyen oluyor. Ya da mağduriyet oluştuğunu söyleyen. Peki mal sahibi??? O tok nasıl olsa. Böyle bir mantık mı var ya

Diğer başlıkta yazmıştım, kira artacak, arkadaş diyor ki yasal %25 değil mi, onu ekle geç. Ya arkadaş, sen ev sahibi olsan kabul edeceksin sanki de bunu...

Biz mi çok empati yapıyoruz nedir ben anlamıyorum ki...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler