User Tag List

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
203 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Ev sahibi evi satacakmış

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım abi benim düşündüğüm dairenin fiyatı 2100 tl karşı dairesi aynı şekilde satılmış eksper 1900 fiyat biçmiş bende 1700 kredi başvurusunda bulundum hane gelirimiz benimki resmi olmadığı için sadece eşiminkini beyan edebildik 12 bin tl gelire göre bir ödeme planı çıkarıldı onaylanacağını hiç sanmıyorum ama bir umut bekliyoruz bakalım

müteahhit 1 milyona kadar kredi kullandırabilirim dedi üzerinin %20 gelir vergisi farkını alırım dedi
    1900 fatura keseceği için
    900 bin tl nin 180 bin tl gelir vergisi farkı çıkıyor
    kredi masrafları da 45 bin tuttu
    tapu masrafı 76 bin tutacak
    400 de evin kalanı
    toplamda 700 bin tl nakite ihtiyacım var olarak hesapladım kaçırdığım bir nokta varmıdır abi
    hocam kaçırdığın bir şey yok. kredi çıkacaktır muhtemelen nakiti toplamaya başla. hoş para hesabına bloke olduktan sonra istersen 2 hafta bekle banka için sorun yok sadece müteahhit fiyatı falan artırabilir o kadar. hayırlı olsun şimdiden.
    turbocuk istiyoruz

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kaçırdığın bir şey yok. kredi çıkacaktır muhtemelen nakiti toplamaya başla. hoş para hesabına bloke olduktan sonra istersen 2 hafta bekle banka için sorun yok sadece müteahhit fiyatı falan artırabilir o kadar. hayırlı olsun şimdiden.
    Abi umutlandırma beni cidden hiç umudum yok nasıl onaylanacak keşke onaylansa benim için büyük bir mucize olur şuanda

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 1 hafta önce taşındım.

Artık kendi evimdeyim. 2 abimiz hariç neredeyse herkes yaşıt.

Bu yönü de çok güzel oldu. Herkes kafa dengi gibi görünüyor ilerde hanımlarda kaynaşınca güzel bir ortam olacağını düşünüyorum.

Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. 15 kilo verdiğim bir dönem oldu kendi adıma zor günlerdi.

Arabaları sattık kredi çıkacak mı çıkmayacak mı vs derken stres seviyesi yüksek bir dönemdi.

Şükür sonunda bitti.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 hafta önce taşındım.

Artık kendi evimdeyim. 2 abimiz hariç neredeyse herkes yaşıt.

Bu yönü de çok güzel oldu. Herkes kafa dengi gibi görünüyor ilerde hanımlarda kaynaşınca güzel bir ortam olacağını düşünüyorum.

Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. 15 kilo verdiğim bir dönem oldu kendi adıma zor günlerdi.

Arabaları sattık kredi çıkacak mı çıkmayacak mı vs derken stres seviyesi yüksek bir dönemdi.

Şükür sonunda bitti.
    Ben Nisan 28'den beri bekliyordum, en çok da boldladığım kısım canımı sıkıyordu; daha yaptıktan sonra 100 kilometre süremediğime yanmak bir yana, 2 mayısta sattığımdan beri her gün inanılmaz bir hızda 5-10 koydu üstüne.

2 kere cep uygulamasında krediyi iptal gördüm (red değil iptal), hatta arandım, ama tabiri caizse 2 kere uzatmaya gitti maç.

Daha önce ön onay veren, ama yeterli tutarı sağlamayan başka bir banka, 2. kez başvurunca bu sefer ön onayı da vermedi.

Üstüne bir de peşinatın vadesiz Türk lirası mevduatta bulunması zorunlu dediler, oradan da gol yedik.

Tüm bu stresler bitince rahat bir nefes aldık; lakin Eylül ayında eve girebilecek miyiz endişesi ile devam ediyoruz

Allah iyi komşular ve ödeme gücü versin bizlere; ve iyi niyetli herkese nasip etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Nisan 28'den beri bekliyordum, en çok da boldladığım kısım canımı sıkıyordu; daha yaptıktan sonra 100 kilometre süremediğime yanmak bir yana, 2 mayısta sattığımdan beri her gün inanılmaz bir hızda 5-10 koydu üstüne.

2 kere cep uygulamasında krediyi iptal gördüm (red değil iptal), hatta arandım, ama tabiri caizse 2 kere uzatmaya gitti maç.

Daha önce ön onay veren, ama yeterli tutarı sağlamayan başka bir banka, 2. kez başvurunca bu sefer ön onayı da vermedi.

Üstüne bir de peşinatın vadesiz Türk lirası mevduatta bulunması zorunlu dediler, oradan da gol yedik.

Tüm bu stresler bitince rahat bir nefes aldık; lakin Eylül ayında eve girebilecek miyiz endişesi ile devam ediyoruz

Allah iyi komşular ve ödeme gücü versin bizlere; ve iyi niyetli herkese nasip etsin.
    Abi bende krediye başvurdum arabaları sattım. 1 hafta bekleseydim 200 bin totalde artı yazacakmış.

Kredi onaylanırsa hemen ödemeyi yapalım para hazır olsun diye aceleci davrandık.

O süre beni yedi bitirdi. Allahtan iptal vs süreci hiç yaşamadım direk onaylandı benim kredim.

Evi aldık nasıl taşınacağız derdi başladı. Eşyalar zarar görür mü endişesi kapladı içimizi. Evlenirken iyi bir mağazadan almıştık mobilyaları.

Nakliye konusunda ciddi para harcadım diğer firmaların neredeyse 2 katına patladı bana tek bir çizik olmadan şükür yeni eve getirdik eşyalarımızı.

Tez zamanda içine girmekte nasip olsun inşallah. Şuan şantiye elektriğinden normal aboneliğe geçme sürecindeyiz onu da çözersek işlem tamamdır.
    M.Kemal ATATÜRK

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bende krediye başvurdum arabaları sattım. 1 hafta bekleseydim 200 bin totalde artı yazacakmış.

Kredi onaylanırsa hemen ödemeyi yapalım para hazır olsun diye aceleci davrandık.

O süre beni yedi bitirdi. Allahtan iptal vs süreci hiç yaşamadım direk onaylandı benim kredim.

Evi aldık nasıl taşınacağız derdi başladı. Eşyalar zarar görür mü endişesi kapladı içimizi. Evlenirken iyi bir mağazadan almıştık mobilyaları.

Nakliye konusunda ciddi para harcadım diğer firmaların neredeyse 2 katına patladı bana tek bir çizik olmadan şükür yeni eve getirdik eşyalarımızı.

Tez zamanda içine girmekte nasip olsun inşallah. Şuan şantiye elektriğinden normal aboneliğe geçme sürecindeyiz onu da çözersek işlem tamamdır.
    Ben de teşekkür ederim, inşallah, bekliyoruz artık.

Bu arada kredi kullanacak arkadaşlar için aşağıdaki linki bırakayım; herkes günlük tecrübelerini paylaşıyor, en azından bir faydası olur belki.

15 Yıl Vadeli 0.69 ile konut kampanyası | DonanımHaber Forum >> Sayfa 256

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende başvurdum 0.69a arabayı falan sattım şimdi bankadan kredi onayını bekliyorum yanlız benim alacağım ev 5 milyon banka 3150 max veririz dedi eş dost allah ne verdiyse ben de borç arıyorum şu anda gerçekten çok sıkıntılı bir süreç şu tapu işi bir an önce olsa rahatlayacağım her an 0,69u bitireceklerini düşünüyorum (resmiyette bitmese bile uygulamada sıkıntı çıkaracaklar büyük ihtimalle)

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolsun depremzede anne babam sonunda evden çıkartılıyor şimdi
    Ev arıyoruz izmirde kiralar uçmuş allah sonumuzu hayır etsin
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende başvurdum 0.69a arabayı falan sattım şimdi bankadan kredi onayını bekliyorum yanlız benim alacağım ev 5 milyon banka 3150 max veririz dedi eş dost allah ne verdiyse ben de borç arıyorum şu anda gerçekten çok sıkıntılı bir süreç şu tapu işi bir an önce olsa rahatlayacağım her an 0,69u bitireceklerini düşünüyorum (resmiyette bitmese bile uygulamada sıkıntı çıkaracaklar büyük ihtimalle)
    Zaten bu kredinin 100 Milyar TL gibi bir limiti var diye biliyorum. Bu kaynak tükenince kredide bitecek.

Taşınma ıvır zıvır için 15 bin kredi çekeyim dedim 24 bin geri ödeme istedi banka vazgeçtim.

Asgari ücrette açıklandı bugün onunda yansıması gelir çok yakında herşeye zam yağar.

Hani diyorlar ya başka ülkede yaşayamam, keşke papua yenigine de yaşasaydım da burda yaşamasaydım. O dereceye getirdiler.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolsun depremzede anne babam sonunda evden çıkartılıyor şimdi
    Ev arıyoruz izmirde kiralar uçmuş allah sonumuzu hayır etsin
    Abi inşallah gönlünüze göre tez zamanda bulursunuz. Benide deprem sonrası çıkarttı ev sahibi eskişehir'de kiralar uçmuş gitmişti ev almaya yöneldik.

Tabi sizin durumlar bambaşka talihsizlikler bir türlü başınızı bırakmıyor umarım kısa sürede herşey yoluna girer sizin içinde.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten bu kredinin 100 Milyar TL gibi bir limiti var diye biliyorum. Bu kaynak tükenince kredide bitecek.

Taşınma ıvır zıvır için 15 bin kredi çekeyim dedim 24 bin geri ödeme istedi banka vazgeçtim.

Asgari ücrette açıklandı bugün onunda yansıması gelir çok yakında herşeye zam yağar.

Hani diyorlar ya başka ülkede yaşayamam, keşke papua yenigine de yaşasaydım da burda yaşamasaydım. O dereceye getirdiler.

Abi inşallah gönlünüze göre tez zamanda bulursunuz. Benide deprem sonrası çıkarttı ev sahibi eskişehir'de kiralar uçmuş gitmişti ev almaya yöneldik.

Tabi sizin durumlar bambaşka talihsizlikler bir türlü başınızı bırakmıyor umarım kısa sürede herşey yoluna girer sizin içinde.
    Sorma kardeşim herşey üst üste geliyor insan zor dayanıyor …depremzede insanlara allah yardım etsin bambaşka bir durum
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler bizim şuan oturduğumuz kendi sahibi olduğumuz ev kentsel dönüşüme girmek üzere, 1 tane de kira geliri elde ettiğimiz ev mevcut.

Evimiz kentsel dönüşüme gireceği vakit kiracıya bunu tebliğ ve yasal süreç nedir bilgisi olan var mı?

Araştırıyorum googledan da farklı farklı durumlar ve ifadeler çıkıyor.
    Instagram: mutusgarage

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler bizim şuan oturduğumuz kendi sahibi olduğumuz ev kentsel dönüşüme girmek üzere, 1 tane de kira geliri elde ettiğimiz ev mevcut.

Evimiz kentsel dönüşüme gireceği vakit kiracıya bunu tebliğ ve yasal süreç nedir bilgisi olan var mı?

Benim bildigim emin degilim ama, kiraciya sadece bir kira yardimi yapip mecburen devletin binayi bosaltma zamanina kadar sure verip cikarttiriyor. Gerekirse elektrigi suyu kesiyor.Kentsel donusum icin karot alinip, curuk raporu verildiyse, daha zaten orda kimseyi barindirmiyolar.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O konu biraz gıcık ve ucu normal kiracı-ev sahibi muhabbetlerindeki gibi işliyor galiba.
    Yine de daha önceden davranıp, o evden çıkmadan önce içeridekileri çıkarmaya çalışmak iyi olur herhalde.

Benzer durumda kirada alt komşumuz var, çok eski diye oturmak istemedikleri bir apartmanda kendi daireleri var, kiralar coşunca önce oraya dönmek istediler, içindeki kiracı "ev bulamıyorum, kiralar çok" falan diye çıkmadı.
    O arada bizim apartmandaki ev sahibi ile anlaşmaya vardılar, biraz daha oturmaya karar kıldılar.

Geçenlerde konuştuk, o eski apartmanın yıkılıp yeniden yapılması durumu varmış. Şimdi içerideki mecbur çıkacak, bizim apartmandaki ev sahibi ile de durumu ayarlamaya çalışıyorlar. Öncesinde çıkarmak zor gibi... Ev yıkılana kadar bu apartmandaki ev sahibi de kıllık yaparsa biz de ona yaparız, apartman yapılana kadar takılırız burada moduna girmişler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorma kardeşim herşey üst üste geliyor insan zor dayanıyor …depremzede insanlara allah yardım etsin bambaşka bir durum
    Abi HJU saxo zamanından beri yüzyüze görüşmesekte seni tanır bilirim. Gerçekten zor zamanlar geçirdin, geçiriyorsun.

Az daha sabır inşallah herşey yoluna girecek.
    M.Kemal ATATÜRK

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa da bu ev kiracı problemleri konusunda uzmanlaşmış ve en önemlisi cevval bir avukat arayışımız var.

Tanıdığınız bildiğiniz bir isim varsa paylaşırsanız sevinirim.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildigim emin degilim ama, kiraciya sadece bir kira yardimi yapip mecburen devletin binayi bosaltma zamanina kadar sure verip cikarttiriyor. Gerekirse elektrigi suyu kesiyor.Kentsel donusum icin karot alinip, curuk raporu verildiyse, daha zaten orda kimseyi barindirmiyolar.
    Yok bizim içinde oturduğumuz ev girecek kentsel dönüşüme, diğer kiracı olan evimiz değil.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Üstad merhaba şimdi bizim kredi çıktı beklediğimizin biraz altında çıktı eş dosttan da para alarak peşinatı tamamladık. Peşinat miktarını banka satıcı Sinpaşın hesabına geçirmiş şimdi bayram tatili girdi araya tapuyu alamadık daha bi sıkıntı olur mu acaba bu saatten sonra ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0,69 krediye nasıl başvurabiliriz sanırım her ev için vermiyor 1+1 için bende artık düşünmeye başladım anne baba için var olanı satıcam artık
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad merhaba şimdi bizim kredi çıktı beklediğimizin biraz altında çıktı eş dosttan da para alarak peşinatı tamamladık. Peşinat miktarını banka satıcı Sinpaşın hesabına geçirmiş şimdi bayram tatili girdi araya tapuyu alamadık daha bi sıkıntı olur mu acaba bu saatten sonra ?
    Valla bende peşinat benim hesabımda kaldı, kredi onaylanınca sadece başvurduğum kredi miktarı Müteayyit firmanın hesabına geçti ve blokelendi. Sanırım sorun olmaz çünkü satış ve tapu olmadan Müteayyit in hesabına parayı geçseler bile bloke koyuyor bankalar.

0,69 krediye nasıl başvurabiliriz sanırım her ev için vermiyor 1+1 için bende artık düşünmeye başladım anne baba için var olanı satıcam artık
    Abi ev sıfır olacak, Müteayyit firma projesini 0.69 a sokmuş olacak, her sıfır ev için kullanamıyorsun. Firmanın başvuru yapması lazım. Birde firma istediğin gibi kredi kullandırması lazım. Bazıları 0.69 a sokuyor projeyi ama 500 bin kullandırıyor vs.

Geçen hafta duyduğuma göre tüm krediler durmuş 0.69 da dahil şuan kullandırım yapışmıyormuş bilgine
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler