User Tag List

Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon
203 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Ev sahibi evi satacakmış

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı bir soru sorayım ?

Ev sahibi olup %25 yapan var mı ? Birader ile ortak bir dairemiz var, oturan arkadaş 1+1 daire için 3.500 TL ye oturuyor.

Ve biz evi kota mevcut şekilde ısınma + elektrik + su + eşya dahil şekilde kiraya verdik. Bizim evin olduğu bölge de şuan en uygun kira sahibinden de 6k civarından başlıyor.

Just a moment...

Ağustos 2023 zam vakti, Ben 5.500 TL olması taraftarıyım oran olarak %46 ya tekabül ediyor.

Ev ile aynı sokakta 10+ yıllık kiracısı olduğumuz dükkan için %80 zam yaptı mal sahibi ve ses çıkaramadık, direkt boşalt o zaman muhabbeti olacaktı.

Bu nokta da 5.500 TL beklentisi yersiz mi ? Kiracıya da kendimize de haksızlık etme taraftarı değiliz.

Siz olsanız nasıl davranırdınız ?

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı bir soru sorayım ?

Ev sahibi olup %25 yapan var mı ? Birader ile ortak bir dairemiz var, oturan arkadaş 1+1 daire için 3.500 TL ye oturuyor.

Ve biz evi kota mevcut şekilde ısınma + elektrik + su + eşya dahil şekilde kiraya verdik. Bizim evin olduğu bölge de şuan en uygun kira sahibinden de 6k civarından başlıyor.

Just a moment...

Ağustos 2023 zam vakti, Ben 5.500 TL olması taraftarıyım oran olarak %46 ya tekabül ediyor.

Ev ile aynı sokakta 10+ yıllık kiracısı olduğumuz dükkan için %80 zam yaptı mal sahibi ve ses çıkaramadık, direkt boşalt o zaman muhabbeti olacaktı.

Bu nokta da 5.500 TL beklentisi yersiz mi ? Kiracıya da kendimize de haksızlık etme taraftarı değiliz.

Siz olsanız nasıl davranırdınız ?
    Ben bugüne kadar %25 zam yapan bir mal sahibi duymadım. Yapanları haberlerde izliyoruz zaten. Hem mal sahibini hem de kiracıyı koruyacak şekilde orta yolda buluşmak en mantıklısı. Kiracı da kabul edecektir. Öte yandan %80 zam yaptığınız ve kiracı olduğunuz dükkanda mümkünse yeni aylık tutarı yazarak karşılıklı yeni bir kira sözleşmesi imzalatmaya çalışın mal sahibine. Eğer imzalarsanız +10 yıl daha size tahliye davası açamaz.
    E90 330i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bugüne kadar %25 zam yapan bir mal sahibi duymadım. Yapanları haberlerde izliyoruz zaten. Hem mal sahibini hem de kiracıyı koruyacak şekilde orta yolda buluşmak en mantıklısı. Kiracı da kabul edecektir. Öte yandan %80 zam yaptığınız ve kiracı olduğunuz dükkanda mümkünse yeni aylık tutarı yazarak karşılıklı yeni bir kira sözleşmesi imzalatmaya çalışın mal sahibine. Eğer imzalarsanız +10 yıl daha size tahliye davası açamaz.
    Dükkan işi karışık, mal sahiplerinin parayla işleri yok, yandaki dükkan 10 yıldır boş kiracıyla uğraşmamak için vermiyorlar.

Kendi işlerinde zaten darphane gibi, bizim oradaki derdimiz mevcut müşteri portföyünü elde tutmak ve yıllardır olduğumuz lokasyonu terk etmek istemiyor olmamız.

%25 beklentimiz dükkan da olmadı zaten, her şey uçmuşken adama %25 de diyemezdik.

Ama ev işi karışık, oturan arkadaş mayıs ayında devletin doğalgazı bedava yapması neticesinde doğalgaz ödemediniz o parayı iade edecek misiniz diye soran birisi.

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar benimde bir sorum var, normalde kendi evim var (2+1)
    bebek olunca ve home ofis çalışmaya başlayınca küçük geldi,
    babamın kirada başka bir evi var, oğlum oturacak diyip çıkartma şansımız nedir ?
    sanırım benim üstüme ev olduğu için mahkemeden dönme olasılığı çokmuş,
    var mı bir fikir verebilecek olan

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DenizKaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde bir sorum var, normalde kendi evim var (2+1)
    bebek olunca ve home ofis çalışmaya başlayınca küçük geldi,
    babamın kirada başka bir evi var, oğlum oturacak diyip çıkartma şansımız nedir ?
    sanırım benim üstüme ev olduğu için mahkemeden dönme olasılığı çokmuş,
    var mı bir fikir verebilecek olan
    Tapu sahibinin başka dairesi var mı o muhitte? Kendi ihtiyacı olarak gösterebilir. Fakat şu an bu dava süreçleri hem çok uzun sürüyor hem de %90 kiracıdan yana oluyor. Ben de şu an kiracıyım kendi dairemde kiracım var başka bir yerde ben oturuyorum gerçekten kira işleri çözülemez bir sorun yani başka birinin yaşadığı süreç size bire bir uymaya biliyor vs vs. çok sorunlu devam ediyor süreç.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydın dostlar..izmir de kiralık daire arıyoruz çevresinde olan ve düzgün kiracı arayan varsa yazabilirse sevinirim …2 memur emeklisi anne baba için teşekkür ederim
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tapu sahibinin başka dairesi var mı o muhitte? Kendi ihtiyacı olarak gösterebilir. Fakat şu an bu dava süreçleri hem çok uzun sürüyor hem de %90 kiracıdan yana oluyor. Ben de şu an kiracıyım kendi dairemde kiracım var başka bir yerde ben oturuyorum gerçekten kira işleri çözülemez bir sorun yani başka birinin yaşadığı süreç size bire bir uymaya biliyor vs vs. çok sorunlu devam ediyor süreç.
    Malesef o da var
    ihtiyacım olmasa çıkartmak istemiyoruz ama,
    böylede garip bir durum var.
    her iki tarafda haklı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 aylık stresli sıkıntılı bir süreç ardından sonunda ben de 0.79dan evi aldım cuma günü 3 yıl boyunca 12 sonra 32 olucak ödemeler allah evi olmayan herkese nasip etsin kirada kalsam bu sene büyük ihtimalle 10 bin yapıcaktı ev sahibi

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 aylık stresli sıkıntılı bir süreç ardından sonunda ben de 0.79dan evi aldım cuma günü 3 yıl boyunca 12 sonra 32 olucak ödemeler allah evi olmayan herkese nasip etsin kirada kalsam bu sene büyük ihtimalle 10 bin yapıcaktı ev sahibi
    Hayırlı olsun harika olmuş çok sevindim bu gidişle ileride olacak taksitiniz 32'yide arar olacağız hiç olmazsa her ay ödediğiniz para kendi malınıza
    - Bize Her Yer TRABZON

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dükkan işi karışık, mal sahiplerinin parayla işleri yok, yandaki dükkan 10 yıldır boş kiracıyla uğraşmamak için vermiyorlar.

Kendi işlerinde zaten darphane gibi, bizim oradaki derdimiz mevcut müşteri portföyünü elde tutmak ve yıllardır olduğumuz lokasyonu terk etmek istemiyor olmamız.

%25 beklentimiz dükkan da olmadı zaten, her şey uçmuşken adama %25 de diyemezdik.

Ama ev işi karışık, oturan arkadaş mayıs ayında devletin doğalgazı bedava yapması neticesinde doğalgaz ödemediniz o parayı iade edecek misiniz diye soran birisi.
    Yanlış bilmiyorsam % 25 olayı evlerde geçerli,ticari dükkanlarda geçerliliği yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam % 25 olayı evlerde geçerli,ticari dükkanlarda geçerliliği yok
    Doğrudur ama bu da adaletsiz değil mi ? Kiracılık zor gerçekten, biz de haksızlık etmeyelim istiyoruz.

Planladığım zam oranı ile bile emsal dairelerin altında kalan bir rakam oluyor kira.

2 tarafı da üzmeden bu işin olurunu bakalım nasıl bulacağız

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar;
    Kiraci olarak oturuyorum. Malesefki ev sahibimiz ile kira yenileme doneminde ortak nokta bulamadik istedigi kira bizim butcemizi asiyor ve evden cikmamizi istiyor bizde kendisine hukuki yollada basvurmasini soyleyerek %25 oraninda zam yaparak kirayi gonderdik. Ertesi gun whatsap uzerinden kirayi iade etmek icin benden iban numarami istedi sanırim kabul etmeyip iade edicek. Önunuzdeki surecte hukuki olarak dikkat etmem gerekenler icin yardimci olabilecek varmidir, kirayi iade etmesi durmunda izlenecek yol nedir simdiden tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Kiraci olarak oturuyorum. Malesefki ev sahibimiz ile kira yenileme doneminde ortak nokta bulamadik istedigi kira bizim butcemizi asiyor ve evden cikmamizi istiyor bizde kendisine hukuki yollada basvurmasini soyleyerek %25 oraninda zam yaparak kirayi gonderdik. Ertesi gun whatsap uzerinden kirayi iade etmek icin benden iban numarami istedi sanırim kabul etmeyip iade edicek. Önunuzdeki surecte hukuki olarak dikkat etmem gerekenler icin yardimci olabilecek varmidir, kirayi iade etmesi durmunda izlenecek yol nedir simdiden tesekkurler
    Evde kiracı olarak kaçıncı seneniz? Şu an rayiç kira bedeli nedir, siz ne kadar ödüyorsunuz?
    E90 330i

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar;
    Bir avukat ile görüşmen gereken bir konu haline gelmiş çünkü belliki seni temerrüde düşürmeye çalışıyor. Noter aracılığı ile posta yolu ile gönderebilirsin, ki o zaman da almayabilir vs.

Normal şartlarda sen para gönderirken ''kira bedelidir'' diye gönderiyorsan ve iade gelen para ( IBAN paylaştıysan ) herhangi bir not olmadan geri geliyorsa bu kanunen ''Hibe'' yerine geçiyor ancak yönlendirmiş olmayayım.

Dediğim gibi işin uzmanı olan Avukat arkadaşlar yorumlayacaktır ya da bir bilene danışmakta fayda var.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde kiracı olarak kaçıncı seneniz? Şu an rayiç kira bedeli nedir, siz ne kadar ödüyorsunuz?
    Evde 3. Yılım 1350 tl idi kiram 3500 teklif ettik ev sahibi 6 bin tl istemektedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde 3. Yılım 1350 tl idi kiram 3500 teklif ettik ev sahibi 6 bin tl istemektedir
    rayiç kira bedeli davasını 5. yıl sonrası açabiliyor. Bu durumda eliniz güçlü. Bir şekilde sizi evden çıkarmaya çalışabilir tabi. Rayiç bedellerin ne kadar olduğunu bilmiyorum dolayısıyla 6 bin rayiç bedelin altında ise anlaşmaya yoluna gidebilirsiniz. Fahiş bir tutar ise de dava açsın. Ya da evi satılırsa alan kişi 6 ay sonra sizi tahliye edecektir.
    E90 330i

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var, babam. Limit neyse onun üstünde yapma dedi kiracısına, kiracısının da gönlünden kopmuş galiba böylesine denk gelince %35 yapmış kendiliğinden.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var, babam. Limit neyse onun üstünde yapma dedi kiracısına, kiracısının da gönlünden kopmuş galiba böylesine denk gelince %35 yapmış kendiliğinden.
    helal olsun hocam ben 3 milyon TL para bağlayıp içinde kiracının 2 bin liraya oturmasını kabul etmez anlaşamazsam evi uygun fiyata hızla satar farklı bir yatırım aracına geçerdim muhtemelen.
    E90 330i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler