User Tag List

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
203 sonuçtan 191 ile 203 arası

Konu: Ev sahibi evi satacakmış

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal olsun hocam ben 3 milyon TL para bağlayıp içinde kiracının 2 bin liraya oturmasını kabul etmez anlaşamazsam evi uygun fiyata hızla satar farklı bir yatırım aracına geçerdim muhtemelen.
    Burda yanılgı şu yalnız evi bir yatırım aracı olarak alıyor kiraya veren birçok kişi.5 sene önce 350 bin liraya almış ev sahibim evi bana da o günün şartlarında rayiç değer neyse ondan 100-200 fazlasına kiraya verdi.İlk 3 yıl herkesin yaptığı gibi 100-200 artışlar sonraki yüzde 25 sınır olduğunda yüzde 40 yapıldı.Bu sene de yüzde yüz yapmayı ben teklif ettim gönlüm razı gelmez 25 oranı sizde haklısınız diye fakat yüzde 400 zam istiyor.Evi 350 ye aldı karşı dairem 10 aydır boş halde satılık 3200 isteniyor.Yani evin değeri neredeyse 9 kata yakın artmış.Ben 3 milyon verip kiradan geleni yatırım olarak görmem ki evin değerinin artmasıdır yatırım yanında gelen kira da bonusudur.Yoksa yatır mevduata yada döviz vs yatırım araçlarına garanti para gelsin vereceğiniz kiranın en az 10 katı.

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda yanılgı şu yalnız evi bir yatırım aracı olarak alıyor kiraya veren birçok kişi.5 sene önce 350 bin liraya almış ev sahibim evi bana da o günün şartlarında rayiç değer neyse ondan 100-200 fazlasına kiraya verdi.İlk 3 yıl herkesin yaptığı gibi 100-200 artışlar sonraki yüzde 25 sınır olduğunda yüzde 40 yapıldı.Bu sene de yüzde yüz yapmayı ben teklif ettim gönlüm razı gelmez 25 oranı sizde haklısınız diye fakat yüzde 400 zam istiyor.Evi 350 ye aldı karşı dairem 10 aydır boş halde satılık 3200 isteniyor.Yani evin değeri neredeyse 9 kata yakın artmış.Ben 3 milyon verip kiradan geleni yatırım olarak görmem ki evin değerinin artmasıdır yatırım yanında gelen kira da bonusudur.Yoksa yatır mevduata yada döviz vs yatırım araçlarına garanti para gelsin vereceğiniz kiranın en az 10 katı.
    Tabi hele ki düşük peşinat ve düşük faiz oranı ile bol bol konut kredili bire üç, bire dört kaldıraçlı ev alındı ise bu enflasyonist ortamda dediğiniz gibi kira bedeli yapılan kazancın yanında çerez parası kalıyor. Ben sadece birisi benim malımı gasp etmeye çalışırsa satar kurtulurdum demek istedim. Her zaman kira konusunda orta yolda buluşmak en iyisi. Rayice göre düşük kalsın eski kiracı olduğu için ancak bir yandan da kirayı öldürmesin. Tabi her zaman anlaşma yoluna gidilemiyor. Ben kirada oturuyorum, ev sahibi benden %100 artış istedi kabul ettim çünkü rayicin yine altında kaldı.
    E90 330i

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    helal olsun hocam ben 3 milyon TL para bağlayıp içinde kiracının 2 bin liraya oturmasını kabul etmez anlaşamazsam evi uygun fiyata hızla satar farklı bir yatırım aracına geçerdim muhtemelen.

1750 abi. 😁😁😁
    Instagram: mutusgarage

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyerinde aynı ofiste çalıştığım arkadaşımın ev sahibi geldi geçen hafta.

2023 Ocak ta 1500 TL kira ödüyordu.
    2023 Mart 'ta 3500 Tl yaptı kirasını.
    2024 Ocak için 7000 TL ye anlaştılar.

1 yılda %366 lık bir zamma tekabül ediyor.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce ev sahibi atıyorum ev kirası 3 bin ise o rakama o zaman neler alabiliyorsa günlük hayyat ta aynı şeyleri şuan kaça alıyorsa kirada o oranda artmalı.. (ev sahibi konuştu) )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene önce ev sahibi atıyorum ev kirası 3 bin ise o rakama o zaman neler alabiliyorsa günlük hayyat ta aynı şeyleri şuan kaça alıyorsa kirada o oranda artmalı.. (ev sahibi konuştu) )
    2 sene önce alınan maaşın yüzde kaçı kira olarak ödeniyorsa bugün de aynı oranda kira ödenmeli.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene önce alınan maaşın yüzde kaçı kira olarak ödeniyorsa bugün de aynı oranda kira ödenmeli.
    maaşlar düşük kalması evlerin prim yapması sonuç bu.. ev sahiplerimi finanse etsin düşük maaşların neticesini .. enflasyona ezdir milleti sonra ev sahibi günah keçisi..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Öncelikle ev sahibinin adresine kira posta yoluyla PTT aracılığı ile gönderilir. Burada dikkat edilecek olan detay ise kiracı kirayı eksiksiz bir şekilde ev sahibine göndermelidir. Posta yolu ile gönderimde bir masraf çıkarsa kiracı bunu ödemeli ve ev sahibine gönderilecek kiradan kesilmemelidir.
    Kiracının posta yoluyla gönderdiği kira ücreti ev sahibi tarafından kabul edilmeyebilir. Bu durumda kiracılar gönderimin yapıldığı ama karşı taraftan kabul edilmediği şeklinde bir yazıyı PTT'den almalıdırlar. Bu yazı ile mahkemeye başvuran kiracılar kirayı ödeyemediklerini ve kendilerine bir banka hesabı bildirilmesini talep ederler. Mahkeme tarafından bu başvuru hükme bağlanarak kiracının ödeme yapacağı banka hesabı belirlenir. Bu şekilde ev sahibinin kirayı almama ihtimali kalmayacaktır.

Ev sahiplerinin kiracıları evden çıkarabilmek için kira ödemelerini yapmalarını engellemeleri esasında kira sözleşmesini sona erdirecek bir sonuç doğurmaz. Kiracının evden çıkarıbilmesi için bir kira döneminde ev sahibi tarafından kiracıya haklı gerekçe ile ihtarname göndermesi gerekiyor. Tek ihtarname ile kira sözleşmesi fesh edilemiyor.
    Tam bu hukuki adida varda bulamadim simdi. Yakindaki bir adliyeye gidersen hallolir durum gibi
    1881 - 193

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maaşlar düşük kalması evlerin prim yapması sonuç bu.. ev sahiplerimi finanse etsin düşük maaşların neticesini .. enflasyona ezdir milleti sonra ev sahibi günah keçisi..
    Ülkede herşeye %100'ün üzerinde zam gelsin ama ev sahibi %40 zam yaparsa kötü.Piyasası 8 bin lira olan bir yerde bir dairem var , 2 lira kira alıyorum adam 2500 yapabiliriz diyor bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev sahibi ve maaşlı memur günah keçisi. Siyasi iktidar hatasız, kokmaz, bulaşmaz tavşan boku pzvnkler

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bugüne kadar %25 zam yapan bir mal sahibi duymadım. Yapanları haberlerde izliyoruz zaten. Hem mal sahibini hem de kiracıyı koruyacak şekilde orta yolda buluşmak en mantıklısı. Kiracı da kabul edecektir. Öte yandan %80 zam yaptığınız ve kiracı olduğunuz dükkanda mümkünse yeni aylık tutarı yazarak karşılıklı yeni bir kira sözleşmesi imzalatmaya çalışın mal sahibine. Eğer imzalarsanız +10 yıl daha size tahliye davası açamaz.
    Babamın yatırım amaçlı aldığı 1+1 bir ev var kendisi de kirada oturuyor.
    Düğün öncesi absürt bişey yapma ama adamla da konuşalım bizi mağdur etme dedik. Gitti %25 yaptı geldi. Kanun neyse o gerek yok taşkınlığa dedi kavga etmemek için cevap vermedim.
    Öbür yandan kendi oturduğu ev sahibi 3 katını istedi kiranın. Evde 2. seneleri. Orta yolu bulmaya da yanaşmadı. %25 yatırdı kirayı bugün ev sahibi kadın arayıp bir düzine beddua ve hakkını helal etmiyorum laflarından sonra suratına kapattı telefonu.
    Bu olayları gördükten sonra elimdeki bütün parayı yatırıp ben de kendime ev alayım diye baktım bir ama dalga geçen emlakçı bile oldu 0.79-0.99 kredi olayına. Siz inanıyor musunuz vs diye. 300-400 bin lira kredi çıkabileceğini söylüyor bir çok emlakçı. Düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Bu filmin sonu nerde bitecek çok merak ediyorum.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babamın yatırım amaçlı aldığı 1+1 bir ev var kendisi de kirada oturuyor.
    Düğün öncesi absürt bişey yapma ama adamla da konuşalım bizi mağdur etme dedik. Gitti %25 yaptı geldi. Kanun neyse o gerek yok taşkınlığa dedi kavga etmemek için cevap vermedim.
    Öbür yandan kendi oturduğu ev sahibi 3 katını istedi kiranın. Evde 2. seneleri. Orta yolu bulmaya da yanaşmadı. %25 yatırdı kirayı bugün ev sahibi kadın arayıp bir düzine beddua ve hakkını helal etmiyorum laflarından sonra suratına kapattı telefonu.
    Bu olayları gördükten sonra elimdeki bütün parayı yatırıp ben de kendime ev alayım diye baktım bir ama dalga geçen emlakçı bile oldu 0.79-0.99 kredi olayına. Siz inanıyor musunuz vs diye. 300-400 bin lira kredi çıkabileceğini söylüyor bir çok emlakçı. Düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Bu filmin sonu nerde bitecek çok merak ediyorum.
    Emlakçının biriyle telefonda görüşüyoruz, pazarlık bile etmeden evi ne zaman görebiliriz diyorum, cebinize uyuyorsa gösterelim diyor, lafa bak.

Tabii buraya uzun uzun ne cevap verdiğimi yazmayacağım, devamında özür dileyip kusura bakmayın, kimlerle ne konuşuyoruz bir bilseniz diye empati istiyor bir de. Sanki inşaatına taş taşıdı da bana yoruluyorum ayağı yapıyor umrumdaymış gibi.

Her neyse Eve gidip baktık, bir tek oda salon sayısı doğru. Giriş katını kattan saydığı yetmemiş +1 de kendi koymuş pzvnk. Oturduğumuz evden en az yüzde 10 daha küçük, ilanda bizim evden yüzde 20 büyük.

Bu mu x milyon istediğin, telefonda artislik yaptığın ev deyince fiyatta anlaşırız diyor bir de.

Allah kolaylık versin, yazdıklarınızı görünce sinirim attı çenem düştü, komisyoncunun her türlüsünden, en çok da onu bunu hakir göreninden nefret ediyorum.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emlakçının biriyle telefonda görüşüyoruz, pazarlık bile etmeden evi ne zaman görebiliriz diyorum, cebinize uyuyorsa gösterelim diyor, lafa bak.

Tabii buraya uzun uzun ne cevap verdiğimi yazmayacağım, devamında özür dileyip kusura bakmayın, kimlerle ne konuşuyoruz bir bilseniz diye empati istiyor bir de. Sanki inşaatına taş taşıdı da bana yoruluyorum ayağı yapıyor umrumdaymış gibi.

Her neyse Eve gidip baktık, bir tek oda salon sayısı doğru. Giriş katını kattan saydığı yetmemiş +1 de kendi koymuş pzvnk. Oturduğumuz evden en az yüzde 10 daha küçük, ilanda bizim evden yüzde 20 büyük.

Bu mu x milyon istediğin, telefonda artislik yaptığın ev deyince fiyatta anlaşırız diyor bir de.

Allah kolaylık versin, yazdıklarınızı görünce sinirim attı çenem düştü, komisyoncunun her türlüsünden, en çok da onu bunu hakir göreninden nefret ediyorum.
    Babamın mesleği gereği çok fazla ev taşıdık ve bir çok emlakçı ile muhatap olduk. Bu zamana kadar belki de yaşım kadar ev taşıdım, 1 tanesi hariç geri kalanı 5 para etmez insanlardı muhatap olduğumuz emlakçılar. O düzgün çıkan adamın da yüzüne söyledim beni utandırdın diye.
    Bankaların kısıtlamasından dolayı telefonda nakit paran varsa konuşalım yoksa kapat hadi der gibi konuşuyolar ciddi anlamda birine sövecem az kaldı. Düğünü yapalı yaklaşık 3 ay oldu oturduğum evi de tutalı 4 ay oldu daha şimdiden seneye kirayı ne yapacak onu düşünüyorum.
    Hanımın isteği ile emlakkonut projelerine irtibat için form doldurmuştum. Oradan da geri dönüş geldi. Küçükyalı’daki projede yer kalmamış hepsi satılmış. Çekmeköydeki için boşluk olduğu söylendi. 2+1 - 110 m2 den başlayan daireler için bilgi verdiler. En son abi ödeme koşullarına geçelim dedim. 7.5 milyondan başlıyor fiyatlar. %30 peşinat alınıyor, geriye kalan için 5 sene de 0.99 faizle ödeme devam ediyor. İş yerinde olmasaydım 2.5 milyona yakın param olsa ben sizinle konuşur muyum ulan diye bir giriş yapacaktım. Sinirden dudağımı ısırıp teşekkürler dedim kapattım. O tarafla ilgilenen varsa pek umutlu olmasın.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler