User Tag List

Sayfa 1/11 123 ... SonSon
203 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ev sahibi evi satacakmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ev sahibi evi satacakmış

Selamlar, yine bir ev sahibi kiracı mevzusuyla karşınızdayız. Bizim ev sahibi evi satacağını söylüyor. İlk sorum şu olacak emlakçıyla gelip evin içinin fotolarını çekme durumu olursa, çekmelerine izin vermeli miyim? Çünkü özel alanım olduğu için tereddüt ettim. Çekeceklerse sıkıntı yok, ikinci sorum şudur ev satılırsa çıkmak için ne kadarlık sürem var pat diye çık diyebilirler mi? Yani özetle bu gibi bir durumda işleyiş nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 ay hakkın var ev satılırsa ve yeni ev sahibi çık derse. Ancak satıştan sonraki 1 ay içinde bu tahliye ihtarnamesini gerçekleştirmek zorunda. Velev ki 1.5 ay sonra tahliye etmeni istedi, o zaman senin eski ev sahibinden kalma kira kontratı koşulların devam ediyor.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evi alan kişi sana yeni hesap numarası verir,
    kendi oturmak isterse yada farketmez çıkmanı isterse 1 ay içinde ihtarname çekip tahliye ister.

6 ay süre içinde çıkman gerekir.

Çıkmazsan adli süreç başlar. Mahkeme en son seni çıkartır ama 2 tarafa da bu iş zindan olur.

Şayet benim satın aldığım bir evden kiracı yasal süreçte çıkmaz ve aramızda tatsızlık oluşursa zindan boyut değiştirir.

Yakın zamanda arkadaşımın başına geldi.

Kiradan kurtulmak için ev aldılar kredi çektiler. Evde kiracı vardı. Çıkmıyor.

Akradaşım kirada oturduğu ev sahibine evi boşaltacağını söyledi , şuan hem kira hem kredi ödüyor.

Kirada oturduğu evin sahibi de yeni kiracı buldu.

Hadi çık işin içinden.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, yine bir ev sahibi kiracı mevzusuyla karşınızdayız. Bizim ev sahibi evi satacağını söylüyor. İlk sorum şu olacak emlakçıyla gelip evin içinin fotolarını çekme durumu olursa, çekmelerine izin vermeli miyim? Çünkü özel alanım olduğu için tereddüt ettim. Çekeceklerse sıkıntı yok, ikinci sorum şudur ev satılırsa çıkmak için ne kadarlık sürem var pat diye çık diyebilirler mi? Yani özetle bu gibi bir durumda işleyiş nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum.
    Dostum adım adım ilerlemek lazım zira uygulama kağıt üzerinde belli ama yoruma açık çok detay var. Lisanslı gayrimenkul firması sahibiyim, 0532 204 68 90 telefonum, yaz dursun kenarda.

Şimdi satılığa çıkartabilir, "senin uygunluk verdiğin" gün ve saatlerde müşteri getirebilirler evine, aksi bir durum söz konusu dahi değil. Diyelim ki satıldı, zaten alıcı kendisine başkası ne demiş olursa olsun sana sorar tahliye konusunu, o zaman karşılıklı iyi niyet çerçevesinde süredir, masraflardır vs konuşursunuz. Dediğim gibi tavır çok önemli.

Kafana takılan bir konu olursa arayabilirsin, sıkma canını, kural hep aynıdır; her ev kiracınındır dostum
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim çekileceği gün evi dağıt, herşey her yerde olsun, resim çekerken zorlansınlar
    Okumadan imzalamam.....

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dip not düşeyim, yeni malikin sadece ihtarname sonrası 6 aylık süre içerisinde tahliye etme zorunluluğu var sanılıyor, bu yanlış. Yeni malik ihtiyaç nedeniyle tahliye etmek isterse, taşınmazı edindikten sonra 1 ay içerisinde ihtarname ile kiracıya durumu bildirir ve 6 aylık süre sonunda tahliye davası açabilir, bu birinci seçenektir. Ancak, TBK m.351/2'yi incelerseniz, bu fıkra uyarınca yeni malik dilerse ihtiyaç nedeniyle tahliye davası açma hakkını kira sözleşmesinin süresinin bitiminden başlayarak bir ay içerisinde açacağı dava ile de kullanabilir.

Bu madde, kira sözleşmesinin sonra ermesine altı aydan daha az bir süre kalan taşınmazı elde eden yeni malik için daha avantajlı oluyor. Bu durumda yeni ev sahibi, kiracıya bildirimde bulunmak ve altı aylık süreyi beklemek zorunda kalmıyor.

Kira sözleşmenizin bitimine 6 aydan az kaldıysa bu hususa dikkat edin. Tabi kanun kiracıyı da korunuyor. Yeni malik ihtiyaç sebebine dayanarak tahliye sağlamışsa, ilgili taşınmazı üç yıl başka birine kiraya veremiyor. Bu hususta kanuni yaptırımlar mevcut. (T.B.K m.355)

Biraz karışık oldu ama bu şekilde
    Real Cars, Real Roads.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resim çekileceği gün evi dağıt, herşey her yerde olsun, resim çekerken zorlansınlar
    ben bunu doğru bulmuyorum. kiracı var diye ben ev satamayacak mıyım?
    kiracı olsam ev sahibi satıcam dese zorluk çıkartmam böyle bir hakkım yok. zaten adamın evinde emanetçi durumundayım.
    tamam hoş bir durum değil taşınmak ev bulmak zor ama mal sahibinin şunu ne?
    www.vava.cars

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bunu doğru bulmuyorum. kiracı var diye ben ev satamayacak mıyım?
    kiracı olsam ev sahibi satıcam dese zorluk çıkartmam böyle bir hakkım yok. zaten adamın evinde emanetçi durumundayım.
    tamam hoş bir durum değil taşınmak ev bulmak zor ama mal sahibinin şunu ne?
    Başınıza benzer bi olay geldi mi bilmiyorum ama benzerini yaşasanız bu şekilde bi yanıt vermezdiniz diye düşünüyorum.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başıma benzer durum gelmedi ama gelse de fikrim değişmez.
    Bana mantığını anlatabilir misiniz?
    Bir evim var içinde kiracı var ama evimi satmamam gerekiyor. veya evi satıcam kiracıdan rıza almam gerekli çok saçma.
    ilk teklifi kiracıya yaparım imkanı varsa alır yoksa almaz. Sattıktan sonra kiracı ile yeni ev sahibi anlaşırsa devam eder anlaşamazsa kendine yeni bir ev bulur.
    Ben kendi malımın tasarrufunu yaparken başkalarından rıza mı almam gerekli? Adı üstünde kiracı. Kirasını ödediği sürece oturduğu yerin emanetçisi.
    www.vava.cars

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durumu yaşıyoruz kiracı olan evi satmaya çalışıyoruz. adam ne evde duruyor ne randevu veriyor ne de çıkarım diyor. kaç kişi vazgeçti almaktan sırf kiraci ile uğraşmamak için
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evi satarken de alırken de kiracı çıkaramamak süper saçma salak bi durum.
    Buna başka bi çözüm bulunması gerekiyor bence de.

Evi satacağım, kiracı çıkmam diyor, oldu canım.
    Evi alacağım, ulan oturmam lazım, kiracı çıkmam diyor, oldu.

İşte ülke ülke olsa lunapark gibi takılamaz kimse. Bir yere hak vereceğim diye vur dedin mi öldürüyor devlet de. Saçmalığa bak.
    Kiracı iyi niyetli ise sıkıntı yok da, kötü niyetli ise ne yapacağız???

Ondan sonra haberlere çıkıyor işte, ev sahibi kiracı birbirini öldürdü bilmemne diye.

Demek hasbelkader ev sahibi olma ihtimali olursa, içinde kiracı da varsa, kendisi ile de sözleşme yapmak, anlaşmak falan gerekiyor. İşe bak. Hoş, anlaşsan bile garantisi yok. Tipe göre notunu verip girmek lazım demek.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki tarafında insani değerleri olması gerekli.

Anlaşılabilir olması gerekli.

Şayet böyle bir durumda olsam 1-2 aylık kirayı almaz yeni eve çıkmasında destek olurdum.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dip not düşeyim, yeni malikin sadece ihtarname sonrası 6 aylık süre içerisinde tahliye etme zorunluluğu var sanılıyor, bu yanlış. Yeni malik ihtiyaç nedeniyle tahliye etmek isterse, taşınmazı edindikten sonra 1 ay içerisinde ihtarname ile kiracıya durumu bildirir ve 6 aylık süre sonunda tahliye davası açabilir, bu birinci seçenektir. Ancak, TBK m.351/2'yi incelerseniz, bu fıkra uyarınca yeni malik dilerse ihtiyaç nedeniyle tahliye davası açma hakkını kira sözleşmesinin süresinin bitiminden başlayarak bir ay içerisinde açacağı dava ile de kullanabilir.

Bu madde, kira sözleşmesinin sonra ermesine altı aydan daha az bir süre kalan taşınmazı elde eden yeni malik için daha avantajlı oluyor. Bu durumda yeni ev sahibi, kiracıya bildirimde bulunmak ve altı aylık süreyi beklemek zorunda kalmıyor.

Kira sözleşmenizin bitimine 6 aydan az kaldıysa bu hususa dikkat edin. Tabi kanun kiracıyı da korunuyor. Yeni malik ihtiyaç sebebine dayanarak tahliye sağlamışsa, ilgili taşınmazı üç yıl başka birine kiraya veremiyor. Bu hususta kanuni yaptırımlar mevcut. (T.B.K m.355)

Biraz karışık oldu ama bu şekilde
    üstad benim ev sahibi kontrat yenileme süresi ekim ay. Fakat bu ay içerisinde açmadı. Fakat iki ihtar gönderdi. Bende ikincisine cevap çektim avukat tanış desteği ile. Şimdi bizde nasıl oluyor ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evi satarken de alırken de kiracı çıkaramamak süper saçma salak bi durum.
    Buna başka bi çözüm bulunması gerekiyor bence de.

Evi satacağım, kiracı çıkmam diyor, oldu canım.
    Evi alacağım, ulan oturmam lazım, kiracı çıkmam diyor, oldu.

İşte ülke ülke olsa lunapark gibi takılamaz kimse. Bir yere hak vereceğim diye vur dedin mi öldürüyor devlet de. Saçmalığa bak.
    Kiracı iyi niyetli ise sıkıntı yok da, kötü niyetli ise ne yapacağız???

Ondan sonra haberlere çıkıyor işte, ev sahibi kiracı birbirini öldürdü bilmemne diye.

Demek hasbelkader ev sahibi olma ihtimali olursa, içinde kiracı da varsa, kendisi ile de sözleşme yapmak, anlaşmak falan gerekiyor. İşe bak. Hoş, anlaşsan bile garantisi yok. Tipe göre notunu verip girmek lazım demek.
    Annem kendi evini 2 ye bölüp kiraya verdi, dayımın evini de kiralayıp tadilat yapıp oturmak istedi. Eski kiracı eve bakmaya izin vermedi, sonrasında aylarca kira ödemedi, adam ücretli çalışan işten de attırmış kendini dava açtık bir şey alamadık. En son 1 gece perdeleri bırakıp sırra kadem bastı. Bulmak istesek bulunur ama ne fark edecek ?

Ev sahibi olmak zor, kiracı olmak zor. İki tarafın da insan olduğu bir ilişkide süreç huzurla ilerliyor. Burada bir ospiyon olarak sözleşme öncesi boşaltmayı talep eden ev sahibi ya da yeni ev sahibi taşınma işleri için kiracıya (iyi niyetli bir davranış olarak) 1 kira bedeli destek olabilir mesela, ya da son ay kirasını almayabilir.

Ama o kadar aç gözlü varlıklarız ki bunu yapan insan bulmak çok zor.

Kiracı açısından taşınma maliyetlerini düşününce iş gerçekten zor, ama mülk sahibi de belki ihtiyaç hasıl olduğu için satış yapıyor ve alan arkadaş oturacak.

Ben evimi içinde oturan sahibinden satın aldım. Ocak 25 çıkacak olarak sözleşme yaptık mart 1 ancak çıkabildi, o zaman diliminde annemde vs kaldık, idare etme lüksümüz vardı.

Ama olmasaydı çok zor durumda kalırdım.

Uzlaşarak çözüm aramak lazım, mal sahibiyim diye kestirip atarsan eğer kiracıyı koruyan bir sistem var, biraz da art niyetli birine denk gelirsen kiracı olarak uğraşır durursun.

Ben 2. evi sattım kurtuldum, bu işlerle uğraşmamak için.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad benim ev sahibi kontrat yenileme süresi ekim ay. Fakat bu ay içerisinde açmadı. Fakat iki ihtar gönderdi. Bende ikincisine cevap çektim avukat tanış desteği ile. Şimdi bizde nasıl oluyor ?
    not: oturduğum ev sahibi değişmedi.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum adım adım ilerlemek lazım zira uygulama kağıt üzerinde belli ama yoruma açık çok detay var. Lisanslı gayrimenkul firması sahibiyim, 0532 204 68 90 telefonum, yaz dursun kenarda.

Şimdi satılığa çıkartabilir, "senin uygunluk verdiğin" gün ve saatlerde müşteri getirebilirler evine, aksi bir durum söz konusu dahi değil. Diyelim ki satıldı, zaten alıcı kendisine başkası ne demiş olursa olsun sana sorar tahliye konusunu, o zaman karşılıklı iyi niyet çerçevesinde süredir, masraflardır vs konuşursunuz. Dediğim gibi tavır çok önemli.

Kafana takılan bir konu olursa arayabilirsin, sıkma canını, kural hep aynıdır; her ev kiracınındır dostum
    Abi çok sağol kaydediyorum numaranı. O zaman akşam 6 dan sonra uygunum derim bakmak isteyen o saatte gelir en iyisi bu şekilde olur gibi duruyor şimdilik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haha bu iyidi abi O değil bir de ev hurdaydı eve girdik, sıfırdan istikbalden döşedik evi bilerek eşyalı foto çekmek istiyor, kendisinde evin boş halinin fotoları da var ) Şaşalı gösterip fiyatı şişirecekler akıllarınca

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başıma benzer durum gelmedi ama gelse de fikrim değişmez.
    Bana mantığını anlatabilir misiniz?
    Bir evim var içinde kiracı var ama evimi satmamam gerekiyor. veya evi satıcam kiracıdan rıza almam gerekli çok saçma.
    ilk teklifi kiracıya yaparım imkanı varsa alır yoksa almaz. Sattıktan sonra kiracı ile yeni ev sahibi anlaşırsa devam eder anlaşamazsa kendine yeni bir ev bulur.
    Ben kendi malımın tasarrufunu yaparken başkalarından rıza mı almam gerekli? Adı üstünde kiracı. Kirasını ödediği sürece oturduğu yerin emanetçisi.
    Umarım fikrini değiştirtecek duruma ve ev sahibine düşmezsin o zaman. Tok açın halinden ne anlasın derler ya, bu da o hesap.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    empati onemli bir şey aslında

bunu yapan arkadas bir gun ev sahibi olur da kiracisi bunu yaparsa ne tepki verir acaba? Bence baya sayar sover o kiracinin ardından

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler