User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Trendyol yemek ve go kurye rezaleti

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Trendyol yemek ve go kurye rezaleti

Selamlar.

Dün yani 09.11.2022 tarihinde Trendyol yemek den sırf çocuklarımın canı çektiği için yemek siparişi verdim. Sözde ilk siparişte 50 tl indirim yapacaklar ki sipariş aşamasında yaptılar. Neyse konu adres değişiklik işleminin günler önce yapılması ve konum olarak yeni adres seçilmesine rağmen sistem eski konumu silip yenisini kaydetmemiş. Ben de bir hata yaptım sipariş verirken konuma değil yazılı adres olan tarafa baktım. Sipariş verildikten sonra ürün yola çıktı mesajı yolladılar. Hemen takip ettim bir baktım eski adrese gidiyor. Hemen firma ile canlı destek den yazdım müşteri temsilcisine gerekli bilgiyi verdim. Müşteri temsilcisi kuryenin başka bir siparişi olduğunu onu verdikten sonra size ürün teslimi yapacak dedi. Sonrası ürün teslim edildi diye mesaj geldi, ne gelen oldu ne giden tabi. Firma ile sürekli telefon trafiğinden sonra kusura bakmayın siz hatalısınız para iadesi yapmıyoruz deyip geçiştirdiler.

Böyle bir şey başına gelen var mı? özellikle trendyol yemek konusunda. İptal edilen ürün için para iadesi alınabilir mi?
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trendyolda daha önce bunu 2 kere yaşadım.

ürün teslim edildi gözüküp, iletişime geçip ürünü almadım ki dedim. para iadesi yaptılar.

yahu kardeşim acıkmışım , evde yemek yapmaya üşenmişim, 30 dkkada bişeyler gelsin demişim, 45 dk sonunda bana paramı geri vermişsin, ben tekrar sipariş geçicem de yemek gelecek de vs bekleyeceğim.

neyse sonra airfryer aldım, istediğim her yemeği 20 dakikada yağsız yapıp mis gibi yiyorum , dışarıdan pislik yememiş oluyorum. teşekkürler trendyol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürün teslim edildi mesajı geldikten sonra, ürün siparişi iptal edildi diyorlar sonra para iadesi yapmıyorlar. Tüm uğraşlara rağmen iade yapmıyoruz demeleri de ayrı bir dert.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben böyle sipariş işlerini hiç kullanmam illaki hata yaparlar diye sinirli olduğum için ortalık karışır diye. En temizi gidip yiyorum ne yiyeceksem
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben böyle sipariş işlerini hiç kullanmam illaki hata yaparlar diye sinirli olduğum için ortalık karışır diye. En temizi gidip yiyorum ne yiyeceksem
    En güzeli o da, yakın civarda yok almak istediğim ürün. El mecbur sipariş geçiyorum, bir de 50 tl indirim var diye yaptım. Bilsem hiç bulaşmazdım.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yemeksepetinde yaşadım

Balıkesirden sipariş verdim, Eski oturduğum ev Çanakkale'ye gitti sipariş

Sistem eski kayıtlı adresi öne çıkarmış
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ist / bjkde haftada en kötü 4-5 kere sipariş veririz,
    trendyol yemek , getir , yemeksepeti....

illa ikisinde sorun çıkar , açar ana avrak söverim kapatırım.

daha dün yaşadım tam 80dakika sipariş gelmedi , gelceği yerle evinin arası 400 metre.
    her aradığımda farklı yalan atıyorlar o kadar yüzsüzler..

ilk önce dediler kuryenin motoru bozuldu , lan dedim 400 metre ilerdeyim.
    sonra kuryeye araba çarptı oldu.
    3. aramamda abi kurye bugün hiç işe gelmedi dediler

en üzüldüğüm nokta şu ; hayat hem giderek pahalandı hemde vasatlaştı.
    bari pahalılığın hakkını alsaydık...
    médiocrité partout

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazsam roman olur konusu acilmis Kurulusumun 34. yili, artik iyice anladim ki belayi cekiyorum bir sekilde.

Neyse, paket yemek hizmeti veren butun platformlar ayni. Paket yemek hizmeti veren restoranlarin da pek farki yok.

Kuryesi kapinda artistlik yapar, restorani ararsin, restoran muduru oldugunu iddia eden vatandas kuryesini korur.

Restoran menu olarak verilen siparisin yemegini yanlis gonderir, arar durumu soylersin, tamam yemegi degistirelim derler, e tatlisi da var bunun, bu da soguyacak, bunu da degistirin dersin zira sufle soguk bir halta benzemez, restoran der ki "hata sadece yemekte, yemegi degistiririz" o sinir harbiyle "e tamam madem oyle komple iade alin siparisimi" dersin, kabul ederler, sen de restorani silersin, bir daha siparis vermezsin.

Platformlara gelince, gelmeyen siparis "teslim edildi" girilir, arar sen ugrasirsin. Pesin odedigin parayi, sisteme acilan "sikayet" cevaplandiktan sonra, ki bu da 3-5 gun suruyor, iade ederler. Ustte bahsettigim artist kuryeyi sikayet edersin "e efendim paraniz iade edilmis ya" derler, derdinin para olmadigini anlatmaya calisirsin, anlamazlar.

Fazla uzatmayayim, artik platformlari kullanmiyorum. Totomu kaldirip alisverisimi kendim yapiyorum. Illa disaridan yemek soyleyeceksem de bir kac restoran belirledim, onlari telefonla arayip siparisimi veriyorum, yemek geldigi zaman kontrol edip parami oyle oduyorum. Musteri memnuniyetini, o da en fazla, para iadesi olarak algilayan bir sistemde sinirlerimi en az yipratmanin yolunu ben boyle buldum.
    öyle işte.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir yerden sipariş vereceksem telefonla arıyorum komisyon yeme diye platformdan değil telefonla sipariş verdiğimi söyleyince hem öncelik veriyorlar hemde doğru düzgün geliyor yemek

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hele yemeksepeeti baya bir sıçtı.
    adamlar site ile uygulamayı yeniledi , birine demişler gel bunları anasını ağlat oda ağlatmış.

birşey yenilip nasıl daha kötüye gidebilir bu kadar amatörlük nasıl olur ? biri deneyip demedi amk eski versiyon daha iyidi diye
    médiocrité partout

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    donuk ürünler ve airfry kombini ile paket yemek sayısında baya düşüş yaşadık ev içinde, kalan şiparişler içinde zaten yıllardır söylediğim belli başlı restoranları kullanıyorum sadece kuryeler bile tanıyor artık yeni bir lezzet deneyelim dediğim her an sinir stres sahibi oluyoruz bu çılgın uygulamalar sayesinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uyuglamalara restoranlar komisyon ödediklerinden sevmiyorlar. doğrudan arayıp sipraiş verirseniz kapıda ödemeli olacak şekilde ve bir de adresiniz önceden kayıtlıysa sorun olasılığı azalıyor. ama ne yemeksepeti ne de trendyol... aman aman....
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyuglamalara restoranlar komisyon ödediklerinden sevmiyorlar. doğrudan arayıp sipraiş verirseniz kapıda ödemeli olacak şekilde ve bir de adresiniz önceden kayıtlıysa sorun olasılığı azalıyor. ama ne yemeksepeti ne de trendyol... aman aman....
    Doğrudan sipariş verirsem aracı firmanın aldığı komisyonu düşerek bana satmıyor ama. Keşke satsalar ama satamıyorlar galiba sözleşmeleri gereği.
    Okumadan imzalamam.....

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşim gereği bir restoranda müdürlük yapıyorum daha doğrusu meşhur yeşil kafede neler neler var. Müşterinin siparişi teslim etmeyip müşteri evde yada iş yerinde yok deyip gönderilen ürünleri "imha edildi altında tüketmelerimi dersiniz" yanlış adrese götürüp hatalarını kabul etmemesi mi dersiniz neler neler var her gün kuryelerle atışmaktan mh ile atışmaktan kına geldi. Kafam atıp çoğu zaman bende satışı kapatıyorum kuryelerle uğraşmamak için...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bunları sanıyorum online ödeme rahatlatıyor.
    Kapıda ödemede henüz parayı almamış oldukları için parayı almaya da gelecek, diğer türlü daha az umurlarında oluyor.

Diğer taraftan işin kötülüğü, bu tip platformların restoran üzerinde hiç bir yaptırımının bulunmaması. Adam 10dk mesafede, 1 saat oldu diyorum, iptal edin, yok restorana ulaşamıyorum yok bilmemne. Ya arkadaş iptal et, restorana da uyarı gönder, bir daha yaparsan platformdan çıkarsın vs. diye. Komisyonu sevmiyorlar kısmı hem haklı hem de aslında saçma bir durum. Komisyon sevmiyorsan girme kardeşim. Platforma tavır yapacağına bana mı yapıyorsun yani nedir

Veya mesela sipariş yanlış gelmiş, fişin üzerinde öküz gibi yazıyor, ulan zaten 2 tane menü koyacaksın, onu bile düzgün yapamayan-yapmayan personelin hıyarlığı, destekten başvuruyorum, sipariş eksik, aaaa onu iade edelim. Lan iyi de biz aç kaldık? İade ne boka yarayacak ben o kadar bekleyip bi daha mı sipariş vereceğim? Et peki, ama mal restorana yaptırımın yok mu? Yok.

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu rezalet olay ile Airfry ürün yerleştirme reklamı gibi bi şekilde güzel tempoda gidiyor
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vintage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu rezalet olay ile Airfry ürün yerleştirme reklamı gibi bi şekilde güzel tempoda gidiyor
    rezalet sebebi platformlar ve restoranlar kendi kendilerine yerlestirmis oldular aslinda airfryeri kendimi cok devlet bahceli gordum, o da ayri konu...
    öyle işte.

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    airfry candır. 1 saat bekleyip sipariş ederken hayal ettiğimden çok uzak, soğumuş buruşmuş bir ürünü bekleyip sinir harbi yaşayacağıma 15-20 dkda hızlı birşey pişirip üstüne kalan vakitte kestane yapıp yiyorum

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İstemsizce bu video geldi aklıma
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler