User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: İnsanların Tuhaf Araç Satış Politikası

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

İnsanların Tuhaf Araç Satış Politikası

Arkadaşımda ikinci aracı 308cc vardı tek parça değişen bel altı komple boyalı idi araç Allah var araç temiz servis de ufak vurma neticesinde kapıyı değiştirdiler bel altı boyada eşi çok sürttü sağa sola ondan araba genel anlamda temiz bir araçdı neyse bu gitti 430 binden satılığa koydu gereksiz teklif takaslar dışında alıcı çıkmadı tiko para ile ben ilgilenmedim 5 ay geçti piyasalar durgun falan diyor satılmıyor diyor bende merak ettim girdim baktım benzer tek parça değişen hatta değişeni olmayan km fazla üç aşağı beş yukarı aynı araçta araçlar 320 -350 arası vardı

ben eleştirmem asla sadece sordum dedim bu adamlar bu fiyata satamıyor sen nasıl seninkini satıcan falan dedim neyse işte benimki temiz şöyle böyle biliyorum dedim ama bu adamlar da belliki aylardır satamıyor dedim neyse uzatmadım bu 400 dedi 380 dedi velhasıl bugün 340 bine aracı sattı .. dedim bu kadar kasmana değermiydi 5 ay önce bu fiyata satsan alıcağın arabayı belki 50 bin düşüğe alıcaktın 5 ay önce..

arabanda öyle tutan prim yapan 4 kapı bir arabada değil .. cabrio lar zaten almanı Fransız’ı fark etmez çok ufak bir kitleye hitap eden araçlar.. ya işte 450 isteyen vardı 480 isteyen vardı kısaca piyasa acayip tuhaf eskiden 5-10 pazarlık payın olurdu sünnet derdin en zor aracı bile bir iki ayda satardın şimdi insanlar da ne istiyceğini bilemiyor herkes tepedeki en üst fiyattan aracına değer biçiyor ama ederine inene kadar satamıyor aylarca bekliyor sonra piyasalar durgun falan deyip suçu başka yerlerde arıyor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çare kara duzen

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çare kara duzen
    10 Karekter
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet turşu arabasını öve öve bitiremiyor, biz belki daha iyisine binip o kadar övemiyoruz Bi de onlardayken bebek çiçek olup başkasına geçince boklananlar da var, bu nasıl karakter'sizlik )
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook,Whatsapp grupları da buna biraz etken sanırım herkes sürekli bir birbirini gazlama peşinde o marka arabaları bizden daha kötü biz neden ucuza satıyoruz en az bu bu olmalı diye diye piyasa içinden çıkılmaz hale geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Neticede herkes satımmı kendine yeni araba alıcak beklediği her gün kendi cebinede zarar
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle katılıyorum bahsedilen durum ile 2 kere acı tecrübe yaşayınca, ederini yazıp satıp alacağım arabaya yöneliyorum.. Herkes yükseğe satayım ister ama ederi belli kullandığın süre içerisinde herhangi bir masraf çıkartması yakıtı vs.. ekledikçe zaten kafa kafaya hatta zarara geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet turşu arabasını öve öve bitiremiyor, biz belki daha iyisine binip o kadar övemiyoruz Bi de onlardayken bebek çiçek olup başkasına geçince boklananlar da var, bu nasıl karakter'sizlik )
    Birebir aynı durum Megane RS için yaşandı uzun yıllar bu ülkede. Onun bunun arabasını b.klaya b.klaya piyasasına tecavüz edildi arabanın. Hala böyle ufak kurnazlıklar yaptığını zannedenleri gördükçe üzülüyorum. Halbuki alakası yok. Neticede inanılmaz negatif bi algı oluştu arabanın üstünde. Neyse ki bilen biliyor neyin ne olduğunu yine Allahtan.

Haa bu arada, mesela UK.de, sıfır Cayman ile Mrs4 aynı para. Neden acaba? Yoksa bu adamlar mal mı??
    (Unutmadan.. Mrs4 TR.ye gelmedi ama onu bile sanki kullanmışlar/sahip olmuşlar gibi b.klayanları gördüm)
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birebir aynı durum Megane RS için yaşandı uzun yıllar bu ülkede. Onun bunun arabasını b.klaya b.klaya piyasasına tecavüz edildi arabanın. Hala böyle ufak kurnazlıklar yaptığını zannedenleri gördükçe üzülüyorum. Halbuki alakası yok. Neticede inanılmaz negatif bi algı oluştu arabanın üstünde. Neyse ki bilen biliyor neyin ne olduğunu yine Allahtan.

Haa bu arada, mesela UK.de, sıfır Cayman ile Mrs4 aynı para. Neden acaba? Yoksa bu adamlar mal mı??
    (Unutmadan.. Mrs4 TR.ye gelmedi ama onu bile sanki kullanmışlar/sahip olmuşlar gibi b.klayanları gördüm)
    Ben clio rsmi satışa koyduğum zaman bana sarı site üzerinden 4-5 kişi mesaj attı, "fiyatı yükselt , piyasayı düşürme. Ekmeğimize mani olma" diye. Araba benim değil mi? Belki aciliyeti var. Hatta istersem bedavaya veririm.
    Arabayla ilgili detay isteyenlere anlattığım zaman "nasıl yani, taklası yok mu?" falan diyorlardı. Kim bilir kimler neler söylediyse. İnanılmaz soğuttular beni bu işlerden.
    Özellikle kupon arabalarda bu çok oluyor. Sırf bu yüzden bile tekrar benzer arabadan satın almak istememiştim. Çamur at izi kalsın mantığıyla yapılan şeyler sadece, karaktersizlik.
    Saçma salak işler gerçekten.

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilanlardaki yüzde 70 lik kısım bana göre arabasını falan satmak istemedigi için ederinin üzerinden ilana giriyor.(Belki oltaya biri takılır diye)
    Gruplarda da zaten aracı olanlar bu tip ilanları şakşaklayıp kendi araçlarının değerini dolaylı yoldan yükseltmeye çalışıyorlar.Aracı olmayan da ilana gülücük smileyi atıp geçiyor.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en basiti şu an motorlarda var.
    175e vespa alan çanta + cam takınca 50 bin fiyat koyuyor üstüne.
    bu kafalarda satıcılar olduğu sürece düzelmez.
    Al/sat bir ticaret ama fahiş fiyatlarla olacak gibi değil, millet kısa yoldan para kazanmanın derdinde.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler bunlar kültür meselesi.
    elindeki malı bilmek - ne edeceğini bilmek - alıcı olarak ne kadar teklif edeceğini bilmek vs vs...

bu olay sadece arabada değil sarı siteden satılan her mal için geçerli.

bide bunlar var ; mk eşşeği sahibinden mesaj atıyor sadece rakam yazmış.
    mesajı açıyorum msj şu : 11
    .... evladı sadece 11 yazmış ya delirmemek elde değil.

ne merhaba , ne selam ne bişey hiçbise yok.elimdeki mala paşam 11 bin tlyi uygun görmüş onu haber veriyor.

lan sen bu saatten sonra 11 değil 111 versende alamassın bunu...
    médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al galerinin ilana bak

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56870602/detay

arabayı başlıkta turbolu oyuncak diye satıyorlar , arabanın en büyük özelliği bu...
    bir tane kaput altı foto yok.
    turbo nerde gören yok.

513531 tane ön koltuk resmi var mk.

direksiyonda korna kablolarında birine toplatıp kapak alamamışlar..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Basit örnek bu arkadaşım 308cc satıp üstüne biraz elleyip qasqai almak istiyordu şimdi 5 ay önce satsa alıcağı qasqai misal farazi diyorum 650 binse şimdi olmuştur 700 belki 750 .. onun 308cc o kadar prim yaparmı yapmaz asla yani insanlar kar ediyim derken bazen ciddi zarar ediyor farkında değil ..

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen günlerde bir aracımı satmak için ilana koyduğumda ilk 3 gün, 4 kişi aradı 'ilanı ucuza koymuşum, arttırsam fena olmazmış' ilana koyduğum rakamdan da ilk 25 gün satılmamasına rağmen

diğer aracım içinde sağda solda tat kaçıran laflar duydum 'bunla piste çıktı' 'bunla 300 bastı' 'bunla şunla yarıştı' söz konusu arabada Golf R.
    istinye parka gidip gelmedim diye konuşanlar bunlar. kendi malı çiçektir eminim ki

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde şöyle tipler türedi, atıyorum 500bine ilan açmış, aradın konuştun son ne olur dedin, 475 bin dedi. Tamam, ok, ne zaman görebiliriz, almak istiyorum ciddi alıcıyım diyorum. O dakika sanki değeri 700bin de sen 475 vermişsin gibi ben bir düşüneyim, hanıma sorayım lar başlıyor. Yani 475 verdiklerine göre demek ki 550bin eder bu araç mantığı. Yukarıda da arkadaşın dediği gibi KÜLTÜR oturmadı, herkes en yükseğe satmak, alırken de en düşüğüne almanın peşinde...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler