User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Son 5 gündür yaşadığım enterasan olay

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Son 5 gündür yaşadığım enterasan olay

Son beş gündür her gün muhakkak bir kere tanımadığım numaralar arıyor ve bana alakasız yerler soruyor.Mesela ilk şiveli bi amca koyun varmış onun için aradım dedi.Sonra yaşlı bi teyze turşucu mu diye sordu.Bugün normal orta yaşlarda bi adam Can sürücü kursu mu diye sordu.Bana biraz anormal gelmeye başladı artık bu durum ve canımı sıkmaya başladı.Birisi numaramı veriyor desem bu kadar alakasız yerlere veriyor olamaz Dolandırıcılar arıyor desem ne alaka? Acaba diyorum hatlar mı karışıyor operatör kaynaklı,yani onlar aslında doğru numarayı çeviriyorda benim telefon mu düşüyor?Daha önce ben bi kerr yaşadım bu durumu.Başka bi numara aradım ama alakasız bi yer düşmüştü.

Var mı son zamanlarda böyle bir olay yaşayan?Cidden biraz takmaya başladım bu durumu nasıl çözebiliriz?

Bu arada numara değişim kolay fakat benim amacım bunun sebebini öğrenmek.Mesela son zamanlarda armut uygulamasına üye oldum,google'da yer açtım vs.Acaba o yüzden mi oldu?Numarayı değişiriz yine devam ederse bu olay o zaman sıkıntı işte.

Cidden fikirlerinizi bekliyorum.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Raslantı olabilir ama benim firma adımın aynısı yada benzeri ile Trendyol da mobil telefon ve aksesuar satan birisi var. Adamlar ismi yazıp benim cebimi bulup beni arıyorlar. Acaip can sıkıcı ama yapacak birşey yok.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Bizim gruptan biri olabilir mi diye düşünmedim değil hani
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

ErayArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda telefon numaranizi kullanarak giris-cikis yaptiginiz/uye oldugunuz/aktivitede bulundugunuz uygulamalardan yola cikilabilir. Gecmis zamanda getiryemek kullanarak bir siparis vermistim, artik nasil olduysa 5 dakika sonra 0850li sabit bir numara uzerinden turkiye'nin 81 ilinden kuryeler, restoranlar, musteriler herkes beni aramaya basladi. Getir musteri hizmetlerini arayip cozdurmustum. Siz de tespit edebildiginiz uygulamalarin musteri hizmetlerini arayarak ilgilerinin olup olmadigini sorabilirsiniz eger benzer bir durum varsa.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler bende trafik kazası geçirdim 2 ay önce ve 2 aydır beni hergün avukat arıyor delirtecekler beni numarmı silin sistemden diyorum tamam diyorlar ertesi gün gene arıyorlar. bunun için ne yapabilrimi ?

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ve devamlı internetinizn taahhütü bitmek üzere yenilemek için 1 e basın diye 0850 li numaralardan arıyorlar. yüzlerce kez engellememe rağmen hep değişiyor numaranın sonu. buna ne yapabiliriz

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler bende trafik kazası geçirdim 2 ay önce ve 2 aydır beni hergün avukat arıyor delirtecekler beni numarmı silin sistemden diyorum tamam diyorlar ertesi gün gene arıyorlar. bunun için ne yapabilrimi ?
    değer kaybı için arıyorlarsa, 'ne para alabiliriz?' diye sorun, verdikleri rakamı az bulup 3-5 katını alacaksak dava açalım vs diyince aramıyorlar

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İleti Yonetim Sistemi

cep nonuz ıle giris yapıp ızın verdıklerınızı kontol edın.
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3-4 sene önce önce motordan kayıp düştüm. Dizimde rahatsızlık hissettiğimden 2 gün sonra hastaneye gittim. Trafik kazası olarak geçtiler kayda. Hâla arıyorlar. En son birisine nereden aldınız diye sordum hoff diye ses çıktı kadından.
    Bitmiyor bu çile. Aşağıdaki tavsiyeyi deneyeceğim bir dahakine.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zirve bende
    2008 yılında şirketimin verdiği hattı halen kullanıyorum
    benim hattım anadolu'daki bir otobüs seyahat şirketinin sıralı 20 numarasından biriymiş. daha doğrusu sıralı 19 taneyi şöförlere dağıtmışlar , arada bir tek benim numara dışarıda kalmış
    bu firma da biletlerden internet sitesine faturalardan broşürlere her yere telefon numaralarını sanki arada boşluk yokmuşçasına ilan etmiş
    beni gecenin 3ünde sabahın 5inde habire ararlar
    kaptan selamünaleyküm , xxxxx'den kaçta geçeceksin?
    kaptan hayırlı yolculuklar , bizim bagajda emanette bilmemneyimiz vardı onu bilmemnere kavşağında bekliyoruz almak için
    kaptan iyi geceler , kaç saattir yol kenarında bekliyorum kaçta burada olursun?

firmayı aradım , yetkiliyi buldum bi şekilde , yaaa o numara sende miydi birader , sen onu bize versene dedi adam

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımın Snowboard malzemeleri sattığı dükkanı var ismi Zula. birde oyun varmış zula diye.. veletler babalarının kredi kartını çalıp oyun içinde alışveriş yapıyorlarmış.. babalarıda google dan bizim abiye ulaşıp darlıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Raslantı olabilir ama benim firma adımın aynısı yada benzeri ile Trendyol da mobil telefon ve aksesuar satan birisi var. Adamlar ismi yazıp benim cebimi bulup beni arıyorlar. Acaip can sıkıcı ama yapacak birşey yok.
    Abi ilk 2 aramada rastlandı dedim de,5. aramadan sonra sorgulamaya başladım artık.Benim dükkanın adı Belly Detail,teyze beni arıyor turşucuyu aradım ben diyor

Alıntı ProdriveSTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim gruptan biri olabilir mi diye düşünmedim değil hani
    Sanmıyorum abi ya

Alıntı ErayArslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda telefon numaranizi kullanarak giris-cikis yaptiginiz/uye oldugunuz/aktivitede bulundugunuz uygulamalardan yola cikilabilir. Gecmis zamanda getiryemek kullanarak bir siparis vermistim, artik nasil olduysa 5 dakika sonra 0850li sabit bir numara uzerinden turkiye'nin 81 ilinden kuryeler, restoranlar, musteriler herkes beni aramaya basladi. Getir musteri hizmetlerini arayip cozdurmustum. Siz de tespit edebildiginiz uygulamalarin musteri hizmetlerini arayarak ilgilerinin olup olmadigini sorabilirsiniz eger benzer bir durum varsa.
    Google ads üzerinde aktif bir reklamım vardı şimdi onu kapattım.Son zamanlarda armut uygulamasına kayıt oldum.Şimdi tek tek arayacagım hepsini bakalım ne çıkacak.

Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İleti Yonetim Sistemi

cep nonuz ıle giris yapıp ızın verdıklerınızı kontol edın.
    Abi teşekkürler.Şimdi girdim çokta onay verdiğim bir yer yokmuş bakalım olanlarıda kapattım deneyeceğim

Belly Detail

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav bizi zamanında ATV diye arıyorlardı. Şu garip bi adam vardı, salak salak bi tartışma programı vardı, milleti gazlayıp gazlayıp tartıştırıyodu, ismini hatırlayamadım. Bir de işin kötüsü program gece, tam yatıyoruz, bunlar başlıyor, bir de manyak gibi de arayanı var. Yanlış deyip kapatıyorsun, diğeri arıyor, telefonu açık bırakıp veya fişini çekip falan yatıyorduk.

Ancak işin diğer aptallığı, çevirdikleri numara ATV'nin numarası değil, atıyorum numaranın sonu 67 ise mal oğlu mallar 76 çevirip bizi arıyor

Bir gece tam yattık, yine çaldı telefon, ah dedim unuttuk fişi çekmeyi. Gidip babam açtı, söv falan diyorum ben de, düzgün çevir gerizekalı falan deyip kapatıyordum artık ben çünkü
    Açtı, karşıdaki daha dinlemeden zaten konuşmaya başladı, işte şu haklı da, bu doğru söylüyor da bilmemne de... Babam da durakladı, beyefendi o sizin görüşünüz falan diye konuşmaya başladı, baya bi uyuz etti karşısındakini, sonra da yanlış numara lan dedi kapattı ahahah, baya bi gülmüştük

Sonra nasıl olduysa bi daha aramadılar, kesildi bi anda. Sanıyorum programın numaraları değişti ya da program bitti

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz sans gibi ama istersen kendi numarani google da bir arat bakalim ne cikacan
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz sans gibi ama istersen kendi numarani google da bir arat bakalim ne cikacan
    yüksek ihtimal bu durum çıkacak, yeni web sitesi veya kurumsal google girişi ile ara butonundan direk arıyorlar
    ...

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav bizi zamanında ATV diye arıyorlardı. Şu garip bi adam vardı, salak salak bi tartışma programı vardı, milleti gazlayıp gazlayıp tartıştırıyodu, ismini hatırlayamadım. Bir de işin kötüsü program gece, tam yatıyoruz, bunlar başlıyor, bir de manyak gibi de arayanı var. Yanlış deyip kapatıyorsun, diğeri arıyor, telefonu açık bırakıp veya fişini çekip falan yatıyorduk.

Ancak işin diğer aptallığı, çevirdikleri numara ATV'nin numarası değil, atıyorum numaranın sonu 67 ise mal oğlu mallar 76 çevirip bizi arıyor

Bir gece tam yattık, yine çaldı telefon, ah dedim unuttuk fişi çekmeyi. Gidip babam açtı, söv falan diyorum ben de, düzgün çevir gerizekalı falan deyip kapatıyordum artık ben çünkü
    Açtı, karşıdaki daha dinlemeden zaten konuşmaya başladı, işte şu haklı da, bu doğru söylüyor da bilmemne de... Babam da durakladı, beyefendi o sizin görüşünüz falan diye konuşmaya başladı, baya bi uyuz etti karşısındakini, sonra da yanlış numara lan dedi kapattı ahahah, baya bi gülmüştük

Sonra nasıl olduysa bi daha aramadılar, kesildi bi anda. Sanıyorum programın numaraları değişti ya da program bitti
    Benim de benzer bir olay başıma geldi.

Kadınlar için ayakkabı üreten bir firmanın sahibi ile benim isim soyisim aynıymış. Mailime sürekli farklı farklı müşterilerden şikayet geliyordu. Muhtemelen düz mantık düşünüp " kesin gmail kullanıyor" dediler heralde

"sizden ayakkabı aldım iade almadınız, puuu yazıklar olsun"
    "bilmem ne ili bilmem ne ilçesine mağaza açın lütfennnnnnnn"
    "mağazada çalışanlar çok kaba, hediye çekecek istedim onu bile vermediler, binlerce liralık alışveriş yaptık, bu nasıl kabalık?!?!?!"
    "neden cevap vermiyosunuz"
    minvalinde şeyler

Birgün dayanamadım ben de cevap verdim, " hanımefendi ben o değilim, hem de koskoca patronun işi gücü yok maillere mi cevap verecek?" yazdım. Bir daha yazmadı kadıncağız

2-3 ay boyunca devam etti, muhtemelen o ara üretimde kaliteyi acaip düşürdüler Sonra bir anda kesildi, ben de anlamadım

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seni aratan yada senin yaptığın işi aratan biri reklamlardan dolayu öne çıkıyorsan yada başlığa bakmadan seni arıyan insanlar olabilir mesela ben,
    Peugeot Turgutreis yazdım diyelim sonrasında karşma turgutreis ile alakalı bir fim çıkınca bakmadan çevirmiş ve aramış olabiliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi googleda aratınca her hangi bir şey çıkmıyor.
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksek ihtimal bu durum çıkacak, yeni web sitesi veya kurumsal google girişi ile ara butonundan direk arıyorlar
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni aratan yada senin yaptığın işi aratan biri reklamlardan dolayu öne çıkıyorsan yada başlığa bakmadan seni arıyan insanlar olabilir mesela ben,
    Peugeot Turgutreis yazdım diyelim sonrasında karşma turgutreis ile alakalı bir fim çıkınca bakmadan çevirmiş ve aramış olabiliyorum

Dün google ads'i kapattım.Dün arayan olmadı.Sanırım ads yüzündendi gerçekten.Bakalım takipteyim

Belly Detail

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ve devamlı internetinizn taahhütü bitmek üzere yenilemek için 1 e basın diye 0850 li numaralardan arıyorlar. yüzlerce kez engellememe rağmen hep değişiyor numaranın sonu. buna ne yapabiliriz
    Sabahtan beri dördüncü arama. 9.38, 11.21, 12.33, 13,52. Üç tanesi 850'li numara, biri 212'li numara. Açıyorum 5 saniye sonra başlıyor "İnternet taahhüttünüz.........."

İş arama sürecindeyim, her telefona bakıyorum ve sinirim bozuluyor
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler