User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2023 Gelirken W124 ve W210 Alımı Hakkında

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2023 Gelirken W124 ve W210 Alımı Hakkında

Arkadaşlar 6 sene önce bu konuyu açmıştım http://www.techturkey.com/forum/sohb...linir_mi_.html
    Ve çok güzel yorumlar gelmişti.
    6 sene geçti ben cesaret edip alamadım yalnız 15 gündür favorilerim bu iki kasa ile dolu ve yine takibe aldım.

Youtube da çok güzel kanallar var. Hepsini izlemeye çalışıyorum. Hatta bir servis sahibi var çok iyi Mercedesler topluyor çürüklerini onarıp boyama yapıyor. Videoları izledim ve anladığım kadarıyla bu kasalarda çürümeyen yok.
    Yalnız piyasa çok yüksek benim istediğim gibi E2 paket ve değişensiz araçlar W124 E200 M111 motor için ortalama 270-300 bin tl arası.
    W210 için ise makyajsız kompresör olmayan 97-98 M111 motor olan modeller ortalama 320-350 arası.

Dolarda alıp başını gitmişken parça fiyatları çok mu yükselmiştir.
    Artık klasik mi oldular çok mu yorar?
    Bakım isteyen ucuza alıp temizletip boyatmak mı daha mantıklı?

Yoksa artık boşver daha güncel modeller Civic, Golf, Focus dan devam mı?
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır foruma adam akıllı yazmıyordum, yazmayı da düşünmüyodum ama 210 yazısı yaramı deşti.
    Geçen yaz yaklaşır gibi olmuştum ama düğün masraflarından dolayı uzaktan bakmaya devam ettim.
    Benim gözümde makyajlı dolu bi 210 güncel arabaların bir çoğunu şamarlar ama istenen rakamlar ütopik. Bir süre daha uzaktan bakmaya devam edicem.
    Hevesiniz ve maddi durumunuz varsa alın geçin. Türkiye araba için uzun vadeli planlar yapmak için uygun bir ülke değil, beklediğiniz her an uzaklaşıyor bazı şeyler.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakılmış Mercedes üzmez adamı, parçaları da ütopik rakamlarda değil.

Tek söyleyebileceğim şey, alacaksanız makyajlı W210 E320 alın. Hemen hemen altındaki motorlarla aynı yakıtı sarfiyatı söz konusu. 6 silindir zevki de cabası .

Özellikle sormak istediğiniz bir soru olursa, elimden geldiğince yardımcı olurum. (10 yıllık W211 kullanıcısıyım)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle orta konsolu full tuşla dolu , ısıtmalı soğutmalı , ön koltukları hafızalı elektrikli , arka koltukları elektrikli , mavi camlı , full deri bie w210 halen harika bir araba
    istenen paralar gerçekten artık her arabada saçma seviyelerde
    ama çoğu arabayı böyle bir w210 bozar
    evet 124'lerin restolarını ben de takip ediyorum , ilginç şekilde dramatik pas hikayesi oluyor hemen hepsinde
    şahsen 210 tercih ederdim , açıkçası motoru 200komd da olur 320v6 atmo da olur 320cdi da olur

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ah param olsada bir 210 alsam
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen yıl 210 satmış bir forumdaş olarak bende konuya dahil olayım, arkadaşlar genelde genç ya da ruhu genç kişileriz elegance almayın, düz motor m111 almayın, avantgarde alın mümkünse kompresör alın ; 320 makinesı olan 210 da alınır , benim yaram derin bizimki m111 di ben cahilliyime doymayayım konuyu da ekliyorum, http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    Şüphe , tek gerçektir ...

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz beli doğrultunca, şöyle keyfine binmeye, arada uzun yola tintin gezmeye düzgün bir 186lık kompressor yada m112/320 w210 avantgardé aramaya başladım. Acelem de yoktu, 5 ay kadar geldim, gittim, aradım, sordum. 450-500 bin km'nin altında araç bulmak imkansız. Bulduklarınızın hemen hepsinin kilometresi düşürülmüş. 490 binde arabaya bakıyorum, sonra gidip 235 binde bir arabaya bakıyorum, 235'in içinde gevrememiş, ele gelmeyen trim kalmamış, koltuk derileri pişmaniye gibi olmuş, bütün taban, çamurluk içleri, fitil altları, cam kenarları pas ve çürük içinde.. Ama diğerinin de kilometre dünyanın etrafını 10-12 kez dönmüş. Bu arada fena bütçede ayırmadım bu işe. Yani gidip 250 bine 210 alacağım diye oyalamadım kendimi. Pahallısını alalım gerekirse pahallıya satarız dedik.

Aklımda hala 2007-2008'li yıllardaki gördüğüm bindiğim kondüsyondaki w210'lar vardı ama 2022 senesinde gidip baktıklarımın hiç biri o yıllarda kafama kazınan w210 imajına yakın bile değildi. Parça fiyatları aşırı değil ama ne olursa olsun sağlam bir elden geçirme takribi 45-55 bin tl arası masraf demek. Hiç harcamadan bineyim denen arabalarda bugün 500 bin tl bandında yada daha ucuzsa bile düz 136'lık. En yenisi 2001 model olan arabaya bu paraları vermek hiç bir döviz kurunda mantıklı değil, bahse konu miktar neredeyse 28-30 bin dolar yapıyor. Sıfırdan toparlayacaksam da 210 almam, Şasesi işlemsiz, direksiyonu bırakınca düz giden en ucuz W211'i alır, onu adam eder keyifle binerim.

Ha bu hüsranın sonunda ne yaptım derseniz bi tane B5.5 Passat 1.9 TDi buldum highline 2, nispeten düşük kilometrede, aksesuar olarak zengin, aldım, geldim. O jenerasyona en yakın hissi verebilecek araç o geldi gözüme. Bir şikayetim yok araçtan şükür ama bu benim son "200x" model araç alışımdı. 10 yaşından büyük, 200k km'den çok bir araç almanın hiç bir mantığı yok artık. W210 derseniz, oda içimde kalacak bir araç olarak tarihe kazındı

* Uzun oldu kusura bakmayın. Yazasım gelmiş.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anadolu'da bir yakınımızda w211-320v6-4matic var , hatta üstüne bir de airmatic de dahil soğutmalı-ısıtmalı vs tam anlamıyla dolu yani
    adam buna ömrüm boyunca bineceğim diyor başka da bişey demiyor

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W124 230E otm makyajsız (pakosuz olacak) ve sunrooflu olursa muhtemelen ben de ömür boyu satmam
    Geçen sene çok iyi bir araba kaçırdım kendi arabamı satana kadar. Çok üstüne düşmesem de ara ara kovalıyorum
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O dönemlerden bir mercedes kullanan arkadaşım ki kendisi foruma da üyedir, bana bu tarz bir araba baktığımda şöyle bir yanıt vermişti,
    Makyajlı olanlarda makyajsız olanlara nazaran daha az pas sorunu çıkıyor.
    300TD om606 da düşünülebilir tabi
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce çalışanımız 135000 ₺ fiyata doğan aldı. 96 modelmiş. Bu araçlar bu paraları yapıyorsa her şeyi yerli yerinde duran bir w124 bunun 3 katı yapar diye düşünüyorum. Ben de geçenlerde favorilerde paylaştım. Yalnız şöyle bir durum var 124 kasaya binen kimse başka arabayı beğenemiyor. Yani bir tane alıp bir ömür biniyorsunuz. Bunun için alırken 3e 5e bakmadan düzgün bir araç almakta fayda var diye düşünüyorum.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayadır kafamı karıştıran mevzu. Yıldız bağımlılık yaptı, yenisini satıp eski harbi yıldızı alma niyetim var. Ama neye baksam ya turşu ya da abartı rakamlar isteniyor. Favorilerimi paylaşayım bu vesileyle Önceden dizel daha pahalıydı, benzinli olanlar hem yakıttan ötürü hem de tork güç vs sebebiyle daha ucuzdu. O eski fiyat farkı da kalmadı. Ve denildiği gibi kilometreler inandırıcı değil... Günün sonunda akıllarda tek soru, bunlardan birisi mi yoksa Corolla Hybrid mi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...60072435/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50377605/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58080988/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1131659/detay/

bonuslar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6715316/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0631714/detay/
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayadır kafamı karıştıran mevzu. Yıldız bağımlılık yaptı, yenisini satıp eski harbi yıldızı alma niyetim var. Ama neye baksam ya turşu ya da abartı rakamlar isteniyor. Favorilerimi paylaşayım bu vesileyle Önceden dizel daha pahalıydı, benzinli olanlar hem yakıttan ötürü hem de tork güç vs sebebiyle daha ucuzdu. O eski fiyat farkı da kalmadı. Ve denildiği gibi kilometreler inandırıcı değil... Günün sonunda akıllarda tek soru, bunlardan birisi mi yoksa Corolla Hybrid mi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1131659/detay/

bonuslar

Mantık bu zamanda önemli ama hayat da sıradan ve zevksiz arabalarla vakit kaybedilemeyecek kadar kısa
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    210 u çürüksüz bulursan kaçırma derim.. hala bir çok yeni otomobili bozar.. ama ciddi çürüme problemleri var.

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her iki aracında çürüksüz ve km oynanmamışını zor bulursunuz..
    w124 da kapı üst fitillerinin altına bakınız,çürüme olur genelde orda.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W124'ün rahatlığı, kolaylığı bambaşka ancak teknolojik olarak biraz geride kalıyor ister istemez. Özellikle gri renk makyajlı bir W210 E320 hele de dolu olursa çok mutlu eder. Motor ve şanzımandan yana hiç sorun yok yaparsan bir kere yaparsın. Tüm parçaları kolaylıkla da bulunuyor.

W211'in fiyatları da epey yükselmiş yoksa benim babama 14,5 sene önce alıp bir daha asla satmayı düşünmediğimiz gibi bir W211 E320 gerçekten ömür boyu binilebilecek bir araba. İlerleyen dönemde soyup komple boyayasım var sadece. KAfayı kırıp cam tavan bile nakledebilirim arabaya maddi duruma göre. Allah sağlıklı ömür ve biraz para versin gerçekten yapacağım böyle bir şeyler. VW Retrofitleri gibi zaten her şeyi sonradan takılabilir durumda. Çoğu şey plug and play, bazısı bir miktar işçilik ve gözü karalıkla hallolabilecek şeyler. Bakkalda bile çıkma parçası var nerdeyse tofaş gibi.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır foruma adam akıllı yazmıyordum, yazmayı da düşünmüyodum ama 210 yazısı yaramı deşti.
    Geçen yaz yaklaşır gibi olmuştum ama düğün masraflarından dolayı uzaktan bakmaya devam ettim.
    Benim gözümde makyajlı dolu bi 210 güncel arabaların bir çoğunu şamarlar ama istenen rakamlar ütopik. Bir süre daha uzaktan bakmaya devam edicem.
    Hevesiniz ve maddi durumunuz varsa alın geçin. Türkiye araba için uzun vadeli planlar yapmak için uygun bir ülke değil, beklediğiniz her an uzaklaşıyor bazı şeyler.
    Hevesimiz var tabi ki almakta sorun değil alınır ama sonrası düşündürüyor. Masrafları çok mu ağırdır.
    Teşekkürler.
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakılmış Mercedes üzmez adamı, parçaları da ütopik rakamlarda değil.

Tek söyleyebileceğim şey, alacaksanız makyajlı W210 E320 alın. Hemen hemen altındaki motorlarla aynı yakıtı sarfiyatı söz konusu. 6 silindir zevki de cabası .

Özellikle sormak istediğiniz bir soru olursa, elimden geldiğince yardımcı olurum. (10 yıllık W211 kullanıcısıyım)
    Hocam özellikle sormak isteyeceğim soru orta direk adama gelir mi?
    Kapıda kümes olmasın sonra.
    Teşekkürler.

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle orta konsolu full tuşla dolu , ısıtmalı soğutmalı , ön koltukları hafızalı elektrikli , arka koltukları elektrikli , mavi camlı , full deri bie w210 halen harika bir araba
    istenen paralar gerçekten artık her arabada saçma seviyelerde
    ama çoğu arabayı böyle bir w210 bozar
    evet 124'lerin restolarını ben de takip ediyorum , ilginç şekilde dramatik pas hikayesi oluyor hemen hepsinde
    şahsen 210 tercih ederdim , açıkçası motoru 200komd da olur 320v6 atmo da olur 320cdi da olur
    Kompresör yada V6 bakım konusunda korkutuyor o yüzen m111 diyorum.
    Teşekkürler.
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah param olsada bir 210 alsam
    Hocam sizde W214 mü var?
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yıl 210 satmış bir forumdaş olarak bende konuya dahil olayım, arkadaşlar genelde genç ya da ruhu genç kişileriz elegance almayın, düz motor m111 almayın, avantgarde alın mümkünse kompresör alın ; 320 makinesı olan 210 da alınır , benim yaram derin bizimki m111 di ben cahilliyime doymayayım konuyu da ekliyorum, http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    Konunuzu daha öncede görmüştüm. Maşallah aracınızda çok güzel.
    Biraz arıza durumundan masraflardan bahseder misiniz?
    Teşekkürler.
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anadolu'da bir yakınımızda w211-320v6-4matic var , hatta üstüne bir de airmatic de dahil soğutmalı-ısıtmalı vs tam anlamıyla dolu yani
    adam buna ömrüm boyunca bineceğim diyor başka da bişey demiyor
    Gerçekten ömürlük araçlar.
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    W124 230E otm makyajsız (pakosuz olacak) ve sunrooflu olursa muhtemelen ben de ömür boyu satmam
    Geçen sene çok iyi bir araba kaçırdım kendi arabamı satana kadar. Çok üstüne düşmesem de ara ara kovalıyorum

Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O dönemlerden bir mercedes kullanan arkadaşım ki kendisi foruma da üyedir, bana bu tarz bir araba baktığımda şöyle bir yanıt vermişti,
    Makyajlı olanlarda makyajsız olanlara nazaran daha az pas sorunu çıkıyor.
    300TD om606 da düşünülebilir tabi
    Teşekkürler.
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce çalışanımız 135000 ₺ fiyata doğan aldı. 96 modelmiş. Bu araçlar bu paraları yapıyorsa her şeyi yerli yerinde duran bir w124 bunun 3 katı yapar diye düşünüyorum. Ben de geçenlerde favorilerde paylaştım. Yalnız şöyle bir durum var 124 kasaya binen kimse başka arabayı beğenemiyor. Yani bir tane alıp bir ömür biniyorsunuz. Bunun için alırken 3e 5e bakmadan düzgün bir araç almakta fayda var diye düşünüyorum.
    Aynen bende biraz piyasa üstü olsun ama temiz olsun diyorum.
    Teşekkürler.
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sahibinden.com Hata Sayfası

bonuslar

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantık bu zamanda önemli ama hayat da sıradan ve zevksiz arabalarla vakit kaybedilemeyecek kadar kısa
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    210 u çürüksüz bulursan kaçırma derim.. hala bir çok yeni otomobili bozar.. ama ciddi çürüme problemleri var.
    Alıntı aqustic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her iki aracında çürüksüz ve km oynanmamışını zor bulursunuz..
    w124 da kapı üst fitillerinin altına bakınız,çürüme olur genelde orda.
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    W124'ün rahatlığı, kolaylığı bambaşka ancak teknolojik olarak biraz geride kalıyor ister istemez. Özellikle gri renk makyajlı bir W210 E320 hele de dolu olursa çok mutlu eder. Motor ve şanzımandan yana hiç sorun yok yaparsan bir kere yaparsın. Tüm parçaları kolaylıkla da bulunuyor.

W211'in fiyatları da epey yükselmiş yoksa benim babama 14,5 sene önce alıp bir daha asla satmayı düşünmediğimiz gibi bir W211 E320 gerçekten ömür boyu binilebilecek bir araba. İlerleyen dönemde soyup komple boyayasım var sadece. KAfayı kırıp cam tavan bile nakledebilirim arabaya maddi duruma göre. Allah sağlıklı ömür ve biraz para versin gerçekten yapacağım böyle bir şeyler. VW Retrofitleri gibi zaten her şeyi sonradan takılabilir durumda. Çoğu şey plug and play, bazısı bir miktar işçilik ve gözü karalıkla hallolabilecek şeyler. Bakkalda bile çıkma parçası var nerdeyse tofaş gibi.
    W211lerde çok güzel ama benim bütçeyi aşıyor.
    İşte insan düşünmeden yapamıyor eski W211 mi yeni Corolla mı?
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam w214 değilde w 124 var station wagon
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler