User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Kapsüllü kahve makinaları

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çay adamıyım kahve hiç sevmem ama eşim kahvekolik. Sade Türk kahvesi ve latter yada cappuccino içer. Arçelik Türk kahvesi makinası var ama ona bende şöyle süt köpürtmeli otomatik birşey alayım istiyorum. Asıl ihtiyacım her sabah 6:30 da otomatik kahvesi hazır olsun istiyorum tam otomatik olarak. Ama gereksiz ıvır zıvır özellik lazım değil. Var mı tavsiyesi olan ? Kapsül yerine çekirdek öğüten daha iyi sanırım hergün tüketimde.
    Bunu inceleyebilirsiniz.Philips EP2220/10 Full Otomatik Espresso Makinesi Fiyatı ve Ozellikleri Kampanyaları & Fırsatları - Teknosa

Ben halen melitta kağıt filtreli makineyi kullanıyorum.Deneyimlemediğim makine ve tadına bakmadığım kahve neredeyse yok gibi. Çekirdeği kendim çekiyorum, makineye su koyuyorum o demliyor. Hem ısısı, hem tadı gerçekten muhteşem. Sırf kahve içmeye gelen onlarca dost biriktirdim

Ayrıca bir tüyo daha vereyim; süt eklemek isterseniz ufak bir french press alın. Sütü içine koyup hızlıca köpürtüyorsunuz. Öyle etkili ki bu sayede tam bir barista kahvesi içebilirsiniz.
    M50b30 - Bumblebee...

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EDIT: @Schumi Linkini verdiğim makine 2 kahveyi aynı anda çıkarabiliyordu sanırım. O yüzden önerdim. Hem de fiyatı çok uygun. 2 fincanı aynı anda doldurmasa da sırayla yapıyordu galiba. Yine de sizin isteğinizi yerine getiriyor
    M50b30 - Bumblebee...

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu inceleyebilirsiniz.Philips EP2220/10 Full Otomatik Espresso Makinesi Fiyatı ve Ozellikleri Kampanyaları & Fırsatları - Teknosa

Ben halen melitta kağıt filtreli makineyi kullanıyorum.Deneyimlemediğim makine ve tadına bakmadığım kahve neredeyse yok gibi. Çekirdeği kendim çekiyorum, makineye su koyuyorum o demliyor. Hem ısısı, hem tadı gerçekten muhteşem. Sırf kahve içmeye gelen onlarca dost biriktirdim

Ayrıca bir tüyo daha vereyim; süt eklemek isterseniz ufak bir french press alın. Sütü içine koyup hızlıca köpürtüyorsunuz. Öyle etkili ki bu sayede tam bir barista kahvesi içebilirsiniz.
    buna ek olarak barista kahvesi içmek istiyorum ancak makine alamıyorum diyenler
    mokapot kullanabilirsiniz, çay demliği gibidir
    starbucks kadar hızlı olmuyor tabi ya da tam otomatik makineler kadar ama 3-4 dakikada süt ile beraber kahve hazır oluyor.
    moka pot alanlara da tavsiye makinede yıkanmıyor
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu acmaktansa burayi hortlatayim, belki birilerine faydam dokunur

dun teknosa'dan su arkadasi aldik: Error 502 | Medianova

henuz acilisini yapmadik, bugun yarin yapinca ayrica guncellerim burayi, neyse, buraya asil yazma sebebim, teknosa'da kasada 123 lira mi 132 lira mi ne indirim yapti, Nespresso indirimiymis, calisan da sasirdi hatta bu indirime. Ayni avm'de bulunan Nespresso standina yonlendirdi bizi kasadaki arkadas, gittik, hem makineyi ismime kaydettiler, faturasini saklamamiz gerekmiyormus garanti icin bu kayitla beraber, hem de 5 kutu (50 kapsul) cesit cesit kahve hediye etti Nespresso. Hediye edilen kutulardan 100 liraya satilan da vardi, 145 liraya da. Yani, minimumda 650 lira gibi hediye+indirim yapmis oldu Nespresso.

Dusunen varsa teknosa+nespresso kombosuyla epey avantajli bir durum var. Yalniz bir ufak dipnot, kasadaki indirim ve kapsul hediyeleri degiskenmis, ama neye gore degisken, onu soylemediler.
    öyle işte.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu acmaktansa burayi hortlatayim, belki birilerine faydam dokunur

dun teknosa'dan su arkadasi aldik: Error 502 | Medianova

henuz acilisini yapmadik, bugun yarin yapinca ayrica guncellerim burayi, neyse, buraya asil yazma sebebim, teknosa'da kasada 123 lira mi 132 lira mi ne indirim yapti, Nespresso indirimiymis, calisan da sasirdi hatta bu indirime. Ayni avm'de bulunan Nespresso standina yonlendirdi bizi kasadaki arkadas, gittik, hem makineyi ismime kaydettiler, faturasini saklamamiz gerekmiyormus garanti icin bu kayitla beraber, hem de 5 kutu (50 kapsul) cesit cesit kahve hediye etti Nespresso. Hediye edilen kutulardan 100 liraya satilan da vardi, 145 liraya da. Yani, minimumda 650 lira gibi hediye+indirim yapmis oldu Nespresso.

Dusunen varsa teknosa+nespresso kombosuyla epey avantajli bir durum var. Yalniz bir ufak dipnot, kasadaki indirim ve kapsul hediyeleri degiskenmis, ama neye gore degisken, onu soylemediler.
    Bedava fiyatmış gerçekten, aynı makineden kullanıyorum 4-5 aydır, beğenirsiniz kesinlikle. Kapsüller aşırı pahalı cidden. Jacobs tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bedava fiyatmış gerçekten, aynı makineden kullanıyorum 4-5 aydır, beğenirsiniz kesinlikle. Kapsüller aşırı pahalı cidden. Jacobs tavsiye ederim.
    sasirdik biz de butun olan bitene, bundle alsak mi almasak mi, kahveyi sutsuz iciyoruz zaten, kullanmayacagimiz sut kopurtucu icin ekstradan 600 lira vermeye deger mi diye dusunuyorduk, gunun sonunda alsak mi almasak mi dedigimiz sut kopurtucu hepten bedavaya gelmis oldu

kapsul konusunda buradaki butun yorumlari tek tek okumustum, jacobs kesinlikle deneyecegiz. Tchibo'nun kahvelerini ben genel olarak begenirim, onlari da deneyecegiz. Tekrardan tesekkurler tavsiye icin
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jacobs 7 ve 8 bunlara espresso ve lungo stoklanabilir cidden. Hem iyi hem de fiyatı uygun.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sasirdik biz de butun olan bitene, bundle alsak mi almasak mi, kahveyi sutsuz iciyoruz zaten, kullanmayacagimiz sut kopurtucu icin ekstradan 600 lira vermeye deger mi diye dusunuyorduk, gunun sonunda alsak mi almasak mi dedigimiz sut kopurtucu hepten bedavaya gelmis oldu

kapsul konusunda buradaki butun yorumlari tek tek okumustum, jacobs kesinlikle deneyecegiz. Tchibo'nun kahvelerini ben genel olarak begenirim, onlari da deneyecegiz. Tekrardan tesekkurler tavsiye icin
    Tchibo nun, nesp. uyumlu kapsülü olmaması lazım. Almadan önce kontrol edin isterseniz.

Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jacobs 7 ve 8 bunlara espresso ve lungo stoklanabilir cidden. Hem iyi hem de fiyatı uygun.
    4,5 - 5 Try seviyesinde buldukça atıyorum kenara

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nespresso Creatista J620 Pro Kahve Makinesi hakkında fikir verebilecek var mıdır? Ben inanılmaz uzağım bu işlere, eşim istiyor bir kahve makinesi, benim espressoyla aram yoktur, sert kahve sevmem ancak Latte, Cappucino gibi şeyler tüketirim. Kapsüllü almak pratik olarak daha mantıklı gibi geliyor, fikirlere açığım

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

merhabalar , ben hiç anlamam kahveden, hiçte sevmemde..

eşim için bakıyorum ama fiyatlar çok garip.
    kapsüllü tercih etmiyorum.

sizin linkte paylaştığınız neler yapabiliyor ?
    birde misal bu 3 katı fiyat Hepsiburada.com | Guvenlik
    bu farklı ne yapıyor ?

zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler
    médiocrité partout

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar hep amarikan oyunları bizim türk gayfesine nolmuş
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tchibo nun, nesp. uyumlu kapsülü olmaması lazım. Almadan önce kontrol edin isterseniz.

4,5 - 5 Try seviyesinde buldukça atıyorum kenara
    Ben Tchibo'nun kapsulleri uyuyor diye biliyordum, cok tesekkur ederim uyari icin. Kapsulu alip giderim kahve alacagim zaman
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar , ben hiç anlamam kahveden, hiçte sevmemde..

eşim için bakıyorum ama fiyatlar çok garip.
    kapsüllü tercih etmiyorum.

sizin linkte paylaştığınız neler yapabiliyor ?
    birde misal bu 3 katı fiyat Hepsiburada.com | Guvenlik
    bu farklı ne yapıyor ?

zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler
    Konuyu biraz daha araştırdım. Şimdi genel bir kanı var. Şöyle 50-70ml suya 13-16 gr kahve çekerek espresso yapıyorlar. Bu bana çok acı ve sert geliyor.

Kapsüllerde ise 7gr civarı kahve var. Normalde bu değerlerden ancak su çıkar . Buna çözüm olarak firmalar çekimi bir nebze inceltmiş, azıcık daha fazla kavurmuşlar. Bunun üzerine de kapsül içine basılan su basıncını oldukça arttırmışlar. Bu da neticede istenilen kıvamda kahve elde etmeyi sağlamış. Kahveciler için kapsüllerin en güzel yanı kahveyi uzun süre taze tutmasıymış.

Bu konu cidden önemliymiş. İşin hastaları çekirdek harici almayın der. Elde olsa kendiniz çekin diyecekler. Taze Türk kahvesi misali. Çekirdekler de farklı farklı. Bölgesi yöresi kavrulma derecesi..... Liste uzuyor da gidiyor....

İşin hastası olmayan, Kahve Dünyası, Starbucks gibi yerlerde severek kahve içen kişiler için kapsül işi oldukça makul. Zaten işin özünde espresso Lungo vs yapıp sütle karıştırmak var. Sütü de köpürtürsen tamamdır işte

Şimdi kapsüllü istemiyorsan fiyatlar biraz düşüyor. İyi çekirdek çeken ve filtreleyip basan makinalar güzel lezzet veriyor diyorlar. Bir tane philips vardı çok övülen modelini hatırlayamadım. Burada çekirdek seçimi önem kazanıyor. İnternette sırf kahve satan sayfalar var. Oradan seçip deneyip deneyip beğendiğinizle devam edebilirsiniz. Biz Colombia yı çok sevdik mesela...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde sormuştum, cevap gelmedi kimseden o yüzden internet ortamında gece boyu yaptığım araştırmalar neticesinde Philips LatteGo 3200 ile Nespresso Creista Pro arasında gidip geldikten sonra kararımı Nespresso'dan yana kullandım. 10 Kutu kapsül hediyesi de nispeten tercih yapmamda etkili oldu. En büyük etken temizlik olayının daha kolay ve zahmetsiz oluşu ile kahveyi fazla tüketmiyor olmamızdan mütevellit çekirdek kahvenin tazeliğini koruyamayacağımız endişesi idi. Makineyi ilk defa kullandığım için tecrübeli değilim ancak ilk denemelerimde dahi oldukça hoşuma giden kahveler yapabildim. Yanında verilen 14 kapsülden 6 adet kaldı, ancak hangisi ne için hiçbir fikrim yok. Yani Espresso için hangi kapsül, Cappucino için hangisi bilmeden yaptık denedik. Biraz daha detaylı kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde sormuştum, cevap gelmedi kimseden o yüzden internet ortamında gece boyu yaptığım araştırmalar neticesinde Philips LatteGo 3200 ile Nespresso Creista Pro arasında gidip geldikten sonra kararımı Nespresso'dan yana kullandım. 10 Kutu kapsül hediyesi de nispeten tercih yapmamda etkili oldu. En büyük etken temizlik olayının daha kolay ve zahmetsiz oluşu ile kahveyi fazla tüketmiyor olmamızdan mütevellit çekirdek kahvenin tazeliğini koruyamayacağımız endişesi idi. Makineyi ilk defa kullandığım için tecrübeli değilim ancak ilk denemelerimde dahi oldukça hoşuma giden kahveler yapabildim. Yanında verilen 14 kapsülden 6 adet kaldı, ancak hangisi ne için hiçbir fikrim yok. Yani Espresso için hangi kapsül, Cappucino için hangisi bilmeden yaptık denedik. Biraz daha detaylı kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.
    Ben de henuz kullanamadim eve aldigim makineyi, ancak kutularinin ustunde yaziyor hangi kapsulu hangi cekim icin kullanabileceginiz. Kapsulun ustunde de yaziyordur diye tahmin ediyorum? Eger yazmiyorsa belki websitesinde yaziyordur?
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler