User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
85 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Sağlık Konusunda Yardım ve Fikir

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne mutlu, geçmiş olsun size dostum...

o Akhisar da yaşayan amca vefat etmiş, oğulları yapıyor dediler, en kısa zamanda gideceğim hastane işlerimizi bitirir bitirmez...
    Çok teşekkürler. İsterseniz telefon, iletişim adresi vs. yardımcı olmaya çalışırım. Hatta bulursam size kargo da yapabilirim o otu. Bugün sorayım bakalım ulaşabilecek miyim?

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun allah acil şifa versin.. Doktor kısmında yorum yapmam pek doğru olmaz ama annenizin moral ve motivasyonu bu süreçte en büyük ilacınız olacaktır diye düşünüyorum.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde eşimde meme kanseri cıktı,erken tanı ve hemen tedavi ile 1,5 senede cok sukur atlattık suanda normal hayatımıza donduk. Allah guc kuvvet versin kendi moralinizi yuksek tutunki anneye hissettirmeyin. Zor ve yorucu bir süreç çok geçmiş olsun.

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun. Ne yazık ki çağımızın hastalığı haline geldi, yaşayana ve çevresine de kabul ettirmesi gerçekten zor.

Yaklaşık 3 yıldır babam da prostat kanseri. Prostat ameliyatı sırasında keşfedildi, daha öncesinde varlığından haberimiz bile yoktu. Onun da 4. evre, Gleason skoru ( prostat kanserinin ne kadar agresif saldırdığının ölçüsü) 2 ile 10 arasından 8. Ancak şunu söyleyebilirim ki her yüksek skor ya da ileri evre durumun çok kötü olduğunun göstergesi değil. Nereden baktığınıza ve tabii ki kanser hücresinin türüne bağlı. Bizim kanser türü metastaz yapabilen ancak gittiği yerde çok fazla tutunamayan yani malignant- invasiv türden değil.

İlk gittiğimiz doktor görünümlü öküz resmen babamı canlı cenazeye çevirdi, "bu zamana kadar nasıl yaşadın" demeye getirdi lafı. Kemiklere sıçrarsa yandın, şöyle olursa bittin lafları havada ucusuyor. 2 ayda çöktü, 20-25 kilo verdi. Resmen gözümün önünde eriyordu adam. Sadece PSA değerine bakarak durumun kötü olduğuna karar verdi herif. Halbuki babam ameliyat olmadan önce PSA değeri normal insan kadardı, yani kanser riski aslında "yoktu".

İkinci gittiğimiz doktor hayatımızı kurtardı. Önceden yapılması gereken tetkiklerin neden yapılmadığını ısrarla sordu. hemen pet-ct taraması çektirdi. Ardından hızlı şekillde ışın tedavisi + hormon tedavisi uygulandı. Moralini sürekli yüksek tuttu. Hiç birşeyi sinirlenmedi, haber bile izletmedik Her 3 ayda bir kontrole gidiyor, Kasım ayında da güzel haberi aldık. Doktor "kendine ikinci bir hayat satın aldın" dedi.

Kesinlikle ve kesinlikle 2. ya da belki 3. uzmanın görüşünü alın. Bazıları sadece ticari kafada, ölen ölsün diyip devam ediyorlar.
    Bir ufak tavsiye daha, bence aile yakınları harici gizli tutun. Bizim millet bayılır "vah-vah" etmeye, gerçekten olumsuz yönde etkiliyor hastayı. Hasta olmayan insanı bile hasta edecek potansiyeli sahip akrabalar var.

Ellerinden öpüyorum annemizin, buraya da güzel haberi yazacağınızdan eminim. Allah acil şifalar versin.
    Size ve babanıza çok büyük geçmiş olsun, ne mutlu ki güzel örnekler de mevcut, sayenizde görebiliyoruz. Çok teşekkürler özeniniz için
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar selam,

sonuçlarımız çıktı, küçük hücreli dışı akciğer kanseri (karsinomu) olarak tanı konuldu.

Suat Seren Hastanesi göğüs cerrahi bölümünden randevu almıştık ( buradan bizi yönlendiren arkadaşlara tekrar teşekkürler ), ziyaret sonrası hemen heyete soktular ve şimdilik Onkoloji bölümü ile ilerleyin dediler.

Tavsiye olarak ise Buca Tınaztepe Hastanesi Prof. İbrahim Petekkaya' yı önerdiler. Hızlıca randevu alıp gittik, testler yapıldı, değerler çok iyi gözüktüğü için hemen ertesi gün ( dün ) ilk seans kemoterapi verildi... Çok şükür iyi, saçları dökülmeden biz kazıyalım dedik, bugün yarın ben kendi makinemle halledicem o işi

Doktorumuz akıllı ilaç için kanser geni testi yapan bir firmanın iletişim bilgilerini verdi, aradım görüştüm, 4 bin 5 bin dolardan başlayan fiyatlarla, kanserin akıllı ilaca uygun olup olmadığına daire gen testi yaptıklarını, Amerika firması olduklarını, daha ucuz ama güvenilir olmayan Türkiye testleri de olduğunu söyledi arkadaş.

Araştırıp detaya girince bir çok firmanın bu testleri yaptığını öğrendik, şimdi güvenilir ve belki referanslı bir firma arıyoruz test için. 3 hafta ara ile 4 seans kemoterapi bizi bekliyor şu an...

Detaylıca yazıyorum çünkü o kadar iyi mesajlar, güzel dilekler gönderdiniz ki, bu enerjiyi kaybetmek istemiyorum. Daha yeni başladık, biz kazanacağız
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin abi, bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle...
    BMW E90 320d LCI

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar selam,

sonuçlarımız çıktı, küçük hücreli dışı akciğer kanseri (karsinomu) olarak tanı konuldu.

Suat Seren Hastanesi göğüs cerrahi bölümünden randevu almıştık ( buradan bizi yönlendiren arkadaşlara tekrar teşekkürler ), ziyaret sonrası hemen heyete soktular ve şimdilik Onkoloji bölümü ile ilerleyin dediler.

Tavsiye olarak ise Buca Tınaztepe Hastanesi Prof. İbrahim Petekkaya' yı önerdiler. Hızlıca randevu alıp gittik, testler yapıldı, değerler çok iyi gözüktüğü için hemen ertesi gün ( dün ) ilk seans kemoterapi verildi... Çok şükür iyi, saçları dökülmeden biz kazıyalım dedik, bugün yarın ben kendi makinemle halledicem o işi

Doktorumuz akıllı ilaç için kanser geni testi yapan bir firmanın iletişim bilgilerini verdi, aradım görüştüm, 4 bin 5 bin dolardan başlayan fiyatlarla, kanserin akıllı ilaca uygun olup olmadığına daire gen testi yaptıklarını, Amerika firması olduklarını, daha ucuz ama güvenilir olmayan Türkiye testleri de olduğunu söyledi arkadaş.

Araştırıp detaya girince bir çok firmanın bu testleri yaptığını öğrendik, şimdi güvenilir ve belki referanslı bir firma arıyoruz test için. 3 hafta ara ile 4 seans kemoterapi bizi bekliyor şu an...

Detaylıca yazıyorum çünkü o kadar iyi mesajlar, güzel dilekler gönderdiniz ki, bu enerjiyi kaybetmek istemiyorum. Daha yeni başladık, biz kazanacağız
    Biz ilgili uygunluk testi için bir ücret ödemedik, tüm sağlık sektöründeki tüm hastalıklar olduğu gibi kanser de çok suistimal edilebilen bir alan.

İnsanlar elinde avucunda vermeye hazır, çünkü sevdiği bir insanın şifası için her şeyi yapmaya hazır bir hasta yakını çevresi var. Sistem de bunu çok güzel kullanıyor. (Eleştirim ilaç şirketlerine)

Bizim tedavimizde nivolumab kullanılmıştı. Sgk ödeme listesinde bu ilaç.

Yalnız sgk bunu öderken hastanın beyin metastazı olmaması gerekiyor diye bir koşulu vardı. (Şuan böyle bir durum devam ediyor mu fikrim yok, ilgili durum 2022 yılı içinde vardı)

Biz ışın aldıktan sonraki görüntülemede beyinde bir metastaz olmadığını kurula gösterebildiğimiz için ilacı devlet karşıladı, biz bir ücret ödemedik.

Opdivo (nivolumab) immunoterapisi nedir? Hangi kanserlerde etkilidir? | Prof. Dr. Mustafa OZDOĞAN

Haberlerin iyi olmasına çok sevindim, umarım böyle devam eder ve anne iyileşir.

pet sonuçlarınız ne alemde ?

Ağrısı sızısı var mı ? Ağrı bandı vs verilmedi değil mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar selam,

Gen testini sanki devlet yapmıştı babama. Tam emin değilim aynı test mi ama bir çeşit ilaca uygun gen için test olduğunu hatırlıyorum.

Karsinoma çeşidi nedir? PET Scan de Mediasten de metastaz görüldü mü?

Tekrardan çok geçmiş olsun.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah kötü huylu çıkmaz ve aynı enerji ve moral ile hayatınıza devam edersiniz. Çıkan sonuçları mümkün olur ise yurt dışında teste gönderen firmalar var, patronumun eşinde oluşan meme kanserinde, tümörün çeşidi, saldırıganlığı vs. gibi bir çok duruma ulaşa biliyorlar ve bunun sonucunda Kemoterapi veya Radyoterapiye ihtiyaç olup olmadığı dahi söylene biliyor. Tedavi süreci için gerçekten faydası oluyor, tabi bu durumda maddi durum ortaya çıkıyor fikir olması adına paylaşmak istedim. Konusunda uzman bir doktora veya doktorlara mutlaka başvurmanızı tavsiye ederim. Olurda bir isim vs. öğrenirsem mutlaka paylaşırım tekrar geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gen testini sanki devlet yapmıştı babama. Tam emin değilim aynı test mi ama bir çeşit ilaca uygun gen için test olduğunu hatırlıyorum.

Karsinoma çeşidi nedir? PET Scan de Mediasten de metastaz görüldü mü?

Tekrardan çok geçmiş olsun.
    MAKROSKOBİK BULGULAR : 0.1 cc hacminde parçalı, gri- beyaz renkli dokudur. Tümü 1 kasette işleme alındı.
    TANI: MALİGN EPİTELYAL TÜMÖR, BRONŞ BRONKOSKOBİK BİYOPSİ
    YORUM: Klinik olarak primer akciğer karsinomu düşünülüyor ise olgu Küçük Hücreli Dışı Akciğer Karsinomu-
    NOS olarak değerlendirilebilir.
    İMMUNHİSTOKİMYA: P40(-), NAPSİN A (-), TTF-1 (-)

elimde bunlar var pet sonuçlarını foto olarak ekledim, umarım sorularınıza cevap olmuştur? karsinoma için sadece o paragrafta belirtilen bilgi var, sanırım tam türünü o genetik test ortaya çıkartacak
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz ilgili uygunluk testi için bir ücret ödemedik, tüm sağlık sektöründeki tüm hastalıklar olduğu gibi kanser de çok suistimal edilebilen bir alan.

İnsanlar elinde avucunda vermeye hazır, çünkü sevdiği bir insanın şifası için her şeyi yapmaya hazır bir hasta yakını çevresi var. Sistem de bunu çok güzel kullanıyor. (Eleştirim ilaç şirketlerine)

Bizim tedavimizde nivolumab kullanılmıştı. Sgk ödeme listesinde bu ilaç.

Yalnız sgk bunu öderken hastanın beyin metastazı olmaması gerekiyor diye bir koşulu vardı. (Şuan böyle bir durum devam ediyor mu fikrim yok, ilgili durum 2022 yılı içinde vardı)

Biz ışın aldıktan sonraki görüntülemede beyinde bir metastaz olmadığını kurula gösterebildiğimiz için ilacı devlet karşıladı, biz bir ücret ödemedik.

Opdivo (nivolumab) immunoterapisi nedir? Hangi kanserlerde etkilidir? | Prof. Dr. Mustafa OZDOĞAN

Haberlerin iyi olmasına çok sevindim, umarım böyle devam eder ve anne iyileşir.

pet sonuçlarınız ne alemde ?

Ağrısı sızısı var mı ? Ağrı bandı vs verilmedi değil mi ?
    pet sonuçlarını ekledim görsel olarak, ağrısı yok çok şükür, herhangi bir yan etki yok şu ana kadar... hatta bazı yorumlarda " kemonun yan etkisi ne kadar fazlaysa o kadar etkilidir" şeklinde açıklamalar yapılmış.

daha çok yeni gerçi, belki etki süresi içindeyizdir hala?
    her zafer acı ister...!

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar selam,

Allah yardımcınız olsun inşallah her doktora gidişinizde daha da iyi haberlerle , mutlu güle oynaya dönersiniz evinize. Anne babadan daha kıymetli hiç birşey yok bu hayatta. inşallah rabbim hiçbirimizzi sevdiklerimizle bağlı olduklarımızla sınamaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeniden selam...

8 Mart itibariyle annemizi kaybettik...
    buradan iyi dileklerini esirgemeyen herkese tekrar teşekkürler, aile büyükleri hayatta olanlar için sağlık ve huzur, vefat edenler için rahmet diliyorum...
    her zafer acı ister...!

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağolsun, mekanı cennet olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin. Başınız sağolsun.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin, başınız sağolsun.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildirim geldi az önce , mesajı beğenmiş bir arkadaş.

O vesile ile kaldığım yerden okumaya başladım, gen testi için tanıdıklara sorayım vs derken son mesajınıza geldim.

Başınız sağ olsun , Allah mekanını cennet eylesin. Kalanlara sizlere sabır versin.

Anneciğinizin nurlar içinde yatsın.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeş 2019 da 4 evre olarak teşhis konuldu bana...
    Hala kemo ve işin aliyorum...

İsin başındasınız, çok farklı yorumlar ve çok farklı konular duyacaksınız...

Pet ct çıksın netleşir...
    Zor bir süreç, iyi beslenmeli ve boş bir kafayla hayata devam etmeli...
    Lütfen yanında da konuyu konuşmayın...yanında olduğunu hep hissettirin yeter...ilk sene icinde en yakını yakınlarına bilgi aktarsın...süreci hatırlatmayın...korkmayın iyileşecek ama yorulacak çokca...
    Yaşamayan anlamaz ama psikolojik destek alın derim...

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skaratas2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş 2019 da 4 evre olarak teşhis konuldu bana...
    Hala kemo ve işin aliyorum...

İsin başındasınız, çok farklı yorumlar ve çok farklı konular duyacaksınız...

Pet ct çıksın netleşir...
    Zor bir süreç, iyi beslenmeli ve boş bir kafayla hayata devam etmeli...
    Lütfen yanında da konuyu konuşmayın...yanında olduğunu hep hissettirin yeter...ilk sene icinde en yakını yakınlarına bilgi aktarsın...süreci hatırlatmayın...korkmayın iyileşecek ama yorulacak çokca...
    Yaşamayan anlamaz ama psikolojik destek alın derim...
    Yeni fark ettim, başınız saolsun...detaylı okuyamadım, anlamışsınızdır...kalanlara uzun ömür dilerim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler