User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İkiz Plaka Mağduriyeti

Dreamcupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry İkiz Plaka Mağduriyeti

Eşimin kullandığı aracın HGS'si Ptt'den alınma ve herhangi bir banka kartına yada kredi kartına bağlı değil ben içine 300-500 TL para atıyorum genelde otoban vs kullanımı yapacağımız zamanlarda. son 2 gündür HGS'den eşime bakiye yetersiz mesajları gelince girip geçişleri kontrol ettik ve temmuz ayından beri Araç Ankara'dan çıkmadığı halde Türkiye'de ki çoğu otoyol köprü vb geçişleri mevcut.Yani birisi bizim plakayı ikiz yapıp kullanıyor önce HGS danışma hattını aradık kayıt açtılar geçişlerin iadesi için ancak ne zaman sonuçlanır meçhul dediler. Biraz konuyu araştırınca Emniyet veya savcılık başvurusu da gerekir dediler dün yaklaşık 3-4 saat uğraşarak karakolda şikayette bulunduk. bugün yine kontrol ettiğimde 15 temmuz köprüsü geçişi yapılmış bizim plakayla... Aracımızın Plaka'da özel plaka direk eşimin isminin kısaltması Ankarada bu tarz bir plakayı almak için ciddi bağış yapmak gerekiyordu sırf böyle bir saçmalık yüzünden plakadan da olmak istemiyoruz. Bu işten en temiz nasıl kurtulunur ?

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşımın ikiz plakasıyla hırsızlık yapıldığı için polis onlara ulaşıp sorun çözülmüştü, plakayı değiştirme vs gereği kalmamıştı.
    sizin olayda da ödeme kısmı çözülür ama süreç kesin uzar gider

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkiz plaka olduğundan emin misiniz?

Benzer bir olayı 2 sene önce yaşadım, biraz uzun olacak ama anlatayım.

Bende de benzer şekilde, adana-mersin gişelerden sürekli geçiş oluyordu. KGM'yi aradığımda geçiş yapan aracın markasını modelini söyleyemeyeceğini iletti KVKK'dan dolayı.

Ben de tek tek sattığım araçları saydım, hiç biri değil dediler.

HGS etiketimi iptal etmemi tavsiye ettiler.

Sonrasında hgs etiketimi iptal edip, eşimin üstüne bir etiket aldım. Bu sefer de bu etiketten yine aynı gişeler düşmeye başladı.

Olay bambaşka bir şey çıktı.

3 sene önceki aracım benden sonra satış görmüş, plakası değişince plaka boşa çıkmış.

Çıkan bu plakayı başka birisi beğenip almış; yani geçiş yapan araçla benim tek bir alakam var; geçmişte o plakayı kullanmış olmak.

Paşam da hgs'siz sağda solda yardırınca, demişler ki heralde bu plakayı kim kullanmışsa bari ondan tahsil edelim.

Buraya KAMU DENETCİLİĞİ KURUMU şikayette bulundum da çözüldü, yoksa ne ücret iadesi alıyordum, ne sorunum çözülecekti. KGM ve PTT'ye olan başvurulardan hiç bir şey çıkmamıştı.

Kısacası sorun eskiden sahibi olduğunuz herhangi bir araç plakası olabilir.

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dreamcupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşimin kullandığı aracın HGS'si Ptt'den alınma ve herhangi bir banka kartına yada kredi kartına bağlı değil ben içine 300-500 TL para atıyorum genelde otoban vs kullanımı yapacağımız zamanlarda. son 2 gündür HGS'den eşime bakiye yetersiz mesajları gelince girip geçişleri kontrol ettik ve temmuz ayından beri Araç Ankara'dan çıkmadığı halde Türkiye'de ki çoğu otoyol köprü vb geçişleri mevcut.Yani birisi bizim plakayı ikiz yapıp kullanıyor önce HGS danışma hattını aradık kayıt açtılar geçişlerin iadesi için ancak ne zaman sonuçlanır meçhul dediler. Biraz konuyu araştırınca Emniyet veya savcılık başvurusu da gerekir dediler dün yaklaşık 3-4 saat uğraşarak karakolda şikayette bulunduk. bugün yine kontrol ettiğimde 15 temmuz köprüsü geçişi yapılmış bizim plakayla... Aracımızın Plaka'da özel plaka direk eşimin isminin kısaltması Ankarada bu tarz bir plakayı almak için ciddi bağış yapmak gerekiyordu sırf böyle bir saçmalık yüzünden plakadan da olmak istemiyoruz. Bu işten en temiz nasıl kurtulunur ?
    Ruhsat sahibi, Ankara Etlik Cad. No:19 da bulunan Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, Ana Kontrol Başmühendisliğine başvursun. Derdinizi anlatın, kamera görüntüsü isteyin, sonra savcılığa suç duyurusunda bulunun. Görevli arkadaşlar yardımcı olurlar size.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HGS müşteri hizmetlerinden bir operator sağolsun yardımcı oldu yalvar yakar derdimizi anladı geçişleri yapan araçta sizin plakanız takılı değil içiniz rahat olsun sadece geçiş yapan araçda sizin etiketi okuyor o yüzden borçlar size yansıyor dedi dosya numarası ile iade talebi açtı bekleyeceksiniz dedi. 2 gündür uğraşıyoruz operatörden allah razı olsun en azından plaka ikiz yapılmamış HGS sisteminin sorunundan yaşanıyormuş durum onu anlamış olduk. Yinede müsaitliğimizde dediğiniz yerede gidip süreci hızlandırabilirmiyiz diye görüşeceğiz teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HGS müşteri hizmetlerinden bir operator sağolsun yardımcı oldu yalvar yakar derdimizi anladı geçişleri yapan araçta sizin plakanız takılı değil içiniz rahat olsun sadece geçiş yapan araçda sizin etiketi okuyor o yüzden borçlar size yansıyor dedi dosya numarası ile iade talebi açtı bekleyeceksiniz dedi. 2 gündür uğraşıyoruz operatörden allah razı olsun en azından plaka ikiz yapılmamış HGS sisteminin sorunundan yaşanıyormuş durum onu anlamış olduk. Yinede müsaitliğimizde dediğiniz yerede gidip süreci hızlandırabilirmiyiz diye görüşeceğiz teşekkürler.
    Dediğim gibi, süreç benimkiyle aynıymış

Tutar iade oluyor, ama sonraki geçişler yine düşmeye devam ediyor; inşallah süreç benim dediğim gibi olmaz ama olursa da çözüm önceki postumdaki gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi, süreç benimkiyle aynıymış

Tutar iade oluyor, ama sonraki geçişler yine düşmeye devam ediyor; inşallah süreç benim dediğim gibi olmaz ama olursa da çözüm önceki postumdaki gibi.
    Teşekkür ederim dediğiniz yöntemle başvuru yapmam içinde yazılı KGM'ye yapacağım şikayet başvurusunu istiyor önce karayollarına gidelim ordan şikayeti yazılı verelim sonra sizin yöntemlede ilerleyeceğim çözüm bulduğumda buraya paylaşım yaparım başına gelen diğer insanlarada faydası olur inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim dediğiniz yöntemle başvuru yapmam içinde yazılı KGM'ye yapacağım şikayet başvurusunu istiyor önce karayollarına gidelim ordan şikayeti yazılı verelim sonra sizin yöntemlede ilerleyeceğim çözüm bulduğumda buraya paylaşım yaparım başına gelen diğer insanlarada faydası olur inşallah.
    Ben mail atıp, o maili kullanmıştım sonrasındaki başvurularım için.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hgs hatasi cok yasanmaya basladi, baskasinin hgs karisiyor yazacaktim buda ayni olmus.

Banada ayrica normal bir cep telefonundan boyle sms geldi
    Sayin Abone odenmemis HGS borcunuz bulunmaktadir. Icra islemlerinin baslatilmamasi adina odeme yapmak icin; https://lk.tc/DDPTH Av. Zeynep UZUN B205

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hgs hatasi cok yasanmaya basladi, baskasinin hgs karisiyor yazacaktim buda ayni olmus.

Banada ayrica normal bir cep telefonundan boyle sms geldi
    Sayin Abone odenmemis HGS borcunuz bulunmaktadir. Icra islemlerinin baslatilmamasi adina odeme yapmak icin; https://lk.tc/DDPTH Av. Zeynep UZUN B205
    o mesaj av hocam, tıklamayın

resmi kaynakları referans alın

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana da ara ara başka bi plakanın bakiye bilgisi geliyor. Para yatırın şöyle yapın böyle yapın. İsim yanlış, plaka yanlış, malasker kimse telefon numarasını yanlış vermiş. PTT'yi arıyorum, yahu diyorum numara yanlış, numara benim, böyle böyle. Bir şey yapamayız diyorlar. Hay allah belanızı versin, ulan ben almak istemiyorum bu mesajı, deli misiniz... Numara kiminse kayıtlarınızdan ulaşın, adama başka şekilde ulaşın, e-devlette orada burada bi kaydı, numarası vardır değil mi. Oradan uyar. Mail gönder ne bileyim ne *** yersen ye. Rahatsız edilmek istemiyorum diyorum... Yok yapamayız.

Bir de öyle OGS-HGS geçişinden devlete bi köprü parası çaktım, hala çıkmadı, çıkmıyor

HGS aldığım sırada hala elimde iptal etmek üzere başvurduğum OGS'den çekmeye çalıştı, borç yazdı falan filan.
    Sonra e-devletten yazdım, dedim böyle böyle, bu alet bu tarih itibariyle iptal edildi, borcu HGS'den düşün... Düşmediler.
    Daha sonra baktım o OGS de gitmiş, borç kaydı da yok, HGS'den de çekilmemiş.

Siz bilirsiniz aga

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu görünce bir kontrol edeyim dedim bir makas birde park ihlali cezam çıktı hay anasını yeni yıla kötü başladık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilginçtir bana da otoban yansıması gelmiyor, ne zaman ödemek için hgs sistemine girsem borç çıkmıyor

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde de bakiye olduğu halde kaçak geçiş göründü günlerce aradım izah ettim o gün o saatte bakiye olduğunu söyledim ; 10-15 güne düzelttiler
    Şüphe , tek gerçektir ...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu görünce bir kontrol edeyim dedim bir makas birde park ihlali cezam çıktı hay anasını yeni yıla kötü başladık
    Her trafik yaptığım zaman 1-2 gün e devletten bakarım ceza düşmüş mü diye

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her trafik yaptığım zaman 1-2 gün e devletten bakarım ceza düşmüş mü diye
    Mantıklı kanka benim ikamet memlekette eve gelmiyor ceza falan sürekli takip etmek lazım bide fahri müfettiş yazmış öyle hard birşeyde yapmam tatlı tatlı gitmişimdir ama yazmış top

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantıklı kanka benim ikamet memlekette eve gelmiyor ceza falan sürekli takip etmek lazım bide fahri müfettiş yazmış öyle hard birşeyde yapmam tatlı tatlı gitmişimdir ama yazmış top
    memleket toptan geçilmiyor kanka fahri yazdıysa ve elinde delil yoksa iptal ettirebiliyorsun uğraş ibneyle

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatırlatmakta fayda var.

E devlet haricinde: KGM - Geciş İhlal Sorgulama adresinden sorgulama yapabilirsiniz.

HGS-OGS şikayetleriniz için YİD (Yap-İşlet-Devret) modelli olan cezai işlemler için öncelikle YİD işletmecisine başvuru yapınız. Linkte iletişim bilgileri var firmaların.

Devlet otoyolları için her zaman KGM İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Ankara 4. Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ana Kontrol Başmühendisliklerine de başvurabilirsiniz.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah razı olsun Naci abi valla girdim bende kontrol edeyim dedim 2017 yılından 1 tl bir borcum varmış faizle 11,50 tl olmuş uğraşmamak adına ödedim gitti
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler