User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
136 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Aracı Bağlanan Gardaşımın Serzenişi - Hyundai I20 N

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dipnot, hyundai yönetimi sorumluluk aldı ve 81 il trafik müdürlüğüne yazı paylaşacak.
    aracın teknik özellikleri ve oem egzoz sistemiyle

inşallah bu bir işe yarar
    İşe yarayacağını düşünmüyorum. Baytur da Subaru Impreza STI'lar için kaşeli imzalı yazı çıkarttı ama çevirmede kaputu niye deldirdin, o rüzgarlık ne uçacak mısın diyen polislerden ceza yedik

TahaKaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vareks egzoza, abartılı ses sistemlerine, aracın adeta anasını ağlatan ve başkalarının da hayatını tehlikeye atan modifiyelere karşıyım. Emniyet bu konularda bırakın acımasız olmayı oldukça da yetersiz. Her yer insanları rahatsız eden trafik teröristleriyle dolu. Muayenesiz, sigortasız araçlar...Yalnız bu videodaki olay tamamen saçma eğer kesilip biçilen bir yer yoksa. Aracın bu şekilde ithal edilmesine ve trafiğe çıkmasına müsade ettiysen sonrasında yasak diyemezsin.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TahaKaradeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu videodaki olay tamamen saçma eğer kesilip biçilen bir yer yoksa. Aracın bu şekilde ithal edilmesine ve trafiğe çıkmasına müsade ettiysen sonrasında yasak diyemezsin.
    araba tamamen orijinal ve Türkiye'de üretiliyor

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makaleyi baştan sona okudum, adamlar arabanın menini kaldırmak için teste sokulduğunda Track modda sokmuşlar ve 102 desibel çıkmış. Yasal sınır olan 95'in üzerinde. He mevzuata göre standart modda ölçülmeliymiş, adamlar araç sahibine sormuş hangisinde en gürültülü diye, saf adamda Track mod abi deyince yapıştırmışlar sonunda adam testi geçememiş ve şu an arabasına binemiyor. Hyundai'ye arabamı geri alın demiş, Hyundai ilk başta olur bi bakalım deyip sonra sallamamış falan.

Başta standart modda teste soktursa belki kurtaracakmış.

Bir diğer yandan, egzoz açıkken çatlarken patlarken bağırırken meskun mahalde yakalandıysanız da kuyruğunuzu kıstırıp arabayı vereceksiniz abi arabanın fabrikasyon olması bir şeyi değiştirmiyor, testlet stock modda yapılıp onaylanıyorsa trafikte stock modda kullanabilirsiniz anca. kanun adamı gömleği giyersek sonuç bu. adam eline desibelmetre alsa track modda açıp dinlese zaten kimse ağzını açamaz.

hemen vatandaş tarafına geçiyorum, o zaman ferrarileri lamboları da bağlasınlar yav. bağlasınlar abi
    Geçen instada bi videoya denk geldim Amerikada bi polis Camaro muydu Charger mıydı bir arabayı kenara çekiyor araban çok gürültülü vs muhabbetinden, araç sahibi de track modda olduğu için gürültü yaptığını yoksa orijinal olduğunu söylüyor. Poliste caddede track modda kullanamazsın normal modda kullanman gerekiyor gibisinden bir şeyler söylüyordu. Her ne kadar egzoz vs işlerini sevsek de dediğin gibi abi caddelerde sanırım track modunu kullanmak sıkıntı.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

TahaKaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O da doğru. Sürücü arkadaş ekstra bir şey yapmadıysa diyelim o zaman. Büyük rezalet.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de kvkk dan işlem yaparlar bu arkadaşa izinsiz görüntü aldı diye.

Arkadaş anladığım kadarıyla dilinin kurbanı olmuş biraz, polis "meslektaşıma aptal dedin" diyor video da. Polis / devlet dairesi vs bu tip yerlerde atar yapmak kötü konuşmak işinizi her türlü zora sokar.

Ben hatay dan araba alıp adana da plaka bastırırım diye plakasız yola çıktım, (Benim hatam ) polis çevirdi bağlayacağım dedi, eşim / kızım yanımdaydı onların da etkisi var, durumu izah ettim sağolsun efendi gibi de konuşunca tamam plakaları bastır gel tak devam et dedi.

Bağlasa bağlardı. Bu tür durumlarda sakinliği ve konuşma üslubunu düzgün seçmek olayın seyrini olumlu yönde çok etkileyebilir.

Stock aracın bağlanması manasız tabi ona ne desek boş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşe yarayacağını düşünmüyorum. Baytur da Subaru Impreza STI'lar için kaşeli imzalı yazı çıkarttı ama çevirmede kaputu niye deldirdin, o rüzgarlık ne uçacak mısın diyen polislerden ceza yedik
    evet, bunu duydum ama o zamandan bu zamana bir şeyler değişmiştir herhalde diye umutlanıyorum

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlarla konuşurken de dedim, bu o işin bilirkişisi dedikten sonra, işte tam da o aptal derdim ve alıp götürürlerdi ahahaha

Çıldırıyorum çünkü böyle mallıklara.
    Bir de hep bu göstermelik uygulamalara hastayım. Mallar gidip kavşakta emniyet şeridinde orada burada uygulama yapıp trafiği rahatlatacaklarına ve bilmemne evlatlarına engel olacaklarına, gelip trafiğin %1'indeki modifiye arabayla uğraşıyorlar. Ki bu standart bir de. Trafiğin ülkenin tek derdi modifiye ya anasını satayım.

Egzoz film cezası da artık yok, ama keyfi olarak kesmeye çalışmaya devam ediyorlar. Egzoz için desibel ölçümü gerekiyor, "gürültülü" deyip ceza kesildiğinde emsali var, "neye göre kime göre" denilerek iptal edilmiş dava var. Desibel ölçümü nerede, tutanağı nerede... Yok. Polis götlüğüne yaptı belki? Video falan da çekmek olmuyor bu işlere.

Film de benzer şekilde, sürücü önündeki ön cam haricinde hiç bir şey diyemezsin artık. Cezası yok. Çok yazıldı çizildi, "görüşü engelleme" maddesi de yanlış yorumlanarak kesilen madde. Bunun da emsali var. Ya da numara sistemi getireceksin, şu numaraya kadar diyeceksin, bitti.

Ama bizde seviyorlar keyfiliği, dertleri o... O keyfilik bitmesin. O çocuğu orada ezecek ya kıçı kırık memur, dertleri o. Seviyorlar öyle.

Dün yaya geçidinde karşıdan karşıya geçeceğiz, 2-3 araba geldi durmadı, arkalarından motosikletli trafik polisi geliyor, düdüüüüüt diye korna çaldı gözümün içine bakıyor. Ben de "be kodumun malı, adamları durduracağına bize mi düdüt yapıyosun, trafik polisisin bi de" diye bağırdım. Yaya geçidindeki diğer insanlar da tepki gösterdi, hiç yaa gerizekalı falan diye Hızlı gittiği için bi sendeledi, kararsız kaldı, duracaktı, duramadı falan, vazgeçip gitti öyle

Sabah da sola dönüş ışıklarda sağdan gelip gelip 2.şeridi yapan götlekler var, sayıyorum bunlara falan, bi baktım 2 araba ileride trafik ekip arabası duruyor. Lan bassana cezayı. Ama yoook, daha kahvaltılarını yapmadılar beylerimiz. Çaylarını falan içsinler, sonra dandik gundik şeylerle uğraşırlar. Kahve almaya durmuşlardı zaten kesin, iş için değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işin standardı olmadıkça bu olay çözülmez, bu olayı suistimal eden de çok olur, fabrikadan valfli ya da fazla ses çıkaran aracın db verileri üreticiden istenip, polis çevirmede ona uygun db ölçümü yapar, değerler tutarsa ceza yazmaz. Hyundai yazı yazıyor tamam da i20 gpf iptal eden de çok, db ölçümü olmadan bu iş zor; kurunun yanında yaş yanar.

Oem GPF diğeri de Gizli GPF delete

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işin standardı olmadıkça bu olay çözülmez, bu olayı suistimal eden de çok olur, fabrikadan valfli ya da fazla ses çıkaran aracın db verileri üreticiden istenip, polis çevirmede ona uygun db ölçümü yapar, değerler tutarsa ceza yazmaz. Hyundai yazı yazıyor tamam da i20 gpf iptal eden de çok, db ölçümü olmadan bu iş zor; kurunun yanında yaş yanar.

Oem GPF diğeri de Gizli GPF delete
    güzel bir örnek ama söz konusu araç zaten oem şekilde bağlandı, burada mevzu kötü niyet ve cahillik

downpipe'lı golf R'ımı polise bu 310 beygir vs diye anlatarak 2.5 sene egzoz cezası yemeden gezdim.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakaret kısmında anlık sinile bile olsa hatalı evet ama diğer konularda maalesef ülke şartları..

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzeltme olmadığından... Hyundai'nin insiyatif alıp böyle bir yazı paylaşıyor olması şuan için ne kadar işe yarar bilmem fakat bence büyük bir adım ve diğer üreticiler tarafından da yayılacak bir başlangıç olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıda salak muhabbetinden aklıma geldi yazmayı unuttum;

Böyle ODTÜ'de polislere gerizekalı mal demiştim ben de

Birkaç sene önce ODTÜ kampüsü yakınlarında bi toplantıya gelmiştim, dayım da orada daire başkanı idi, toplantı arasında yanına gidiyorum çaya sohbete falan, akşam da tekrar yanına geleceğim takılacağız. Öğlen girdim, sohbet muhabbet, geri çıkıyorum, güvenliğe geldim, kimlik bırakıyoruz girişte, siz öğrencisiniz kimliği şuradaki bankodan alacaksınız dedi. Ne diyosun sen ya dedim ne öğrencisi. Öyle çıktı listede dedi gönderdi. Yahu dedim mal mısın, versene kimliği, bende değil oradan alacaksınız dedi. Gittim 100m ileride bi banko, bankoda kuyruk, içeride başka bi güvenlik. Yahu dedim benim kimlik buraya gelmiş ne alaka, sen öğrencisin diyor bana... Lan dedim ne öğrencisi hasta mısın, kaldı ki öğrenci olsam ne oluyor ne demek bu dedim. Dertleri 10 TL almakmış meğer park ücreti için. Bak diyo senin ismin listede öğrenci, üzerine bi postit yapıştırmışlar. Hay dedim sizin yapacağınız işi... Ver dedim şu kimliği, yok vermiyor. Lan ver... Yok... Git polise söyle dedi sonunda.

Kampüste görevli polisler varmış, gittim bi konteynere, harş diye girdim kapıdan, polisler bi afalladı, ya dedim bu gerizekalı mallar beni öğrenci diye yazmışlar ne öğrencisi ya dedim, 10 TL almak için mi yapıyosunuz-yapıyolar falan. Beyefendi öyle demeyin dedi, ne demek dedim, hala da sayıyorum ahahah, sonunda biri dedi beyefendi biz yazdık hakaret etmeyin dedi. Bi sikindirik excel listesi açmış, bak diyo burada adın soyadın, öğrencisin.

E dedim saçmalık yapma sen de, benim öğrenci gibi bi tipim mi var, kaç yaşında adamım, o dandik excel öğrenci listesinde sadece adım soyadım tutuyo diye mi öyle yazıyosun, böyle salakça uygulama mı olur, TC kimlik no var, o var bu var, deli misiniz siz dedim. Ama nasıl bağırıyorum.

Baktılar olmayacak, tamam dedi ben güvenliğe söylüyorum siz gidin alın kimliği... Vurdum kapıyı çıktım, hışımla güvenliğe gittim, ona da bi say söv... Kimseden ses çıkmıyor ama. Yani alsalar alırlar beni araya orada Nası bi delirmişsem. Toplantıya da geç kalacağım. Alıkoyuyorlar diye de delirdim.

Sonra dayımı aradım, dedim böyle böyle...
    Dayım da bi güzel karıştırmış ortalığı.

Toplantı bitiminde tekrar geldim kampüse, benim kimliği görünce ortalık karıştı Ormanci geldi diye Hala kapıdaki mal güvenlik soruyor, siz öğrenci değil misiniz diye. Başka biri geldi kusura bakmayın, listede isim var aynı çıkıyor, lan iyi de dedim böyle salaklık mı olur, bunun TC'si var, şusu var busu var. Hasta mısınız... Ya haklısınız şöyledir böyledir, siz devam edin, şuna gelmiştiniz değil mi evet... Bi de söylüyorum dedim yani şu ismin misafiriyim yeğeniyim ona geldim, öğrenciyi bilmemne edeyim dedim banane

İşini düzgün yapmayan adamlar olunca böyle. Polis de çoğu zaman yapmıyor. Asayişi de trafiği de.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene İzmir Alsancak'ta polis beni durdurdu. Aracımda egzoz yok sadece görsel amaçlı uç takılı. 45 dakika boyunca araçta egzoz olmadığını anlatmaya çalıştım bilir kişi çağıracağız dediler. Çağırdılar. Sözde bilir kişi arabaya baktı, eğildi altına baktı çevresinde döndü gaza bastı vs. Dedim ki memur bey siz bilir kişisiniz buyrun dedim araç bu, var mı egzoz? aldığım cevap muhteşemdi, "Vallahi var da diyemem yok da diyemem". Bu esnada başka ekipler de geldi. 3-4 ekip arabası benim arabanın çevresinde ben sakince kenarda duruyorum hayırdır diyen diyen vatandaşlara laf anlatıyorum.
    Polislere neden durdurdunuz egzoz standart seste dediğimde tipinden belli arabanın birşeyler olduğu gibi alaleda cümleler duyduğum gibi yanımızdan geçen egzozlu eksi kasa bi Megane'ı gösterip bunda egzoz var işte esas bunu alın dediğimde Renault'lara egzoz olmuyor yanıtını aldım mesela Sonra kendi aralarında konuşup 6-7 memur kararsız kaldığımız için sizi bırakıyoruz dediler, öyle devam ettim.

Bilgisiz, eğitimsiz ve egolu polisler gerçekten vatandaş için ömür törpüsü.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında Baytur servisi müdürü Aykut beye mail atmıştım, aşağıdaki cevap gelmişti. Sene 2003 falan. 20 yılda 1 arpa boyu yol gidilmemiş.

Selamlar xxx bey,

Kesinlikle böyle bir şey düşünmeyin,bizler sizlere doğru bilgi vermek için çabalıyoruz.

Sorununuza gelince konu hakkında yaptığımız görüşmelerde,trafik şube müdürlüğünün belli bir standartları olduğunu öğrendik. Araçların spoilerleri orijinal dahi olsa standart ölçüleri aşarsa ceza kesiyor yada aracı bağlayabiliyor. Bununla ilgili olarak trafik muamele bürosuna bir proje çizdirip bunu ruhsata işlettirdiğinizde hiçbir cezai uygulamaya maruz kalmıyorsunuz. Konu size de saçma gelebilir ama bu işin uygulamasının böyle olduğu bildirildi.

İyi günler dilerim

Aykut Tiryaki

-----Original Message-----
    From:
    Sent: Thursday, March 24, 2005 10:22 **
    To: Aykut Tiryaki
    Subject: Bagaj üstü spoiler hk.

Aykut bey günaydýn,

Kusura bakmayýn sizi ara sýra mail yoluyla rahatsýz
    ediyorum ama en güvenilir bilgiyi de sizden
    alabileceðime inanýyorum.

Yaklaþýk 1,5 ay önce almýþ olduðum 99 model impreza
    turbo otomobilin özellikle bagaj üstü spoiler ve ön
    sis farlarý yüzünden trafik polisleriyle sýk sýk
    sýkýntýlar yaþýyorum.
    Arabamda bulunan bu tür aksesuarlarýn kesinlikle
    fabrikasyon olduðuna (arabamý ilgili yerlere
    gösterebilirim) dair resmi imzalý, soðuk damgalý,
    mühürlü bir belgeyi nasýl saðlayabilirim? Yardýmcý
    olabileceðinizi düþünerek aklýma ilk size sormak
    geldi.
    Ãlginize þimdiden teþekkür ederim.
    Saygýlarýmla,
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haha bir defa da Giresun'da dandik bi radar cezası yedik, arkadaşın arabası, ben kullanıyorum. Yan yola radar kurmuşlar, sahilyolunda millet yardırıyor, bomboş yanyolda 50'yi geçene yapıştırıyorlar. Polis ceza deyince sinirlendim, lan dedim böle aptalca iş mi olur, tuzak bu resmen, ben iptal ettiricem bu cezayı, işinizi yapın da bilmemne de... Bir sürü atar gider, arkadaşın babası da Fiskobirlik başkanı mı ne o zaman, arkamızda bi yerlerde geliyordu, birazdan gelecek diye de uçuyorum ben de.

O arada bi baktık arabanın ruhsatı yok, evde mi ne kalmış. Ev İstanbul'da

Arkadaş da sigorta için mi bişey için tesadüfen fotokopi çekmiş. Eeeeaaabiii diye onu verdik ahahah, tabi ben o atar gideri yapınca, polis başladı arabayı bağlayacağız demeye. Hah dedim işgüzarlığa devam.

Arkadaşın annesi de bizimle, oğlum yapma etme cart curt, bak ben burada öğretmenim vesaire, bunlar bugün yol gidecek, şu bu bilmemne, kıl polisi yatıştırdı.
    Adam diyor ki "ama arkadaş da düzgün konuşsun, böyle konuşursa çözemeyiz, işlem yaparız", annesi de aman oğlum genç onlar vs...

Lan bekle bekle, asıl arkadaşın baba gelmiyor ki dağıtsın ortalığı Arıyoruz, ben bilmemnereye uğradım falan, gelemiyor bi türlü.

Neyse arkadaşın annesi polisi ikna etti, verdi evrakları, peki dedim biz nasıl gidicez ruhsat yokmuş, düzgün konuşursan Kars'a kadar gidersin hiç merak etme dedi, eyvallah abi dedim bindim ahahah

Sonra arkadaşın annesi geldi, ben bize söylenecek diye bekliyorum, "pis sarumuk, Rizeli bu kesin, laftan anlamıyor o kadar dil döktüm, belli bu buranın polisi değil o yüzden düşman gibi davranıyo" dedi ahahahah

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel bir örnek ama söz konusu araç zaten oem şekilde bağlandı, burada mevzu kötü niyet ve cahillik

downpipe'lı golf R'ımı polise bu 310 beygir vs diye anlatarak 2.5 sene egzoz cezası yemeden gezdim.
    Polis için sanırım bu kötü niyet ve cahillik yazılmış, Polisin aracın özelliğini bilmiyor olması bence de eksi bir durum.

Ama yaşananı bilmiyoruz, arkadaş "aptal" kelimesini kullandıysa gerçekten, (iki tarafı da dinlemek lazım) zaten o araç egz olmasa başka bir şeyden ya bağlanır ya ceza yerdi gibi geliyor.

Kamu personeline hakaret elinde imkan varsa personelin anında cezaya döner.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cezayı yiyen arkadaşla takribi 10 gün önce falan bir ortamda denk gelip tanıştık, kendisini bu hale getirmek için polis arkadaşlar bi miktar uğraşmış olabilir.
    Eyt'liler ilk maaşlarını alana kadar en azından, arabaları çıkarmamak en mantıklısı gibi gözüküyor. O para bi şekilde bizden çıkacak çünkü. ( şakayla karışık gerçekler bunlar )

hyundai yazı mazı yazsa da pek bi işe yaramaz.Hangi memur aklında tutar ki ? Hadi diyelim hyundai girişimleri sebebiyle ceza yesen bile iptal edebiliyorsun ; polis seni çevirip kız arkadaşınla giderken arabanı bağlamış cezayı iptal etseler ne olur etmeseler ne olur o saatten sonra ?
    Bi ara sti ve evo'lar için de yazılı kağıtlar vs vardı onların da işe yaradığı söylenemez.
    Polis o esnada canı ceza yazmak isterse yazar maalesef.

Bunun da standartı yok yani, egzozlu kanatlı arabayla giderken arkamdan gelip çeviren polisten ceza yemeyip, herşeyi düzgün tam olan aracımla notere gidereken aracın içinde yeni alacağımız araca ait ayırttığımız plakalar var diye durduk yere ceza yemişliğimiz var.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    i20N e bu atarı yapan polislerin ferrari veya lambo bağlayabildiği gün adalete inanası gelir insanın bu coğrafyada

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler