User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
136 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Aracı Bağlanan Gardaşımın Serzenişi - Hyundai I20 N

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hata yaptığında ücreti veya cezayı memura kesme olayı bir tek doktorlara var Bizden kalkacağı yok herkese gelsin.

Çünkü bu da bir malpraktis, yani yanlış uygulama.

Eğer trafik polisi isen hangi arabayı bağlaman gerektiğini bileceksin. Bilmiyorsan öğreneceksin.

Ha keza kimsenin kimseye hakaret etmeye de hakkı yok. Yasal olarak hakkını ara, maddi manevi tazminat davanı aç ne yapıyorsan yap. Ama aptal da diyemezsin.
    (Çığrından çıkmış olsa bile bu hakkı kendimizde görmeye devam edersek bunun da sonu yok)

Ne zaman toplum olarak AHLAK konusunda eğitilir ve öğretiliriz, o zaman bir şeyler değişir. Temellerinden çürüyen yozlaşmış bir zihniyetimiz var ve bunun sağı solu yok. Bozula kültürel yapı ile beraber her şey daha iğrenç bir yere doğru gidiyor. Hayırlısı.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haha bir defa da Giresun'da dandik bi radar cezası yedik, arkadaşın arabası, ben kullanıyorum. Yan yola radar kurmuşlar, sahilyolunda millet yardırıyor, bomboş yanyolda 50'yi geçene yapıştırıyorlar. Polis ceza deyince sinirlendim, lan dedim böle aptalca iş mi olur, tuzak bu resmen, ben iptal ettiricem bu cezayı, işinizi yapın da bilmemne de... Bir sürü atar gider, arkadaşın babası da Fiskobirlik başkanı mı ne o zaman, arkamızda bi yerlerde geliyordu, birazdan gelecek diye de uçuyorum ben de.

O arada bi baktık arabanın ruhsatı yok, evde mi ne kalmış. Ev İstanbul'da

Arkadaş da sigorta için mi bişey için tesadüfen fotokopi çekmiş. Eeeeaaabiii diye onu verdik ahahah, tabi ben o atar gideri yapınca, polis başladı arabayı bağlayacağız demeye. Hah dedim işgüzarlığa devam.

Arkadaşın annesi de bizimle, oğlum yapma etme cart curt, bak ben burada öğretmenim vesaire, bunlar bugün yol gidecek, şu bu bilmemne, kıl polisi yatıştırdı.
    Adam diyor ki "ama arkadaş da düzgün konuşsun, böyle konuşursa çözemeyiz, işlem yaparız", annesi de aman oğlum genç onlar vs...

Lan bekle bekle, asıl arkadaşın baba gelmiyor ki dağıtsın ortalığı Arıyoruz, ben bilmemnereye uğradım falan, gelemiyor bi türlü.

Neyse arkadaşın annesi polisi ikna etti, verdi evrakları, peki dedim biz nasıl gidicez ruhsat yokmuş, düzgün konuşursan Kars'a kadar gidersin hiç merak etme dedi, eyvallah abi dedim bindim ahahah

Sonra arkadaşın annesi geldi, ben bize söylenecek diye bekliyorum, "pis sarumuk, Rizeli bu kesin, laftan anlamıyor o kadar dil döktüm, belli bu buranın polisi değil o yüzden düşman gibi davranıyo" dedi ahahahah
    Karadenizdeki memurların en büyük eğlencesi saçma yerlere radarlar kurmak, Rizede evin garajından çıktım 2. vitese attım gidiyorum yolun kenarında ekip arabası duruyor geçtim az ilerde polis çevirdi, noldu dedim radara girdiniz dedi, ne radarı vs derken arkadaki araba radarmış 37kmh hızla radara girdik sonra bizim serviste çalışan arkadaş geliyor oda 40la radara girip ehliyeti kaptırdı ceza puanı dolduğu için

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karadenizdeki memurların en büyük eğlencesi saçma yerlere radarlar kurmak, Rizede evin garajından çıktım 2. vitese attım gidiyorum yolun kenarında ekip arabası duruyor geçtim az ilerde polis çevirdi, noldu dedim radara girdiniz dedi, ne radarı vs derken arkadaki araba radarmış 37kmh hızla radara girdik sonra bizim serviste çalışan arkadaş geliyor oda 40la radara girip ehliyeti kaptırdı ceza puanı dolduğu için
    İlk açıldığı zaman dağ dibi yolunda hız cezası sanki hgs ödemesi gibi bişeydi ya.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O zaman Ferrari ve Lamboları da bağlasınlar

O zaman zeki mürende bizi görür mü @Arenimo
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

TahaKaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polislerdeki ''ben yazarım (bağlarım) , haklıysan itiraz et iptal olur ceza '' mantığı da ifrit ediyor beni. Şikayet ettiğinde o polisin başı şahsen ağrıyacak ki bu kadar rahat konuşamasın, rahat edemesin. Bazılarımızın en önemli olan şeyi olan zamanı, şöyle ekonomik sıkıntılar yaşandığı bir dönemde kimimizin de sahip olduğu sınırlı parasını böyle rahatça harcamak işte bu kadar kolay.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hata yaptığında ücreti veya cezayı memura kesme olayı bir tek doktorlara var Bizden kalkacağı yok herkese gelsin.

Çünkü bu da bir malpraktis, yani yanlış uygulama.

Eğer trafik polisi isen hangi arabayı bağlaman gerektiğini bileceksin. Bilmiyorsan öğreneceksin.

Ha keza kimsenin kimseye hakaret etmeye de hakkı yok. Yasal olarak hakkını ara, maddi manevi tazminat davanı aç ne yapıyorsan yap. Ama aptal da diyemezsin.
    (Çığrından çıkmış olsa bile bu hakkı kendimizde görmeye devam edersek bunun da sonu yok)

Ne zaman toplum olarak AHLAK konusunda eğitilir ve öğretiliriz, o zaman bir şeyler değişir. Temellerinden çürüyen yozlaşmış bir zihniyetimiz var ve bunun sağı solu yok. Bozula kültürel yapı ile beraber her şey daha iğrenç bir yere doğru gidiyor. Hayırlısı.
    bu gibi olaylarin da malpraktis olduguna dair emsal karar cikartabilen bir avukat olsa, boyle bir dava acilsa ve kazanilsa ne rahat ederiz.

Sizin meslege, yani doktorluga inanilmaz saygim var, ve size yapilmis belki de en guzel tanim "Tanri'nin yeryuzundeki eli". Nasil ki sizde malpraktis davalari varsa, toplum asayisinden sorumlu poliste de olmali. Ben insaat muhendisiyim, bizde de olmali mesela, ve muteahhitlerde.
    öyle işte.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maserati Granturismo 4.2 aracımla ehliyetimi kaptıracaktım egzoz yüzünden devamı daha üzücü ehliyetim ben de kaldı fakat stok egzoz yüzünden 2.000 küsür TL totalde ceza ödedim.

Maalesef polislerimiz için araç fark etmiyor aracın sesi eğer standart kullanım araçlardan yüksek ise direkt ceza işlemine geçiş yapıyorlar.

Polisten şikayetçi olamazsınız bu arada belli prosedürleri var olsanız bile hiçbir işe yaramaz. Boş yere daha çok ceza yersiniz hele küçük bir şehirde yaşıyorsanız hiç uğraşmayın.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gibi olaylarin da malpraktis olduguna dair emsal karar cikartabilen bir avukat olsa, boyle bir dava acilsa ve kazanilsa ne rahat ederiz.

Sizin meslege, yani doktorluga inanilmaz saygim var, ve size yapilmis belki de en guzel tanim "Tanri'nin yeryuzundeki eli". Nasil ki sizde malpraktis davalari varsa, toplum asayisinden sorumlu poliste de olmali. Ben insaat muhendisiyim, bizde de olmali mesela, ve muteahhitlerde.
    Böyle dava çok. Haberlerde hep "emsal karar" vs deniliyor.
    Bana göre emsal demek aynı konuda bir olay yaşanırsa, örnek davayı hakime gösterip, tek duruşmada olayı kapatmaktır.
    Ama memleketimde herkesin ayrı ayrı dava açması gerekiyor her olayda.
    Okumadan imzalamam.....

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne yazıkki polislerin bir çoğunun bilgisi çok zayıf, araçların tekniği hakkında zayıflığınıda demiyorum. Kendi uygulamaları gereken kurallarıda bilmiyorlar.

Ben Amerikan ehliyeti ile araba sürüyorum. Resmi gazeteye göre Türk vatandaşları ehliyetlerini noter onaylı çevirtirse 2 sene kadar sürebiliyor. Bunu bilmedikleri için, bu geçersiz diyip problem çıkarıyorlardı.

Bende en sonunda artık resmi gazeteyi çıktı alıp kullandığım her araca koydum, durduklarında resmi gazeteyi gösteriyordum. Bu seferde zorlarına gidiyordu, yine bir sürü laf

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç neden bağlanıyor şimdi ben onu çözemedim küfür eti diyemi daha öncesinde başka bir olay mı var?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç neden bağlanıyor şimdi ben onu çözemedim küfür eti diyemi daha öncesinde başka bir olay mı var?
    Anladığım, araç sahibi arkadaş kötü bir kelime kullanmış, polis arkadaş da yetkisini! kullanıp aracın orj sistem egz. sahip olmasına rağmen ses yüzünden bağlamış.

Arabanın bir suçu yok, 2 taraf da ufak çaplı haksız gibi. Çekici + otopark + taksi ücreti + bir miktar stres ile çözülür. Nerden baksan tam 3. dünya ülkesinde yaşanan bir durum.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzoz gürültülü diye

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamda araç orjinal fabrika çıkış diye bağırıyor videoda yalan mı söylüyor o zaman.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamda araç orjinal fabrika çıkış diye bağırıyor videoda yalan mı söylüyor o zaman.
    Aslında ince bir detay var, standart modda bağırmıyor. Track yani pist modunda var o olay, o moddayken bizdeki sınırı bilmiyorum ama California yasalarına göre sınırı geçmiş oluyor, konunun öncesinde yazdım

Egzoz kapalı gezin kardeşim bu araba standart diye çatara patara gezerseniz alırlar yani bu net. Ama kimse yolunda giderken de bunda vanalı egzoz varmış diye bağlamaya kalkmaz

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polom varken varex vardı. Bir çevirmeye denk geldim, araç içi karışık, kumandayı bulamadım o nedenle kapatmamıştım, çevirmeye de öyle girdim ve polis yola atladı. Yanımda kız arkadaşım da vardı. Polisle konuştum, evet egsoz var, kumandanın nerede olduğunu bilmiyorum kapatamadım dedim. O da kapattın işte dedi ve ben orada kapatmadım deyip bastım. Tünel gibi bir yerdi, güzel de ses çıktı. Dedim haklısın, egsoz var, kapatamadım, genelde kapalı geziyorum(ki gerçekten kapalı geziyordum merkezi konumlarda) polis de tamamdır deyip ceza yazmadan göndermişti. Yazabilirdi de haklı olarak. Ben polise ters yapsaydım muhtemelen ceza yazardı. Üslup her kurumda işi çözer.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzoz kapalı gezin kardeşim bu araba standart diye çatara patara gezerseniz alırlar yani bu net. Ama kimse yolunda giderken de bunda vanalı egzoz varmış diye bağlamaya kalkmaz
    buna kısmen katılıyorum, çevirmeye girip eco moda alınca zaten vanayı kapatıp üfürük sesi veriyor, o da motorun devirlenme sesini bastıramıyor.
    ben şahsen polis gördüğüm an eco moda alıyorum, araba ne olursa olsun ama niyet kötü olunca hep sorun çıkıyor.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir durumda kaydı başlatıp, yanlış işlem yapıyorsunuz, araç bağlı kaldığı sürece ulaşımımı sağlamak için kullanacağım tüm taksi ücretlerini, araç kiralama bedellerini tarafınızdan tanzim etmek için hukuki yollara başvuracağım gibi bir uyarı yapılsa tebligat yerine geçer mi? Hukukçu arkadaşlar varsa bizi bir aydınlatsın.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaşkın S., neyin eziklemesini yaşıyorsun da eksi veriyorsun bi yandan, merak ettim de...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaşkın S., neyin eziklemesini yaşıyorsun da eksi veriyorsun bi yandan, merak ettim de...
    He engelliymiş zaten neyse, pardon mesaj silinebilir varmış hatırlamadığım bi yarası demek...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler