User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
136 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Aracı Bağlanan Gardaşımın Serzenişi - Hyundai I20 N

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durumda kaydı başlatıp, yanlış işlem yapıyorsunuz, araç bağlı kaldığı sürece ulaşımımı sağlamak için kullanacağım tüm taksi ücretlerini, araç kiralama bedellerini tarafınızdan tanzim etmek için hukuki yollara başvuracağım gibi bir uyarı yapılsa tebligat yerine geçer mi? Hukukçu arkadaşlar varsa bizi bir aydınlatsın.
    Bilindiği kadarıyla hayır, mahkeme bu adamlar hakkında soruşturma izni falan bile vermiyor ciddi bi durum olmadıkça.
    Kaldı ki Gezi olaylarında falan bile izin vermedikleri oldu. Haliyle böyle bi talep sadece havada kalır.
    Zaten konuda da yazıldığı gibi, böyle yapanlara, işini bilmeyene, görevini kötüye kullanana adam gibi yaptırım olsa böyle olmaz.

Avukat arkadaşla konuşuyoruz, okuma yazma bilmeyen polis var yav diyor

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç 17.15'te muayene girecek.
    bakalım orada neler yaşanacak

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaşkın S., neyin eziklemesini yaşıyorsun da eksi veriyorsun bi yandan, merak ettim de...
    41 yaşında nasıl adam olunmaz ? Cevabısın.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tr de polis çevirmelerinde yıkama yağlama yapıcaksın senden iyisi yok defalarca test edildi Bu işin erkekliği yok egzost açık geziyorsan alttan alcaksın. Forumdan yakın arkadaşlarım da canlı şahittir egzost açık trafik çevirmesine girip selamlaşarak gittiğim çok oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    41 yaşında nasıl adam olunmaz ? Cevabısın.
    Muhahha, ağır gelmişiz arkadaşa ya, çok yaralı Şaşkın S.
    Ağır ol çok gazlama, patlarsın.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr de polis çevirmelerinde yıkama yağlama yapıcaksın senden iyisi yok defalarca test edildi Bu işin erkekliği yok egzost açık geziyorsan alttan alcaksın. Forumdan yakın arkadaşlarım da canlı şahittir egzost açık trafik çevirmesine girip selamlaşarak gittiğim çok oldu.
    Bazen alttan alsan da fayda etmeyen durumlar olabilir. Oradaki memurun, onun üstünün olup olmaması bin türlü parametre var.

İnsiyatif tamamen memurda, aracını da bağlayabilir, sadece ceza da yazabilir ya da selamlayarak gönderebilir

Atar yaparsan direk genç arkadaşımızın başına gelenler gelir ama o kesin

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaş gereksiz yükselerek haklıyken haksız duruma düşmüş bence. biraz alttan alınarak durum çözülebilir yada çok büyümeden uzlaşılabilirdi herhalde.

konuyla çok alakası yok ancak sabah başıma geldi biri orta şeritte sakin sakin giden bir c3 ün önüne sinyal vs vermeden girdi frene bastı yavaşladı o arada sinirlendi sola benim önüme atladı başladı onunla tartışmaya arkadaş aynısını sen de yaptın bu ne perhiz. bana yaptılar diyerek sende yapmamalısın.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhahha, ağır gelmişiz arkadaşa ya, çok yaralı Şaşkın S.
    Ağır ol çok gazlama, patlarsın.
    İşine bak, yaşıyla seviyesi ters orantılı

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene İzmir Alsancak'ta polis beni durdurdu. Aracımda egzoz yok sadece görsel amaçlı uç takılı. 45 dakika boyunca araçta egzoz olmadığını anlatmaya çalıştım bilir kişi çağıracağız dediler. Çağırdılar. Sözde bilir kişi arabaya baktı, eğildi altına baktı çevresinde döndü gaza bastı vs. Dedim ki memur bey siz bilir kişisiniz buyrun dedim araç bu, var mı egzoz? aldığım cevap muhteşemdi, "Vallahi var da diyemem yok da diyemem". Bu esnada başka ekipler de geldi. 3-4 ekip arabası benim arabanın çevresinde ben sakince kenarda duruyorum hayırdır diyen diyen vatandaşlara laf anlatıyorum.
    Polislere neden durdurdunuz egzoz standart seste dediğimde tipinden belli arabanın birşeyler olduğu gibi alaleda cümleler duyduğum gibi yanımızdan geçen egzozlu eksi kasa bi Megane'ı gösterip bunda egzoz var işte esas bunu alın dediğimde Renault'lara egzoz olmuyor yanıtını aldım mesela Sonra kendi aralarında konuşup 6-7 memur kararsız kaldığımız için sizi bırakıyoruz dediler, öyle devam ettim.

Bilgisiz, eğitimsiz ve egolu polisler gerçekten vatandaş için ömür törpüsü.
    Benzer bir olay Ordu'da başıma geldi. Baş kısmı da var da uzun uzadıya yazmayayım, F7R ile çevirdi beni. Tamamen orjinal olan egzoz için gaza bas dedi. Eğildi arkadan dinledi. Sonra jantın arasından ışık tutup baktı, bu araçta egzoz var diyip ceza yazılsın dedi. Egzoz yok, egzoz kumandası değil herhangi bir kumanda bulursan aracı üzerine yapacağım, araç 2.0 motor ondan böyle vs. gibi söylemlerimle ikna edemedikten sonra komiser olduğunu düşündüğüm memurun yanına gittim. Durumu anlattım. Bu araca egzozdan ceza yazılırsa noter çağırıyorum, desibelmetreyle ölçüm aldıracağım ve sizinle uğraşacağım vs. gibi söylemlerimden sonra emniyet kemerinden kesilen cezayla geçiştirmiştik konuyu.
    Kaldı ki ben her zaman görevini yapan memurlara( dedem de başkomser emeklisiydi biraz da ondan dolayı sempatim var) kibar konuşan, zorluk çıkarmayan biriyim. Yani üslup vs. bazı polisler için malesef önemli olmuyor.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaldı ki ben her zaman görevini yapan memurlara( dedem de başkomser emeklisiydi biraz da ondan dolayı sempatim var) kibar konuşan, zorluk çıkarmayan biriyim. Yani üslup vs. bazı polisler için malesef önemli olmuyor.
    Rahmetli babam 1.sınıf emniyet müdürüydü, ikizi amcam emekli emniyet müdürü. Polis göreyim rotamı değiştiririm. Eskilerin bir lafı var ne şeytanı gör ne salavat getir
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşine bak, yaşıyla seviyesi ters orantılı
    Hahah peki abi, selametle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir olay Ordu'da başıma geldi. Baş kısmı da var da uzun uzadıya yazmayayım, F7R ile çevirdi beni. Tamamen orjinal olan egzoz için gaza bas dedi. Eğildi arkadan dinledi. Sonra jantın arasından ışık tutup baktı, bu araçta egzoz var diyip ceza yazılsın dedi. Egzoz yok, egzoz kumandası değil herhangi bir kumanda bulursan aracı üzerine yapacağım, araç 2.0 motor ondan böyle vs. gibi söylemlerimle ikna edemedikten sonra komiser olduğunu düşündüğüm memurun yanına gittim. Durumu anlattım. Bu araca egzozdan ceza yazılırsa noter çağırıyorum, desibelmetreyle ölçüm aldıracağım ve sizinle uğraşacağım vs. gibi söylemlerimden sonra emniyet kemerinden kesilen cezayla geçiştirmiştik konuyu.
    Sonrasında emniyet kemeri cezası da komikmiş, kemer var mıydı bari Onu da sonradan kemer takıyorum deyip iptal ettirmek olabiliyor mu acaba
    Tabi kafaya koydularsa kesiyorlar.

Geçende de keyfi bi uygulama vardı. Adam bir şey bulamıyor, kaputu açtırıyor, "bunda beyin var" diyor. Egzoz beyni var diyor.
    Lan beyin ne? oldum Çocuk da abi varmış ben bilmiyorum arabayı yeni aldım falan filan, bas cezayı diyor polis.

Arkadaş, sen ses varsa, gürültü varsa, tespitini yapar cezasını kesersin. Kaldı ki desibelmetre vesaire lazım adam gibi tespit etmesi lazım. Egzoz beyni ne ya?

Hoş, adamlar egzoz ucu görse bağlayacağım diye geliyor. Buna nasıl tatlı dil yapacaksın, nasıl ikna edeceksin ki? Hikaye..

Geçende de yine haberlerde var, elemanlar geride sürücü değiştirmiş. Başka bi polis de haber veriyor, sürücü değiştiler diye. Alkol kontrolü falan yapıyorlar, ikisi de alkolsüz Polis hala diyor ki niye değiştiniz. Lan sanane, belki adam yoruldu değiştirdi. Hoş, böyle bi durumda polis yolcuya da işlem yapabiliyor mu ki? Sürücü neyse o kardeşim, sen 2sn önce kullanıyordun diye bir şey var mı? Onu tam bilmiyorum yani bilen varsa aydınlatırsanız güzel olabilir. Sonuçta yolcuya da alkol kontrolü yapıyor adamlar.

Alkol çıkmayınca polisler de iyice uyuz olup başka bir şeyden ceza kesiyorlardı, ha neydi, plakası yok diye bağlayacağız mı ne diyor. Çocuk çıkarıyor plakayı abi kaza yaptım tampon boyandı, plaka değişecek onu bekliyorum diyor, eski plakayı çıkarıyor, yamuk yumuk plaka, bununla mı gezeyim falan diyor

Uğraşmak istedikten sonra uğraşıyorlar işte. Yoksa ben de durduk yere hepsine carlayalım modunda değilim

Bir arkadaş da böyle bi apaçi grubunun içinde çevrilmiş 328'i sesli diye. Polis yanına gelmiş "sen ne arıyosun burada demiş", yaşlı başlı adamı görünce.. Abi demiş beni bu it sürüsü ile bir tutma, çoluk çocuk var bilmemne söktürecem böyle aldık kaldı iş güç gidemedik falan.. Polis şöyle bi etrafa bakmış "şimdi demiş gazlamadan usul usul şuradan çıkıyorsun, devam ediyorsun" demiş, arkadaş da eyvallah abi deyip devam Böyle örneklerimiz de bol tabi.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bir standart olmadığı sürece kimse kimsenin şahsi keyfine göre strese girmek zorunda değil. O genelgeler neden çıkıyor, birileri ya birilerine takıyor ya da ceza keseceksiniz bütçe vs vs..

Çıkart bakalım genelege çevirme yapacak bütün polisler şu şu eğitimden geçecek bilgilendirilecek, ellerine desibel ölçer verilecek, cam filmi için de ölçme aygıtı verilecek diye kimse sesini çıkartıyor mu...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonrasında emniyet kemeri cezası da komikmiş, kemer var mıydı bari Onu da sonradan kemer takıyorum deyip iptal ettirmek olabiliyor mu acaba
    Tabi kafaya koydularsa kesiyorlar.

Geçende de keyfi bi uygulama vardı. Adam bir şey bulamıyor, kaputu açtırıyor, "bunda beyin var" diyor. Egzoz beyni var diyor.
    Lan beyin ne? oldum Çocuk da abi varmış ben bilmiyorum arabayı yeni aldım falan filan, bas cezayı diyor polis.

Arkadaş, sen ses varsa, gürültü varsa, tespitini yapar cezasını kesersin. Kaldı ki desibelmetre vesaire lazım adam gibi tespit etmesi lazım. Egzoz beyni ne ya?

Hoş, adamlar egzoz ucu görse bağlayacağım diye geliyor. Buna nasıl tatlı dil yapacaksın, nasıl ikna edeceksin ki? Hikaye..

Geçende de yine haberlerde var, elemanlar geride sürücü değiştirmiş. Başka bi polis de haber veriyor, sürücü değiştiler diye. Alkol kontrolü falan yapıyorlar, ikisi de alkolsüz Polis hala diyor ki niye değiştiniz. Lan sanane, belki adam yoruldu değiştirdi. Hoş, böyle bi durumda polis yolcuya da işlem yapabiliyor mu ki? Sürücü neyse o kardeşim, sen 2sn önce kullanıyordun diye bir şey var mı? Onu tam bilmiyorum yani bilen varsa aydınlatırsanız güzel olabilir. Sonuçta yolcuya da alkol kontrolü yapıyor adamlar.

Alkol çıkmayınca polisler de iyice uyuz olup başka bir şeyden ceza kesiyorlardı, ha neydi, plakası yok diye bağlayacağız mı ne diyor. Çocuk çıkarıyor plakayı abi kaza yaptım tampon boyandı, plaka değişecek onu bekliyorum diyor, eski plakayı çıkarıyor, yamuk yumuk plaka, bununla mı gezeyim falan diyor

Uğraşmak istedikten sonra uğraşıyorlar işte. Yoksa ben de durduk yere hepsine carlayalım modunda değilim

Bir arkadaş da böyle bi apaçi grubunun içinde çevrilmiş 328'i sesli diye. Polis yanına gelmiş "sen ne arıyosun burada demiş", yaşlı başlı adamı görünce.. Abi demiş beni bu it sürüsü ile bir tutma, çoluk çocuk var bilmemne söktürecem böyle aldık kaldı iş güç gidemedik falan.. Polis şöyle bi etrafa bakmış "şimdi demiş gazlamadan usul usul şuradan çıkıyorsun, devam ediyorsun" demiş, arkadaş da eyvallah abi deyip devam Böyle örneklerimiz de bol tabi.
    Yok, öncesinde yine megane 1 coupe fakat 1.6 8v olan araçla birlikte biraz hızlı kullanıyorduk. Trafik yavaşladığı yerde ben de duruldum fakat az ileride 3 şeritten 2 şeride düşen yolda ben en sağ şeritteydim bulunduğum şerit ortaya bağlanıyor. Şeride geçecektim aynadan baktım berlingo var geliyor yol verdim. Az ileride çevirme varmış, yarış yapıyorlar diye şikayet etmişti. Aracın başına geldiklerinde mobese var yarış yapıyorsunuz diye girdi memur. Araçların çok farklı kulvarlarda olduğunu bu araçla yarışmamın mantıksız olduğunu vs açıkladıktan sonra yukarıda yazdığım olaylar gerçekleşince emniyet kemerine razı geldim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dipnot, hyundai yönetimi sorumluluk aldı ve 81 il trafik müdürlüğüne yazı paylaşacak.
    aracın teknik özellikleri ve oem egzoz sistemiyle

inşallah bu bir işe yarar
    Mantıklı
    Cahil 3-5 memur adamların aylardır kafa patlattığı marketing çalışmasını öldürüp bitiriyor

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam filmi ve egzoz sesi
    var mı başka bi bağlama bahane maddesi? (suçları kanun dışı hareketleri saymıyorum tabii , arabaın üzerindeki aksesuar olarak dedim)
    ha bi de takarlarsa spoiler'e de takarlar , onun da kolayı var , tehlike yaratıyorsa bağlarsın
    mesela yıllar önce şu galvaniz mi metal mi ne yanları böyle kılıç gibi ok gibi tasarımlı büyük büyük spoiler'ların moda olduğu dönemi hatırlayın
    bi arabaya takmışlar , yanlarda fazlalıklar var , o fazlalıklar da bir yayayı mı yaralıyor (öldürüyor da olabilir hatırlamıyorum) o sebeple o dönem tüm spoiler olan arabaları almışlardı

cam filmi için ışık geçirgenliği testi çok basit , verirsin hepsine olması gereken koyulukta yarı şeffaf bir aparat , tutar camın arkasına , görünüyorsa geçer görünmüyorsa kalır falan , basit düşünmek lazım (mantığı ters de kurmuş olabilirim anlayın işte )

egzoz için de cep telefonlarında bile var uygulama , db ölçer
    yok mu kardeşim? var
    e kullansınlar bunu olsun bitsin bundan daha kolayı var mı allah aşkına
    db ölçer / db metre , tonla cep telefonu ugulaması var
    egzoz işin en kolayı

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç muayeneden sorunsuz geçti

viper22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    egzozundan şikayet yoksa sal gitsin, spor arabalara özgürlük, ben de zamanında subaruda imprezada kanat var diye papaz olmuştum sonra gittim aracın teknik çizim resimlerini yetkili servisten bulup onaylatıp yanımda taşımaya başlamıştım.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu olaydan bagimsiz olarak, fabrika boyle urettiyse polislerin yapabilecegi bir sey yok mantigina karsiyim. Fabrika piste girersen bu modu ac diye koymus o ozelligi. Sehir merkezinde milleti rahatsiz edecek sekilde kullaniyorsan, memura eyvallah cekip cezaya razi olmaktan baska yapacak bir seyin yok bence. Bu tarz olaylarin net cozumu ekiplere verirsin desibel olcum cihazini, kokten cozersin egzoz isini. Tatli dilin varsa cihazla islem yapmaz yada uzaktan tutar falan, alkolmetre gibi ufler gibi yap gec derler. Her turlu benim memurum bilir isini..
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler