User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
136 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Aracı Bağlanan Gardaşımın Serzenişi - Hyundai I20 N

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek umudumuz valfli egzozların otomobilde olmasından ziyade açık konumda kullanılmasından dolayı ceza uygulanması. Ateş etmeyen silah gibi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek umudumuz valfli egzozların otomobilde olmasından ziyade açık konumda kullanılmasından dolayı ceza uygulanması. Ateş etmeyen silah gibi
    Ama silahı taşımak ta yasak eğer taşımak için ruhsatın yoksa.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

aaygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üşenmedim kendi aracıma baktım. Tip onay belgesinde diyor ki 3750 d/d motor devrinde 102.00 Db(A) , hareket halindeyken 70.00 dB(A).

Linkteki mevzuata göre bu araca tip onay belgesi nasıl verilebiliyor ? Yoksa mevzuat hareket halindeki sesi mi baz alıyor ? Kafamda deli sorular
    linkteki mevzuatta M1 sinif araclarla ilgili bir sinir belirtilmemis, onun belirtildigi mevzuati bulmak lazim. araclar avrupa tip onayiyla geldiginden ve bizim mevzuat tip onay konusunda cogunlukla avrupayi takip ettiginden avrupa birligiyle ayni olabilir ses limitleri

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama silahı taşımak ta yasak eğer taşımak için ruhsatın yoksa.
    Patron bize de ruhsat uygulaması versinler şaka bir yana makul seviyede vergi ödemesi de olur. Komple yasak olmasından daha iyi olur bence

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Patron bize de ruhsat uygulaması versinler şaka bir yana makul seviyede vergi ödemesi de olur. Komple yasak olmasından daha iyi olur bence
    yeni gelir kapısı olmaz diye bir şey yok

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsun'da dün bir oem i20N daha bağlandı

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın dikkat çeken mavi rengi, spoiler'i fln polislerin gözüne takılıyor heralde ilk bakışta. Kesin bunlar sonradan diye düşünüp bide egzoz a bakıyorlar.

bağlamak için bahane olmuş oluyor. Araç sahipleri için zor bir durum, uğraş dur hem maddi hem manevi.

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "O kişin bilirkişisi o." Gerçek bir bilirkişi raporu alınır ve Hyundai gerekli bilgilendirmeyi yaparsa sorun çözülebilir. Üzücü ve bize yakışmayan bir durum. Ayrıca, bir konu hakkında da sizlerin bilgisine danışmak istiyorum. Bu araç TUV tarafından onaylı bir araç. Avrupa'da satışı var. Almanya'da ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde hiçbir polisin bu araca ceza yazdığını düşünmüyorum. Madem regülasyonlar valf kapalıyken geçerliyse o zaman neden ceza yazılıyor? Bilenler bilir, şu anda Türkiye'de siber suç işleyen biri "yetersiz mevzuat" yüzünden cezasız kalabilir, kalıyor da zaten. (CC Crack vs.) Ortada benzer bir çağı takip edememe durumu var sanırsam. Cezalar bundan kaynaklı diye düşünüyorum.
    ((Konu altı sayfa olmuş, ilk sayfa itibariyle düşüncemi belirttim, takip edemediğim bir şeyden dolayı yanlış bir fikir beyan ettiysem af ola. Herkese iyi forumlar.))

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı neuras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "O kişin bilirkişisi o." Gerçek bir bilirkişi raporu alınır ve Hyundai gerekli bilgilendirmeyi yaparsa sorun çözülebilir. Üzücü ve bize yakışmayan bir durum. Ayrıca, bir konu hakkında da sizlerin bilgisine danışmak istiyorum. Bu araç TUV tarafından onaylı bir araç. Avrupa'da satışı var. Almanya'da ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde hiçbir polisin bu araca ceza yazdığını düşünmüyorum. Madem regülasyonlar valf kapalıyken geçerliyse o zaman neden ceza yazılıyor? Bilenler bilir, şu anda Türkiye'de siber suç işleyen biri "yetersiz mevzuat" yüzünden cezasız kalabilir, kalıyor da zaten. (CC Crack vs.) Ortada benzer bir çağı takip edememe durumu var sanırsam. Cezalar bundan kaynaklı diye düşünüyorum.
    ((Konu altı sayfa olmuş, ilk sayfa itibariyle düşüncemi belirttim, takip edemediğim bir şeyden dolayı yanlış bir fikir beyan ettiysem af ola. Herkese iyi forumlar.))
    Yurtdışında da benzer örneği var. Bununla alakalı da aslında benzer bi örneğini İnstagramda Aren abinin bi videosunda da görmüştüm. Bunlar pist aracı, valf sisteminin amacı yalnızca pistte açılması. Orijinalinden var diye şehiriçi açılması yasal olmuyor. Amerikada da benzer bi örnekle sanırım araç SRT idi, polis aracı kenara çekiyor ve egzozunun çok gürültülü olduğunu söylüyor. Araç sahibi de orijinal olduğunu söyleyince polis Track modunda olup olmadığını soruyor. Sonucunda da Track modunun yalnızca pistte açabileceğini şehiriçinde yasak olduğunu söylüyordu.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyundai İ20N sahipleri şimdiden tuvTürk muayenesi için hazırlık yapsınlar, E63AMG S egzoz vanalı diye ağır kusurlu sayıldı.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında da benzer örneği var. Bununla alakalı da aslında benzer bi örneğini İnstagramda Aren abinin bi videosunda da görmüştüm. Bunlar pist aracı, valf sisteminin amacı yalnızca pistte açılması. Orijinalinden var diye şehiriçi açılması yasal olmuyor. Amerikada da benzer bi örnekle sanırım araç SRT idi, polis aracı kenara çekiyor ve egzozunun çok gürültülü olduğunu söylüyor. Araç sahibi de orijinal olduğunu söyleyince polis Track modunda olup olmadığını soruyor. Sonucunda da Track modunun yalnızca pistte açabileceğini şehiriçinde yasak olduğunu söylüyordu.
    egzoz var diye değil de , şehir içinde track mode kullanımı yüzünden ceza kesmiştir
    ki bence bu olabilir makul ve kabul edilebilir

aynı mantık şu , herhangi arabaya "drift atabilir" diye ceza kesmek başka , drift atarken durdurup ceza kesmek başka

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egzoz var diye değil de , şehir içinde track mode kullanımı yüzünden ceza kesmiştir
    ki bence bu olabilir makul ve kabul edilebilir

aynı mantık şu , herhangi arabaya "drift atabilir" diye ceza kesmek başka , drift atarken durdurup ceza kesmek başka
    Aslında anlatmak istediğim Track modunu kullandığı için ceza kesildiği değil, Track modda egzoz valfleri de açıldığı için arabanın egzozundan çıkan ses kaynaklı ceza kesilmesi abi.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı hfk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai İ20N sahipleri şimdiden tuvTürk muayenesi için hazırlık yapsınlar, E63AMG S egzoz vanalı diye ağır kusurlu sayıldı.
    Ooo en sevdiğim bunda abartı egzoz var demiştir TUv Turk.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında anlatmak istediğim Track modunu kullandığı için ceza kesildiği değil, Track modda egzoz valfleri de açıldığı için arabanın egzozundan çıkan ses kaynaklı ceza kesilmesi abi.
    işte hemen hmen aynı şeyden bahsediyoruz
    araba legal olarak satılıyor , ama üzerindeki bir sistem "track use only" şartlı bir sistem
    bu sistemin arabada olması kabahat değil , sistemin track haricinde devreye alınması mesele olmalı
    tabi bu durumda ses fazla çıkıyor , ne biliyim egzoz gazı filtrelenmeden dışarı atılıyor vs vs , o sebeple normal yollarda kullanımı yasak

KTM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 senesinde yalnızca yanık egzoz ucu var diye bağlamışlardı aracımı. eğitim şart.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hfk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bağlanan araç muayeneden sorunsuz geçti

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili TÜV Türk zamanında beni oem vanasız egzozumla muayneden bırakma konusunda tehdit etmişti.

Memleketimizden manzaralar isimli başlığa döndü bu konu.

Hiç ümidim yok, referans bir karar çıkacağına ya da Hyundai'nin kullanıcılara destek olacağına veya destek olsa dahi başarılı olacağına dair.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok merak ettiğim bir konu var diyelim hala ( hisse oranı çok düşük artık sadece kar hissesi var yönetim tamamen Hyundai de ) Assan distribütör olsaydı ve bir şekilde bu araç modeli yine Türkiye pazarına açık olsaydı emniyet bunları yapabilecek miydi? Arkadaşlar şu an bu uygulamanın yanlış olduğunu bildikleri halde bu araba ve bu modele ciddi bir baskı var. Gerçekten akıl tutulması...
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

foreverkings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar uzun zamandır bu forumu takip ederim , zamanında kendi çapımızda modifiye yaptığımız araçlar da oldu tabii ki buradaki arkadaşların arabalarına baktığımızda onlarınkinin yanında hiçbir şey kalmaz. Neyse konu o değil yıllar geçti bir şekilde e-devlet memuru olduk polislik nasip oldu oradan da trafiğe düştük yine aklıma bu Forum geldi ara ara takip ederim çünkü bu insanlar var. Özellikle bu konuda ormancık isimli kişi sürekli devlet memuruna hakaret özellikle geri zekalı olsun farklı farklı hakaretler yapıp Forum yönetiminde buna izin vermesiyle birlikte Büyük bir şaşkınlık içinde okudum mesajları. Birçok çevirme uygulamada görev aldım şurada yazan birçok arkadaşın bahsettiği şeyleri gördüm neredeyse anlattığınız birçok şeyi yaşadım hani sizi karşıdaki vatandaş düşünerek hareket ediyorum ama üstüm çok önemli arkadaşlar arabanızda problem olsa bile üslubunuz çok önemli üslubunuzun düzgün olması gerekiyor burada ormancık gibi kişilerin yaptığı üslupla polise yaklaşırsanız haklı olsanız bile haksız duruma düşersiniz. Ayrıca Forum yönetiminden de dikkat etmesini biliyorum çünkü aşırı derecede polis düşmanlığı yapılmış hani bir fırsat geçse öldürecek seviyede nefret derecesine gelmişler gerçekten çok yazık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler