User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Hangi Operatörü Kullanıyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türk Telekom kullanıyorum 20 GB + 1500DK + 1000 sms 97 TL

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40gb + 1000 dk + 1000sms ; 149 TL, Türk Telekom

Yıllardır telekom'dayım

Şirket hattı Turkcell kullanıyorum

Genelde İstanbul - Trabzon arası güzergahta ve köydeyim

İkisindede telefon çekimi olarak köy dahil sorun yaşamadım.

Bazı fabrikaların -1,-2 katlarında telekom 3g moduna geçiyor internete zor giriyor, o konuda turkcell'de hiç sıkıntı yaşamadım.
    - Bize Her Yer TRABZON

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi 4-5 yıl nasıl dayandın cidden merak ettim ben taahhüt bitsin diye gün sayıyorum Turkcell e geçmek için
    benim internet limitsiz olmalı
    bu ihtiyacım sebebiyle mecbur kullandım
    hep sıkıntılıydı idare ediyorduk fazla dert etmiyordum interneti ama son zamanlarda çekilmez oldu ciddi saçmaladı

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    darrusafakadayız, Turkcell senelerdir düzgün çalışmıyor
    10 kere kayıt açtım, esnaf pos cihazlarını değiştirdi. Şirket hattı olduğu için değiştiremiyorum da, mutsuzum
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel: bi taraflarım başka operatöre geçmeye yemedi açıkcası. 19 gb 1100 dk 250 sms paketini 140 tlye yeniledim Turkcell ile, ayrıca 2 aylık youtube premium verdiler. 3 ay 15 tl indirim diyordu bakalım o olacak mı göreceğiz ilk faturada
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler ev internetim 1 ay boyunca kesik kalacakmış kalbo kopukluğundan dolayı. bu yüzden sınırsız mobil internet arıyorum ama bulamadım bi türlü. olanlarda telefona sınırsız internet veriyor ama paylaşıma açarsanız wifi ile 20gb kota koyuyor. nasıl çözebilirim bu işi. superbox lara falan baktm 800 lira sınırsız aylık olarak

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vodafone kullanıyorum ucuz diye

Tarife bitiminde size dayatmaya çalışılan zamlı rakamdan ( specler aynı atıyorum ama fiyat zamladı şeklinde geliyorlar size ) nasıl kurtulabilirsiniz onuda anlatım;

misal 70 tl ödüyorsunuz , 15 gb internet cart curt falan var.
    tarife bitmeye yakın sizi arıyorlar diyorlarkı aynı tarife yok zam geldi vs vs 140 tl.

yenilemeyin son güne kadar bekleyin. son 3-5 gün kala vodafone arayıp hattınızı "kontorlü hatta " cevirmek istediğinizi söyleyin.
    son ana kadar konuşurken müşteri temsilcisi ile asla kararınızdan vazgeçmeyin...
    sonra sizi başka bir bir birime aktarıcaklar , o kişi artık hattınızı köntürlü yapıcak kişi.

birden büyülü bir şekilde son kişi size 65 liralık (şuanki tarifenizden de daha ucuz specler aynı ama ) bir tarife önericek , sizi kontürlü hatta geçirmemek için .. işte onu kabul edebilirsiniz...
    3 kere denendi 3ündede aynı sonuç alındı..

bana sonra burdan teşekkür edersiniz.
    biraz önce gene aynı taktik ile 1 yıl kontrat uzattım.
    89 ödüyordum rakam 189a çıktı , ben kontürlüye geçmek istiyorum diyince 15 dakka kendi aralarında bi ordan bi oraya aktardılar.
    sonuçta aynı tarifeyi (20gb 3000dk) bu sefer dahada ucuza 79tlye verdiler...
    médiocrité partout

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz önce gene aynı taktik ile 1 yıl kontrat uzattım.
    89 ödüyordum rakam 189a çıktı , ben kontürlüye geçmek istiyorum diyince 15 dakka kendi aralarında bi ordan bi oraya aktardılar.
    sonuçta aynı tarifeyi (20gb 3000dk) bu sefer dahada ucuza 79tlye verdiler...
    Taahhütünüz bitiyor diye beni arayan Vodafone müşteri hizmetlerine sınırsız internetli paketi ücretsiz de verseniz istemiyorum dedim, anlıyorum iyi günler dedi kapattı

anamur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault Sport

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anamur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de 2 ayım kalmış taahhüt bitmesine. Açıkçası bu tarife bana ilaç gibi geldi. Tek problem hat annemin üzerine. İnşallah sorun yaratmazlar çünkü bazen hattın kullanıcısıyım denilince sorun yaratılmazken bazen hat sahibini istiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anamur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende faturalıyım fakat bana 19 gbyi 140 tlye verdiler geçirmişler ucundan az bize demek ki
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

tunA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkcell 25 yildir tik yok üç beş kuruş pahali ama hizmet olsun birde ülkenin heryerinde cekmesi on numara
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vodafone dan arandım 3ay önce sözleşme yenilendiği için 70ten 130 tl oldu şimdide ocak zammı varmış 204 olucakmış ,kontörlüye geçmek istiyorum dediğimde cayma bedeli istiyorlar ne yapmak gerekir?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefonu aldığımdan beri Turkcell kullanıyorum 1 ay kadar vodafone a geçme yanlışında bulunmuştum. Odamda bile çekmeyince terkardan Turkcell e döndüm. Platinum Star 50GB paketini kullanıyorum 160TL herhalde, şu anki muadillerine göre diğer hatlar da dahil olmak üzere rakamı da güzel bence. Çekme durumu ile ilgili de hiç sorun yaşamadım.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vodafone dan arandım 3ay önce sözleşme yenilendiği için 70ten 130 tl oldu şimdide ocak zammı varmış 204 olucakmış ,kontörlüye geçmek istiyorum dediğimde cayma bedeli istiyorlar ne yapmak gerekir?
    Sözleşmeler en az 12 aylık olmuyor mu?
    3 ay önce yenilenen sözleşmeye ocak zammı nedir?
    Okumadan imzalamam.....

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mart sonu bitecek tarifem için vadafon cayır cayır arıyor.
    Üç kuruşluk faturam 5 katına çıkacak, fazladan da 2GB internet vereceklermiş
    Operatörü değiştiricem, zaten çekmiyor dedim arayan arkadaşa, çat diye kapattı Müşteri hizmetleri de mükemmel
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 aylık faydalandığınız indirim tutarı nedir?

2 seçenek var

Türk Telekom veya Turkcell'e bir bakın xxx tutara kadar cayma bedelinizi öderiz kampanyası varsa geçin onlardan faturasız birine. bir hafta sonra isterseniz vdf'a en uygun tarifeden geri dönersiniz (vdf numara taşıma tarifelerine göz atın neler varmış)

Diğer seçenek de tamam kardeşim 3 aylık ne borcum çıkıyor söyleyin ödeyeyim yeter ki salın beni ben gidiyorum hatta faturasıza da geçmeyeceğim hattı kapatıyorum, böyle müşteri memnuniyeti olmaz, ara zam yapıyorsunuz bir de bu ne densizlik falan biraz sallayabilirsiniz en kötü 3 aylık indirim tutarı neyse onu ödersiniz.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözleşmeler en az 12 aylık olmuyor mu?
    3 ay önce yenilenen sözleşmeye ocak zammı nedir?
    Taahhütlü tarifelerde fiyat garantisi yoktur diye yazar hepsinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mart sonu bitecek tarifem için vadafon cayır cayır arıyor.
    Üç kuruşluk faturam 5 katına çıkacak, fazladan da 2GB internet vereceklermiş
    Operatörü değiştiricem, zaten çekmiyor dedim arayan arkadaşa, çat diye kapattı Müşteri hizmetleri de mükemmel
    Beni ve hanımı da cayır cayır arıyordu vodafone.
    Hiç bir çağrıya kulak asmadım. Hep en az %100 ve üstü zam diyordu agent.
    Sonuçta benim faturam 5 tl, hanımınki 7 tl mi ne arttı 1 yıl daha için.
    Okumadan imzalamam.....

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk telefon aldığım günden bu yana yaklaşık 17 yıl Turkcell kullandım. Sonrasında Turkcell'in kazıklamasından bıkarak ilk kez Vodafone daha uygun ve sosyal paketler var diye ona geçiş yapmıştım. 3 sene civarı kullandım,3. sene sonunda sınırsız bir tarifeydi, internet falan gırlaydı. Telefonu PC'ye bağlayıp hayvan gibi online oyun oynuyordum,sonrasında o işe kota getirdiler. Ona uyuz olup 1 sene önce Turkcell'e geçtim. 1 sene boyunca 50GB + 50 GB Sosyal Platinum paket kullandım 179 TL olması gerek yanlış hatırlamıyorsam. Bu sene sonunda tarifem bitiyordu, verecekleri fiyata kabuldüm ancak Turkcell'in yaptığı "ipnelik" sonrası tekrar Vodafone'a geçtim. Turkcell hazretleri mevcut tarifenize devam edemeyeceksiniz, bu yüzden size paketler öneriyorum dedi. Önerdiği paketlerde en yüksek internet kotası 40GB ve fiyat 380 küsür TL. 100 GB interneti bırakıp 40 GB'a geçmek saçmalık olduğundan ki 20 GB paket 200 küsür liralardaydı, uyuz olup Vodafone Red 25+5 GB internet, sınırsız sosyal pakete geçiş yaptım. Sosyal paket gerçekten harika birşey, kullandığım hiçibir uygulama kotadan yemiyor.

İki operatörü de kullanan biri olarak söyleyeyim, Turkcell teknik olarak daha hızlı ( speedtest vs. yaptığınızda arada uçurum gibi bir fark var) ancak teoride ben bir fark görmüyorum, instagram , facebook, spotify, twitter kullanıcısı olarak hiçbir fark yok. Vodafone'da da anında yükleniyor tüm içerik, Turkcell'de de. Youtube , Netflix falan izlerken bazen stream sırasında hafif takılmalar var ancak ahım şahım fark olduğunu söyleyemem. Hız dışında çekim kalitesi farkı baya var. Turkcell hemen hemen her yerde full çekerken Vodafone süreki 2 diş 3 diş şeklinde. Bu yüzden şarj bile daha fazla harcıyor telefon. Bir diğer unsur müşteri hizmetleri. Vodafoneda Red için farklı ve özel bir temsilci yok, müşteri hizmetlerine bağlanmak oldukça uzun sürüyor, ve çalışanlar Turkcell'dekiler kadar profesyonel değiller. Sorunlara çözümleri falan çok iyi değil. Vodafone'un daha iyi olduğu bir diğer konu da yurt dışı paketlerinin çok daha fazla ülkede geçerli olması. Ayrıca verdiği 5G sim kart ile telefonunuz 5G uyumluysa 5G kullanabiliyorsunuz yurt dışında. Turkcell'de böyle birşey görmemiştim.

Uygulama konusunda bence Turkcell daha başarılı (app olarak bahsediyorum) ancak Red'in ayrıcalıkları çok daha fazla. En azından bana daha fazla hitap ediyor, Turkcell Platinum'da bu güne kadar hiçbir ayrıcalığını kullanmadım, saçma sapan "ayrıcalıklar" mevcut.

LTE ve 4G konusuna gelecek olursak LTE sadece Turkcell hatlarda görünen bir ibare. Google'ladığımızda çıkan bilgi şu şekilde ;

"4G teknolojisi LTE'ye göre daha hızlı kablosuz bağlantı ve kullanıcı deneyimi sunar. LTE teknolojisinin ise gerçek bir hız standartı olmadığından bağlantı hızının 3G'nin sağladığı 20 Mbps(Teorik hız) ile 4G'nin sağladığı 100 Mbps (Teorik hız) aralığında olduğu düşünülüyor"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler