User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
45 sonuçtan 39 ile 45 arası

Konu: Led far terörü

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilmiyorum farkında mıyız ama insanların çoğu yolda yürümeyi bilmiyor. Şaka olsun diye yazmıyorum bu arada. Ekmek almaya giderken katil olabilirsiniz, o kadar berbat durum ne yazık ki. Kaldırımda yürürken insanlar bana çarpmasın diye sakınmaktan yoruluyorum
    Bir de bu yaratığın araba kullandığını düşünelim. Sis - led vs bu kekoluklar beklenen şeyler. Eskiden ben de çıldırıyordum, münakaşa ediyordum fakat gerçekten gerek yokmuş.
    Aklıma ilk olarak bu adam bu zeka ile hayatını nasıl idame ettiriyor (mesela fırından nasıl gidip ekmek alıyor) düşüncesi geliyor. Çünkü zeka geliştirebilir bir şey, ileri götürmek de geri götürmek de insanın elinde aslında genetik bir problemi yoksa. Bunlara acıyıp olay yerinden uzaklaşmak en sağlıklısı şu ortamda.
    Arkadaşımın babasının bir lafı var, bazen sövüyorum bunlara geçerken "çakmağını da yak p.z.v.nk" diye
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkamdan beyaz farlı ayarsız özellikle üst mesajlarda belirtilen gibi ducato vs gibi araç geliyorsa kaçabiliyorsam kaçıyorum kaçamazsam yol veriyorum arkasından uzunlarla seyehat ediyorum tekrardan. önümde arka sis açık giden biri varsa hiç münakaşaya girmiyorum uzunları yakıyorum devam.

önceden polis sis farı vs konularında katıydı artık onlar da hiç kontrol yapmıyor. zaten hakkıyla trafik kontrolü de görmeyeli çok oldu. oo leon geliyor çevirelim oo rocco çevir.. ön arka sis farı açık doblo görmezden gel

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far seviyesi yukarıda olan fabrika çıkışlı minibüsler (genelde personel servis araçları)

Off Road araçları (yüksek olduğu için içeri ışık giriyor.)

Cam filmi hiç bir camımda yok resmen beynim zonkluyor bunlara denk gelince. En az sesli egzoz kadar ağır bir yaptırımı olmalı..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet yürüme konusunda delyyy'e katılıyorum, iki kişinin geçebileceği kaldırımda iki kişi yan yana yürüyüp hala çekilmeyen oluyor. Omuzlayıp geçiyorum, ya da son anda kaçıyorlar. Hiç omzumu falan çekmiyorum, kaçınmıyorum. Bir defa malın birine çaktım öyle, cık cık cık dedi yanında eşi, koca adam. Ne cık cık cık dedim geldiğimi görüyorsun, kaldırımı görüyorsun, çekilsene diye bağırdım, sustu. Başka birine de öyle çaktım, uçunca laf edecek oldu, ona da patladım, "e kaçtım ya" diyor. Kaçtıysan niye çarpınca uçtun? Deli ediyorlar deli...

Arka sisle giden davarlara ben de uzun yakıyorum. Biri ışıkta durdu hayırdır birader ne diye uzun yaktın diyor. Hayırdır birader sen niye kör edici arka sislerle geziyosun dedim. Açık mı ki diyo, açık tabi dedim, pardon abi dedi kapattı. Ama it gibi biliyordu açık olduğunu, tip, araba falan belli yani Bir de bu davarlar siste, karda falan bu lambaları açmak yerine dörtlüleri açıp gidiyor. İyice ifrit oluyorum. Otoyolda yağmurda bile açmak gerekiyor. O su bulutundan önünüzdeki aracı göremiyorsunuz.

Bir de uzunları açıp farkında olmayanlar var. Onlara da ben arka sisleri yakıyorum. Genelde uzunlarla gittiklerini anlamayacak kadar mal oldukları için onu da anlamıyorlar ama neyse, yapıyorum yine de ben

Şu servis araçlarına ben de uyuzum, ulan hepsi mi yüksek ayarlı. Bir tanesi mi düzgün olmaz. Onlar da deli ediyor.

Eh işte geçende konuşuyorduk, polisler trafiğin %1'indeki "modifiye araç" muhabbeti yerine bunlarla uğraşsa daha hayırlı olacak. Ama öyle seviyorlar, ne yapalım

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polis drift cezası gibi egzoz gibi bunları ayıklamaya odaklanmadıkça bi bk olmaz

Ben saldım kimseyle uğraşmıyorum arka sis açıkların arkasından uzun yakmak dışında. Uğraşsan anlamıyor dert anlatmaya uğraşsan konuşmayı bilmiyorlar

Korna çaldı diye öldürülen insanlar var ya. önüm açık değilse kaçamayacaksam gereksiz delikanlılığa gerek yok

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yasaklasanda her yasak kendi içinde çözümünü üretir piyasa o yasağı cevap vericek bir çözüm illa üretir ..
    Basit örnek eskiler iyi hatırlar power halogen ampüller vardı wattları yüksek normal halogen 55w ise onlar 100watt olur du birde saydam en beteri , mavi beyaz ışık versin diye, birde sarı boyalısı olurdu sis rengi ..
    onlar bir ışığı saçardı heleki saydamı ise karşından gelen ciddi diyorum geçici görme kaybı olurdu 10 -20 saniye adam araba geçtikten sonra gözü kararırdı benim yaşıtlarım kesin yaşamıştır.. eskiden modaydı 90 lıların ortası 2000 lilerin başına kadar sonra o tür ampüllerin getirilmesi yasaklandı falan diye hatırlıyorum ..

Sonra xenon çıktı piyasa dediki al sana xenon kit onların klasik 35 Watt dı ..
    bende 55w olanı vardı ama farlarım mercekli idi vectra ve sonataya takmıştım 55watt balast ve ampüllerde 55watt dı ona güzel digital far ayarı yaptırmıştım ikisine arabayada o sıra koca sanayide digital far ayarı yapan bir yer vardı birde farlarda mercek olduğu için kimseden bir günden bir güne şikayet laf işitmedim o yıllarda … benim taktığım zaman xenon yasak değildi tüv de sonradan xenon takmak yasak değildi ..

Şimdi led ler var piyasa gene al sana led ampül dedi ama led xenon gibi değil doğru marka kaliteli Ufuk çizgisini kesicek şekilde imal edilen led ve güzel bir far ayarı ile mümkünse digital bence rahatsızlık minumum seviye ye inebilir hatta komple kalka bilir bence led deki en büyük yanlış yanlış led ampül seçimi ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasaklasanda her yasak kendi içinde çözümünü üretir piyasa o yasağı cevap vericek bir çözüm illa üretir ..
    Basit örnek eskiler iyi hatırlar power halogen ampüller vardı wattları yüksek normal halogen 55w ise onlar 100watt olur du birde saydam en beteri , mavi beyaz ışık versin diye, birde sarı boyalısı olurdu sis rengi ..
    onlar bir ışığı saçardı heleki saydamı ise karşından gelen ciddi diyorum geçici görme kaybı olurdu 10 -20 saniye adam araba geçtikten sonra gözü kararırdı benim yaşıtlarım kesin yaşamıştır.. eskiden modaydı 90 lıların ortası 2000 lilerin başına kadar sonra o tür ampüllerin getirilmesi yasaklandı falan diye hatırlıyorum ..

Sonra xenon çıktı piyasa dediki al sana xenon kit onların klasik 35 Watt dı ..
    bende 55w olanı vardı ama farlarım mercekli idi vectra ve sonataya takmıştım 55watt balast ve ampüllerde 55watt dı ona güzel digital far ayarı yaptırmıştım ikisine arabayada o sıra koca sanayide digital far ayarı yapan bir yer vardı birde farlarda mercek olduğu için kimseden bir günden bir güne şikayet laf işitmedim o yıllarda … benim taktığım zaman xenon yasak değildi tüv de sonradan xenon takmak yasak değildi ..

Şimdi led ler var piyasa gene al sana led ampül dedi ama led xenon gibi değil doğru marka kaliteli Ufuk çizgisini kesicek şekilde imal edilen led ve güzel bir far ayarı ile mümkünse digital bence rahatsızlık minumum seviye ye inebilir hatta komple kalka bilir bence led deki en büyük yanlış yanlış led ampül seçimi ..

seçim eminim ki çoğunda şu şekilde,

en ucuzu ve en çok lumen değeri hangisinde hmmm tamam en son kaça olur? daha fazla watt değeri olanı var mı?

tamam o olsun o zaman

karşıdan gelenleri önden gidenleri düşünen buna göre hareket eden kişi sayısı gerçekten çok az. onlar da zaten elinden geleni yapıyor. ama ne kadar konuşursak konuşalım çözümü yok gibi duruyor.

kişisel benliği düşüncesi oluşmamış. sadece kendini düşünen toplum olarak yaşamaya uygun olmayan insanlarla bir aradayız malesef.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler