User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Led far terörü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Led far terörü

Selamlar herkese,

Son zamanlarda artık akşamları sürüşlerinden nefret eder oldum. Merceksiz fara takılan ayarsız led ampuller resmen beni kör ediyor. Hele migren atağını tavan yapıyor. Artık herkes merceksiz led ampul takmaya başladı, yolu değil bizim gözümüzü aydınlatıyor karşıdan gelirken resmen. Yok mudur bunun çaresi? Ön cama film de cezası var. Sarı renk gece gözlükleri satıyorlar alınır mı?

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0.5 astigmat var gözlerimde. normalde gözlük takmasam hiç bişey olmayacak ama bu far fetişleri yüzünden mecburen gözlük kullanıyorum ışık kırılmasını kesiyor rahatsız etme seviyesini düşürüyor. gözüm gözlüğe alıştığı için sadece araç kullanırken takıyordum ama mecbur devamlı kullanıyorum.

üstelik merceksiz fara led far takınca yağmurda vs yolu da aydınlatmıyor farlar kör geziyorlar haberleri yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı dertten muzdaribim. Durdurup konuştuğum da oldu. "Abi yasal sorun yok, muayeneden geçti. " diyor sığırlar.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı derde bir de arka sis farının açık gezenlerini ekleyeyim. Ben de bunlara uyuz oluyorum, kör ediyor arkada seyrederken...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Millet takmıyor sadece bazı galerilerde aracın ön farları birde havalı olsun diye şişirilmiş isimler le müşteri gözü boyuyorlar led power çevirdik ön farları diye satıyorlar İnan o tür araçları alan çoğu insan o farları orjinal sanıyor ..

Ayrıca led farların fabrikasyon orjinalleri de çok fazla göz alıyor sadece yan sanayileri değil özellikle şu b suv C suv denen araçların led farları eğer aracınız normal binek tipte bir araçsa gözünüzü mahvediyor .. bundan bir kaçar yol olduğunu da pek sanmıyorum ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı derde bir de arka sis farının açık gezenlerini ekleyeyim. Ben de bunlara uyuz oluyorum, kör ediyor arkada seyrederken...
    Zaruri durum haricinde yavaş kullanıyorum ama bu arkadaşları geçip arka sis yakmak en büyük zevkim
    Sellektör yaptıklarında da yol verip arkalarından uzun ön sis ne varsa hepsini yakıyorum
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşıdan gelenleri geçtim birde arkadan gelirkende aynadan gözünü alıyor aşırı rahatsız ediyor. Hemen yavaşlıyorum önüme geçincede bixenonlu mercek farlarımla uzunları yakıyorum resmen sağa sola zikzak çizerek gidiyorlar bikeresinde ışıklarda durdurdum dacia araba dedim kardeş tavşan avınamı gidiyorsun kör ettin bizi dedim yeri aydınlatmıyor binaları aydınlatıyor farın farkındamısın diyorum mal gibi yüzüme bakıyor. Trafikte böyle sığırlar oldukça pek anlayış dikkat beklemeyin...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafikte böyle sığırlar oldukça pek anlayış dikkat beklemeyin...
    Konunun özü ve cevabı budur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmkan olsa arka camın altına, pandizot üzerine normal araba farı takacaksın, bunların önüne geçip uzunu çakacaksın.
    Ya da şimdi aklıma geldi, 3. stop lambası gibi pick uplara falan takılan LED şerit lambalar var, bundan tak, yine açıver, kör olsun........
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani hergün mutlaka biriyle takışıyorum, bir gün bu yüzden başım belaya girecek eminim.
    Çünkü bu insanlar gerçekten inanılmaz CAHİL

Çok gariptir ki, muayeneden merceksiz far yada mercekli far fark etmeksizin Led takılmış her araç geçiyor
    isterse otomobil olsun, isterse otobüs, yada minibüs hatta traktör bile geçer.

yani bunu anlamak mümkün değil, neden bu iş yasal ki?
    bunu gündeme almak için illa birkaç kişiyi öldürmek falanmı lazım acaba bilemiyorum artık?
    çünkü insanlar sınırsız CAHİL, hat safhada MAL
    sen kimsin yahu beni rahatsız ediyorsun?

cimere yazı yazıcam kaç gündür aklımda
    sizde bişeyler yazın da şu işi gün yüzüne çıkaralım

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde bunların bir üst versiyonunu gördüm, arka sis bilirsiniz 1 adet olur, adam oto elektrikçiye gidip diğer tarafa da sis bağlatmış, araba da Doblo, muhtemelen eniştesinin arabasıydı.
    Eskiden sinirli ve asabi bir adamdım ve bela olurdum bunlara, e-5 te bile önlerini kesip zorla söndürttüğüm olmuştu, bulgur pilavı ve ekmek ile beslenen bir ülkede normal şeyler. Maalesef durum bu. Bayadır da girmiyordum foruma, hayırlı forumlar.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllar önce ilk çıktığında kalileti xenon farlar vardı. Mercek ile birlikte uygulama yapılıp kullanılıyordu ona laf attılar yok orjinalde yokmuş diye. Şimdi kör eden farlar var. Gerçekten geri gidiyoruz.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence bakış açısı önemli eskiden de vardı led den önce etrafta merceksiz xenonla gezen bir ton insan vardı xenon yasaklandı tüv de sonradan takılanlar bu sefer vatandaş gitti tüvden önce xenon balastı ampüllerini söktü normal halojeni taktı tüvden geçtikten sonra tekrar xenonları takıyorlardı ..

Xenonda gene biraz zordu söküp takması balastı vardı falan filan şimdi led ampül normal ampül çoğu herkes takıp çıkarabilir ustalık istemiyor yasaklasanda o zamanki xenonda yapılan işlemden farklısı olmaz bence..

Bence yoldaki insanlarla uğraşılıcağına kendi önlemini al huzurlu ol derim elektrokrom kendinden kırılan ayna takabilirsin arka cama hafif ışığı kırıcak tonda film çekebilirsin önden gelene bırak sonradan takmayı orjinaller bile adamın gözünü mahvediyor dediğim gibi çoğu b suv C suv diye satılan araçların farları direk gözünün içine giriyor .. o konuda çokta bir şey yapılamaz bence orjinaller bile bazı araçlarda fena göze giriyor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfa 156 aracımda mercekli far var sonradan yapılma üstünde halojen ampül vardı görünmüyodu önüm photon led taktım far ayarına gittim yaptı beğenmedim diğer aracımızla önlü arkalı gittik rahatsız ediyo mu vs diye bir sürü deneme sonrasında farları aynı ayarında bıraktık indirip kaldırdık aynı oranda falan ama milletin bi farı *ma biri şama bakıyo malesef önüne geçilmiyo bu durumun..

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendikte bunun bombası var. arkadaş trendyol kurye. Scooter'da led ampul yok.

Scooter'da iki adet 9 led li çalışma lambası bağlamış önüne. Bir gün ani fren yapıp hakka yürütücem kendisini.. ama ne zaman bilmiyorum.

Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pendikte bunun bombası var. arkadaş trendyol kurye. Scooter'da led ampul yok.

Scooter'da iki adet 9 led li çalışma lambası bağlamış önüne. Bir gün ani fren yapıp hakka yürütücem kendisini.. ama ne zaman bilmiyorum.

Aha iş te, arka pandizota bundan takacaksın 2 tane, sonra arkadaki düşünsün
    Okumadan imzalamam.....

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka sis açanlar gerçekten kaza yaptırıcak
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hele birde arkana ledli bir ducato gelmeye gör o zaman körlük garanti iç aynayı karartıyorum bu sefer yanlardan gözü kör ediyor

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyaz ampul olmayan araba fakir arabasıdır zihniyetinde olan, sadece karbonhidratla beslenen bir güruh mevcut malesef.

Her gece fix 2-3 tanesine denk geliyorum. Karşıdan gelen yada arka sis açan olsun fark etmiyor uzunlarımı açıp bırakıyorum. Uğraşmaya didişmeye değmez malesef.
    Hala yollarımızda hız kesici tümsek var. Bunları ben kendi adıma hakaret olarak kabul etsemde genel seviyeyi hatırlamam için yardımcı oluyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler