User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yurtdışından 150 Euroyu Geçen Araba Parçası

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    göze pahalı gelmeyenleri 150 altında geçirebilirsiniz örnek olarak gpf delete, hava filtre kiti, carplay interface vs gibi parçalar o kadar pahalı değildir mantığı var çoğunun. ben klima paneline 20€ yazdırdım kimse sormadı bile direk geldi diğer türlü 150€ üstü olanlar içinde doğru insanı seçerseniz beyanname vs uğraşmadan gelir/geliyor.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faturayı düşük göstermek tabi ki çözüm olabilir ama riski yok denmesi mümkün değil. Konu tamamen oradaki gümrük memuruna bağlı. Ben sürekli diescast/model araba alıyordum yurtdışından, her seferinde olmasa bile arada bir ürüne göre (boyutu, adeti vb.) sizden beyan istenebiliyor. Kredi kartı ekstresi, ödeme makbuzu veya ürünün satış sitesi ilanı gibi taleplerle sizden ürün fiyatını ispatlamanız isteniyor. Eğer ki 150Euro üzerinde ise geçmiş olsun. Bir de bundan sonraki alışverişlerinizde mimlenme durumu da olabiliyor böyle bir konu başınızdan geçerse, her seferinde beyan istiyorlar o zaman.
    Geçtiğimiz dönemde 1500Euro olan limiti 150Euro'ya indirmeleri gerçekten çok tatsız oldu.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu arada nakliye dahil 150€ sınır var, bunu gözden kaçırmayın. Ürün 150€ altında sıkıntı olmaz diye düşünmeyin.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faturayı düşük göstermek tabi ki çözüm olabilir ama riski yok denmesi mümkün değil. Konu tamamen oradaki gümrük memuruna bağlı. Ben sürekli diescast/model araba alıyordum yurtdışından, her seferinde olmasa bile arada bir ürüne göre (boyutu, adeti vb.) sizden beyan istenebiliyor. Kredi kartı ekstresi, ödeme makbuzu veya ürünün satış sitesi ilanı gibi taleplerle sizden ürün fiyatını ispatlamanız isteniyor. Eğer ki 150Euro üzerinde ise geçmiş olsun. Bir de bundan sonraki alışverişlerinizde mimlenme durumu da olabiliyor böyle bir konu başınızdan geçerse, her seferinde beyan istiyorlar o zaman.
    Geçtiğimiz dönemde 1500Euro olan limiti 150Euro'ya indirmeleri gerçekten çok tatsız oldu.
    Artık gümrükçülerin gözü biraz açıldı, fiyatlarına girip bakıyorlar.
    Faturayı düşük gösterseniz bile ödediğiniz makbuz, kredi kartı çıktısı vb gibi şeyler isteyebiliyor.
    Zaten siz de belirtmişsiniz
    Ben bir çok defa bisiklet parçası getirdiğimden dolayı az çok hakimim.
    150.01 olsa bile gümrükçe tutma zorunluluğunuz var.
    Arkadaşım çapraz kurdan dolayı mesela ürünü çekemedi, geldiği günkü kuru baz alıyorlar.

Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada nakliye dahil 150€ sınır var, bunu gözden kaçırmayın. Ürün 150€ altında sıkıntı olmaz diye düşünmeyin.
    Selam,

Hayır, baz fiyatı göz önüne alırlar.
    Kargo bedeli dahil olmaz hiç bir zaman, bir çok defa söyledim hiç kargo dahil edilmedi tutara.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Peki ürünü amazondan alırsak?
    Amazon.com kapı teslim “vergiler vs dahil” fiyat veriyor. ( irobot getirmiştim 1,5 sene önce 5000 tl civarıydı ). Ek vergi çıkarsa sizden para istemiyor, masraflar daha düşük çıkarsa farkını iade ediyor ( etti)
    Bu şekildeki siparişlerin durumu nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Selam,

Hayır, baz fiyatı göz önüne alırlar.
    Kargo bedeli dahil olmaz hiç bir zaman, bir çok defa söyledim hiç kargo dahil edilmedi tutara.

Eğer faturada ürün 110€ + Shipping 50€ = 160€ tutuyorsa, o ürün gümrüğe takılır diye biliyordum. Böyle sanmamın sebebi, ürün vergisi hesaplanırken nakliye dahil şekilde vergi hesaplanıyor, yani fatura altındaki toplam tutar baz alınıyor.

Vergilendirme ve 150€ sınırı biraz farklı şeyler ama gümrükte en altta yazan tutarı görüp "Bu 150€ yukarısı, gümrük müşaviri tutusun" derler diye duşununmuştum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amazon.com kapı teslim “vergiler vs dahil” fiyat veriyor. ( irobot getirmiştim 1,5 sene önce 5000 tl civarıydı ). Ek vergi çıkarsa sizden para istemiyor, masraflar daha düşük çıkarsa farkını iade ediyor ( etti)
    ürün bedeli o günün kuru üzerinden 150 euro altında ise sorun olacağını sanmıyorum.
    aynı şekilde aliexpress'de vergiler ve kargo dahil satış yapıyor. Eğer ki ürün bedeli yasal sınır üzerinde ise satın al butonu çalışmıyor mesela orada.

Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer faturada ürün 110€ + Shipping 50€ = 160€ tutuyorsa, o ürün gümrüğe takılır diye biliyordum. Böyle sanmamın sebebi, ürün vergisi hesaplanırken nakliye dahil şekilde vergi hesaplanıyor, yani fatura altındaki toplam tutar baz alınıyor.

Vergilendirme ve 150€ sınırı biraz farklı şeyler ama gümrükte en altta yazan tutarı görüp "Bu 150€ yukarısı, gümrük müşaviri tutusun" derler diye duşununmuştum.
    hayır ürün bedeli esas alınıyor. kargo vergiye dahil değil. faturada kargo ayrı şekilde gösteriliyor zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ürün bedeli o günün kuru üzerinden 150 euro altında ise sorun olacağını sanmıyorum.
    aynı şekilde aliexpress'de vergiler ve kargo dahil satış yapıyor. Eğer ki ürün bedeli yasal sınır üzerinde ise satın al butonu çalışmıyor mesela orada.

hayır ürün bedeli esas alınıyor. kargo vergiye dahil değil. faturada kargo ayrı şekilde gösteriliyor zaten.
    150 eurodan fazlaydı ya. 4-5 bin civarıydı
    Amazon.com.tr’den amazon germany satıcısından almıştım

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kargo bedeli hariç 150€'yu geçtiği sürece gümrüğe takılma ihtimaliniz %100
    150€ altı ürünlerde %18 kdv öder devam edersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 eurodan fazlaydı ya. 4-5 bin civarıydı
    Amazon.com.tr’den amazon germany satıcısından almıştım
    Dediğim gibi eskiden limit 1500€ idi. Resmi gazetede yeni kanun yayınlanmadan once aldiysan sorun yasamamissindir. Simdi alirsan ayni ürünü güncel ithalat kurallarina/yasalarina gore ancak gumrukten cikarabilirsin.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı devam.

Örnek: 238€'luk bir ürümn beğendin sepete ekledin.
    Ödeme ekranına geldiğin an teslimat adresi TR olduğundan 238€-->200€ düşüyor (Almanya 19% vergi iadesi)
    200€'luk ürüne
    Kargo Paketleme
    İthalat Ücreti
    Döviz Kuru Garantisi ekleyip kapına ulaştırıyor.
    Yukarıda yazdığım kalemlerde fiyat öyle bir yukarı çıkıyor ki bence eski bir tadı kalmadı. Kabaca 100€'luk bir ürün 200-220€'y geliyor.

Tabi tüm bu detaylar TR'ye shipping olan ürünler için geçerli. Biliyorsun Amazon'daki her satıcı TR'ye ürün göndermiyor.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben Türkiye de iken genelde ürünün satıcısına ulaşıp kendime özel 2 ilan açtırıyordum. Biri ilgili limitin altında ilan diğeri de aradaki fark ücretinin ilanı oluyordu. Böylece 2 farklı kredi kartı ile ödemeyi yapıp, olur da takılırsa gümrüğe kredi kartı ekstresini beyan ediyordum. Yani hem ilan hem de kart ekstresi olunca sorun çıkaramıyorlardı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tabi Avrupa'dan aldigim her urundeki gibi %18 vergi verir gecerim modundayken, DHL'den gelen telefon ile 1 Mayis sonrasi yururluluge giren basitlestirilmis kisisel gumruk islem limitinin 150€'ya dusuruldugunu ogrendim.

Gunun sonunda urun fiyatinin %50'si kadar vergi, ayrica toplam 3000TL kadar da ardiye ve genel gumruk gideri odemesi yapmam gerekti. Guzelce yutkundum, basima agrilar girdi falan ama yapacak bir sey yoktu, odemeyi yapip, gumruk islemlerini tamamladim. Guncel durumda yurt disindan parca getirecek herkes durumunu buna gore ayarlasin.
    Yukarıdaki kısmı kendi konumdan alıntı yaptım. Haziran 2022'de DHL ve gümrükçüler, el ele verip beni feci öpmüştü. TL kuru ile 8000TL'ye gelen ürün, yol + gümrük + vergi şeklinde 18000TL'ye mal olmuştu.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarıda yazmışlar, bende bir daha yazayım. Amazon sizden tek seferde her şeyin ücretini alıp, kapıya kadar başka ödeme olmadan getiriyor.
    ama amazon'da tuning adına bir şeyde yok

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıda yazmışlar, bende bir daha yazayım. Amazon sizden tek seferde her şeyin ücretini alıp, kapıya kadar başka ödeme olmadan getiriyor.
    Çakmaktan çalışan kettle?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yok
    ciddi eksiklik benim araç için güneş gözlüğü cebi ve memlekette yok

http://www.techturkey.com/forum/otom...evrenoz-9.html

Hatta spacerlarımı da buradan alacaktım az daha, sonra yavuzda varmış ondan aldım.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl yok
    ciddi eksiklik benim araç için güneş gözlüğü cebi ve memlekette yok

CRT A3 Made By EvrenOz - Sayfa 9

Hatta spacerlarımı da buradan alacaktım az daha, sonra yavuzda varmış ondan aldım.
    abi genel olarak 150 eur ustu online alisveris sikintili. Nike'in aplikasyonundan alisveris yaparken dahi uyariyor, 150 euro'nun ustunde alisveris yaparsaniz gelmeme ihtimali var diye. Bilmeyene not, Nike'in uygulamasi veya nike.com.tr her ne kadar Turkiye'de faliyet gosterse de siparis ettiginiz urunler size Hollanda'dan yollanir. Siz kendiniz kargo gumruk vs odemezsiniz, Nike sizin yerinize bunlari halleder, ama 150 euro ustune Nike bile garanti veremiyor gumrukten gecer mi gecmez mi, hesabini yapin
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eğer ürün bedeli 200€ + nakliye 100€ ise, 300€ üzerinden vergilendirme yapılıyor.

İthalatta bu nakliye dahil şekilde vergilendirme yapılır.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 150€ muhabbeti devreye girdiğinde yanlışlıkla bisiklet kıyafeti sipariş verdim, 197$ tutmuştu
    neyse, gelmesi gerektiği günden daha fazla sürdü, DHL' i aradım, anlattım, dediler ürünlerin gümrük bedeli çıkmıştır, ödediğiniz taktirde teslim edilecektir dedi.

7011 lira bedel çıktı, hemen iade edelim dedim lütfen
    Baya kötü oldu bu 150€ muhabbetine müşavir tutulması.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler