User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
120 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: DSG Basınç Tüpü Geliştirmesi hk.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi daha net oldu teknik açıklaması. Baran anlatınca da anlamıştım mevzuyu ama videoda canlı canlı görünce daha bi oturdu.
    Teşekkürler @Omak

Ulan ufacık bir geliştirme yapsa fabrika böyle dertler olmayacak
    Yok ya pazarlama alma sen.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ya pazarlama alma sen.
    Abi sürüşle alakalı kısa bi video paylaşma şansın var mı? Ya da daha önceden çektiğin bi video varsa paylaşabilir misin? En azından kendi araçlarımızla kıyaslama yaparız. Bende de vitesler alttan doldurup gaza %30 civarı basınca sakız kıvamında oluyor bazen
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sürüşle alakalı kısa bi video paylaşma şansın var mı? Ya da daha önceden çektiğin bi video varsa paylaşabilir misin? En azından kendi araçlarımızla kıyaslama yaparız. Bende de vitesler alttan doldurup gaza %30 civarı basınca sakız kıvamında oluyor bazen
    Bu mümkün değil ki. Benim arabamın alt devirleri ile senin arabanın alt devirleri aynı değil. Bende 1449 turbo var, torkun gelişi vs farklı, 400nm ye yakın tork var, şanzıman yazılımı var vs vs. Kullanıcı olarak öncesi sonrası kıyaslayabilir ancak.

Ama şöle söleyim K&N filtreye 1.5-2 lira para verip bu kadar yorumun üzerine bu kadar pirpiriklenecek arkadaşlar taktırmasın. Her şeyden önce fiziksel ve ıspatlı bir iyileştirme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi daha net oldu teknik açıklaması. Baran anlatınca da anlamıştım mevzuyu ama videoda canlı canlı görünce daha bi oturdu.
    Teşekkürler @Omak

Ulan ufacık bir geliştirme yapsa fabrika böyle dertler olmayacak
    bazi ulkelerde 10 yil garanti veren vag grubu bizi pek insan yerine koymuyor anlasilan;
    bir daha dsg sanzimanli herhangi bir arac almayi dusunmuyorum, cok mecbur kalmam lazim
    60-70 km de bir sanziman yaptiriyoruz. 60 km once mekatronik ve kavrama degisen sanzimanda simdilik geri vites sakir sakir ses yapiyor, 2 den 1 e duserken sakirti ve titreme mevcut.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mümkün değil ki. Benim arabamın alt devirleri ile senin arabanın alt devirleri aynı değil. Bende 1449 turbo var, torkun gelişi vs farklı, 400nm ye yakın tork var, şanzıman yazılımı var vs vs. Kullanıcı olarak öncesi sonrası kıyaslayabilir ancak.

Ama şöle söleyim K&N filtreye 1.5-2 lira para verip bu kadar yorumun üzerine bu kadar pirpiriklenecek arkadaşlar taktırmasın. Her şeyden önce fiziksel ve ıspatlı bir iyileştirme.
    abi dq381ler ve bu ürünle alakalı düşüncen ne?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi dq381ler ve bu ürünle alakalı düşüncen ne?
    İnan ki yanlış yönlendirme yapmak istemem, hiç araştırmadım veya çevremde kullanan olmadı ancak;

Eğer ki basınç tüpü aynı ise, aynı sonucu alırsın. Farklı bir mekanizma ile farklı işlevleri varsa yorum yapamam.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi kafa göz girmişsin, saygılar
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnan ki yanlış yönlendirme yapmak istemem, hiç araştırmadım veya çevremde kullanan olmadı ancak;

Eğer ki basınç tüpü aynı ise, aynı sonucu alırsın. Farklı bir mekanizma ile farklı işlevleri varsa yorum yapamam.
    bende yok zaten de kullanan duymadım hiç. gerçi o şanzımanda bile sorun yaşayan dağıtıyordur genelde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazi ulkelerde 10 yil garanti veren vag grubu bizi pek insan yerine koymuyor anlasilan;
    bir daha dsg sanzimanli herhangi bir arac almayi dusunmuyorum, cok mecbur kalmam lazim
    60-70 km de bir sanziman yaptiriyoruz. 60 km once mekatronik ve kavrama degisen sanzimanda simdilik geri vites sakir sakir ses yapiyor, 2 den 1 e duserken sakirti ve titreme mevcut.
    2015 model a3 audi kullanıyorum ben de bir daha dsg almam araba manuel gibi geri kaçırıyor komedi

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçtada böyle hızlı kullanım sonrası 4-5 arası vuruntulu geçiş oluyor normalde hiçbi problem yok araba 50binde daha dq200 kuru kavrama sizce tüp mü kavrama mı mekatronik mi istanbulda nereye gitmek lazım bunun çözümü için
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araçtada böyle hızlı kullanım sonrası 4-5 arası vuruntulu geçiş oluyor normalde hiçbi problem yok araba 50binde daha dq200 kuru kavrama sizce tüp mü kavrama mı mekatronik mi istanbulda nereye gitmek lazım bunun çözümü için
    tuzla'da master garaj'ı takip ediyorum ben instagramdan. bizim wolkanku Volkan gitmişti orada görmüştüm. adamlar baya prof, tork anahtarıyla çalışıyorlar VAG işim olsa onlara giderim

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    superb aracımda sabah ılk calıstırmada aracım hemen hareket etmıyordu. Vites geçişleri kararsızdı tüpü değiştirdim ilk hareket ve vites geçişleri normale döndü. Değişirken dsg ve mekatronık yaglarınıda değiştirdim.
    Instagram: rcpyldz34 - otomobilya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca fark olarak sana sölediğim gibi gençler ve yaşlılar da faydalansın 5K km oldu tüpü değiştireli,

1-Vitese P-R-N-D daha hızlı geçiyor bekleme olmuyor (daha çabuk dolduruyor basıncı çünkü)
    2- özellikle uzun vites düşürmeli makaslı gazlamalardan sonra yani ısındıktan sonra şanzıman 1-2 ısınınca titreme yapardı o kalktı tamamen.
    3-İlk kavrama daha hissiyatlı ve net.

Hadi selametle.
    aracımda bu sıkıntılar var yeni aracım 1-2 içinde gelecek değiştirmem şart mı idare eder mi acaba böyle bir süre daha

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2016 8v S3'üm var. 300Hp diye satılan, 6 ileri olan Stronic.

Zamanında 55k kmde Haldex ve şanzıman yağı yetkilide değişmiş.
    Ben 106kda arabayı aldım, 117k kmde Erelde Haldex ve Şanzıman yağı değiştirdim.
    3k km oldu, sanki yağ değiştirmeden önce daha iyiydi. Bazen yavaş giderken, az gaza basınca bi tekleme yapıyor vites atarken ( 2den 3e atarken heralde) ama çok az yani. Aldığımda yoktu, yeni başladı gibi. Ayrıca park manevrası yaparkenki R ve D arası geçiş süreleri sanki uzadı.

Benimde mi tüp değiştirme vaktim geldi acaba?

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

3k km oldu, sanki yağ değiştirmeden önce daha iyiydi. Bazen yavaş giderken, az gaza basınca bi tekleme yapıyor vites atarken ( 2den 3e atarken heralde) ama çok az yani. Aldığımda yoktu, yeni başladı gibi. Ayrıca park manevrası yaparkenki R ve D arası geçiş süreleri sanki uzadı.

Edit: Büyük ihtimalle 2den 3e değilde, 3ten 2ye atarken tekleme yapıyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oring bir süre sonra yine sorun yaratıyor sonradan takılan ömürlük ve sorunsuz sanırım gördüğüm okuduğum kadarıyla.
    Sonradan takılanın üzerine o-ring yo k mu ? Ya da farklı bir sıkma yöntemi mi var, öğrenmek için soruyorum.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

adaptasyon yapılması gerekiyor olabilir mi ? bilen arkadaşlar cevap verecektir. sadece tüp değişimi için ciddi para istiyorlar.

elimden gelebilecek bir iş tüp temin edip kendim takmayı düşünüyorum bende ama o kadar ihtiyaç mı konusunda da emin olamıyorum

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan takılanın üzerine o-ring yo k mu ? Ya da farklı bir sıkma yöntemi mi var, öğrenmek için soruyorum.
    hocam en büyük sıkıntı zaten burada o-ring falan değil. eline anahtarı alan bütün gücüyle sıkıyor vidaları. vidanın belli torq üzerinde sıkılması demek özellikle contalı sıkıştırma yapılan yerlerde faydadan çok zarar veriyor.
    turbocuk istiyoruz

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam en büyük sıkıntı zaten burada o-ring falan değil. eline anahtarı alan bütün gücüyle sıkıyor vidaları. vidanın belli torq üzerinde sıkılması demek özellikle contalı sıkıştırma yapılan yerlerde faydadan çok zarar veriyor.
    Buna pek katılamıyorum. Fabrika çıkışı basınç tüpleri sorun çıkarıyor ekseriyetle.
    Onlar da insan müdahelesi ile takılmıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler