User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
119 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: DSG Basınç Tüpü Geliştirmesi hk.

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağlı powershift aslında piyasada yaygın olan kuru kavrama dsglerden sorunsuzdur, dizellerde çıkar

Kuru powershift de yolda bırakmaz ama böyle de yol gidilmez seviyesine gelebilir. Titretmeler bir başladı mı arabada ayran varsa tereyağ olur.Benzinlilerde çıkar, fiestada çok sorun yoktur ama focusu taşımakta zorlandığı için sanırım çok sorum yaşayan var.

Akünüz hep yeni hep taze olsun, sanayideki ustamın dediği şey, powershiftte en çok karşılaşılan sorun şanzıman kartının yanması, o da akü ölünce oluyor genelde demişti. Şanzıman kartıysa karaborsa, dsg gibi parçası da bulunmuyor.

Sorunum yokken daha 30bindeki arabanın aküsünü yüksek amperli aküyle değiştirmiştim ben o yüzden, ama vites geçişleri gerçekten iyileşmişti.
    Cevabınız için teşekkür ederim ,
    Hanımda fiesta var 50 k ya geldi , 6 yaşını geçti, aküyü değişeli 2 sene oldu , çok şükür bir sıkıntı olmadı ( benzinli bu arada) ama sürekli bugün yarın patlayacak ekinde kalır 30 binlik olursun diye bir darlama devam ediyor ,
    İşin komik yanı 4 kez değiştirmek için hamlem oldu hepsinde bi garip olaylar oldu )
    O zaman aküyü daha güçlü bir akü ile değiştireyim , başka da yapılabilecek bir şey yok gibi , bozulursa o zaman yardım isterim.
    Beyin bedava...

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı S.Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aldığınız fiyatlarıda belirtirseniz maliyet açısındanda fikir sahibi oluruz. Ben bugün 6500₺ fiyat aldım. Tüp değişimi , yağ ve işçilik dahil.
    @BARR hangi marka yağ tercih ediliyor ? Yağ konusunda dikkat etmemiz gereken birşey var mı ?
    Merhaba, yeni gördüm bunu pardon.

Febi yeşil kapaklı şişe.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim ,
    Hanımda fiesta var 50 k ya geldi , 6 yaşını geçti, aküyü değişeli 2 sene oldu , çok şükür bir sıkıntı olmadı ( benzinli bu arada) ama sürekli bugün yarın patlayacak ekinde kalır 30 binlik olursun diye bir darlama devam ediyor ,
    İşin komik yanı 4 kez değiştirmek için hamlem oldu hepsinde bi garip olaylar oldu )
    O zaman aküyü daha güçlü bir akü ile değiştireyim , başka da yapılabilecek bir şey yok gibi , bozulursa o zaman yardım isterim.
    500binlik arabada 30bin "oranlayınca" ciddi bir tutar değil aslında

2 kere benzinli powershiftim oldu, ilki 2018 yılında sıfır aldığım focus 3.5 1.6 ti-vct aracımdı; 16bin kmde iken başladı titremeye, ama yaklaşık 3 saat kesintisiz kullanım sonrasında ortaya çıkıyordu. 1. vitesten 2. vitese geçtikten hemen sonra titreyerek hızlanıyordu. 1000 km boyunca zaman Ford'a bu araçta sorun olduğuna ikna etmekle geçti, çünkü 3 saat kullanıp servise gitme şansım olmuyordu Dediğim gibi yine de yolda bırakmadı; servis de sorunu teyit edince garantiden komple şanzıman değişti üretim hatası denilerek.

2. sinde 30küsür binde 1.0 ecoboost aracım powershift idi, hiç bir sorun yoktu, tamamen ustanın içime kurt düşürmesinden değiştirdim. Ekstra getirisi de dediğim gibi; sorunsuz dediğim şanzıman daha da akıcı vites değiştirmeye başladı.

Ford piyasada en şık, en tutulan, en kolay yüklenen, retrofiti bol olan marka değildir, ama canı berktir kolay kolay yolda bırakmaz.

Yine de imkan varsa değiştirseniz aracı iyi olur; zira zamanında bela bir cvt getirmişlerdi, garantiler bittikten sonra yetkililer cvt ye bakmamaya başladı. Şimdi pws'ler de tam otomatiğe döndü/dönüyor; yarın bir gün cvt gibi üvey evlat olması muhtemel.Çünkü yetkili serviste bile ustalar kuru pws leri hiç sevmiyor, herkes keşke dizelin pws sini alsaydın diyor

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar
    Basınç tüpünü Ankara’da değiştiren ve memnun kalan birileri var mıdır aramızda.
    Varsa eğer mekan önerisi rica ederim

P17BF hatası alıyorum, sanırım basınç tüpünü değiştirmem gerekiyor..
    03 Corsa 1.7 Dti / 03 Corsa 1.7 Dti / 03 Corsa 1.7 Dti / 03 Golf4 1.9 Tdi PD130 / 12 Polo 1.6 Tdi / 13 İbiza Cupra

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Basınç tüpünü Ankara’da değiştiren ve memnun kalan birileri var mıdır aramızda.
    Varsa eğer mekan önerisi rica ederim

P17BF hatası alıyorum, sanırım basınç tüpünü değiştirmem gerekiyor..
    Tup değişimi yapar mı bilmem ama İlker Bey 'e bi baktırmanızı tavsiye ederim.Yanılmıyorsam Mekatronik bölümü mezunu bir usta .
    Dr. Dsg - Dsg Şanzıman Tamir ve Cozum Servisi - Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, BMW - Şanzıman Atolyesi

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar, bugün itibariyle değişikliği Reset Garaj'da yaptırdım.

Aracım 2016 model VW Polo 1.4TDI Comfortline paket, 106.000km'de.

Değişimi yapmadan önce aracın P'den D'ye geçtiğinde çoğu zaman "Lütfen Frene Basın" uyarısı verme, vites geçişlerinde hafif sarsma, bazen kafayı düşürüp sonra toparlama gibi problemleri vardı. Ayağımı frenden çektiğim zaman gitmekte isteksizdi.

Mekatronik yağı, şanzıman yağı ve güçlendirilmiş DSG basınç tüpü değişikliğinden sonra araç gerçekten sıfır kondisyonuna yaklaştı desem yalan olmaz.

Yukarıda bahsettiğim tüm problemler geçti, vites geçişlerini neredeyse hissettirmiyor bile.

Gerçekten yazılanları okuduktan sonra fark olacağını tahmin ediyordum ama biraz şüphelerim vardı.

Şu anda gerçekten yeni araç almışım gibi, hatta 2022 model polonun vites geçişleri daha belirgin diyebilirim

Yaptırmayı düşünen varsa vakit geçirmeden yaptırsın, gerçekten ödenen ücrete değiyor.

Fiyat Bilgisi: Viraj denge çubuğu lastikleri yağlama - Mekatronik / şanzıman yağ değişimi / Güçlendirilmiş DSG tüp montajı işlemleri yapıldı ve toplamda 6000TL ödedim.

Bu vesileyle, konuyu açıp bizleri bilgi sahibi yapan @Evrenoz Bey'e de teşekkür etmek isterim.

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tup değişimi yapar mı bilmem ama İlker Bey 'e bi baktırmanızı tavsiye ederim.Yanılmıyorsam Mekatronik bölümü mezunu bir usta .
    Dr. Dsg - Dsg Şanzıman Tamir ve Cozum Servisi - Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, BMW - Şanzıman Atolyesi
    Teşekkürler, görüşeceğim ��
    03 Corsa 1.7 Dti / 03 Corsa 1.7 Dti / 03 Corsa 1.7 Dti / 03 Golf4 1.9 Tdi PD130 / 12 Polo 1.6 Tdi / 13 İbiza Cupra

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hanımın 2011 Comf. Golf TDI araçta yokuşlarda stop etme vs. tadında bir sıkıntı oluşmaya başladı.
    Kavrama olma ihtimali varmıdır ?
    Daha önce mekatronik beyni değişmişti ama söküldüğünde basınç tüpü gördüğümü hatırlamıyorum.
    Bu kasada basınç tüpü olmayabilir mi ? Yada model yılı vs. fark ediyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manuel aracımı satıp sırf şu dsg basınç tüpü taktırmak için can atıyorum

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu ve youtubeda izlediğim videolardan sonra hiç bir şikayetim yokken bugün itibariyle ben de değiştirdim basınç tüpünü. Araç 2015 model 94.000 km de İbiza Cupra. Herkeste olduğu gibi bende de gevşek durumdaydı tüp ve oringi ufaktan yırtılmıştı. 2 saatlik işlem sonrası güçlendirilmiş basınç tüpü takıldı.

Ben şikayetim yok sanıyordum fakat tüpü değiştirdikten sonra aslında baya baya vites geçişleri ve ilk kavrama öncesinde sıkıntılıymış onu anladım. Şu an vites geçişleri ve ilk hareket baya pürüzsüz hale geldi. Çok beklentim olmadan gitmiştim ama baya mutlu ayrıldım işlem sonrası. En azından kafa rahat oldu

Ataşehir / Ferhatpaşa da bulunan Reset Garajda yaptırdım işlemi. Basınç tüpü + mekatronik yağı + şanzıman yağı toplam 6000 TL ödedim.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle ballandıra ballandıra anlattınız ki keşke benim otomatik arabada da basınç tüpü olsada değiştirsem.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 tane araca uyguladım bu zamana kadar gerçekten faydalı. Kavraması bitik, mekatronikten dolayı basınç hatasına kadar hepsini tolere ediyor.
    DSG kullanıpta basınç tüpü takmayan boşuna vakit kaybediyor.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende dün değişim yaptırdım.p den d e geçince vites konumuna alması 6 sny falan sürüyordu şimdi direk kavramaya geçiyor.downshift yaparken çok keskin düşüm yapmıyordu şimdi baya düzeldi.
    "Wagen"thusiast

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşımın passat cc aracı var, 2-3 kere frene basmadan D konumuna geçmiyor dedi. Birkaç yere gösterdiği zaman pompa arızası olabilir demişler ama aklıma basınç tüpü zamazingosu geldi, aynı sıkıntı mı acaba bahsedilen? Onun haricinde kalkışta titreme, silkeleme, gidişte bir sıkıntı yok. 10 bin lira fiyat istemişler bu işlem için

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam arkadaşlar. tüp değişiminden sonra adaptasyon gerekli mi? adaptasyon şanzıman yazılımında değişiklik yapar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    '21 t-roc 40k kmde sadece 3. viteste yavaş hızlanırken silkeleme yapıyor. Sanki kararsızlık varmış gibi şanzımanda ama hemen geçişten sonra değil vitesin ortaları gibi diyeyim. Daha önce başına gelen var mı?
    Servise götürdüm pek sallamadılar.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de değiştirdim mekatronik kartı ile beraber. ama dsg ile yaşamak harbiden çok boş yere yorucu. gözünü seveyim zf8'in.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün değişimi yaptım. Öncelikle benim için en az ürün ve işçilik kadar önemli olan birkaç konu var;

1- Gittiğimde içerisi ağzına kadar dolu olmasına rağmen Randevu saatimde dakika sekmeden aracım lifte alındı ve çalışılmaya başlandı.
    2- İş için verdikleri süreye dakikası dakikasına uydular.
    3- Sorduğum sorulara dolu dolu cevap verdiler.
    4- Çalışanlar alışılageldik sanayi üslubunda değil, bilgili bir tekniker üslubundaydı. İlk defa gitmeme rağmen ortam gayet sıcak, keyifliydi.

Araç açıldığında gördük ki tüpüm gevşemiş, elle çıkabilir durumdaymış.

İşlem sonrası ilk kullanım izlenimlerim ise;

Araç yumuşadı, vites geçişleri sessiz ve vuruntusuz. Kickdown gecikmesiz
    Kısaca sorunum, şikayetim olmadan gitmiştim ama faydasını ve farkını gördüm.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün değişimi yaptım. Öncelikle benim için en az ürün ve işçilik kadar önemli olan birkaç konu var;

1- Gittiğimde içerisi ağzına kadar dolu olmasına rağmen Randevu saatimde dakika sekmeden aracım lifte alındı ve çalışılmaya başlandı.
    2- İş için verdikleri süreye dakikası dakikasına uydular.
    3- Sorduğum sorulara dolu dolu cevap verdiler.
    4- Çalışanlar alışılageldik sanayi üslubunda değil, bilgili bir tekniker üslubundaydı. İlk defa gitmeme rağmen ortam gayet sıcak, keyifliydi.

Araç açıldığında gördük ki tüpüm gevşemiş, elle çıkabilir durumdaymış.

İşlem sonrası ilk kullanım izlenimlerim ise;

Araç yumuşadı, vites geçişleri sessiz ve vuruntusuz. Kickdown gecikmesiz
    Kısaca sorunum, şikayetim olmadan gitmiştim ama faydasını ve farkını gördüm.
    İyi bari 40 kere sordun bana kendin deneyimledin
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler