User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
119 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: DSG Basınç Tüpü Geliştirmesi hk.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

DSG Basınç Tüpü Geliştirmesi hk.

Arkadaşlar selamlar,

DSG şanzımanlardaki basınç tüpü 20k KM'de bile gevşeyebiliyormuş ve Türk bir firma bunun geliştirilmiş versiyonunu üretmiş.
    Baran ile konuştuk, marka bağımsız olarak DSG'li her araç için çok faydalı olduğunu ve kendisi de çok faydasını gördüğünü söyledi.

Sorularım ise;

Bu meret neden gevşiyor? Gevşeyince ne oluyor?
    Bu aleti üretenler neden 20k KM'de bile gevşeyebilecek bir ürün üretmişler. Bizim mühendislerimizin aklına gelen onların aklına gelmemiş mi?
    Firmalar bu ekipmanda sorun olduğunu farkedip geri çağırma yapmıyor mu?
    Türk tipi olanı Uzun vade kullandığımızda herhangi bir sorun olma olasılığı var mıdır?

Her soru 27 puan, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Benim cevabımı ziklemediğin için -270 puan ile aramızdan uğurluyoruz seni.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim cevabımı ziklemediğin için -270 puan ile aramızdan uğurluyoruz seni.
    Arkadaşım bak ne yazmışım

Baran ile konuştuk, marka bağımsız olarak DSG'li her araç için çok faydalı olduğunu ve kendisi de çok faydasını gördüğünü söyledi.
    o Baran bu Baran değil mi?

İlla kapatacan dükkan önünü. Farklı sorularım var onları merak ediyorum.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi konuyu takipteyim, benim de geçenlerde garantiden komple şanzıman değişti ama hala sport modda gazlarken vitesler tam olması gerektiği gibi geçmiyor sanki. Egzoz olduğu için vites geçiş durumları bariz şekilde belli oluyor.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turk bir firma gelistirmistir ama cok onceden profesyonelce gelistirilmis bir konu bu zaten farkli farkli markalar tarafindan.
    Sakin güç...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bak ne yazmışım

o Baran bu Baran değil mi?

İlla kapatacan dükkan önünü. Farklı sorularım var onları merak ediyorum.
    Dükkan bizim zam geldi şuabt zammı beğenmiyorsan çık.

-----

1-Geliştirilmiş basınç tüpünü türk abiler geliştirmedi yurtdışında yapan bir sürü firma var TR de 3-4 marka satılıyor benim taktığım kendini ıspat eden verim alınan model diğerleri de illlaki öledir ama çakmaları var dikkat.

2-Zamanla özellikle ısınmadan o-ring özelliğini yitirdiği için ve arka plate yapısından ötürü gevşeme yapıyor. Smokemotion mert'in bana sölediğine göre 2015 haziran sonrası üretimlerde basınç daha düşük olduğu için eski modellerdeki gibi yolma kalma / patlatma olmuyor. O-r,ng değiştirerek devam edebilirsiniz demişti ancak ben kafam rahat olsun diye değiştirdim. Eski modellerde yolda bırakma ve tüp patlatma gibi durumlar oluyor.

3-Yok öle bişey.

4-Türk tipi diye bişey yok sölediğim gibi. Takılan ürün evladiyelik. Bir daha gevşeme veya başka bir durum olması mümkün değil.

5-Eğer kira pahalı gelirse daha fazlasını veren var dükkanı haftaya boşaltırsın.

3-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ayrıca fark olarak sana sölediğim gibi gençler ve yaşlılar da faydalansın 5K km oldu tüpü değiştireli,

1-Vitese P-R-N-D daha hızlı geçiyor bekleme olmuyor (daha çabuk dolduruyor basıncı çünkü)
    2- özellikle uzun vites düşürmeli makaslı gazlamalardan sonra yani ısındıktan sonra şanzıman 1-2 ısınınca titreme yapardı o kalktı tamamen.
    3-İlk kavrama daha hissiyatlı ve net.

Hadi selametle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    120K bakımına yine Vosmer'da yetkili servis olarak girdim. Triger ve ağır bakım km dolmadığı için bir önceki bakımda yapıldığından klasik yap bakımı şeklinde yapıldı. Ama Vosmerin tutumu ve salak saçma geri bildirimleri sebebi ile artık Vosmere gitmeme kararı aldım. Yakında Avek açılıyor o açılana kadar Eröz'e götürürüm.

Evet arabaya bindikçe neyini geliştirebiliriz ne yapalım derdine düştüğümüz için yine gereksiz ama aslında oldukça gerekli bir masraf bulduk kendimize

Youtube da videoları izlerken hep gördüğüm, konuştuğum arkadaşlarımdan taktıranların çok memnun olduğu güçlendirilmiş DSG tüpü montajını sonunda İzmirde yaptırabildim.

Youtube > Tamirhane kanalında bir çok video var konu hakkında bilgilenmek isteyenler izleyebilirler. Ama kabaca şöle söleyim, zamanla yapısından dolayı basınç tüpü gevşiyor veya o-ring deforme oluyor ve şanzıman basınç tutamıyor. Bu güçlendirilmiş versiyon bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Durum biraz kilometreden bağımsız düşük km de de gevşeyen var, yüksek km de sorunsuz olan da.

6. Sanayide SRT Servise götürdüm İzmirde tek "Tamirhane"nin Almanyadan getirdiği orjinal tüpü satan ve takan yer burası olduğu için tercihimiz bu yönde oldu. Piyasada çakma bir sürü tüp var buna dikkat edin derim. İstanbulda da Reset Garaj satıyordu bilinen olarak.

Neyse ben yetkili serviste şanzıman yağını değiştirtmiştim önceden ama mekatronik yağı değişmemişti. Açtığımızda tertemiz olduğunu gördük. Ancak tüp o-ring patlatmış ve el ile sökülecek kıvamdaydı. Hiçbir arıza/eksiklik/kullanım şikayeti olmamasına karşın bir süre sonra başımıza iş açabilirdi.

Yeni tüpü monte ettik, Febi Yeşil yağımızı koyup kapattık. Teste çıktığımda ilk kavrama boşlunun çok daha net olduğunu, dururken geri vitese geçişini çok daha net ve hızlı olduğunu gördüm.

Sonrasında şirkete dönerken İzmir-Manisa arası biraz zorladım ve spor modda üst hızlarda da daha net ve kararlı vites attığını / tuttuğunu hissettim. Ama en önemlisi artık tüp patlatır mı şu olur mu bu olur mu diye bir endişem kalmadı Ömürlük oldu. Maliyet olarak işçilik yağ vs dahil 5500TL.

Arabayı sene sonuna doğru değiştirmeyi düşünüyorum, ama yine de kaşıntı tuttu mu tutuyor Sırada 312mm frenler var

Kendi konumdan alıntı.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    instagram'da formen motors diye bir kanal var takip ettiğim
    dsg tüpü değişimi konusunda baya bi video atıyorlar habire

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

DSG şanzımanlardaki basınç tüpü 20k KM'de bile gevşeyebiliyormuş ve Türk bir firma bunun geliştirilmiş versiyonunu üretmiş.

Sorularım ise;

Bu meret neden gevşiyor? Gevşeyince ne oluyor?
    Bu aleti üretenler neden 20k KM'de bile gevşeyebilecek bir ürün üretmişler. Bizim mühendislerimizin aklına gelen onların aklına gelmemiş mi?
    Firmalar bu ekipmanda sorun olduğunu farkedip geri çağırma yapmıyor mu?
    Türk tipi olanı Uzun vade kullandığımızda herhangi bir sorun olma olasılığı var mıdır?

Her soru 27 puan, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.
    DSG arac sahibi olmadim, ama sadece koyu ile isaretledigim soruya yanit verebilirim, o da az cok seri uretim mantigini bildigim icin.

Belli ki bu parcaya uretici sarf malzeme gozuyle bakmis. Sarf malzemeyi ureticiler optimum kalitede uretirler, bu da, markanin kendini konumlandirdigi yere ihanet etmeden en ucuz olanini kullanmak/urettirmek/uretmek anlamina gelir. Herkesin kolayca anlayacagi en bariz ornek hava filtresidir. Hic bir marka seri uretim aracina OEM olarak BMC, itg falan gectim, bir K&N bile takmaz. Sebebi de anlattigim sey.

Ayrica, DSG sanzimanlari VAG kullanici uzerinde deneyerek gelistirdi, gelistirmeye de devam ediyor. Bir nevi ar-ge'yi son kullanici ustunde yapiyor. O yuzden boyle seylere fazla takilmamak lazim. VAG disinda daha kaliteli alternatifi olan x bir DSG parcasini kesinlikle degerlendirmek gerek.
    öyle işte.

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınızın orjinal basınç tüpünün oringini değiştirdiğimizde aynnı sonuca ulaşıyoruz 5,500 tl ödemenize gerek yok
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oring bir süre sonra yine sorun yaratıyor sonradan takılan ömürlük ve sorunsuz sanırım gördüğüm okuduğum kadarıyla.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca fark olarak sana sölediğim gibi gençler ve yaşlılar da faydalansın 5K km oldu tüpü değiştireli,

1-Vitese P-R-N-D daha hızlı geçiyor bekleme olmuyor (daha çabuk dolduruyor basıncı çünkü)
    2- özellikle uzun vites düşürmeli makaslı gazlamalardan sonra yani ısındıktan sonra şanzıman 1-2 ısınınca titreme yapardı o kalktı tamamen.
    3-İlk kavrama daha hissiyatlı ve net.

Hadi selametle.
    bu sorunlar dq250-381 gibi ıslaklarda da oluyor mu?
    genel basınç tüpü sorunu yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    BARR sen tech çölünde açan bir çiçeksin ����

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında belirli aralıklarla mevcut tüpü sıkmak (sıkı olup olmadığını kontrol etmek) çok daha basit bir çözüm değil mi sizce de?
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ++ tüp sağlam olsa da zamanla case i de çatlatabilir, yine aynı sonuç yaşanır yani ömürlük diye bir şey yok, pazarlama taktiği diye düşünüyorum.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim polo 98 binde. kilometrenin yarısı istanbul trafiğinde yapıldı. arabada bence gevşeyen bir yer yok

50-55 bin km boyunca dur kalkı çok olan istanbul trafiğinden dolayı 1 ve 2de yıpranma mevcut. örn. ısınınca titreme, silkeleme gibi. Bunlarda 98 bin kmde bir debriyaj için bence gayet makul. sonuçta ömürlük debriyaj diye birşey üretilmedi.

kendimce sonuç, 7 yıl yetkili bayide gördüklerim,12 yıldır dsg kullanım tecrübem ile sorun baş nedeni gerçekten kullanıcı kaynaklı, standart kullanıcı için en iyisi her zaman oem bence.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baranın açıklamaları yeterli olmamış anlaşılan

şu videoda anlatıyor tüp neden gevşiyor oring niye yırtılıyor. modifiyeli tüp ne yapıyor vs.

e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şimdi daha net oldu teknik açıklaması. Baran anlatınca da anlamıştım mevzuyu ama videoda canlı canlı görünce daha bi oturdu.
    Teşekkürler @Omak

Ulan ufacık bir geliştirme yapsa fabrika böyle dertler olmayacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler