User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
180 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Deprem.......

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya da ki Türkler çok güzel örgüt oldular 2 milyon Euro civarında bir eyalette para toplandı bu gün. Dortmund ve çevresinde yaklaşık 1 milyon. Erzak tırları yola çıkmış ben de sabah elimden geldiğince ısıtıcı soba bebek bezi mama vs alıp buluşma noktasına gidicem.. Allah sabır versin, güç versin.

İnşaatta malzemeden çalanın, vergiden çalanın, deprem toplanma alanlarını avm yapanların yapana müsade edenin, bunlara göz yumanın ve vesile olanın da Allah belasını versin. Ciğerim yanıyor, içim acıyor.. yazıp yazıp siliyorum.. Allah sabır versin
    Biz de londradan iki Ucak doldurduk bu sabah hareket etti, bir kac tir malzeme de gönderiliyor, ayrıca ciddi para da toplanıyor burda, simdi ingiliz charityleri ve okullar dahil ediyoruz, büyük firmalara yazıyoruz nakit bagislar icin...

genel olarak nakit bagislari ahbap'a yönlendiriyoruz, daha güvenilir oldugunu düşünüyorum.

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Diyarbakır'da çalıştığım bayilerle (Otomotiv) konuştuğumda, çoğu çalışanın evinde hasar (çatlak) olduğu, birçok akrabalarını kaybettiklerini yada haber alınamadığını bilgisini aldım.
    Evlerine giremedikleri için de tek katlı Düğün Salon'ları; Bayilerin showroom'ları ve müsait odalarında , patronların evlerinde kaldıklarını paylaştılar.Gerçekten çok zor bir durum.Allah herkesin yardımcısı olsun, büyük sabır versin.
    Oradakiler bu haldeyken, günlük olarak yaptığım çoğu rutin şeyden rahatsızlık duyuyorum resmen..İnsanlara bunu yaşatan tüm sorumlular; tez zamanda hak ettiklerini yaşarlar umarım..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kızıma sarıldığımda suçluluk hissediyorum..
    Yemek siparişi verdim, kelimeler resmen boğazıma düğümlendi..

Elden geldiğince, karıncanın ateşe taşıdığı su misali Ahbap'a destek gönderdim.

Fazlasını maalesef yapamıyorum. Söyleyecek çok sözüm var ama itin köpeğin şikayeti sonrası mahkemelerle uğraşacak enerjim yok.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insan kahve içerken suçluluk duyar mı arkadaş..
    Tango-1 never dies.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende arkadaşlarım ve ailem de elimizden geldiğince Ahbap'a destek oluyoruz şu ortamda inandığımız güvendiğimiz tek kuruluş maalesef. Söylenecek çok şey var da işte şuan için önemli olan orada yaşayan insanlar ve çocukların sağlığı.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızıma sarıldığımda suçluluk hissediyorum..
    Yemek siparişi verdim, kelimeler resmen boğazıma düğümlendi..

Elden geldiğince, karıncanın ateşe taşıdığı su misali Ahbap'a destek gönderdim.

Fazlasını maalesef yapamıyorum. Söyleyecek çok sözüm var ama itin köpeğin şikayeti sonrası mahkemelerle uğraşacak enerjim yok.
    Evren abi forumun diğer başlıklarını kapatalım Allah aşkına. Vicdanı olan herkes ne yapacağını şaşırmış adam değişensiz araba arıyor ya sabır.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/ruuuudvan/status...vdpxkJ5YA&s=19

Vaktiniz varsa en yakın yardım alanına en azından bir saat uğrayın.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulunduğum ilin afad merkezindeydim. Resmî görevliler deprem bölgesine gönderildiği için, tırlara yardım malzemesi yükleme, paketleme vb işlerde personel lazım olabiliyor. Arkadaşlarla beraber elimizden geldiğince çalıştık. Nasıl yardım yapabilirim diye düşünen arkadaşlar, bulunduğu ilin afad merkezlerine veya sivil toplum kuruluşları merkezine giderek paketleme, yardım kolisi taşıma vb işler yaparak yardımcı olabilir. Paketleme ve tırlara yükleme işleri geç saatlere kadar devam edebiliyor, bulunduğunuz yerdeki duruma göre dönüşümlü olarak orada çalışabilirsiniz.

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölenlere allahtan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Bu arada, bilmediğimden soracağım. Çeşitli noktalara arazi şartlarından ötürü arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar ulaşamıyormuş. TSK'nın envanterinde 15.000 civarında intikal aracı, neredeyse doğudaki her ilde de paletli Pajero'lar vardı. Gördüğüm kadarıyla sahada değiller. Konu hakkında bir bilgisi olan var mı? TROFF kendi imkanlarıyla gidiyor oraya şu anda.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı neuras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölenlere allahtan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Bu arada, bilmediğimden soracağım. Çeşitli noktalara arazi şartlarından ötürü arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar ulaşamıyormuş. TSK'nın envanterinde 15.000 civarında intikal aracı, neredeyse doğudaki her ilde de paletli Pajero'lar vardı. Gördüğüm kadarıyla sahada değiller. Konu hakkında bir bilgisi olan var mı? TROFF kendi imkanlarıyla gidiyor oraya şu anda.
    paletli pajero saglık bakanlığının ama paletli için zaten gerek yok... biz ankaradan 46 offroad aracı gönderdik.. köyler bölgelerine ulaşım için.. sorun kesinlikle orada değil.. araçlara yakıt tedarik edemiyoruz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyerimiz evden çalışma usulü çalışıyo, hatay,kilis, adana da çalışan arkadaşlarımız var ve maalesef hepsinin ailesinden kayıplar var.
    bir arkadaşımız ilk gün ailesi ile afadın çadır kurmasına yardımda bulunmaya gidiyo, gece arabada uyuruz bari diyip eve dönüyolar ve o an arabalarının yan binanın enkazı altında kaldıgını fark ediyolar. konuştugumuzda çadır bölgesine nasıl gittiniz diye sordugumuzda bilmiyorum diye kekelemeye başlamıştı.. dışarıda ateş yakıp bulabildikleri battaniyelerle yatmışlardı. Sabah kalkıp başkalarına yardıma koştular, dün bugün de 18 kişilik bir grupla afad a bağlı olarak hataya yardım toplayıp götürüyolar..

hepimiz farkındayız sanırım,verilen rakamlar biraz alıştıra alıştıra veriliyor. 11.000in üstünde bina yıkıldıgı açıklanan ve ulaşılmayan daha bir çok köy kasaba mevcut. gece - derecelerde hissediliyor. Maalesef yetemedik yine. Maalesef geç kaldık yine. Maalesef deprem ülkesi olduğumuzun farkına varamadık yine.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Baret,
    Kafa bandı elde ışık,
    Pili uzun sağlam menzilli,
    Eldiven,
    Bunlardanda gönderin abiler"

Hatay ekibinde olan arkadaşımın mesajıdır.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...=alt_surmanset

Hatay havalimanını Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tamir ediyormuş. Helal olsun....
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu saatten sonra ciddi bir şekilde tedarik sağlıklı bir zinciri kurulamaması ve lojistik plansızlığının etkilerini göreceğiz
    ne malzemeler gerekli noktalara dağılabiliyor ne insan gücü gereken yerlere sevkedilebiliyor
    patır patır helikopterlerle (başka hiçbişey gerekmiyor bu saatten sonra) nokta nokta adam ve malzeme dağıtımı yapılmalı , en büyük sorun bu şu an
    yahu tank taşıyabilen helikopterler var tank !! iş makineleri karayolu ile değil hava yolu ile nakledilmeli iskenderun limanından
    iş makinesi operatörü lazım ciddi şekilde
    ama bir de oraya yardıma giden insanların da ısınma dinlenme gıda gerekliliklerini planlamak gerekiyor
    yani depremzedelere başka bir ekibin , yardım çalışanlarına başka bir ekibin bakması lazım
    tabi bunlar acil durum eylem planları olmazsa olmaz
    saatler geçer günler geçer
    bakın bir iki güne kadar artık tıbben tüm enkaz altındakiler ölü sayılacak malesef ve dozerler ayrım yapmadan kaba kaba enkazlara dalacaklar
    biz sanki şu an enkaz kaldırma ortalığı düzeltme aşaması için hazırlık yapıyor gibiyiz
    kimse orada halen canlı kalan kalabilen insanlar için farklı birşey yapmıyor ya da yapamıyor
    7.000 kişiyi kaybetmemiz yıkım sebebiyle olduysa, plansızlık sebebiyle belki de 17.000 kişiyi daha kaybedeceğiz
    tam bir karmaşa ve kaos yaşıyoruz
    savaştan beter durumdayız
    deli gibi yardım toplanıyor tüm dünyadan gerek nakit gerekse malzeme gıda vs vs
    ama bunları gerekli yerlere hareket ettiremezsek neye yarayacak?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu saatten sonra ciddi bir şekilde tedarik sağlıklı bir zinciri kurulamaması ve lojistik plansızlığının etkilerini göreceğiz
    ne malzemeler gerekli noktalara dağılabiliyor ne insan gücü gereken yerlere sevkedilebiliyor
    patır patır helikopterlerle (başka hiçbişey gerekmiyor bu saatten sonra) nokta nokta adam ve malzeme dağıtımı yapılmalı , en büyük sorun bu şu an
    yahu tank taşıyabilen helikopterler var tank !! iş makineleri karayolu ile değil hava yolu ile nakledilmeli iskenderun limanından
    iş makinesi operatörü lazım ciddi şekilde
    ama bir de oraya yardıma giden insanların da ısınma dinlenme gıda gerekliliklerini planlamak gerekiyor
    yani depremzedelere başka bir ekibin , yardım çalışanlarına başka bir ekibin bakması lazım
    tabi bunlar acil durum eylem planları olmazsa olmaz
    saatler geçer günler geçer
    bakın bir iki güne kadar artık tıbben tüm enkaz altındakiler ölü sayılacak malesef ve dozerler ayrım yapmadan kaba kaba enkazlara dalacaklar
    biz sanki şu an enkaz kaldırma ortalığı düzeltme aşaması için hazırlık yapıyor gibiyiz
    kimse orada halen canlı kalan kalabilen insanlar için farklı birşey yapmıyor ya da yapamıyor
    7.000 kişiyi kaybetmemiz yıkım sebebiyle olduysa, plansızlık sebebiyle belki de 17.000 kişiyi daha kaybedeceğiz
    tam bir karmaşa ve kaos yaşıyoruz
    savaştan beter durumdayız
    deli gibi yardım toplanıyor tüm dünyadan gerek nakit gerekse malzeme gıda vs vs
    ama bunları gerekli yerlere hareket ettiremezsek neye yarayacak?
    Katiliyorum.

Bunun haricinde bu konuda dile getirilmeyen baska bir durum var. Bolgede akaryakit yok. O kadar is makinesi sevk ediliyor bolgeye ancak bolgedeki petrol istasyonlarinin bazisinda hic yakit yok. Olanlar da arac basi 10-15 litre kadar veriyor.

Yazilacak cok sey var, susmak da istemiyorum... Neyse... Yalniz durum cok vahim. Yani, 99 depremi bunun yaninda devede kulak bile etmiyor. Yikildigi aciklanan bina sayisinin gercekle alakasi yok. Kaba bir kabul ile gercek sayilarin ne oldugunu siz de hesaplayabilirsiniz. Kabulden kastim kat sayisi, kattaki daire sayisi, her dairede ikamet eden kisi sayisi ve bu kisilerin kacinin oldugu. Bolgede haber alabildiklerimden duyduklarim butun sehrin komple yerle yeksan oldugu... 1-2 yasinda binalarin kartondanmiscasina yikildigi... Odedigimiz deprem vergilerine ragmen daha hala birinin cikip, piskin piskin "bagis" istemesi...
    öyle işte.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maalesef büyük üzüntü içindeyiz. Elimizden geldiğince yardımda bulunduk ,bulunmaya devam ediyoruz. Bugun ve yarın ciddi bir nakliye olacak. Ulaşan ürünlerin doğru dağıtılması çok önemli. Organizasyon sağlanmazsa gönderilen bir çok ürün çöp olacak . Ufak araçlarla yardım götürenler var. Bu bence çok yanlış. Gereksiz trafik ve yakıt sarfiyatına sebep oluyorlar. ***** ,bölgelere yaklaştıkca yakıt sorunu var. Büyük tırlar, uçaklar , gemiler kullanılmalı. Hepimiz bir şeyler yapmak istiyoruz.

Maalesef kötü bir tecrübe edindik. Umarım başka felaketlere uyanmayız.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elazığ depreminde gıda yardımlarının belli yerlerde belli öbeklerde haddinden fazla şekilde beklediğini , dağıtılamadığını ve çürüdüğünü , giyecek yardımlarının içinden saçma sapan şeyler çıktığını bizzat gördüm
    burada da aynı olacak
    ya alla aşkına, yardıma gidenlerin hali depremzedelerden farksız
    böyle bir durum olabilir mi
    çoktaaan binlerce çadır kent kurulmuş olmalıydı binlerce
    sahra hastaneleri kurulmalıydı pek çok yerde

iskenderun limanına "gemi hastane"lerden gelmeliydi , ağır durumdakiler oraya getirilip tedaviye alınmalıydı
    halen bile yapılabilir bu ama bir tane haber yok bu konuda bir girş,işim yok
    komşu milletlerde var bu gemilerden

yaa bizim en iyi bildiğmiz şey cenaze hizmetleri mi olacak hep?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de bu medya saçmalığı var
    hükümete yakın kanallarda hiç aksaklık haberi yok bir tane bile yok açın bakın gazetelere de tv'ye de bakın
    şimdiden yaraları sarma edebiyatı yapmaya başladılar
    ulan olay bittim mi ki de sen yara sarmaktan bahsediyosun köpek !!!
    isyan edenlerin elinden mikrofonları çekiyolar , sesleri kısıyolar konuyu değiştiriyolar
    maymunluk bu başka şey değil

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkece büyük bir acı yaşıyor herkes, tarifsiz. Ne yediğiniz yemek size tat veriyor oradaki yüzbinlerce insanın halini gördükten sonra, ne uyku ne başka bir şey.

Ancak kısa bir dönem de olsa mesleğimi yapmış olan bir Jeofizik mühendisi olarak şunu söyleyebilirim, maalesef hiç bir şeyden ders çıkarmıyoruz, çıkarmayacağız. 2012-2014 yılları arasında ( Staj / Normal çalışma) kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kadıköy - Üsküdar - Ümraniye - Beşiktaş - Sancaktepe - Çekmeköy- Maltepe -Pendik bölgelerinde o ilçe belediyelerinin popüler olan ''Kentsel Dönüşüm'' arazi, arsa, bina ve zemin etütlerini gerçekleştirdim. Bölgesel topografyaya göre olması gereken beklenen bir takım şartlar mevcut. Örneğin Kadıköy belediyesi bazı mahalleler için 7 Metre temel kazısı ister. Sebebi sağlam zeminin 7 metre derinlikten sonra başlaması, eğer siz yapılan zemin etüdünde inşaat yapılacak alanda 10-12 metre derinlikte sağlam kayaç bulursanız, ekstra olarak o kadar mesafe için fore kazık talep edilir. (200-300.000 TL o zamana göre ekstra maliyet, şimdikini bilmiyorum)

Mühendisler olarak bu ve bunun gibi ölçümleri ilgili belediyeye raporlarsınız, ertesi gün, hafta vs neyse size müteahhitlik firmasından telefon gelir. Yapılan ölçümün yanlış olduğunu ve ilgili bölgede 6-7 metrede sağlam kayaç olduğunu ( Tehditle ) anlatırlar. Ofisinize gelirler, ya sarı zarf ile ya da belleri silahlı başka adamlarla. Hepsi yapmaz bunu ama yapana denk gelirsiniz, şikayet edersiniz dosyası incelenir ancak o sırada inşaat çoktan kaba olarak çıkılmış olur vs. Böyle olan Erenköy bölgesinde 2-3 apartman var benim denk geldiğim. Gelemediklerimi bilmiyorum.

Bir felaketin üzerine olabilecek potansiyel başka bir felaketi konuşmak yersiz olur, ancak şunu söyliyeyim kaybeden hep insanlık oluyor. İmar rantları yüzünden insan hayatını hiçe sayan bir güruh olduk, birşeyi düzgün yapamadık rant uğruna ''imar affı'' çıkardık, bunun yanında her şeyi pahalı insan hayatını ucuz yaptık.

Çok acı... Allah bölgedeki herkesin yardımcısı olsun.

Ps: Mesleğimi 2014 yılından beri yapmıyorum, tekstil sektöründeyim, bir daha da o bataklığa dönmek nasip olmaz inşallah.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler