User Tag List

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
180 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Deprem.......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık her doğal afette halk birlik olup birşeyler yapmaya çalışıyor bizim vergilerle napıyorlar çok merak ediyorum

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar

Kahramanmaraşta yaşıyorum.Maalesef depremi yaşadık. Allaha şükür ben ve ailem hayatta. Evimiz sağlam şükürler olsun sağ salim çıktık. Bunları söylemek zor ama şu durumda halimize şükürler olsun.

Maraşta yıkım çok kötü. Şehrin ilk yerleşim yeri olan yerdeki bütün binalar yıkıldı neredeyse. Hepsi de hemen hemen 30 yaşında binalar. İşin garibi yanında 3-5 yaşında olup yıkılanlar da var.

Durum tahmin edilenden çok daha kötü.Emin olun tvden sosyal medyadan %30 unu anca görüyorsunuz. Bahsettiğim konumda sağlam bina kalmamış. Yıkılmayanlar ise kullanılamayacak durumda.

Depremin anca 3. Gününde düzgün bir arama kurtarma anca başladı. Yiyecek içecek yardımları ise bugün tam anlamıyla başladı şükür. Sebep olan bişeyler gönderen herkesten Allah razı olsun.

Ne söylenir bilmiyorum. Hayatta olduğumuza sevinemiyoruz bile. Nereye dönsen yıkık bir bina. Başında çaresiz yakınları.

Allah yardımcımız olsun.
    Geçmiş olsun biz tvden izlediklerimizle 3 gündür ne yediğimizden ne uyuduğumuzdan birşey anlamıyorken siz orada birebir yaşayıp şahit olduklarınızla psikolojinizi düşünemiyorum.Yaşanılanlar çok acı Allah tüm vatandaşlarımızın yardımcısı olsun.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu videoyu izledikten sonra içime öyle bişey oturduki , nefes alamıyorum......
    https://twitter.com/Yigido5824/statu...LERlT5nZaDXJXQ

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalıştığım kurum ayni ve maddi yardım kampanyası başlattı.

Gelen eşyaları tasnifliyor ve ayırıyoruz. Çocuk montlarının içinden notlar, çikolatalar, küçük oyuncak arabalar çıkıyor.

O anda insanın boğazına düğümleniyor herşey, tükeniyoruz. Yutkunmaya bile gücümüz kalmıyor.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu müteahhitlerin yatacak yerleri yok. Örnek olarak geçmiş Van depremini ele alalım. Deprem sonrası yapılan incelemelerde kullanılan beton sınıfının minimum C14/C20 olması gerekirken (yani C20; 1cm2 de 200kg yüke ve ağırlığa dayanım) ölçümler sonrası Van'da yıkılan binalarda kullanılan betonlarda C6 gibi dayanımlar çıktı. Yani yarısından da düşük. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Gözünü para hırsı büyümüş bu kansızların çok büyük cezalar alması lazım. Her depremde göstermelik olarak birkaç müteahhit içeri atıyorlar ama çok daha ağır yaptırımlar olması gerek.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu müteahhitlerin yatacak yerleri yok. Örnek olarak geçmiş Van depremini ele alalım. Deprem sonrası yapılan incelemelerde kullanılan beton sınıfının minimum C14/C20 olması gerekirken (yani C20; 1cm2 de 200kg yüke ve ağırlığa dayanım) ölçümler sonrası Van'da yıkılan binalarda kullanılan betonlarda C6 gibi dayanımlar çıktı. Yani yarısından da düşük. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Gözünü para hırsı büyümüş bu kansızların çok büyük cezalar alması lazım. Her depremde göstermelik olarak birkaç müteahhit içeri atıyorlar ama çok daha ağır yaptırımlar olması gerek.
    Tamam müteahit suçlu ama denetleme yapan yokki rüşvetcilik olduğu sürece adam kayırma olduğu sürece müteahitler bunu yapmaya devam edecek. Binayı dandik beton dandik demirle yapıp sonrada gerekli yerlerede rüşveti verip iskan alıp rahatlıkla evleri sattılar işte sonuç ortada. Ben size birşey söyleyeyimmi bu memleket düzelmez düzelsede biz görmeyiz...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu memleket öyle bir düzelir ki, kimse inanamaz.
    Çok değil, max 2 sene gerekli dürüst insanların yönetiminde.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu memleket öyle bir düzelir ki, kimse inanamaz.
    Çok değil, max 2 sene gerekli dürüst insanların yönetiminde.
    Dürüst insan kim ya ? 2 seneye gökten mi inecek ? Söyle bizde bileleim

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altug, kaba yaklasimla, 4 katli bina insa etmek icin 1000 m3 beton gerekir. Betonu C30 yerine pompa ile dokulecek en ucuz betonu tercih etsen aradaki fark m3 basina 500 lira oynar, o kadar oynamaz da, hesap kolay olsun diye boyle kabul edelim, 500.000 lira oynatir binada, katta 4 daireden toplamda 16 daire ustunden hesaplarsak daire basina 31.250 lira fark eder.

1000 m3 betona gidecek demir miktari en fazla 110 ton. Demirin tonunu 15.000 liradan hesaplasak, binadaki toplam demir icin odenecek para 1.650.000 lira. Hic demir koymasan yanina kalacak rakam 1.650.000 lira. Yarisini calsa bunun, 825.000 lira yanina kalir, o da daire basina 51.562,5 lira yapar.

Simdi toplayalim 51.562,50 ile 31.250'yi, 82.812,50 lira yapar. Yani sifir daire icin pazarlik edilecek miktardan bahsediyoruz. Toplamda ise 1.325.000 lira. Bir binada yasayan insanlarin toplam degeri iste bu. Yaptirimlari falan gectim, once bu zihniyetin degismesi gerek.
    öyle işte.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam müteahit suçlu ama denetleme yapan yokki rüşvetcilik olduğu sürece adam kayırma olduğu sürece müteahitler bunu yapmaya devam edecek. Binayı dandik beton dandik demirle yapıp sonrada gerekli yerlerede rüşveti verip iskan alıp rahatlıkla evleri sattılar işte sonuç ortada. Ben size birşey söyleyeyimmi bu memleket düzelmez düzelsede biz görmeyiz...
    Aynen müteahhit yanına onları da ekleyelim

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altug, kaba yaklasimla, 4 katli bina insa etmek icin 1000 m3 beton gerekir. Betonu C30 yerine pompa ile dokulecek en ucuz betonu tercih etsen aradaki fark m3 basina 500 lira oynar, o kadar oynamaz da, hesap kolay olsun diye boyle kabul edelim, 500.000 lira oynatir binada, katta 4 daireden toplamda 16 daire ustunden hesaplarsak daire basina 31.250 lira fark eder.

1000 m3 betona gidecek demir miktari en fazla 110 ton. Demirin tonunu 15.000 liradan hesaplasak, binadaki toplam demir icin odenecek para 1.650.000 lira. Hic demir koymasan yanina kalacak rakam 1.650.000 lira. Yarisini calsa bunun, 825.000 lira yanina kalir, o da daire basina 51.562,5 lira yapar.

Simdi toplayalim 51.562,50 ile 31.250'yi, 82.812,50 lira yapar. Yani sifir daire icin pazarlik edilecek miktardan bahsediyoruz. Toplamda ise 1.325.000 lira. Bir binada yasayan insanlarin toplam degeri iste bu. Yaptirimlari falan gectim, once bu zihniyetin degismesi gerek.
    Kesinlikle öyle Deniz. Bunlar çok basit, kabaca yaptığımız tespitler... Böyle böyle bir sürü örnek verilebilir.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dürüst insan kim ya ? 2 seneye gökten mi inecek ? Söyle bizde bileleim
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müteahhit işten anlamıyorsa mühendis sadece kağıt üzerinde varsa cahil ustalar kendi keyfine göre at koşturuyor, beton döküldükten sonrada yapı denetim hiç bir şeyi görmüyor, betona su katmak gibi bir saçmalığı yapmayan kalıpçı mı var betonun direncini yarı yarıya düşürüyor etriyeleri 90 derecede bırakan ustalar var, statik proje kötü ise sahada uygulatması zor, bunlar birleşince faciaya yol açıyor kaba inşaat dediğin şey 3te1 4te1 maliyeti oluşturuyor çalsan ne kadar çalabilirsin ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak1533 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müteahhit işten anlamıyorsa mühendis sadece kağıt üzerinde varsa cahil ustalar kendi keyfine göre at koşturuyor, beton döküldükten sonrada yapı denetim hiç bir şeyi görmüyor, betona su katmak gibi bir saçmalığı yapmayan kalıpçı mı var betonun direncini yarı yarıya düşürüyor etriyeleri 90 derecede bırakan ustalar var, statik proje kötü ise sahada uygulatması zor, bunlar birleşince faciaya yol açıyor kaba inşaat dediğin şey 3te1 4te1 maliyeti oluşturuyor çalsan ne kadar çalabilirsin ki
    - muteahhit olabilmek icin ilgili alanlarda diploma/yeterlilik isteyeceksin.
    - kagit uzerine itelenen muhendisi devlet olarak denetleyeceksin, isini yapmayan kontrolor/muhendislik firmasina agir ceza vereceksin.
    - insaat ekibine egitim sarti getireceksin, sinava tabi tutacaksin.
    - hala su katiyorsa isten cikaracaksin.

ozetle isini DUZGUN yapacaksin. is yapanlari DENETLEYECEKSIN. bilerek iteleyenlere CEZA vereceksin.

o zaman bu dediklerinin orani cok duser. insanlar toplu halde olmez. yazdiklarin ise sicip sivamayi kabullenen, ileriye gitmek icin zerre irade kullanmayan zihniyeti tanimliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten bilmediğim için soruyorum..

iha'lar sihalar ile çok övünen bir milletiz, bu araçların termal kameraları / radarları mevcut.

Neden bu bölgede bir kelime bile iha / siha adı geçmiyor. Yangınlar sırasında söndürme uçakları uçurulamadı arazi engebeli denilmişti...iha siha uçurulup , enkazın üstünde durduğunda termal kamera ile kaç kişi olduğunu saptaması için ne yapmak gerekiyor ? sesimi duyan var mı demekten çok daha efektif bir yöntem olmaz mıydı?

işin teknolojisini, tekniğini bilen aydınlatırsa çok sevinirim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten bilmediğim için soruyorum..

iha'lar sihalar ile çok övünen bir milletiz, bu araçların termal kameraları / radarları mevcut.

Neden bu bölgede bir kelime bile iha / siha adı geçmiyor. Yangınlar sırasında söndürme uçakları uçurulamadı arazi engebeli denilmişti...iha siha uçurulup , enkazın üstünde durduğunda termal kamera ile kaç kişi olduğunu saptaması için ne yapmak gerekiyor ? sesimi duyan var mı demekten çok daha efektif bir yöntem olmaz mıydı?

işin teknolojisini, tekniğini bilen aydınlatırsa çok sevinirim.
    Kullanılıyorlar, halen de gözlem için yukarıda dolaşıyorlar ama helikopter değil bunlar sabit duramıyor. En azından hasar tespit çalışmalarında kullanılabiliyordur.

Kapalı alan içerisinden termal ısı alabiliyorlar mı bilmiyorum

Örnek anlık bir tanesinin bugün çizdiği rota. Önceki günlerde de böyleydi hepsi farklı şehirler üzerinde dolanıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanılıyorlar, halen de gözlem için yukarıda dolaşıyorlar ama helikopter değil bunlar sabit duramıyor. En azından hasar tespit çalışmalarında kullanılabiliyordur.

Kapalı alan içerisinden termal ısı alabiliyorlar mı bilmiyorum

Örnek anlık bir tanesinin bugün çizdiği rota. Önceki günlerde de böyleydi hepsi farklı şehirler üzerinde dolanıyor

@TarikS , basit bir drone bile sabit durabiliyor yahu, iha/siha niye sabit duramıyor teknik olarak biliyor musun?

savaş teknolojisi ile üretilmiş bir aletin kapalı alan içindeki termal ısıyı ölçebileceğini düşünüyorum , hiç bilgim yok konuyla ilgili.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve o sırada fark ettikçe buruk bir mutluluk hissettiren şey hava sahamızdaki kendi askeri kargo uçaklarımıza ek Azerbaycan'a, Polonya'ya, Kuveyt'e, Rusya'ya ait askeri ve değişik tiplerde kargo uçaklarını görmek oldu. Adana'dan İstanbul'a Ankara'ya uçan özel jetler var, ambulans uçaklar da var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TarikS , basit bir drone bile sabit durabiliyor yahu, iha/siha niye sabit duramıyor teknik olarak biliyor musun?

savaş teknolojisi ile üretilmiş bir aletin kapalı alan içindeki termal ısıyı ölçebileceğini düşünüyorum , hiç bilgim yok konuyla ilgili.
    İHA'lar SİHAlar bildiğin uçak olm hiç mi görmedin TV'de, twitterda orda burda

Şu yeni nesil F35'ler gibi dikey iniş kalkış henüz yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İHA'lar SİHAlar bildiğin uçak olm hiç mi görmedin TV'de, twitterda orda burda

Şu yeni nesil F35'ler gibi dikey iniş kalkış henüz yok

görmesine gördüm , ancak hiç merak edip araştırmadım. savaş teknolojileri ile üretilen bir uçaktan bahsettiğimiz için çok şey bekliyorum belki de .

iki motorunu yere dikey şekilde çevirip sabit durabilir vs. öyle düşündüm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler