User Tag List

Sayfa 8/10 İlkİlk ... 678910 SonSon
180 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Deprem.......

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İHA/SİHA, UAV türleri var, itişli, pervaneli vs. harita mühendisiyim, afetlerde iha kullanımıyla alakalı araştırmalarım, yayınlarım da var. İHA'lar şuan hasar tespit çalışmalarında sıklıkla kullanılıyor, mühendisler odasından HGM'den filan bizlere de iha ile uçuş yapıp modelleyebilecek gönüllülere drone sahiplerine ulaşmaya çalıştılar. Büyük iha'lara termal kamera takmak tabiki bilimsel olarak mümkün ancak kameraların algı mesafeleri var, göçük tüm işleyişi değiştirecektir. Üstten görüntüleme için diyorum, göçük altını göremezler. Kapalı alanlarda uçamıyorlar sensör sinyal karışıklıklarından dolayı..

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görmesine gördüm , ancak hiç merak edip araştırmadım. savaş teknolojileri ile üretilen bir uçaktan bahsettiğimiz için çok şey bekliyorum belki de .

iki motorunu yere dikey şekilde çevirip sabit durabilir vs. öyle düşündüm.
    iha/siha'larin uretim amacinda oldugu yerde sabit kalmak yok, o yuzden de oyle bir kabiliyeti yok. Ayrica bir ucak icin havada asili kalmak epey zor bir olay. Spesifik olarak dikey kalkis yapabilen savas ucaklari var, ancak onlar da giderken bir noktada durup, havada asili kalip, tekrar hareket edemiyorlar. Sizin dediginiz is icin helikopter veya drone lazim.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı loiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İHA/SİHA, UAV türleri var, itişli, pervaneli vs. harita mühendisiyim, afetlerde iha kullanımıyla alakalı araştırmalarım, yayınlarım da var. İHA'lar şuan hasar tespit çalışmalarında sıklıkla kullanılıyor, mühendisler odasından HGM'den filan bizlere de iha ile uçuş yapıp modelleyebilecek gönüllülere drone sahiplerine ulaşmaya çalıştılar. Büyük iha'lara termal kamera takmak tabiki bilimsel olarak mümkün ancak kameraların algı mesafeleri var, göçük tüm işleyişi değiştirecektir. Üstten görüntüleme için diyorum, göçük altını göremezler. Kapalı alanlarda uçamıyorlar sensör sinyal karışıklıklarından dolayı..
    teknik bilgi için çok teşekkür ederim.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dürüst insan kim ya ? 2 seneye gökten mi inecek ? Söyle bizde bileleim
    medyaya televizyonlara haberlere sosyal kuruluşlara baktığın zaman dürüst insan hiçmi göremiyorsun bunun cevabını verirmisin ?

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar enkaz altından çıkan bebekler oluyor haberlerde bu bebekleri evlat edinme ile ilgili bir durum var acaba bu enkazdan çıkan bebeklerin tüm ailesi mi vefat etmiş akrabalarına falan neden ulaşılmıyor gerçekten bu duruma çok üzülüyorum
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekiplerde termal kameralar mevcut sahada, enkazda yaşayan kaç kişi var görebiliyorlar ama tabi kaç tane vardır bilmiyorum, tahminimce tabi sayısı yeterli değildir...

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar enkaz altından çıkan bebekler oluyor haberlerde bu bebekleri evlat edinme ile ilgili bir durum var acaba bu enkazdan çıkan bebeklerin tüm ailesi mi vefat etmiş akrabalarına falan neden ulaşılmıyor gerçekten bu duruma çok üzülüyorum
    Ailesine ulaşılamayan veya kimliği tespit edilemeyenler sanırım aile bakanlığı tarafından korumaya alınıyor şuan. Fakat hastanelerde bazı sıkıntılı durumlar olduğunu söylediler Nevşin Mengü'nün yayınında.

Fakat net bir durum yok, bu haberleri çok yayıp halkı galeyana getirmek istemiyor kimse.
    Umarım kontrol altında tutulabilir bu durum.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailesine ulaşılamayan veya kimliği tespit edilemeyenler sanırım aile bakanlığı tarafından korumaya alınıyor şuan. Fakat hastanelerde bazı sıkıntılı durumlar olduğunu söylediler Nevşin Mengü'nün yayınında.

Fakat net bir durum yok, bu haberleri çok yayıp halkı galeyana getirmek istemiyor kimse.
    Umarım kontrol altında tutulabilir bu durum.
    Teşekkürler kardeşim
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir bilgi mevcut. E-devlet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz.

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı | Deprem Nedeniyle Cocuklarımıza Koruyucu Aile Olmak İsteyen Vatandaşlarımız İcin Basın Acıklamamız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizden başvuran arkadaşlar oldu. Mevcut çocuklardan verebildiklerini ama depremzedeleri maalesef veremediklerini söylemişler.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depremi yaşayan, eşi dostu zarar gören herkese geçmiş olsun, sevdiklerini, yakınlarını kaybedenlerede sabırlar diliyorum.

İnsanlara yetişemedik, gönderdiğimiz yardımlar v.s içimizi soğutmaya yetmiyor.

Tüm illere ayrı ayrı üzüldük kahrolduk ama özellikle Hatay, Adıyaman, Maraş'a kendimi borçlu hissediyorum. İnsanlar kaderine terk edildi.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önümüzdeki hafta içi şirket olarak istanbuldan hataya gideceğiz.Çadır yardımı, yemek dağıtımında çalışma vs için.
    Wcli otobüs kiralama yapan tanıdık , yada yönlendirebileceğiniz kimse varmı?

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 4 gundur forum u bile unutmusum. Cok gec kalindi cokkk ilk 24 saat cok onemliydi.... yazacak cok sey var forumu zan altinda birakmak istemiyorum.
    e60 535d & THE A45 AMG

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kademe kademe oldukça mantıklı açıklamışlar gelmekte olanı...

ikinci makale biraz daha uzun ama detayı daha iyi.

https://seyler.eksisozluk.com/uzmanl...eprem-bekliyor

https://seyler.eksisozluk.com/beklen...ilgili-her-sey

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki hafta içi şirket olarak istanbuldan hataya gideceğiz.Çadır yardımı, yemek dağıtımında çalışma vs için.
    Wcli otobüs kiralama yapan tanıdık , yada yönlendirebileceğiniz kimse varmı?
    Dun bolgeye tir gonderen arkadastan aldigim bilgi, aynen aktariyorum
    "Yolladigimiz tirlar hatay a giremiyor ya benim canimi sikan o. Adana otobandan hatay a antep e dogru 150 km kala kuyruk basliyor. Yola bosaltsak oradan gonderelim desek de talan ediyorlar bilgisi geldi"

Dun gece de Hatay'dan cikis yapan baska bir arkadasimin yazdiklari
    "40 km yolu 10 saatte geldik. Antakya cehennem gibi cikmak ne mumkun. Yakinlari icin bir umitle bekleyen tum arkadaslarima sabirlar diliyorum. Gercekten aklimi kaybetmeye hic bu kadar yaklasmamistim."

Ayrica, neredeyse butun yardimlar su an Hatay'a akiyor, ancak 10 ilde yikici etki gosterdi deprem. Gonul bagi yoksa eger sirket ile Hatay arasinda, yardim ulasmayan yerlere kaydirmanizi temenni ederim bu planinizi.
    öyle işte.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar mersin kyk daki kız yurdunda yaşananları eminim hepiniz görmüşsünüzdür, o kızlar bizim kardeşimiz bizim kızlarımız, illerinizde, ilçenizde bulunan kyk ve özelliklede kız yurtlarının önlerini yoklayın takipçisi olun, antalyadaki kyk kız yurduna suriyelilerin getirilmesi durumu varmış antalya taraftar gruplarından en ufak bir paylaşım bekliyoruz işyerinden çıkıp yurt önüne gitmek için, kendim takipçisiyim bir kaçını parçalarım gerekirse delik deşik ederim. Kızlarımız hala o yurtlarda konaklıyorlar özelliklede depremden etkilenenler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mersin kyk daki kız yurdunda yaşananları eminim hepiniz görmüşsünüzdür, o kızlar bizim kardeşimiz bizim kızlarımız, illerinizde, ilçenizde bulunan kyk ve özelliklede kız yurtlarının önlerini yoklayın takipçisi olun, antalyadaki kyk kız yurduna suriyelilerin getirilmesi durumu varmış antalya taraftar gruplarından en ufak bir paylaşım bekliyoruz işyerinden çıkıp yurt önüne gitmek için, kendim takipçisiyim bir kaçını parçalarım gerekirse delik deşik ederim. Kızlarımız hala o yurtlarda konaklıyorlar özelliklede depremden etkilenenler.
    hassasiyetiniz için teşekkürler ,

KYK kız yurtlarının instagram sayfası bahsedilen yurt biz değiliz, mersin kırkkaşık kız yurdu demiş ,bunun üzerine chp mersin mv mahir başarır yerinde gidip iddiaların asılsız olduğunu görüp paylaşmış.
    Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdu’ndaki iddialar asılsızmış | Mersin Haberci Gazetesi

ancak bu olamayacak bir şey olduğu anlamına gelmiyor, herkes ; başkasının malına namusuna şerefine göz dikenin gözünün yaşına bakmayacak şekilde olmalı. Önce kendi insanımız.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hassasiyetiniz için teşekkürler ,

KYK kız yurtlarının instagram sayfası bahsedilen yurt biz değiliz, mersin kırkkaşık kız yurdu demiş ,bunun üzerine chp mersin mv mahir başarır yerinde gidip iddiaların asılsız olduğunu görüp paylaşmış.
    Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdu’ndaki iddialar asılsızmış | Mersin Haberci Gazetesi

ancak bu olamayacak bir şey olduğu anlamına gelmiyor, herkes ; başkasının malına namusuna şerefine göz dikenin gözünün yaşına bakmayacak şekilde olmalı. Önce kendi insanımız.
    Twitterda bayağı bir paylaşım var mv gidene kadar ortalığı düzeltme ihtimalleri çok yüksek bu ülkede her şey olabiliyor.

Bu soysuz oçlarını ülkeye sokanında destekleyeninde Allah bin belasını versin.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkeler, Türkiye'deki şiddet nedeniyle Türkiye'yi kurtarma paketine son verdi

VİYANA/DUISBURG (ANP/DPA) - Ülkeler, Türkler arasındaki karşılıklı şiddet nedeniyle Türkiye'deki deprem bölgesindeki kurtarma operasyonlarını durdurdu. Avusturya'dan sonra Almanya da konuşlandırmayı durdurmaya karar verdi.

bu durumda bile rezil olabiliyoruz. Allah bu mültecilerin belasını cezasını versin! Şu ülkeye atılan tarihin en büyük kazığı mültecilerdir.!
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler