User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bir Satınalma Araştırması

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir Satınalma Araştırması

Arkadaşlar merhaba

Öncelikle deprem bölgesi için üzüntümüz devam ediyor. Hayatımıza eski kaldığımız yerden devam edemiyoruz, edemeyeceğiz.

Bir araştırma için bilgi topluyorum.

Tv alırken ve Robot Süpürge alırken üründen beklentileriniz nedir?

Ve bu ürünleri eski ürünleriniz yerin almayı yani eskisini değiştirmeye iten sebepler nelerdir ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bozulması veya ciddi bir teknoloji yeniliği (demode kalması)

Anket açsan daha mantıklı olabilir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göreceli bir konu kimisi değiştirmek için değiştirir yani onun için yeni herzaman yenidir kimi içinse zaruri ihtiyaçtır.
    Kendi görüşüm ise tv alırken eskisi bozulmadığı yada halen sağlamsa ve ben çok uzun süredir örneğin 7-8 yıldır kullanıyorum ve yenilerinde benimkinde olmayan ve ihtiyaç duyduğum bir özellik varsa değiştirmeyi düşünürüm.
    Bu durum telefon içinde geçerli iphone 7mi 6 sene kullandım ve işlerimde kullanacağım daha iyi özelliği olan kamera ihtiyacım doğduğu için iphone 12 çıkmış olmasına rağmen iphone 11 alarak konuyu kapadım.

Diğer yandan garajımda kullandığım ekipmanlar artık yetersiz geliyorsa gider en iyisini alır geçerim çünkü garajım zaruri diğeri görece keyfi bir ihtiyaç benim için.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Robot Süpürge

1- Yedek Parça
    Pil mutlaka 2 senede 1 değiştirilmeli. Bu sebeple kolay bulunan bir ürün olmalı

2- Haritalandırma teknolojisi
    Evin haritasını çıkarması, istediğim zaman istediğim odaya gönderebilme imkanımın olması

Televizyon

1- Büyük olması
    2- OS Update'i alabiliyor olması
    3- en az UHD olması
    4- Servisinin yaygın olması

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap yazanlar için teşekkür ederim.

Mesela tv de eski tv de olmayıp yeni tv de olan yada olmasını arzu ettiğiniz özellik nedir?

Robot süpürge nin en çok hangi yönleri sizi ilgi alanına çekti?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TV için panel markası ve görüntü kalitesi dışında pek önem verdiğim birşey yok. Bir çok özellik gereksiz geliyor bana. Görsel manada tek önem verdiğim şey çerçevesiz tasarımı ve ayak tasarımının şık olması. Onun dışında 8K falan filan gibi teknolojiler beni pek heyecanlandırmıyor, 4K - UHD TV ye sahibim ancak 4K yayın bile hala yok denecek kadar az. Bunlar dışında servis desteği ilk baktığım özellikleri. Kendi TV'mi yaklaşık 6 yıldır kullanmaktayım, değiştirmeyi de pek düşünmüyorum, günümüz TVleri gibi android falan değil ancak artık bin tane alet var Mi TV yok Apple TV gibi o yüzden smart tv olup olmaması da çok mühim değil.. TV alacak olsam ilk bakacağım marka LG veya Samsung olurdu, panel kalitesi sebebiyle.

Robot süpürge için de en çok beni çeken kısmı otomasyon oldu. Her gün toz alma gibi bir şansımın olması beni zaman ve fiziksel yorgunluktan kurtardığı için tercih ettim. Başka bir beklentim yoktu açıkçası. Geleneksel süpürge kadar verimli olacağını beklemediğim ve beklentiyi yüksek tutmadığım için de hayal kırıklığı olmadı.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Robot süpürgede Evren'in görüşlerine ek olarak;
    Eğer imkan varsa otomatik toz boşaltmalı istasyonu olan bir model derim. TR'de anlamsız pahalı ama yurtdışındaki fiyatar daha aklı-salim.

TV konusunda ben tasarıma ve çözünürlüğe bakıyorum açıkçası. Ağzıyla kuş da tutsa kalın plastik çerçeveli kıraathane tv'si gibi bir tv evimde istemem mesela.
    Ben TV'yi resmen monitör gibi kullananlardanım. mi-box ve digiturk kullanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Robotta;
    * Çöpünü kendi boşaltması
    * Lazer tipi
    * Markanın kendisinin üretici olması
    * Beyaz renk olması
    * Türkiye'de resmi distribütörünün olması
    esas baktıklarım. Emiş gücü, su haznesi hacmi vs ikinci planda

TV'de;
    Valla 2009'dan beri aynı 42" LG marka TV kullanıyorum. Hala tek bir ölü piksel yok, hiç bozulmadı. Ben alırken 3D yoktu, akıllı SMART TV yoktu, LED teknolojisi, bilmem kaç K gösterme özelliği yoktu. Ama hala mutluyum be

TV'yi akıllı yapmak için Mi box aldım, mevcutta digiturk var ama takında Tv+'a geçeceğim. Soundbar bağladım. Gayet memnunum.
    Yenisini alacak olsam en az 65" hatta 70" alırım, yerim müsait. Yazılım güncellenmesi önemli, içine 2-3 program kurma özelliği önemli benim için. HDMI soket sayısı, wi-fi özelliği falan her TV'de var artık. Ama TV alırken LG, Samsung ve Sony markalarından dışarı çıkmayı da pek düşünmem.
    Okumadan imzalamam.....

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tv için konuşacak olursam, Şuan samsung led kullanıyorum 55inc fakat akıllı değil görüntüsü bozulana ya da bir arıza çıkartana değiştirmeyi düşünmüyorum açıkcası çünkü memnunum he eksik nedir tek kumanda ile netflix youtube vs.. giremiyor olmam ama onun için gerektiğinde ps4 veya laptop bağlıyorum zaten yenilesem yenilerim ama ne kadar gerekli o var

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Robot süpürge bana biraz gereksiz geliyor o yüzden bir şey diyemedim.

TV çok izlemiyoruz, evde de 2013'te alınan TV var, ancak teknolojik olarak biraz iyi bir aletin olmasını tercih ederim. Çünkü bazı özellikler de maalesef üst modeller ile geliyor, orta-düşük modeller kırpılmış oluyor bir şekilde. Ha bu arada TV'de ilk kriterim "hızlı" olması. Menülerde falan 386 sx-33 kullanıyormuşum hissiyatı yaratmasından nefret ediyorum. Bu anlamda güzel işlemcili bir Android TV tercihim olabilir mesela. Onun haricindeki görüntüleme teknolojileri benim için çok fark etmiyor.

4k yayına ne gerek var falan diyordum ancak eldeki aletler, tüketim alışkanlıklarımız falan da buna dönmeye başladı. PS4 ve Xbox One'ım varken "ne gerek var ki" diyordum, konsolları yenileri ile değiştirince "şimdi bi 4K TV olsa güzel olurdu" demeye başladım. Onun haricinde Netflix, Disney vs gibi üyeliklerimiz de var, bunları da 4K şekilde izlemeyi tercih ederdim mesela. Elde olunca istiyor insan

Ha şimdi bu ekonomide, bu şartlarda, bu ortamda değiştirir miyim? Hayır. Ancak ilk fırsatta...

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tv için yeni nesil bir LG bence kesinlikle uzun yıllar götürür, içinde tüm platformlar var kumanda kullanımı rahat, evde 3 tane var hepsi en eskisi 12 yıl en yenisi 3 yıl, hiç bir problem yaşamadık teknik olarakta. Artı olarak en güzel özelliği apple uyumlu o yüzden iphone ipad yada mac direk yansıtılıyor. diğer türlü windows pcde direk yansıtılıyor.

robot işini hiç bilmiyorum burda öğrenirim bende

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TV'de ambilight özelliği cazip geldiği için philips tercih ettim. 4 sene önce aldım. Ledler karardı sis bulutu gibi birşey oluştu. Yetkili serviste kavga gürültü 1500 e değiştim.

smartTV ama android değil. youtube netflix amazon kurulu geliyor. Fakat kafasına göre bazne youtube da wifi kopuyor tekrar bağlaman bazen de tanıtman gerekiyor. Amazon prime yıllar sonra güncelleme aldı. o sebeplen çok kasıyor.

Sonuç olarak ambilight güzel , görüntü kalitesi de güzel,tasarımda hoş, fakat pratikte sıkıntılı philips. ama gittiği yere kadar gidecek çok deli paralar olmuş, keyfi değiştirilmez bence.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TV'de ambilight özelliği cazip geldiği için philips tercih ettim. 4 sene önce aldım. Ledler karardı sis bulutu gibi birşey oluştu. Yetkili serviste kavga gürültü 1500 e değiştim.

smartTV ama android değil. youtube netflix amazon kurulu geliyor. Fakat kafasına göre bazne youtube da wifi kopuyor tekrar bağlaman bazen de tanıtman gerekiyor. Amazon prime yıllar sonra güncelleme aldı. o sebeplen çok kasıyor.

Sonuç olarak ambilight güzel , görüntü kalitesi de güzel,tasarımda hoş, fakat pratikte sıkıntılı philips. ama gittiği yere kadar gidecek çok deli paralar olmuş, keyfi değiştirilmez bence.
    konudan bağımsız amblight düşünenlere böyle bir çözüm olabilir, eminim birçok kişiyi de çekmiştir zaten.

Ortam TV PC arka işık kiti HDMI Sync ekran renkli LED şerit işık İşleri Tuya WiFi Alexa Google kontrol HDTV bilgisayar Xbox|LED Şeritler| - AliExpress

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konudan bağımsız amblight düşünenlere böyle bir çözüm olabilir, eminim birçok kişiyi de çekmiştir zaten.

Ortam TV PC arka işık kiti HDMI Sync ekran renkli LED şerit işık İşleri Tuya WiFi Alexa Google kontrol HDTV bilgisayar Xbox|LED Şeritler| - AliExpress
    Ambilight için bu işe yaramaz. Ambilight'ın özelliği anlık olarak solda yeşil sağda sarı varsa ona göre renkleri göndermesi. anlık olarak tv'ye göre ışık renklerinin değişmesi.

Bunu her televizyona uyumlu hale getirmek için ise;

1- Philips Hue HDMI Sync Box
    2- Philips Hue Bridge
    3- Philips Hue Gradient Light Strip

gerekli. Bu sisteme ilave sağa, sola tavana da Hue ışık sistemi koyarak sadece tv'yi değil tüm ortamı TV renklerine göre aydınlatabilirsin.
    Bende salon bu şekilde

Philips Hue Sync Box Demo - YouTube

En son Philips'in bunu HMI sync box'a gerek kalmadan software ile çözdüğünü de okudum ama denemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni evlenecek biri olarak bende cok araştırdım. Yakın arkadaşlarımda evleniyor. Hepimiz 55BU8000 aldık. Ben daha kurulumunu yapmadım ama 3 farklı arkadaşım kullanıyor hepsi memnun

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ambilight için bu işe yaramaz. Ambilight'ın özelliği anlık olarak solda yeşil sağda sarı varsa ona göre renkleri göndermesi. anlık olarak tv'ye göre ışık renklerinin değişmesi.

Bunu her televizyona uyumlu hale getirmek için ise;

1- Philips Hue HDMI Sync Box
    2- Philips Hue Bridge
    3- Philips Hue Gradient Light Strip

gerekli. Bu sisteme ilave sağa, sola tavana da Hue ışık sistemi koyarak sadece tv'yi değil tüm ortamı TV renklerine göre aydınlatabilirsin.
    Bende salon bu şekilde

Philips Hue Sync Box Demo - YouTube

En son Philips'in bunu HMI sync box'a gerek kalmadan software ile çözdüğünü de okudum ama denemedim.
    Gerek yok Evren abi, içerisinde box ile geliyor. Şu videodan inceleyebilirsin;

TV'YE UCTE BİRİ FİYATLA AMBİLİGHT TAKTIM, ŞİMDİ PHİLİPS DUŞUNSUN! (Ardunio'suz zahmetsiz kurulum) - YouTube

Ayrıca açıklamalarında da güncel linkli ürünler de mevcut.

Kurulum kısmı tam saniye: TV'YE ÜÇTE BİRİ FİYATLA AMBİLİGHT TAKTIM, ŞİMDİ PHİLİPS DÜŞÜNSÜN! (Ardunio'suz zahmetsiz kurulum) - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek yok Evren abi, içerisinde box ile geliyor. Şu videodan inceleyebilirsin;

TV'YE UCTE BİRİ FİYATLA AMBİLİGHT TAKTIM, ŞİMDİ PHİLİPS DUŞUNSUN! (Ardunio'suz zahmetsiz kurulum) - YouTube

Ayrıca açıklamalarında da güncel linkli ürünler de mevcut.

Kurulum kısmı tam saniye: TV'YE ÜÇTE BİRİ FİYATLA AMBİLİGHT TAKTIM, ŞİMDİ PHİLİPS DÜŞÜNSÜN! (Ardunio'suz zahmetsiz kurulum) - YouTube
    Bunu bilmiyordum hiç, o zaman geçerli değil yorumum

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim evim robota pek musait degil, esya yogunlugu ve, aslinda esas sebep, kedimden kaynakli. Ama, alacak olsam, dikkat edeceklerim, benim icin onem sirasina gore;
    1- Servis aginin yaygin, parcasinin bulunur ve fiyatinin makul olmasi
    2- Haznesini kendi bosaltmasi
    3- Vakum harici paspas ozelligi de olmasi

TV icin ise, en muhim oncelik gercek 8K goruntu kalitesi verebilmesi, zira halihazirda evde 4K TV var. TV ekran olarak kullaniliyor, 4K Apple TV bagli, Turkiye'de uye olunabilen butun platformlara uyelik var 4K olarak. Oyun icin de PS5 var. Haliyle, bozulmadigi muddetce degistirmeyi dusunmuyorum, degistirme ihtiyaci hasil olursa da eldekinden daha kaliteli goruntu ilk onceligim olur. TV'nin kendisinin akilli olup olmamasi, veya ne kadar akilli oldugu beni hic ilgilendirmiyor mesela, cunku halihazirda evdeki TV internete bile bagli degil.
    öyle işte.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bozulursa değişirim teknolojisi çok eskirse değişirim yoksa benim için boş para harcaması
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler