User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F30 değişikliği düşüncesi

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F30 değişikliği düşüncesi

Merhabalar forumda f30 hakkındaki konuları genel itibariyle okudum. Golf 7.5 rline kullanıcısıyım aracımda donanım olarak fazlasıyla dolu genel iitibariyle forumda bilen arkadaşlarımız var.Hem 2 seneden fazladır kullanıyor olmam hemde daha büyük araç deneyimlemek istemem sebebiyle f30 kasalara ilgim mevcut.Düşük km 60k altı
    LCI kasa 2015 sonrası
    mplus
    luxury plus olarak kronikleri çok üzer mi açıkcası aradığımı bulamazsam satarım düşüncesindeyim hırpalanmamış düzgün kondisyonda aracın satılacağı düşüncesindeyim.İstedim sıfır araçlar malesef stoklarda yok bu yüzden de ikinci ellerine sıfırından 200-300 fazla çekiyorlar.Ailemize ait 98 m paket avus blue 3.20 deneyimimiz olmuştu 2 ay kadar tadı damağımda kaldı diyebilirim bundan 15 sene öncesinde.Babamın işi sebebiyle de dükkana tamire çok 3-5 kasa geliyordu.E36-e39-e46.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köz paketleştirilmemiş 320d ya da 18d msport motor yürüyen açısından kroniksiz mis gibi binilir

Geri kalan szl arızasıdır, vakum bariyeri sebebiyle su almadır falan halledilir şeyler

İmkan nedir bilmiyorum ama bir çıt daha zorlayıp 4.18d falan da bakılabilir prestij açısından

Ezcümle amaç kroniksiz almaksa dizel önemli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inan dizelle hiç işim olmuyor ben arabayı haftada bir gün kullanıyorum geri kalanından otoparkta yatıyor.Birde 4 kasanın tipini coupe hariç sevmiyorum coupe de evli çocuklu bana gelmez.O yüzden 3.20ied bakıyorum.Çözülemeyecek problemler mi onu bilmek istiyorum sadece sağolsun Foruma da üye yekta abilerin bmw özel servisi var maslakta kardeşi gibi de yardımcı olur yeri geldiğinde,motora girmeyelim yeter.Buji bobin genleşme tankı onlar çözülemeyecek şeyler değil.Arabayı zorlayan canını alan biri de değilim.Duyduklarım,
    Trim sesi fazla deniyor (çözülmüyor mu )
    Kapı plastikleri eriyor deniyor
    Genleşme tankı çatlıyormuş
    Birde tahrik arızası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73562061/detay
    istediğim tam olarak bu kombinasyon içi taba da olsa şahane ama rakam kısmı fazla .Bu rakama çıkınca cupra formentor devreye giriyor bende

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inan dizelle hiç işim olmuyor ben arabayı haftada bir gün kullanıyorum geri kalanından otoparkta yatıyor.Birde 4 kasanın tipini coupe hariç sevmiyorum coupe de evli çocuklu bana gelmez.O yüzden 3.20ied bakıyorum.Çözülemeyecek problemler mi onu bilmek istiyorum sadece sağolsun Foruma da üye yekta abilerin bmw özel servisi var maslakta kardeşi gibi de yardımcı olur yeri geldiğinde,motora girmeyelim yeter.Buji bobin genleşme tankı onlar çözülemeyecek şeyler değil.Arabayı zorlayan canını alan biri de değilim.Duyduklarım,
    Trim sesi fazla deniyor (çözülmüyor mu )
    Kapı plastikleri eriyor deniyor
    Genleşme tankı çatlıyormuş
    Birde tahrik arızası.
    genleşme kapı ile ilgili servis'den orjinal güncel olanı alırsan olmuyormuş yeni güncel üretilenlerde çözülmüş.birde belli periyodlarda oringleri servis'den alıp dışarda değiştirirsiniz.
    Seat IBIZA FR

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73562061/detay
    istediğim tam olarak bu kombinasyon içi taba da olsa şahane ama rakam kısmı fazla .Bu rakama çıkınca cupra formentor devreye giriyor bende
    Abi Golften sonra f30 nasıl olur bilmem de ilandaki bütçeler göz kırpınca bence f10 daha mantıklı olur, hem iç hacim hem hayalet kadran, nbt vs durumlarından dolayı.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 yıldır f30 kullanıcısıyım ama n20 2.0 motor. n13 lerin kroniklerini duyuyorum ama tecrübe etmediğim için yorum yapamayacağım.

çocuk olduktan sonra biraz daha geniş araç ihtiyacıyla f30 a geçmiştim. ben boyut ve büyüklüğünü seviyorum f30 un. Arka diz mesafesi çok geniş olmasada tek çocuklu bana yetiyor.

Kasanın kronik sorunları var bu arada. LCI ile biraz daha giderilmiştir kesin ancak trim sesi, rüzgar sesi kapı kollarının soyulması bunlar var maalesef.

Yinede kullanması zevkli bir kasa. Arkadan itiş olması sürüş dinamiklerinin rakiplerinden üstün olduğuda bir gerçek.

Benim aracım yazılımlı 260hp civarlarında olduğu ve 2.0 olduğu için top speed ve ara hızlanmalar da çok tatmin ediyor. Kasanın hakkı bu diyorsun. 1.6 N13 ne kadar mutlu eder performans beklentisi varsa ondan emin değilim. Yinede Stage1 ile 200hp civarlarına ulaşıp memnun edebilir ancak n13 ün sorunları sebebiyle yazılıma da sıcak bakmıyor herkes.

Ayrıca bir sorun olursa kasa ile alakalı cevaplamaya çalışırım.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b47 motorlu 18d orjinal m plus kullandım bir 6 ay kadar.
    full yetkili servis bakımlı elden ele gezmemiş hatta ikinci kullanıcısı bendim 70k da almıştım, buraya kadar herşey güzel.
    aldıktan sonra diferansiyel değiştirdim, araba yazılımlı çıktı orjinale döndüm(yetkili serviste) en son ilk gazda kesiklik yapıyordu yetkili ve özel servis teşhis koyamadı.
    rft lastiklere rağmen trim sesi yoktu, kapılarda erime vs olmamıştı.
    kısa sürede yaşadığım arızalar ve daha da önemlisi görece dar ve koyu iç mekan çocuklu aile kullanımında zor oldu ve 6 ayda değiştirmek zorunda kaldım.
    f30 bence çok güzel bir araba ama en temizlerden birini aldığımı düşünürken bile kısa zamanda bunları yaşayınca defteri erken kapadım.
    hatta “bmwye ilk sahibi biner, sonraki sahiplerine bmw biner” olayı başımıza geldi diye biraz dertlenmiştim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b47 motorlu 18d orjinal m plus kullandım bir 6 ay kadar.
    full yetkili servis bakımlı elden ele gezmemiş hatta ikinci kullanıcısı bendim 70k da almıştım, buraya kadar herşey güzel.
    aldıktan sonra diferansiyel değiştirdim, araba yazılımlı çıktı orjinale döndüm(yetkili serviste) en son ilk gazda kesiklik yapıyordu yetkili ve özel servis teşhis koyamadı.
    rft lastiklere rağmen trim sesi yoktu, kapılarda erime vs olmamıştı.
    kısa sürede yaşadığım arızalar ve daha da önemlisi görece dar ve koyu iç mekan çocuklu aile kullanımında zor oldu ve 6 ayda değiştirmek zorunda kaldım.
    f30 bence çok güzel bir araba ama en temizlerden birini aldığımı düşünürken bile kısa zamanda bunları yaşayınca defteri erken kapadım.
    hatta “bmwye ilk sahibi biner, sonraki sahiplerine bmw biner” olayı başımıza geldi diye biraz dertlenmiştim
    sizin aracı forumdan biliyorum yaşadıklarınızı da birkaç kez okudum hatta rengi de tam istediğim renk içinin koyu oluşu bizi etkilemez o konuda olumsuzluk olmayacaktır siz bildiğim kadarıyla insigniadan geçmiştiniz ona göre içi tabi dardır illaki biz hep hb kullanıcısıyız bizim için yeterli gelecektir.Benim düşündüren mekanik kısmın masrafları a3 sline da bakıyorum bi yandan ama onlarda rakamlar uzaya fırlamış durumda sıfır araç olmadığından dolayı.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin aracı forumdan biliyorum yaşadıklarınızı da birkaç kez okudum hatta rengi de tam istediğim renk içinin koyu oluşu bizi etkilemez o konuda olumsuzluk olmayacaktır siz bildiğim kadarıyla insigniadan geçmiştiniz ona göre içi tabi dardır illaki biz hep hb kullanıcısıyız bizim için yeterli gelecektir.Benim düşündüren mekanik kısmın masrafları a3 sline da bakıyorum bi yandan ama onlarda rakamlar uzaya fırlamış durumda sıfır araç olmadığından dolayı.
    kesinlikle insigniadan sonra f30 olmadı tabi yoksa çok dar bir araba değil. yaşadığım arızalara şans dedim masrafları da bindiğime saydım, hatta o kadar soğudum ki üçe beşe bakmadan takasa verdim gitti.
    birkaç esnafta el değiştirdikten sonra yine istanbulda ilanda şuan. çözemediğim mekanik arızayı çözebilecek bir servis tanıdık varsa alınabilir gerçekten kondüsyonu çok iyi, ben biraz servis ve zaman konusunda zayıf olduğum için soğumuştum.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hadi hadi tamam 1.5M ver al git benimkini ��

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşimde 2018'den beri F30 320i 1.6 var. sportline makyajsız kasa
    düşük km almıştık, şu anda da uçuk kaçık değil. aracı bildiğim kadarıyla hiç zorlamamasına rağmen motordaki tüm kronik sorunlar tek seferde arıza verip hepsini değiştirdik
    trim sesini ben sürerken fark etmedim ve kapı kolları daha erimedi (eriyen araçlar oldukça çok)

gerçekten o saçma kitlesi olmasa alacağım bir araba. 320d motor olarak bence çok keyifli, çok yakmaz iyi kaçar

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2019 Ocak - 2022 Mart arasında 34k kmden 110k kmye kadar, 3 sene boyunca 2016model 40.yıl kullandım.
    Orjinalden 19jantları vardı ve konforsuzdu. Benim için sorun değilde, arabadaki diğer kişiler yadırgıyordu. Kapı fitillerinin oradan bozuk zeminlerde cık cık ses geliyordu ama bazende gelmiyordu Hava sıcaklığına göre değişiyordu.

Yağ bakımlarını hep iş yerimde kendim yaptım. Sanayiye sadece fren balatası ve disk değişimi için gittim.

Kullandığım süre boyunca hiç masraf çıkarmamasına şaşırmıştım, çünkü öyle tertemiz kullanılmış bir araba değildi. Kocaelinde sıfır alınıp, ordan Ankara'ya satılmış. Sonrada Adana'ya satılmış. Ordanda ben aldım.

2022 Ocak sonuna doğru NBTmi çaldılar. 1 aydan uzun süre serviste kaldı araba. Servisten aldığım gün sahilde pert oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fatihob geçmiş olsun sizin adınıza üzüldüm

cbrracingteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13. F30 umu 3 ay evvel aldım bundan önce A6 2.0tdi quatro vardı ondan önce panamera 3.6 bunları neden yazıyorum her marka model aracı kullandım ama F30 dan vazgeçemiyorum ayrı bi tadı yeri var hepside dizel di 3.20ied 1 tane aldım 1 ay sürmedi geri sattım sevmedim şuan 2015 lci 190 yeni tip var sportline m e çevirdim keyifle gazlıyorum yaza inş ecufast yazdırcam yakıt olsun iç hacim olsun en öenmlisi sürüş zevki vazgeçemiyorum eşimde c200d amg var oda güzel araba ama bi yere kadar rampada gitmiyor kalıyor f30 la ben virajda yolda kafa tutamadı araba kalmıyor sadece biraz imajı bozuldu çok apaçi işi ypan oldu ama ben cam filmsiz orj basık olmayan haliyle gayet zevkli bi şekilde kullanıyorum tavsiye ederim kronikde hiç bişi yaşamadım kapı kulpu soyuldu diyorlar 200 tl takmatik çıktı alıp takıyorsun bitiyor trim sesi yoktu hiç bi aracımda tek sıkıntısı çok güçlü direk basınca dtc devreye girip arka sarıyor bilmeyen adama zor eşim kullanıyor arada o yüzden kodlama yaptırdım eco moddo sürekli ben arada sport a alıp gazlıyorum
    - 34 YEY 34 -

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşük km her araç mutlu eder , tabi bakımlı olmak kaydıyla satarken de mutlu edecektir.

Sorunsuz olsun, gidişi çok önemli değil derseniz temiz f30 rakamına w212fl Mercedes E alabilirsiniz, hem de düşük km , yayla gibi ya da f10 alınabilir ama BMW kullanıcı kitlesi korkutuyor beni

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence alma . Ne kadar az ve öz oldu )
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adı aşk bu eziyetin şaka bi yana hayırlısı olsun
    PROSTOCK GARAGE

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hiç düşünmeyeceğim bir değişiklik olurdu.

Bakacaksan bence 45TFSI A4 bak GUATROĞ
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler