User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: f30'cular yardım lütfen...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation f30'cular yardım lütfen...

Arkadaşlar merhabalar

Benim sizlerin deneyimlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Öncelikle arabamı tanıtayım bmw 2012 3.16i f30 sportline araca sahibim
    aracımla ilgili olarak kronik problemlerden olan üst kürbütör kapağını değiştirmem gerekmekte, bu konuda araştırmalarım sonuçunda orijinal parça takmak istiyorum (orijinalci olduğum için) ancak orijinal parça tedariği bulunduğum şehirde yok. Ankara İstanbul gibi şehirlerde bulduğum bmw parçacıları bana fiyat verdiler ancak ben borusandan iletişime geçtiğimde ve başka bağlantılarla bu parçayı sorguladığımda borusan hariçi orijinal parça bulmanın çok zor olduğu, orjinal adıyla çin malı yada başka ülke mallarının kutusu şekli logosu herşey ile birebir yaptıkları bilgilerine ulaştım.(ki bu bilgi emin oluk tek bir kişi yorumlamasıyla değil çok fazla araştırma sonucu ulaşılmış bilgidir) Şimdi kürbütör kapağı borusanda 10.400 tl civarı ankara istanbulda bmw parçacıların da aynı ürün 8.000 ile 9.300 tl gibi rakam veriliyor. Ben 8.000tl lik dışardaki bir parçacıdan alacağım bu ürünü 2400tl farkıyla borusandan almak daha mantıklı değilmi sizce? yoksa risk alıp belki orjinal belkide orjinal olmayan bu ürünü 8.000 tlye almak mı mantıklı ? Borusandan harici ürün temini yapabilen gerçekten orjinalliğinden şüphe etmediğiniz bir parçacınız var mı ? bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? Aynı muhabbet aracıma alacağım disk balatalarda da konuşuluyor kafam çok karışık artık gerçekten piyasada bayiler harici orijinal parçaya yalansız dolansız ulaşmak çok zor

şimdiden değerli fikirleriniz görüşleriniz ve deneyimleriniz paylaştığınız için çok teşekkür ederim

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Orjinal parça dediğin şeyde neticede firmalar parça üreticisi değiller kendileri anlaşmalı oldukları şirketlerden alıyorlar o şirketlerden o parça çıkarken firmanın logosu ismiyle çıkıyor . Misal parçayı delphi,denso, ac delco, bosch , mahle falan üretiyordur kendi de benzer parçayı üretiyordur firmaya da markanın kendi logosuyla üretiyordur ..

Bazı parçalar bazı firmalar kendi orjinal parçasından bile kaliteli yapar misal Amerika’da ac delco nun gold professional serisi vardır bazı modellerde oem parça yerine aftermarket acdelco takarlar daha sağlam kaliteli olduğu için ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben N13 için külbütör kapağını ''İsmet Öztürk'' unvanlı yedek parçacıdan almıştım. Maslak Oto Sanayi ve Bursa'da yerleri var. Orijinal kutusunda ve logolu parçaydı. Güvenilir yerdir, tavsiye ederim
    Real Cars, Real Roads.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam işte dediğiniz gibi olana bende karşı değilim ki orjinal parça üreden o saydınız şirketleride biliyorum ama konu şu ki bu parçalarda artık saytesi üretilmekte eskiden bi orijinal birde yan sanayisi vardı şimdi ise yan sanayininde sahtesi var... malesef..!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben N13 için külbütör kapağını ''İsmet Öztürk'' unvanlı yedek parçacıdan almıştım. Maslak Oto Sanayi ve Bursa'da yerleri var. Orijinal kutusunda ve logolu parçaydı. Güvenilir yerdir, tavsiye ederim
    iletişime geçeceğim teşekkür ederim

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ara da buraya uyelerimiz bolumu kendinizi tanitan bir konu acarsaniz sizin icin iyi olur
    öyle işte.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konu ve ürün hakkında bilgim yok ama 8-10k bandında bir parça için 2400 lira fazla verip servisten alırım, başım ağrımaz.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsmet Öztürk demiş arkadaşlar, bunun yanı sıra Ertürk Motorlu araçlar var BMW parçaları satan.

Mercanlar BMW parçaları satmaya başladılar 1 seneden fazla. Bu 3 yerde güvenilirdir.

BMW logolu veya diğer bmw parçalarını satıyorlar.

Benim tecrübemi aktarayım sana, araçtan araca değişir tabi ama örneğin bmw aracım için aldığım yağ filtresi; BMW logolu ise Mann marka oluyor genelde.

Mann kutulu parça kodu uyan filtreyi ve BMW logolu parçayı elime alıp karşılaştırdığımda aynı olmadığını gözlerimle gördüm. Bmw logolu parça daha kaliteliydi bariz.
    2 side Mann filtre olmasına rağmen.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmet Öztürk demiş arkadaşlar, bunun yanı sıra Ertürk Motorlu araçlar var BMW parçaları satan.

Mercanlar BMW parçaları satmaya başladılar 1 seneden fazla. Bu 3 yerde güvenilirdir.

BMW logolu veya diğer bmw parçalarını satıyorlar.

Benim tecrübemi aktarayım sana, araçtan araca değişir tabi ama örneğin bmw aracım için aldığım yağ filtresi; BMW logolu ise Mann marka oluyor genelde.

Mann kutulu parça kodu uyan filtreyi ve BMW logolu parçayı elime alıp karşılaştırdığımda aynı olmadığını gözlerimle gördüm. Bmw logolu parça daha kaliteliydi bariz.
    2 side Mann filtre olmasına rağmen.
    Onun nedeni mann ın da kendi içinde model kalite farkları olması yurtdışında parça sitelerinde girdiğinizde bir çok markanın ucuzdan pahallıya göre modelleri vardır ona görede fiyatlandırması vardır ..
    Yani tek bir araç için tek bir parça üretmezler genelde onlarında kalitesi vardır ona göre de fiyatı vardır ..
    genelde bu sınıflandırmaya ekonomik ,standart yada premium (high performance) adı altında listelendirilirler..

Basit örnek veriyim e39 5.28i için yağ filtresi aldım aynı araç için framın iki filtresi vardı biri extra guard modeli bir diğeride full sentetik modeli biri standart biri high performance olarak geçiyordu ..
    gene aynı 5.28 için boschun iki tip filtresi vardı biri ekonomik sınıf diğeri premium modeli idi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ara da buraya uyelerimiz bolumu kendinizi tanitan bir konu acarsaniz sizin icin iyi olur
    eski bir üyeyim ama sisteme yeniyim yapayım haklısınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ve ürün hakkında bilgim yok ama 8-10k bandında bir parça için 2400 lira fazla verip servisten alırım, başım ağrımaz.

bilemedim 2400tl az bi farkta değil sonuçta

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle bende bu yolu izlerdim

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onun nedeni mann ın da kendi içinde model kalite farkları olması yurtdışında parça sitelerinde girdiğinizde bir çok markanın ucuzdan pahallıya göre modelleri vardır ona görede fiyatlandırması vardır ..
    Yani tek bir araç için tek bir parça üretmezler genelde onlarında kalitesi vardır ona göre de fiyatı vardır ..
    genelde bu sınıflandırmaya ekonomik ,standart yada premium (high performance) adı altında listelendirilirler..

Basit örnek veriyim e39 5.28i için yağ filtresi aldım aynı araç için framın iki filtresi vardı biri extra guard modeli bir diğeride full sentetik modeli biri standart biri high performance olarak geçiyordu ..
    gene aynı 5.28 için boschun iki tip filtresi vardı biri ekonomik sınıf diğeri premium modeli idi..
    Evet doğru ama Mann almak istediğinizde tek ürün ve tek kod var. Yani benim araç özelindeki parça için böyle en azından.

önemli ve hayati parçalarda bmw logolu ürün almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kchlll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski bir üyeyim ama sisteme yeniyim yapayım haklısınız
    konu ile alakalı bir fikrim yok ama bende seni tanımak isterdim topragım,bende erzincanlıyım
    erzincanın güzel baglarındanmısın sen
    PROSTOCK GARAGE

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 bin tl için bu konuyu acmana degmezmi desem yoksa bu kadar pimpirikliysen burdan bikaç kişi al bişey olmaz dese yinede almayacagın için kendinimi avutuyorsun desem bilemedim
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilemedim 2400tl az bi farkta değil sonuçta
    Arabanın değeri ne kadar?
    Kötü senaryo gerçekleşirse yan sanayi parçanın açacağı masraf ne kadar?
    Rakamları 2400 TL'nin kaç katı olacak şekilde hesaplayabilirsin.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu 2 bin değil dostum konu orjinal parça adı altında satılan sahte mallar ve bu her satıcı tarafından orjinal iddasıyla devam ediyor... ayrıca konuyu açma amacım benim bunduğum şehirde borusan yok ve bir malzeme alınacağı zaman telefonla arayıp iletişime geçmek zor oluyor randevu yazılıyor hatta bazı bayiler buraya gelmeniz lazım diyip telefonu kapatıyorlar anlayacağın sizin kadar şanslı değiliz çoğrafya kaderindir... konumuza gelirsek parçaçılardan malzeme almak orijinalliği ne kadar var bunu öğrenmek istedim. sizin neslinizde cevap vermem gerekirse benim için bazen 2000 tl değil 2 tl bile önemli olur. kimilerinde para çok kimilerinde akıl çok..!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu 2 bin değil dostum konu orjinal parça adı altında satılan sahte mallar ve bu her satıcı tarafından orjinal iddasıyla devam ediyor... ayrıca konuyu açma amacım benim bunduğum şehirde borusan yok ve bir malzeme alınacağı zaman telefonla arayıp iletişime geçmek zor oluyor randevu yazılıyor hatta bazı bayiler buraya gelmeniz lazım diyip telefonu kapatıyorlar anlayacağın sizin kadar şanslı değiliz çoğrafya kaderindir... konumuza gelirsek parçaçılardan malzeme almak orijinalliği ne kadar var bunu öğrenmek istedim. sizin neslinizde cevap vermem gerekirse benim için bazen 2000 tl değil 2 tl bile önemli olur. kimilerinde para çok kimilerinde akıl çok..!

Sizin nesil derken, karşı tarafın yaşını bilmeden bunu yazman talihsizlik olmuş.
    Buraya konu açıyorsan her türlü yorum ve görüşe de açık olman lazım. Nankörlük yapmamalısın.
    En nihayetinde sana bir Diyarbakır yolcuğu gözükecek gibi.
    Araba konusunda coğrafya kader değildir. Arabanı seçerken ilindeki servislere bakma şansın vardır.
    Okumadan imzalamam.....

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin nesil derken, karşı tarafın yaşını bilmeden bunu yazman talihsizlik olmuş.
    Buraya konu açıyorsan her türlü yorum ve görüşe de açık olman lazım. Nankörlük yapmamalısın.
    En nihayetinde sana bir Diyarbakır yolcuğu gözükecek gibi.
    Araba konusunda coğrafya kader değildir. Arabanı seçerken ilindeki servislere bakma şansın vardır.
    yazar "sizin nezdinizde" demek istemis. Stepne - isletme gibi bir sey cikmis ortaya.
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler