User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 50cc motor tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

50cc motor tavsiye

Merhabalar,

Evim kafelerin olduğu bölgede, Valide hanımın evide 2 km mesafede. Araç kullanımını azaltmak amacıyla 50cc skuter almak istiyorum . Kullanıp tecrübe edenler varsa tavsiyelerinizi beklerim. Marka model takıntım yok zaten hepsi çin malı. Orta hali görüntüsü düzgün bir oyuncak arıyorum kendime. Kullanım amacım tamamen keyfi olacak o yüzden çok kaliteli olup pideci motoru gibi olacağına 2. kalite olsun biraz daha görüntüsü güzel olsun.

En önemli noktaya geldik Boy 183 kilo 113. ana yola çık çıkmayacağım ama yinede gücü kuvveti yeter mi motorun. (muhtemelen alırken 80cc yükseltilecek)

şimdiden teşekkürler.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sebeplerden ötürü geçen sene sıfır Kuba Blueberry 50 cc motor aldım, 80ccli yapmadan sattım. (en fazla Yüzde 20 fark edecekti çekişte)

Çin malı alacaksanız belli süreden sonra her tarafından ses gelmeler, civataların gevşemesi vs başlıyor. Aydınlatmalar hariç kalite vasat üstü.

1.75 - 75 kiloyum, hafif tatlı rampada 20-25 kmye kadar düşüyor hızı. Kesinlikle gücü yetersiz. Özellikle trafikli bir yerse kanser olursunuz, basıyorsunuz bildiğiniz gitmiyor çünkü.

Onun yerine yine 50 cclik manuel vites ama 100-110ccye kadar çıkan Kuba RX-9 tavsiye ederim. Hem sürüşü daha keyifli, hem de daha atik olacaktır. Kalite yine aynı vasatlıkta ama en azından basınca ben evde yokum demeyecek 80lik gibi. Cafe racer tarzı modifiye de edebilirsiniz.

En güzeli tabii ki ehliyet alıp en azından 125lik bişey almak ama bu rakamlarla benim gibi çoğu insan uğraşmak istemiyor.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben citycoco alirdim sahsen. Inanilmaz hos duruyorlar.
    öyle işte.

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    125cc motorların da B sınıfı ehliyetle kullanılması için bir öneri vardı mecliste sanırım, o kabul görürse 50cc piyasası çöker, takip edin isterseniz...
    her zafer acı ister...!

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende nirvana 50 var 80 cc yükseltilmiş, 70-75 arası son hızı var fena değil güzel masrafsız.

Hammer 50 düşünebilirsiniz ya da yüksek bir şey arıyorsanız kuba kt3 olabilir 125 cc ye yükseltilebiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası pek bir sağlamlık beklemiyorum zaten maksat ufak tefek şeyler için aracı çıkarmıyım otoparktan. Birazda işin keyif tarafındayım. bulunduğum bölgede trafikle hızl işim yok zaten.

Beğendiğim modeller
    -kuba bluebird ( özellikle fiyatı çok aklımı çeliyor 20 bin tl şuan sıfır bayi fiyatı)
    -kuba blueberry
    -arora cappicino ( fiyatı dez avantaj )
    -mondial wing

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #eksikpazar

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan da tam 1 sene olacak motolux rossi rs aldım 1.70 boy 130 kiloydum o zaman, çift amortisör ve diğer 50cc lere göre büyük olmasından dolayı tercih etmiştim, 80 liğe çevirdim şuan 3k km de ne yokuşlarda bir sıkıntı yaşıyorum ne de 2 kişi kullanımda gayet memnunum ama sonuç olarak çin malı ne zaman ne yapacağı belli olmaz
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam bugün şirkette biriyle konuşuyordum 50cc motor alacakmış, uzun zamandır benimde aklıma yatıyordu. Ben de yakın yerlerde kullanmak veya yazlığa götürmek için düşünüyordum. Tam araştırma yapmayı düşünüyordum bu konu açılmış, süper oldu.

boy 194 kilo 100 civarı, bir arkadaşım motorun gücü yetmez falan dedi emin olamadım
    En kötü yazlığa götürüp sahil boyu düzlükte kullanmayı düşünüyorum 40-50 km civarı hız yaparım en fazla marka model takıntım da yok.

Tecrübe etmiş kişilerin olumlu/olumsuz yorumları için konuyu takipteyim

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    125cc motorların da B sınıfı ehliyetle kullanılması için bir öneri vardı mecliste sanırım, o kabul görürse 50cc piyasası çöker, takip edin isterseniz...
    Bu söylenen gerçek olursa mis gibi pcx alınır.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kymco like 50 diye bi model aldim 1 2bin km de oldu saga sola gitmelik iyi. Ama bi sure sonra degissemmi hissi olusuyo. Simdi satip 250lik alicam gibi.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuba Blueberry var bende de aynı şekilde düşünerek biladerden satın aldım, herhangi bir motor tecrübem olmadığı için ilk etapta işimi görsün yeter modundaydım. Motordan bahsedecek olursam 60 kg'yım ben, Ataşehirden Maltepe falan yaptığım oldu E5'ten, 55 km'de limitör var zaten o yüzden 50-53 km hızlarla her yere gidiyorum. Pratik ve kafa rahat bir motor, birkaç kere düşürdüm kafam o kadar rahat ki, Vespa falan olsa oturur ağlardım herhalde Yokuş çıkarken ederken 30 km civarına düşüyor hız.. ABS falan olmadığı için yağmurda özellikle ilk çiselemede ciddi tehlikeli, kayıyor baya alet.

Kalite olarak pek kaliteli diyemem, aldıktan 2-3 gün sonra yolda giderken fren teli koptu, düşürdüm o yüzden motoru, düşürdüğüm noktanın tam sağında Kuba bayisi vardı servise girdim, ne fren teli var ellerinde ne fren. Gidip mahalle arası motor dükkanında tüm bakımlarını hallettim, 4400 km'de ben aldığımda 3500 falandı.. Bir kere marş motoru bozuldu, 400 lira civarına mal oldu, onun dışında genelde yıkanınca gaz yemiyor bir 10 dk falan beklemek gerekiyor. Aydınlatma gurubu şekil olarak güzel ancak aydınlatması çok yetersiz geldi bana.

İyice öğrenene kadar binmelik bence her işi görüyor tipi de yakışıklı hatta Bluebird olsa daha da güzel bence ondaki detaylar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatları .nasının nikahı oldu ama sorunsuz olsun derseniz Honda Today öneririm. Düz yolda tek kişi de, iki kişi de 50 km/h hıza -geç de olsa- çıkıyor. Sorun çıkarmıyor. Blueberry var arkadaşımda, 80 cc yapılmış, Today'dan daha hızlı ama zangır zangır titriyor, ayda bir sübap sıkıştırıyor, 100 kilometrede 5 litre yakıyor. Tam gaz kalkıp hep tam gaz giderseniz Today'ın yakıtı da az değil.Birkaç kere ölçtüm, 4 litreyi buluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuba ya sakin bulasma...kuba space Sifir aldim bayiden eve gidene kadar vibrasyondan her yerim uyustu...grenajlardan cok ses geliyor.. suan honda dio kullaniyorum tavsiye ederim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi 50 cc yi alsan benzer olacak, ben blueberry den xmax250 ye geçtim ehliyet alarak.

Tabiki 50cc ile kıyas etmek haksızlık olur. Kullandığım güzergah çevre yolu (Sabahları ufak yoğunluk) iş arsıydı, 11 km civarı yokuşsuz bir bölge de blueberry beni hiç üzmedi.

Ama 75 kg civarıyım, eşimle bindiğimizde 125 civarı oluyorduk, 2 kişi için çok konforlu değil. Ağırlık arttıkça performans düşüyor.

Ama pazara bakkala gitmelik bir motor. Hafif kullanımı kolay. Zaten kullanıp sevmeye başladığınızda aklınıza bi ehliyet alalım az daha cc yüksek bir motora geçelim fikri olacak.

Ben kolayca sattım blueberry yi, bence çin alınacaksa en çok satan motoru almak lazım çünkü çok satan motor = çok yedek parça demek.

Motor bir şekilde çözülür hepsi aynı zaten, mesele grenajlarda, o yüzden alacak olsam yine blueberry alırdım ben şahsen.

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben geçen sene ehliyetim olduğu için yuki risotto 125 cc aldım inanılmaz memnunum
    şekil olarakta özellik olarakta çok tatmin etti beni aydınlatmasıda çok iyi titreşim vs. kesinlikle yok benim motorumda anahtarsız çalıştırma full enjeksiyon güzel özellikleri var
    capuccinoya göre daha yüksek ve daha büyük duruyor
    çin malı scooter düşünüyorsanız yuki risotto değerlendirmenizi tavsiye ederim geçen sene ki adı mojitoydu ben aldığımda şimdi risotto olarak güncellemişler

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle imkan varsa mutlaka motor ehliyetini alın, çünkü insanın altında motor olunca trafik derdi olmayınca gezesi geliyor, ve 50lik ne konfor ne sürat ne de yakıt olarak tatmin edecek sizi.

2 jenerasyon kuba blueberry kullandım. İlk jenerasyon kampana frenli olanından, 50cc stok. Diğeri de ön disk frenli versiyon, sözde (!) 80lik yapılmış olanından

*Süratiniz olmayacak, max 50 km hız yapacaksınız belki, ama mutlaka ön disk frenli bir alet alın. Alet 100 kilo bile değil belki ama aradaki fark muazzam.

*80liğe ya bayide ya da işini bilen bir yerde çevirttirin. Bizim 80lik, 50lik versiyondan yavaş. 50km'yi geçince saçma sapan bağırıyor falan, dertli yani.

*80liğe çevirmeyi mutlaka düşünün. Alet zaten yavaş, ben 70 kiloyum, ara hızlanmalar zor. Ani bir tehlike olduğunda birisi sıkıştırdığında vs. gazı açıp ordan kaçabilmeniz gerek. Ayrıca yokuş performansı ciddi değişiyor ve yakıt da iyileşiyor bildiğim kadarıyla. Test etmedim yakıtı.

*Vitesli alırsanız, yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız rahat edersiniz. Vitesliler 110cc'ye kadar yükseliyor. Performans olarak yeterli gelecektir. Zaten vitesli ya cub tipi modeller var, ya da Kuba RX9, veya Kuba Dragon. Hatırladığım kadarıyla başka seçenek yok vitesli 50 cc olarak

*Scooter alacaksanız ikinci eli bol bir model bakmanız mantıklı olur. Çin malı motorlar her sene sürüyle yeni model çıakrtıyorlar. Tutulan bir model alırsanız parça/usta/satış konusunda rahat olursunuz.

*Kalite olarak hepsi benzer, ön disk frenli, aydınlatması güzel bir model aldığınız sürece mutlu olursunuz

*Mutlaka güzel bir lastik alın. O ebatlardaki lastikler zaten çok ucuz. Ciddi fark var arada

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle imkan varsa mutlaka motor ehliyetini alın, çünkü insanın altında motor olunca trafik derdi olmayınca gezesi geliyor, ve 50lik ne konfor ne sürat ne de yakıt olarak tatmin edecek sizi.

2 jenerasyon kuba blueberry kullandım. İlk jenerasyon kampana frenli olanından, 50cc stok. Diğeri de ön disk frenli versiyon, sözde (!) 80lik yapılmış olanından

*Süratiniz olmayacak, max 50 km hız yapacaksınız belki, ama mutlaka ön disk frenli bir alet alın. Alet 100 kilo bile değil belki ama aradaki fark muazzam.

*80liğe ya bayide ya da işini bilen bir yerde çevirttirin. Bizim 80lik, 50lik versiyondan yavaş. 50km'yi geçince saçma sapan bağırıyor falan, dertli yani.

*80liğe çevirmeyi mutlaka düşünün. Alet zaten yavaş, ben 70 kiloyum, ara hızlanmalar zor. Ani bir tehlike olduğunda birisi sıkıştırdığında vs. gazı açıp ordan kaçabilmeniz gerek. Ayrıca yokuş performansı ciddi değişiyor ve yakıt da iyileşiyor bildiğim kadarıyla. Test etmedim yakıtı.

*Vitesli alırsanız, yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız rahat edersiniz. Vitesliler 110cc'ye kadar yükseliyor. Performans olarak yeterli gelecektir. Zaten vitesli ya cub tipi modeller var, ya da Kuba RX9, veya Kuba Dragon. Hatırladığım kadarıyla başka seçenek yok vitesli 50 cc olarak

*Scooter alacaksanız ikinci eli bol bir model bakmanız mantıklı olur. Çin malı motorlar her sene sürüyle yeni model çıakrtıyorlar. Tutulan bir model alırsanız parça/usta/satış konusunda rahat olursunuz.

*Kalite olarak hepsi benzer, ön disk frenli, aydınlatması güzel bir model aldığınız sürece mutlu olursunuz

*Mutlaka güzel bir lastik alın. O ebatlardaki lastikler zaten çok ucuz. Ciddi fark var arada

Kuba blueberry değil, xc 50 olacaktı. Ama yazdıkalrım hepsi için geçerli

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çalışanımızda 50cc Motolux var. 3. aynı marka motoru. Bir sıkıntı yaşamadı. Toplamda 10 000 kilometre kadar yapmıştır. Bu araçları biraz da limitlerine ulaşmadan kullanmak gerekiyor. Tam gaz, tam yük, tam basınçla çalışan her taşıt gibi ömrü kısa oluyor. Bana göre mahalle arası harici trafiğe çıkmak için uygun değil.Eğer biraz gitsin derseniz, görüntüsü göreceli bir kavram olarak da olsa 50 cc cg. çıkmış. Daha seri olacağına eminim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler