User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 5 yil alınan ehliyet ve sonrası

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

5 yil alınan ehliyet ve sonrası

Herkese selamlar ,

Bir arkadaşımın ehliyetine 2018de alkol yüzünden 5 yıl el konuldu.
    Bu ayın 20si gibi 5 yıl cezası bitecek , ehliyetini alacak.

Dün bu src belgesini aldık piskoteknik olarak geçen belge , 1 saat bir teste tabi tutuldu.
    sonucuda sanıyorum piskolog yada psikiyatrist tarafından onaylanacak belge tamam olacak...

Bununla beraber emniyete gidince ehliyet alınıyormu ?

artı olarak Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) gidilmesi gerekiyormu ?

Bilen varsa cevaplarsa çok mutlu olurum.

Herkese kazasız belasız sürüşler...
    médiocrité partout

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar ,

Dün bu src belgesini aldık piskoteknik olarak geçen belge , 1 saat bir teste tabi tutuldu.
    sonucuda sanıyorum piskolog yada psikiyatrist tarafından onaylanacak belge tamam olacak...

artı olarak Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) gidilmesi gerekiyormu ?

Benim konuyla alakali bildigim, alkolden 5 yil ehliyeti alinanlarin durusmasi oluyordu. Hakimin verdigi karara gore hareket etmek gerek oyle bir durumda.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim konuyla alakali bildigim, alkolden 5 yil ehliyeti alinanlarin durusmasi oluyordu. Hakimin verdigi karara gore hareket etmek gerek oyle bir durumda.
    heh birde hakim çıktı bu olay FBI'da son bulacak gibi
    médiocrité partout

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heh birde hakim çıktı bu olay FBI'da son bulacak gibi
    Hakim durusma olaylari falan bitmis diye de duydum az once baska bir arkadastan. O da baska birinden duymus. En temizi, ehliyet hangi emniyet birimindeyse oraya gidip oradaki memurlara sormak. Neticede o memurlar ehliyeti geri teslim edecek, veya belge eksik diyecekler.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakim durusma olaylari falan bitmis diye de duydum az once baska bir arkadastan. O da baska birinden duymus. En temizi, ehliyet hangi emniyet birimindeyse oraya gidip oradaki memurlara sormak. Neticede o memurlar ehliyeti geri teslim edecek, veya belge eksik diyecekler.
    evet sanırım en temiz bilgi ordan alınır
    médiocrité partout

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

KTM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yıl geri alınması halinde südge ve piskoteknik gerekli.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Emniyet genel müdürlüğü resmi web sitesi copy & paste

(5) yıl süreyle geri alınan sürücü belgesi sahipleri, 5. yılın sonunda, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri muayenesi sonrasında durumu uygun olanlara belgeleri iade edilir.
    Alkollü araç kullanmaktan dolayı sürücü belgeleri geri alınan sürücüler, Sürücü belgesine el koyan trafik birimine veya en yakın trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne alıkoyma süresinin bitiminde dilekçe ile başvurarak sürücü belgelerini geri alabilirler.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar ,

Vergi Dairesi'nden borcu yoktur yazısı ile Psikoteknik'ten aldığı belge ile birlikte ehliyetinin alındığı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne başvuracak. Südge 2 yıl ehliyeti alınanların gitmesi gereken yer. Ekstra olarak Südge istenmiyor.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yıl ehliyet alınması için hangi promil eşiği yada koşul aşılması gerekiyor?en tepe 5 yıl mı?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence zorunlu terapi felan alması gerekiyor. 5 yıl beklemek ve uyduruk bir test gözlem yeterli olmamalı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk sefer alkolden alınıyorsa 6 ay, ikinci kez alınıyorsa 2 yıl gidiyor, üçüncü kez alınıyorsa 5 yıl... Dördüncü seferde ne oluyor bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış anlamayın ama arkadaşınız 3üncü seferde halen yollarda zaten diğer ülkelere göre promili esnek olan ülkemizde limit aşımında yollarda turluyordu ise ümit ederdimki asla ehliyet alamasın bu vatandaş.

bana belki aranızda kızanlar olacaktır bu yorumum için ama bir hayal edin eşinize bu arkadaş çarpmış öldürmüş yada sakat bırakmış ve öğreniyorsunuzki bu insan 3üncü defa sokaklarda zil zurna direksiyon başında (oda yakalandığı).

1ltsi 600tl olan halta para bayılan yanında beraberinde sofrasına 1000-2000 bayılan ama 200tlye taksiye binemeyen yetmedi günahsız insanların hayatını riske atan adama saygım sıfır hatta duyuncu şu anda olduğu gibi parlıyorum hemen.

yanlış anlaşılmasın bende sosyal içiciyim ama içeceğimi bildiğim gece mekana gidişde,dönüşte taksiyle rakamı,mesafesi ne olursa olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın ama arkadaşınız 3üncü seferde halen yollarda zaten diğer ülkelere göre promili esnek olan ülkemizde limit aşımında yollarda turluyordu ise ümit ederdimki asla ehliyet alamasın bu vatandaş.

bana belki aranızda kızanlar olacaktır bu yorumum için ama bir hayal edin eşinize bu arkadaş çarpmış öldürmüş yada sakat bırakmış ve öğreniyorsunuzki bu insan 3üncü defa sokaklarda zil zurna direksiyon başında (oda yakalandığı).

1ltsi 600tl olan halta para bayılan yanında beraberinde sofrasına 1000-2000 bayılan ama 200tlye taksiye binemeyen yetmedi günahsız insanların hayatını riske atan adama saygım sıfır hatta duyuncu şu anda olduğu gibi parlıyorum hemen.

yanlış anlaşılmasın bende sosyal içiciyim ama içeceğimi bildiğim gece mekana gidişde,dönüşte taksiyle rakamı,mesafesi ne olursa olsun
    Siz bu arkadaşın son 5 yılda direksiyon başına geçmediğine inanıyor musunuz?
    Ben inanmıyorum şahsen............
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz bu arkadaşın son 5 yılda direksiyon başına geçmediğine inanıyor musunuz?
    Ben inanmıyorum şahsen............
    bende inanmıyorum...

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de inanmıyorum ve @Yarbay 'a katılıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi Dairesi'nden borcu yoktur yazısı ile Psikoteknik'ten aldığı belge ile birlikte ehliyetinin alındığı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne başvuracak. Südge 2 yıl ehliyeti alınanların gitmesi gereken yer. Ekstra olarak Südge istenmiyor.
    bu çok saçma , 2 yıl kaptırana südge var , 5 yıla yokmu ? asıl 5 yıl kaptırana olması lazım..
    bugün emniyete gittik onlarda piskoteknik ile borcu yoktur yazısı yeter dediler.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi sorum 5 yıl ehliyet kaptıranın vicdan muhasebesi nasıl olur değildi ama genede antren için teşekkür ederim.

içer biner kaza yapar birini öldürür sakat bırakır içeri girer 30 yıl yatar, hayatı biter.
    herkesin kendi bileceği iş , sonuçlarınada kendi katlanır bizi ilgilendirmez.

anektod : 2013 yılında içicez diye yanımıza araba aldığımız bir gece klubu çıkışında bindiğimiz taksi kaza yaptı ve ölümden döndük. taksicinin kanında cannabis bulundu...
    söyleceklerim bu kadar.
    médiocrité partout

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu çok saçma , 2 yıl kaptırana südge var , 5 yıla yokmu ? asıl 5 yıl kaptırana olması lazım..
    bugün emniyete gittik onlarda piskoteknik ile borcu yoktur yazısı yeter dediler.
    Evet zaten Südge'de çok verimli bir sistem değil. Tamamen sisteme ayak uydurma üzerine kurulmuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler