User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İlanlar’daki doğan şahin güzellemeleri

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Lightbulb İlanlar’daki doğan şahin güzellemeleri

İlanları açıyorum dikkat eden varmı bilmiyorum ortalama rakamlı araçların çoğunda fiks “bu fiyata doğan Şahin satıyorlar “ yada “doğan Şahin olmuş şu kadar zaten “ gibisinden yazılar oluyor..

ilanların bazılarına bakıyorum yahu araba gelmiş 20-30 yaşına bazısında fabrika kapanmış bazısı Türkiye’den çekilmiş bazısının iki üç distiribütör el değiştirmiş bazısının bilindik popüler çok tutan bir marka olsa bile o markanın en tutmayan kupon ara modeli fabrika çok tutmayınca yenisinde üretmemiş o model tek başına kalmış öyle ..marka ne kadar Türkiye’de tutan bir marka olsada o modelinin yedek parça ikinci eli olmaya biliyor ve örnekler çoğaltıla bilinir ..

Bu tip ilanlarda genelde hepsi değil tabiki ama çok sık denk geliyorum özellikle bugün ondan konu açma sebebi hissettim kendimde .. doğanla kıyaslama yapıyorsun tamam ama doğanın Şahinin farını tamponunu kapısını ön göğsünü kısaca a dan z ye motor karoseri trimler yürüyen her tür parçasını Hakkari’den Edirne’ye sadece şehirler değil kasabalar da bile bulursun..
    Banada bu tuhaf geliyor bakıyorum ilanlara yahu diyorum hafif basit bir kaza yapsan bu arabanın farını stopunu aynasını bulamassın fabrika bile yedek parça üretimini durdurmuştur ne diye adam yada kadın doğanla Şahin’le kıyaslıyorki benim gözümde baktım mı doğan Şahin daha değerli hiç olmassa parçası var her şekil bulur yürütürsün diğerinin farı stopu kırılsa arasan bulamassın yurtdışında tanıdık olucak falan ordan bulucak yollıycak şimdi yurtdışı limitleri de 150 Euro ya düştü her şey öyle rahat gelmez .. yani kıyaslama yapılan araç yürütebilirlilik açısından bence daha değerli ..

Artık araba almak değil sadece yürütebilmekte bir dert ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba bir şekilde alınıyor da dediğin gibi almakla bitmiyor. Alıyorsun binemiyorsun.

Evo'yu aldığımda dönemine göre 1.4 ek civic parası kadar bakımve ufak tefek masraf yapmışımdır elimde kaldığı süre boyunca, kaldı ki çok çok az kullandım bilenler bilir.
    M5'i aldığımda ona keza. Kapalı otoparkta düzenli olarak masraflarını karşıladım bi gelirim durduğu yerde dtc kalibrasyonu gitmiş, bi gelirim farlardan biri yanmaz, bi gelirim pdc arızası vs. vs.

Bu iki arabayı (6-7 senelik bir süre) toplam 10k km kullanmadım ama ikisinin bakım/onarım masrafı ile bir araba daha alabilirdim.

Mini de çok kafa rahat binilir bir otomobil değil ama yürütme maaliyeti en azından diğer sahip olduğum araçlara göre daha alt bantlarda kalıyor. olabilecek sıkıntılar az çok belli ve birçok parçası çok daha rahat ulaşılabilir. ustası çok daha rahat bulunabilir.
    Diğerlerindeki büyük arızalar çıkarır korkusu bundakinin kat kat üzerinde.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla artık ucuz parça yok,hele tofaşın şahinin geçen sene arkadaş şahin topluyordu göğüs bulamadı çıkma temizine 4 bin fiyat çektile. O tarihte 96 e36 göğsü 2500 tl idi çıkması. Yani millet tofaş gibi basit bir arabanın değerinden fazla etmesi durumunda kendi altındaki arabanın daha fazla edeceğini düşünüyor doğal olarak
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla artık ucuz parça yok,hele tofaşın şahinin geçen sene arkadaş şahin topluyordu göğüs bulamadı çıkma temizine 4 bin fiyat çektile. O tarihte 96 e36 göğsü 2500 tl idi çıkması. Yani millet tofaş gibi basit bir arabanın değerinden fazla etmesi durumunda kendi altındaki arabanın daha fazla edeceğini düşünüyor doğal olarak
    Ben 3-4 ay önce e36 topladım hiç bir parçası ucuz değil orjinal kapı çıtası bildiğin çıta çıkma aldım o zaman 3 bin tl para verdim orjinal bmw aynası aldım motorlu elektrikli kapanır oda çıkma 4 bin tl verdim orjinal farları zaten çok pahalı nemdekilerin yan ayakları kırıktı öndekilerin adam orjinal sete o zaman 6 bin tl fiyat istedi ben hiç bir doğan şahinin parçasının o kadar pahalı olucağını sanmam .. arkadaş f30 şanzıman beyni aldık mekatronik ile 20 bin tl ye ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3-4 ay önce e36 topladım hiç bir parçası ucuz değil orjinal kapı çıtası bildiğin çıta çıkma aldım o zaman 3 bin tl para verdim orjinal bmw aynası aldım motorlu elektrikli kapanır oda çıkma 4 bin tl verdim orjinal farları zaten çok pahalı nemdekilerin yan ayakları kırıktı öndekilerin adam orjinal sete o zaman 6 bin tl fiyat istedi ben hiç bir doğan şahinin parçasının o kadar pahalı olucağını sanmam .. arkadaş f30 şanzıman beyni aldık mekatronik ile 20 bin tl ye ..
    Yani hepsi zincirleme birinin fiyatı arttımı hepsi artıyor. Eskiye göre piyasası olmayan araba herzaman ucuzdu şimdi ise araba olması 4 tekeri olması yetiyor pahalı olması için
    TOFAŞ SLX TEMİZ YÜKSEK GÖĞÜS İlan No: 1078780824

Bmw e36 yeni tip hatasız kusursuz torpido göğüs. (SEDAN) İlan No: 1041374173

Bunlar birkaçı daha ucuzada bulunur
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani hepsi zincirleme birinin fiyatı arttımı hepsi artıyor. Eskiye göre piyasası olmayan araba herzaman ucuzdu şimdi ise araba olması 4 tekeri olması yetiyor pahalı olması için
    TOFAŞ SLX TEMİZ YÜKSEK GÖĞÜS İlan No: 1078780824

Bmw e36 yeni tip hatasız kusursuz torpido göğüs. (SEDAN) İlan No: 1041374173

Bunlar birkaçı daha ucuzada bulunur
    F20 ler 3.nesille beraber hem önden çekişe hem de 3 silindirli B38 e geçince, 2.nesil arkadan itişli ve 4 silindirli F20 ler hayvan gibi değer kazandı. Yani hep bir bahane mevcut

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlanları açıyorum dikkat eden varmı bilmiyorum ortalama rakamlı araçların çoğunda fiks “bu fiyata doğan Şahin satıyorlar “ yada “doğan Şahin olmuş şu kadar zaten “ gibisinden yazılar oluyor..

ilanların bazılarına bakıyorum yahu araba gelmiş 20-30 yaşına bazısında fabrika kapanmış bazısı Türkiye’den çekilmiş bazısının iki üç distiribütör el değiştirmiş bazısının bilindik popüler çok tutan bir marka olsa bile o markanın en tutmayan kupon ara modeli fabrika çok tutmayınca yenisinde üretmemiş o model tek başına kalmış öyle ..marka ne kadar Türkiye’de tutan bir marka olsada o modelinin yedek parça ikinci eli olmaya biliyor ve örnekler çoğaltıla bilinir ..

Bu tip ilanlarda genelde hepsi değil tabiki ama çok sık denk geliyorum özellikle bugün ondan konu açma sebebi hissettim kendimde .. doğanla kıyaslama yapıyorsun tamam ama doğanın Şahinin farını tamponunu kapısını ön göğsünü kısaca a dan z ye motor karoseri trimler yürüyen her tür parçasını Hakkari’den Edirne’ye sadece şehirler değil kasabalar da bile bulursun..
    Banada bu tuhaf geliyor bakıyorum ilanlara yahu diyorum hafif basit bir kaza yapsan bu arabanın farını stopunu aynasını bulamassın fabrika bile yedek parça üretimini durdurmuştur ne diye adam yada kadın doğanla Şahin’le kıyaslıyorki benim gözümde baktım mı doğan Şahin daha değerli hiç olmassa parçası var her şekil bulur yürütürsün diğerinin farı stopu kırılsa arasan bulamassın yurtdışında tanıdık olucak falan ordan bulucak yollıycak şimdi yurtdışı limitleri de 150 Euro ya düştü her şey öyle rahat gelmez .. yani kıyaslama yapılan araç yürütebilirlilik açısından bence daha değerli ..

Artık araba almak değil sadece yürütebilmekte bir dert ..
    Kazalarda tofaşların ne hale geldiğini görüyoruz, bildiğin tabutla yolculuk olduğunu düşünüyorum. O yüzden parçası, bakım maliyeti falan 2. planda kalır. Asla ilana yazmadım ama kıyaslarken "tofaş olmuş bu para" diye serzenişte bulunabilirim. Kapının önüne konacak araba değil

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğan sahibi olarak bi kaç bir şey yazabilirim sanırım
    Eskiler hatırlayacaktır, bir zamanın M3 var M3 var lafı gibi, Doğan var Doğan var
    Ben arabayı hobi amaçlı aldım, garajda yatıyor. Yazları arada bir gece çıkıp dolanıp yerine koyuyorum.
    Kazalarda gördüğünüz ikiye bölünen Tofaş'lar genelde ekleme veya ön direklerden ciddi derecede çürük (Meslek gereği yüzlerce Tofaş hasarı bakmışımdır). Sağlam olduğunu iddia etmiyorum fakat her araba da bir değil.
    Şu an bir Şahin toparlama sürecinde olduğumuzdan orijinal parça bulmak zor diyebilirim. Bulursanız da fiyatları üzüyor. En basitinden bir stop takımına dün 2000-TL verdik.
    Özetlemek gerekirse çok az km.lerde, parça boyalı veya boyasız Şahin-Doğan'lar 200 bin bandına satılıyor, bire bir şahidiyim.
    İlk posttaki Şahin parasına araba diye 200 bine satılan nispeten yorgun ve arkadaşın dediği gibi uğraşması zor arabalar, yukarıda bahsedilen, insanların değer verip sakladığı arabalara denk değil. Problem buradan kaynaklanıyor.
    Kimsenin arabasını yadırgamam, hoşuma gitmese bile saygı duymak gerektiğini düşünüyorum. Bu arabalar "çöp" "Şahin Doğan değil mi, 40 binden fazlası haram" gibi cahilce cümlelere takılmamak gerektiğini düşünüyorum.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğan sahibi olarak bi kaç bir şey yazabilirim sanırım
    Eskiler hatırlayacaktır, bir zamanın M3 var M3 var lafı gibi, Doğan var Doğan var
    Ben arabayı hobi amaçlı aldım, garajda yatıyor. Yazları arada bir gece çıkıp dolanıp yerine koyuyorum.
    Kazalarda gördüğünüz ikiye bölünen Tofaş'lar genelde ekleme veya ön direklerden ciddi derecede çürük (Meslek gereği yüzlerce Tofaş hasarı bakmışımdır). Sağlam olduğunu iddia etmiyorum fakat her araba da bir değil.
    Şu an bir Şahin toparlama sürecinde olduğumuzdan orijinal parça bulmak zor diyebilirim. Bulursanız da fiyatları üzüyor. En basitinden bir stop takımına dün 2000-TL verdik.
    Özetlemek gerekirse çok az km.lerde, parça boyalı veya boyasız Şahin-Doğan'lar 200 bin bandına satılıyor, bire bir şahidiyim.
    İlk posttaki Şahin parasına araba diye 200 bine satılan nispeten yorgun ve arkadaşın dediği gibi uğraşması zor arabalar, yukarıda bahsedilen, insanların değer verip sakladığı arabalara denk değil. Problem buradan kaynaklanıyor.
    Kimsenin arabasını yadırgamam, hoşuma gitmese bile saygı duymak gerektiğini düşünüyorum. Bu arabalar "çöp" "Şahin Doğan değil mi, 40 binden fazlası haram" gibi cahilce cümlelere takılmamak gerektiğini düşünüyorum.
    o zaman bana da hak doguyo şayin var şayin var
    PROSTOCK GARAGE

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman bana da hak doguyo şayin var şayin var
    Abi öyle değil mi ama. Herhangi bir araba için de geçerli. İki kere pert olmuş, ortadan birleştirilmiş ve hala çürük arabayla yağmurda dışarı çıkmayan boyasız arabayı yan yana koyabilir miyiz
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahin var şahin var +1 derim bende : )
    Şüphe , tek gerçektir ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlaşılma olmasın herkesin zevki farklı ama bir noktada kıyaslama yapılır 150 bine satılan tofaşın sadece hidrolik direksiyon ve ön iki camın otomatik olmasıyla diğer x bir aracın klima,sunroof,elektrikli ayna,abs,asc,4cam otomatik,kararan dikiz aynası,airbag gibi özellikleri olması neticesinde birde aynı fiyat veya altında değer verilmesi bence saçma geliyor. Aslında kimseyi eleştirmek değil asıl olan yurdum insanının daha konforlu ve dayanıklı arabaya binmesini layık görmektir...

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar yıl olmuş 2023 , senelerdir bu forumda milyonlarca kelime yazdık çizdik eleştirdik yeri geldi kavga ettik hemen her konuda doğruyu eğriyi tüm çıplaklığı ile öğrendik öğrettik...
    allah aşkına örnek veriyorum 1990 model herhangi mercedesle 1990 model çok aşırı temiz bir doğan'ın kalitelerini kaza anındaki sağlamlıklarını mı kıyaslıyoruz?

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olması gereken her marka modeli kendi içinde değerlendirmek, bunun boyası var, bunun kazası var, bunun hiçbir şeyi yok, bunun cilası güzel gibi.. elma ile armutları karıştırmamak lazım.
    fiyat fayda oranı ile farklı markaları değerlendirirken işletme maliyetlerini de, tamir bakım yedek parça bulunabilirliği gibi değerlendirebilmek lazım, para varsa yancıkta her türlü araç değerlendirilebilir ama ekonomimizle geldiğimiz durumda ortada. içimizdeki aşkı öldürdüler, bir roman atasözünün söylediği gibi, dün başka bugün başka abe sokayım böyle aşka
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim demek istediğim her araç kendi akranı ile değerlendirilmeli illa her şeyin doğan Şahin’le değerlendirilmesi yanlış kaldıki daewoo rover gibi fabrikası kapanmış markalardan Türkiye den marka olarak çekilmiş markalara yada vw gibi çok tutan markaların bile çok talep görmeyen vento,sharan ,touran gibi modelleri olabiliyor.. bunları şimdi gider kendi segment akranı ile kıyaslarsın gidip doğan Şahin ile kıyaslanmaz ..

Bana şimdi daewoo falan filan model mi yoksa rover falan filan model mi yoksa doğan Şahin mi desen ilk düşüneceğim şey benim ben bu aracı aldım parçası varmı olur vurduk çok hafif kaza yapdık farı tamponu varmı sarf malzemesi varmı yarın öbürgün bir salıncak değişe salınacak varmı yoksa kendim için konuşuyorum ben doğan Şahin alırım ..
    O yüzden bazı ilanlarda doğan Şahin’le kıyaslarken bence iki defa düşünmek lazım bu benim şahsi fikrim..

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onu yazanlar arabasını satamayanlardır.200 bandında her hafta 1 tofaş satılıyor Rize'de,100-150 bandı her gün zaten (:
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de rover vardı....roverin 1 tane tamircisi vardı o da gelene gidene gecirmasyon yapıyordu... az kalsın psikolojim bozulacaktı...sattımda kurtuldum

bu tür insanı kanser edecek araba markalarını satarken tofaş fiyatına diye başlık açıp satmaya çalışıyorlar...

bende 90 mod dogan l vardı yanında da rover 220 vardı birbirine zıt arabalara aynı anda bindim....tofaşı ilk aldıgımda 1 kez motor yaptırdım sadece conta degişti ömrü bitmiş yani . o şekil senelerce sorunsuz bindik araba tık demedi.tamam tofaş da ahım şahım bir araba degil ama en azından ara yürüyor parçası çok var ustası her yerde bu sayede insanı strese sokmuyor ...

rover gibi abidik gubidik arabalar insanı sağlıgını bozar, aman deyim......hatta roverin orjin fan müşürünün yerine tofaş müşürü takmıştım tofaş roverden çok uzun yürüdü ..

araba'da en önemli husus yedek parçasının olması ustasının çok olması...yoksa araba yürümüyor bir dünya da paranız çöp oluyor

yıldız hurdacılarda parça bile aramışlıgım var , tam bir rezillik dönemlerimdi ..

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazı bozuk çıktı.. düzenleyi bulamadım

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazı bozuk çıktı.. düzenleyi bulamadım
    bende de rover vardı....roverin 1 tane tamircisi vardı o da gelene gidene gecirmasyon yapıyordu... az kalsın psikolojim bozulacaktı...sattımda kurtuldum

bu tür insanı kanser edecek araba markalarını satarken tofaş fiyatına diye başlık açıp satmaya çalışıyorlar...

bende 90 mod dogan l vardı yanında da rover 220 vardı birbirine zıt arabalara aynı anda bindim....tofaşı ilk aldıgımda 1 kez motor yaptırdım sadece conta degişti ömrü bitmiş yani . o şekil senelerce sorunsuz bindik araba tık demedi.tamam tofaş da ahım şahım bir araba degil ama en azından ara yürüyor parçası çok var ustası her yerde bu sayede insanı strese sokmuyor ...

rover gibi abidik gubidik arabalar insanı sağlıgını bozar, aman deyim......hatta roverin orjin fan müşürünün yerine tofaş müşürü takmıştım tofaş roverden çok uzun yürüdü ..

araba'da en önemli husus yedek parçasının olması ustasının çok olması...yoksa araba yürümüyor bir dünya da paranız çöp oluyor

yıldız hurdacılarda parça bile aramışlıgım var , tam bir rezillik dönemlerimdi
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler