User Tag List

Sonuçlar: KALİTE VE KULLANIŞ AÇISINDAN HANGİSİ TERCİH EDİLEBİLİR ?

Katılımcı sayısı
128. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • FABİA 1.5 DSG MONTE CARLO 150 BG

33 25.78%
  • SEAT İBİZA 1.5 DSG FR 150 BG

34 26.56%
  • PEUGEOT 208 GT 130 BG

61 47.66%
Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: B segmenti karşilaştirma...

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullanan yokmu hiç bu arabaları koskoca forumda
    doğuştan araba manyağı

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşimin 2020 model 2008'inde bu motor mevcut ve inanılmaz atik bir motor. Seside çok hoş.
    Hocam konu dışı olacak ama bu araç hakkındaki görüşleriniz nedir, ilk fırsatta değiştirmeyi istiyoruz da..

Bir de bunların bir ara 1.2 155hp GT'leri gelmiş, sonra motor 130'a düşürülmüş, neden, bir problem mi var, yoksa biz alınca gıdıklasak falan olur mu yine, merak ediyorum

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla biraz konu dışı olacak ama şirketten Clio 5 verdiler 1.0 tce 3 silindir 95hp olan modelden. Gidişi fena değil ama 3 silindirli motor çok titreşimli.

Benim sürüş keyfimi çok törpülüyor. Rölantide özellikle ışıklarda fln dururken hem ses hem titreşim çok fazla. 208 de durumlar nasıl bilmiyorum ama 3 silindir diyince bende bi soğuma oluyor.

benim tercihim bu klasmanda 4 silindir motor seçeneği olan bir model olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla biraz konu dışı olacak ama şirketten Clio 5 verdiler 1.0 tce 3 silindir 95hp olan modelden. Gidişi fena değil ama 3 silindirli motor çok titreşimli.

Benim sürüş keyfimi çok törpülüyor. Rölantide özellikle ışıklarda fln dururken hem ses hem titreşim çok fazla. 208 de durumlar nasıl bilmiyorum ama 3 silindir diyince bende bi soğuma oluyor.

benim tercihim bu klasmanda 4 silindir motor seçeneği olan bir model olurdu.
    bende clıo 5 1.3 130 bg icon 4 silindir. Onu verip almak istiyorum
    doğuştan araba manyağı

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 silindir tercih etmem. Clio daki tecrubem iyi degil.
    Ki overall da clio 5 bence kasa olarak sinifinda cok basarili. Daha tok bir hissiyati var clio 4 boyle degildi.
    Sonucta 3 silindir makinenin yapisi geregi titresimli calismasi zaten normal ama bunu minimize etme konusunda ekstra calisma yapmasi lazim markalarin.
    Piyasada hala 4 silindirli kendini kanitlamis motorlar varken 3 silindir e yonelmenin benim icin esprisi olmazdi.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pejoda atladığınız elektrik derdi var,
    35 yıldır çözemedikleri...

şuan filomda yaklaşık olarak 100 küsür 3008 var.
    her hafta birinin bir elektrik derdi çıkıyor karşıma...
    sebebsiz yerde pat diye yolda kalıyorlar..

en son 2 gün önce kaza yapan bi 3008im (sadece ön tampon sol önden tırnağı kırıldı) kapıları kapanmıyordu...
    médiocrité partout

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabia alır geçerim.. Düşünmeden..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabiada güzel ama 208 daha çok talebi var sanırım.

Fabia hiç görmedim desem yeridir
    doğuştan araba manyağı

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu yeni pejo akımı (kaplan diş ile gelen tasarım) gerçekten fotoğraf olarak çok güzeller...

ama içide bizi yakıyor...
    ben fransız olarak renaulttan başka araba almazdım...

vag grubundan pek şaşmamak lazım , satarkende çok daha kolay satması
    médiocrité partout

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabia Monte Carlo ne güzel paketmiş öyle , 1.5 TSI + DSG sebebiyle Fabia tercih ederdim.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 puretech motorlarda triger kayışı yağın içinden geçiyor. Bu kayışın yıpranması ile tortu şeklinde parçalar süzgeçi tıkayıp yatak sarma gibi ciddi sorunlara sebep oldu. Garantiden motorlar değişti. Triger kayışı üreticisi felan filan değişti. 2020 den sonra bu sorunu görmedim. Yağ bakımına dikkat etmek ve zamanında triger değiştirmek lazım.

Birde ilk nesil atmosferik 1.2 motorlarda bazı sorunlar olmuştu. Onun dışında Yaris GR ve Koenigsegg bile 3 silindir motorlar yapıyor. Sorun olmaz ama insan neden 2 ye bölünemeyen sayıda silindirli motor yapıyor anlam vermek güç.
    2014-2017 arası 1.2 puretech motorlarda dediğiniz gibi hem milletin bilgisizliğinden hemde trigerden ötürü ; kopma problemi yaşanıyordu. 50-60 bin civarı değiştirilmesi öneriliyor. Zaten T9 makyajlıdığında yani 2017 sonrası sorunlu parçalar geliştirildi. Şuan gruplarda makyaj sonrası neredeyse görmedim bile diyebilirim. olan da varsa dediğim km'yi çokça geçenlerde olanlardı.

Araç konusunda fikrim ise;
    Net 208 GT derim. Tasarım olsun , sürüş keyfi vs. olsun çok ama çok iyi araç. İç kısımdaki elektronikte diğer araçlara göre daha iyi bence. İbizalarda ne hayalet gösterge, ne büyük ekran multimedya var... ilanlarda bugüne kadar 1 kere gördüm hayaletli araç.
    - EAT8 Şanzımanda dert yok tasa yok, 0 sıkıntı.

Tek tercih yönü belki motordan olabilir, o da güçten ötürü. 3 silindir ömrü kısa olur vs. mevzularına girilirse hiç cıkılmaz işin içinden, bmw'ler bile kullanıyor denildiği gibi 3 silindir.
    PSA grubu B hatchback'inden tutun 3008 suv'una kadar bu motoru kullanıyor. 2 sene ödül aldı. Tereddütünüz olmasın yani. 50-60 binde trigeri değiştirin, yeterli diyor herkes.
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam konu dışı olacak ama bu araç hakkındaki görüşleriniz nedir, ilk fırsatta değiştirmeyi istiyoruz da..

Bir de bunların bir ara 1.2 155hp GT'leri gelmiş, sonra motor 130'a düşürülmüş, neden, bir problem mi var, yoksa biz alınca gıdıklasak falan olur mu yine, merak ediyorum
    Şöyle ki bu motor 2015-2016-2017-2018 yıllarında yılın motoru ödülü almış. Bende 2018 model 3008 var 1.6 BlueHDI. Eşimin arabaya geçince yaşadığım sessizlik ve titreşimsizlik hissi çok farklı. B segment araç ama çok sessiz ve titreşimsiz benzinli olduğu için.
    155 hp motoru artık Türkiye'ye sunmuyorlar. Başka ülkelerde devam. Pandemide ne varsa satılırken daha daha güçsüzü daha ucuza satmak varken kestiler elini ayağını Türkiye'den diye düşünüyorum.

Elektronik el freni olmayanların orta konsolu alçak. Mutlaka elektronik el freni olsun. Şuan sanırım 2023 de hepsi elektronik galiba. Bana kalırsa en az Allure paket alınması lazım. Ben alırken aracın %40'ı kadar fark ödemem gerekiyordu ÖTV diliminden dolayı ben sadece otomatik olan boş paket aldım. Şuan öyle bir makas farkı yok.
    Yurt dışında 208'lerin yarış versionları olan 208 Rally 4 stok motor içi ile 212 HP güç alınmış. Tabi farklı turbo cooler vs.vs. ile.

Ben 2016 yılına kadar Peugeot'un sadece hothotchlerini alırım. Asla aile arabalarını almam diyordum. Ki Peugeot'tan başka arabaya binmiyordum o zamanlar bile. Ama 2016 sonrası gerçekten çok değişti firma.

Not : Bu arada unutmuşum bu motor çok hafif gerçekten. Arabanın kafası inanılmaz hafif ve direksiyon tepkileri çok iyi oluyor. Hele 3008 gibi cüsseli araçta bu motor olunca ağırlık dengesi gerçekten çok güzel oluyor. Ben ilk kez bu yaz 3008'de 1.2 motorlu kullandım kısa süre ve çok sevdim. Türkiye'de sadece 2 yıl bu motor 3008'de sunuldu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle ki bu motor 2015-2016-2017-2018 yıllarında yılın motoru ödülü almış. Bende 2018 model 3008 var 1.6 BlueHDI. Eşimin arabaya geçince yaşadığım sessizlik ve titreşimsizlik hissi çok farklı. B segment araç ama çok sessiz ve titreşimsiz benzinli olduğu için.
    155 hp motoru artık Türkiye'ye sunmuyorlar. Başka ülkelerde devam. Pandemide ne varsa satılırken daha daha güçsüzü daha ucuza satmak varken kestiler elini ayağını Türkiye'den diye düşünüyorum.

Elektronik el freni olmayanların orta konsolu alçak. Mutlaka elektronik el freni olsun. Şuan sanırım 2023 de hepsi elektronik galiba. Bana kalırsa en az Allure paket alınması lazım. Ben alırken aracın %40'ı kadar fark ödemem gerekiyordu ÖTV diliminden dolayı ben sadece otomatik olan boş paket aldım. Şuan öyle bir makas farkı yok.
    Yurt dışında 208'lerin yarış versionları olan 208 Rally 4 stok motor içi ile 212 HP güç alınmış. Tabi farklı turbo cooler vs.vs. ile.

Ben 2016 yılına kadar Peugeot'un sadece hothotchlerini alırım. Asla aile arabalarını almam diyordum. Ki Peugeot'tan başka arabaya binmiyordum o zamanlar bile. Ama 2016 sonrası gerçekten çok değişti firma.

Not : Bu arada unutmuşum bu motor çok hafif gerçekten. Arabanın kafası inanılmaz hafif ve direksiyon tepkileri çok iyi oluyor. Hele 3008 gibi cüsseli araçta bu motor olunca ağırlık dengesi gerçekten çok güzel oluyor. Ben ilk kez bu yaz 3008'de 1.2 motorlu kullandım kısa süre ve çok sevdim. Türkiye'de sadece 2 yıl bu motor 3008'de sunuldu.
    Abi peki 1.2'deki 130'luk version ile 155'lik arasında yazılım farkı mı var sadece? yoksa parça farkı var mı ? Eğer yapabilirsem diğer ay 2017 1.6 bluehdi + eat6 aracımı satıp; 1.2 allure sport + eat8 li araca geçme düşüncem var da yazılım olayını merak ettim, teşekkürler şimdiden

34 GNN 111 #308 21'

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi peki 1.2'deki 130'luk version ile 155'lik arasında yazılım farkı mı var sadece? yoksa parça farkı var mı ? Eğer yapabilirsem diğer ay 2017 1.6 bluehdi + eat6 aracımı satıp; 1.2 allure sport + eat8 li araca geçme düşüncem var da yazılım olayını merak ettim, teşekkürler şimdiden
    Açıkçası bakmadım ama 2 sinede yazılım yapılınca aynı gücü almadığı için birebir aynı parçalar vardır diyemem.
    130 hp olan yazılım sitelerine göre 150
    155 olan gene aynı sitelere 165 oluyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası bakmadım ama 2 sinede yazılım yapılınca aynı gücü almadığı için birebir aynı parçalar vardır diyemem.
    130 hp olan yazılım sitelerine göre 150
    155 olan gene aynı sitelere 165 oluyor.
    eyvallah abim , sağolasın cevap için. bakalım 1.2 'ye geçebilirsem ileride yazılım yapmayı da düşünüyorum da pek tecrübe eden yok. 155'lik sadece yazılım farkıyla oluyor gönül rahatlıyla yaparım kafası oluşmuştu da

34 GNN 111 #308 21'

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabia yı yeni aldım ama 1.0 premium. 1.0 ı hiç bir yerde yoktu ki monte carlo çok zor bulabilirsiniz. Gerçi diğerleri için de aynı durum söz konusu.

Fabianın rijitliğini ve tepkilerini beğendim açıkçası, kasası da 2022 ortalarında güncel olması ve 1.5 tsi motoru nedeniyle tercihim bulabilirsem eğer monte carlo olabilirdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabia kamiq 1,5 tsı kullandım. Motor cok sessiz vitesleri harika tepkileri güzel. F1 yok arabalarda. Sport varmı bilmiyorum. Dikkat etmedim. Beğendim geniş rahat çok kötü yani manuel el freni ��
    doğuştan araba manyağı

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu seçenekler arasında ben de 208 derdim. Benim clioyu almadan çok araştırdım. İmkanım yetse 208 alırdım ve bence de en az allure donanım olmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakalım. Aklıma fabiada geliyor. F1 de varmış. Cumaya fabia geliyor gidip bakacağım. Opsiyonlumuş ama göreyim en azından.
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler