User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yeni Peugeot 408 Online Satışta

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam forumu okuyordum 10:58/59 gibi bakmak icin girdim,
    Cok arzuladigim bi arac degil, bayii dertleri cekmiyim en azindan, butce alure’ye yetiyor, kolay olcaksa alirim diyordum.
    Gt cikti 1.290tl acilmisken kapora atayim dedim,
    isim bilgileri tel otm doldurdu,
    Kut arac stoklarimizda yok,
    Baska renge girdim arac baskasinin stogunda.

Dahada ugrasmam, bayii arar takas, koruma derlerse hayrini gorsunler
    Talep aliyolarsa alsinler bide uzun donemde gelir zaten kesin satin almam belki birine fazladan araba olur.

Showroomda satildi yazarlar, sonra kredi cikmadi 1.450ye ho derler.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sanırım tek beğenmeyen benim .. 408 deyince aklıma şık güzel 407 nin halefi 508 den sonra 509 yerine 408 olarak devam ettikleri şık güzel hatları çizgileri olan sedan bekliyordum ..

Gene onlarca psa grubu içindeki suvumsu araçlardan biri olmuş ne gerek vardı anlamadım zaten 2008 in var 3008 in var 5008 in var zaten Citroen tarafında 301 dışında sedan araç kalmadı hepsi suvumsu oldu yani şartmıdır bir suv daha bilemedim ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım tek beğenmeyen benim .. 408 deyince aklıma şık güzel 407 nin halefi 508 den sonra 509 yerine 408 olarak devam ettikleri şık güzel hatları çizgileri olan sedan bekliyordum ..

Gene onlarca psa grubu içindeki suvumsu araçlardan biri olmuş ne gerek vardı anlamadım zaten 2008 in var 3008 in var 5008 in var zaten Citroen tarafında 301 dışında sedan araç kalmadı hepsi suvumsu oldu yani şartmıdır bir suv daha bilemedim ..
    407'nin halefi olarak 508 var zaten şu anda üretimde. Döneminde 407'nin yaptığı etkiyi yine benzer bir vizyon ile (bıçkın bir tasarım) yansıtıyor ve o bayrağı gayet güzel taşıyor bence.

Ağır bir Citroën fanı olarak markanın güncel halinden ve üretilen hoppidi araçlardan ben de memnun değilim lakin pazarlama açısından grubun yöneticileri böyle bir yol tercih etti. Peugeot kanadında daha çekici ve sınıflarına göre sıradışı tasarımlar ile yaklaşık 5 yıldır özellikle VAG grubundan hatırı sayılır bir kitleyi kendilerine çekmeyi başardıklarını düşünüyorum. Opel'i grup bünyesine katarak da daha geleneksel tasarımlar ve Alman marka güvenilirliği konusunda tutucu kitleye oynadılar. Piyasada hala güncel Opel araçlarının şasiden motora birer Pug ve Citroën klonu olduğundan haberdar olmayan çokça insan var. Citroën ise marka geçmişi sebebiyle hep deneysel takılan bir yapıda olduğu için daha çok grubun elektrikli araç geleceğinin burada birikeceği aşikar. Bataryaları konumlandırabilmek için de malesef kasa tiplerini Crossover veya SUV yapısına büründürmek zorunda kalıyorlar bir şekilde.

Genel olarak Citroën mirasında zaten sedan bir otomobil tasarımı hiç olmadı (X7 kasa kodlu C5'e kadar). DS'ten SM'ye, GS'den CX'e, XM'den C6'ya D segmentte bile hep liftback tarzında araçlar gördük.
    Bu durum Pug'da farklıydı (404, 504, 505, 405, 406, 407, 508....) Hemen hemen hepsi geleneksel sedan diyebileceğimiz araçlar ve segmentinde de bu şekilde de devam ediyor.
    Zaten D segment dışında iki markanın da belirgin bir sedan anlayışı hiç olmadı diyebiliriz.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah belalarını versin. 2 aydır bu araç için ugrasıyorum haber salmadığım yer kalmadı.
    en son anlaştım gt kırmızı için 1375'e oklaştık. sonra takasa araba istediler verecek arabam yok diye siparişi de iptal ettiler. Bayi sahibi ile görüştük hangi satışcı 1.375e oklastı fiyat 1.4 aşağısı olmaz dedi.
    su an +40-50 avanta olmadan araba çıkartabilmek mucize.
    ön satış vs yalan geri sayım bittiği an 2pc 1 telefon F5 tusunu bozduk 1 tane denk gelmedi.
    şu an nisanda gelecek araçları veriyorlar ama opsiyonlar belli değil fiyatta belli değil.
    aksesuar paketi, kasko sigorta, 3bakım vs + avanta 1400+ onun fiyatı da. B.ku çıktı ben vazgeçtim. İyi güzel ama o kadar da değil..
    www.vava.cars

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah belalarını versin. 2 aydır bu araç için ugrasıyorum haber salmadığım yer kalmadı.
    en son anlaştım gt kırmızı için 1375'e oklaştık. sonra takasa araba istediler verecek arabam yok diye siparişi de iptal ettiler. Bayi sahibi ile görüştük hangi satışcı 1.375e oklastı fiyat 1.4 aşağısı olmaz dedi.
    ön satış vs yalan geri sayım bittiği an 2pc 1 telefon F5 tusunu bozduk 1 tane denk gelmedi.
    şu an nisanda gelecek araçları veriyorlar ama opsiyonlar belli değil fiyatta belli değil.
    aksesuar paketi, kasko sigorta, 3bakım vs + avanta 1400+ onun fiyatı da. B.ku çıktı ben vazgeçtim. İyi güzel ama o kadar da değil..
    Heryere şikayet yazın bence. Şikayetvar.com Twitter felan. İyice pislik oldu bayiler her markadan bağımsız.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Üretici ne üretirse kullanıcı onu alıyor devri bitti. Kullanıcı ne isterse üretici onu üretiyor devri başladı. Genel alım eğilim SUV'a doğru. İnsanlar bunu istiyor. Üreticide para kazanmak pastadan pay elde etmek için bunu yapıyor. Ford bile Rally için PUMA'yı WRC yaptı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan ne yazacağını bilemiyor. Gerçekten ikinci el piyasası ayrı bir arapsaçı 0 araç alımı ayrı bir arapsaçı olmuş durumda.
    Çok şükür model yükseltmeye v.s. imkanım olmasına rağmen araç değiştirmekle uğraşmak ve o strese girmeyi aklım kaldırmıyor şu anda. İhtiyaç dahilinde mecbur olanlara da Allah sabır ve kolaylık versin.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durum aynen böyle, araç maraç alınmaz bu ülkede. Takasa araç var dediğimde araç bedelini ve kabul ettikleri ticaret cinsini tarif etmek istemiyorum.

Seramik bakım vs derken 1.500'e mal oluyor bana. Hiç ama hiç gerek yok, acelem de yok. Niyetlendim beğendim tamam ama bu paraya değil. Bence değil mutlaka alacak olacaktır.

İç malzeme kalitesi Ufff değil ama güzel. Eşimde 2022 Model 2008 var, çok ortak ve benzer şey var. sınıf farkını hissetmiyorsunuz koltuk ve ses sistemi dışında bence. Beklediğimden küçük, diz mesafesi bence dışarıdan göründüğü kadar geniş değil. Bebek koltuğu ve o bebek koltuğunda 2-3 yaşlarında 90 cm bir evladınız var ise ön koltuğun arkasına sürekli ayak izi yapacaktır 180 cm birinin normal oturma pozisyonunda.

Genel olarak puanım 1.200 bandına göre 7,5-8 ancak satış stratejilerine göre 1.500 olacak sa araç o puan 6'ya iner.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ütopya düşünün, bu evrende paranızın değeri yok.

Yakıttan tutun da otomobile kadar neredeyse herşeyin en pahalısı sizde, buna rağmen alayını sineye çektiniz, geleceğinize şimdiden ipotek koyarak araba almaya karar verdiniz, çünkü biliyorsunuz ki bugün her zaman yarından daha ucuz.

Başka yerlerde ortalama ücret alan birinin 1.5-2 senede güle oynaya ödediği araca birim fiyat üzerinden neredeyse 5 katını vermeye hazırsınız. Güzel hayallerle ailenizle beraber kafanızda renk seçimi ve kombinasyonuyla bayiye gidiyorsunuz ve simulasyon başlıyor.

Ne yazık ki hepsi daha gelmeden " el altından " satılmış. Sonrası hayal kırıklığı tabii. "İsterseniz sıraya yazalım" diyor bayideki görevli. "Neyse" diyorsunuz "vardır bunda da bir hayır", sıraya yazılıyorsunuz gelir umuduyla. Showroomdaki araca bile kapora vermek için yarışan kişiler görüyorsunuz, " vay canına " diyorsunuz, "ne arabaymış be."

Hatta biri size yanaşıp "isterseniz sıramı size satabilirim" diyor, şaşkınlık içinde teşekkür edip evinize dönüyorsunuz. Artık " sıra satmak" cümlesinin de ne olduğunu öğrendiniz. Yine sihirli cümleyi tekrar ediyorsunuz, " ne arabaymış aluminyum"

Bayideki danışman "takas da edebiliriz aracınız varsa" diyor, makul geliyor. Aracınıza verilen fiyat neredeyse piyasa fiyatından yüzde 20 daha az, haklı olarak sinirleniyorsunuz. "Öyle iş mi olur" derken bayideki danışman size sırıtıyor ve içinden " işine geliyorsa, sen almazsan bana alıcı mı yok aslanım" minvalinde şeyler söylüyor.

Sıraya yazıldıktan sonra işlemi bitirmek için ödeme yapmak istediğinizi söylüyorsunuz, simulasyonun kolay olduğunu düşünüyorsunuz, çok safsınız, kırılgansınız..
    Danışman yine gülüyor. " bu ütopyada işler öyle yürümez, fatura kesilmeden aracın ücretini alamam, zam da gelebilir hazırlıklı olun" diyor. " Tamam, bize uyar" diyorsunuz.

Sabır ve sineye çekme işlemi hızıyla sürüyor. Siz almakta kararlı oldukça bayiilerin iştahı iyice kabarıyor.

Aylar sonra satış danışmanından telefon geliyor, "istediğiniz araç bayimize ulaştı" haberi geliyor. Alelacele arabanızı sattınız, ertesi gün ilanlara açıp bakıyorsunuz. Sattığınız arabayı geri almak için yüzde 15 daha fazlasını vermeniz gerekiyor. " lan?!" diyorsunuz ve "inşallah şu arabayı alırım, bu dertler biter, yıprandık" diyorsunuz.

İnanılmaz sevinçlisiniz, ettiğiniz zarar ve yıpranma payı için " amaaan, koy dötüne" moduna girdiniz. Sonunda ailecek keyifli yolculuklar yapacağınızı düşünüyorsunuz, hatta rota planları çıkarmaya başladınız bile. Ama o da ne? Simulasyon son hızıyla sürüyor ve size acımıyor.

Satış danışmanı liste fiyatına ekstra olarak istemediğiniz halde seramik kaplama+ 3 bakım + 3 yıllık kasko-sigorta + tonlarca aksesuar eklemiş. İlk konuştuğunuz fiyatla şuandaki fiyat arasında neredeyse yüzde 20 oynuyor yine. İçinizden " yüzdesinin de a....." dedikten hemen sonra bir cesaret "Bunlar hesapta yok, bunları ben istemiyorum, sigortayı kendim halledeceğim, 50 liralık ledi de kendim taktırırım" dediğiniz zaman peşinden " kusura bakmayın, bu araç bu şekilde, o halde satamayız, bunları size itelememiz lazım" cümlesinin kibarlaştırılmış versiyonu geliyor. Simulasyon sonra eriyor, çektiğiniz bu kadar çileye ve size yapılan arsızlığa rağmen görev başarısız oluyor.

Ne yazık ki hikaye hüsranla bitiyor, otobüs durağında beklerken "arabasına da, bilmem nesine de....." diyip başlıyorsunuz kalaylama işlemine... Peşinden hemen " ulan 2012 arabayı sattık, şimdi 2009 model x markayı daha pahalıya alacağız mecburen" cümlesi dönmeye başlıyor kafanızda. Çok bilinen klasik bir deyiş geliyor peşinden, " ütopya kaderdir."

Sözün özü ; eğer böyle bir ütopyada yaşıyorsanız "çok acil ihtiyaç" yoksa bu hikayedekilere benzeyen kötü karakterleri sevindirmeyin abicim..

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı bugun gidip bayide inceledim. Bence fiyatına göre iç hacim, bagaj vb çok iyi.. Dış tasarımı resim ve videodakilerden daha güzel görünüyor.
    Renk olarak mavi lansman rengi açıya göre renk değiştiriyor ben çok beğendim. 1.120 allure 1.290 gt fıyatını belırttıler metalık renk dahıl.
    Sıparıs gecmeyı dusunuyorum. Umarım sözlerinde durur zamanında aracı verebilirler

...... Sefa_vts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı bugun gidip bayide inceledim. Bence fiyatına göre iç hacim, bagaj vb çok iyi.. Dış tasarımı resim ve videodakilerden daha güzel görünüyor.
    Renk olarak mavi lansman rengi açıya göre renk değiştiriyor ben çok beğendim. 1.120 allure 1.290 gt fıyatını belırttıler metalık renk dahıl.
    Sıparıs gecmeyı dusunuyorum. Umarım sözlerinde durur zamanında aracı verebilirler
    1290 Fiyata göre 8 Puan veriyorum ben de beğendim ancak o fiyata alabilecekseniz. Ben o fiyata maledemediğimi fark ettim ve vazgeçtim.

Termin olarak bir cevap verdiler mi sizlere ? Şu tarihte gelecek bu tarihte gelecek diye ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kimi kime sikayet edeceksin ki ne degisecek.
    1300e veren varsa bugün kaporasını gondereyim alayım. 1290 flan hayal otesi 1300 de hayal.
    Bir arkadasım vasıtası ile nisan da gelecek araca konustum. 15-20 güne iner dedi. Liste fiyatı ne ise ondan veririm (degisme ihtimali yuksekmis) ama kredi, aksesuar paketi (cam filmi kaput filmi paspas seramik vs) bizden olacak, bakım paketi olacak kasko bizden yapıalcak dedi. Hatır üzerine 40 avanta alırım dedi. Yıldım yemin ediyorum.
    www.vava.cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1300e veren varsa bugün kaporasını gondereyim alayım. 1290 flan hayal otesi 1300 de hayal.
    Bir arkadasım vasıtası ile nisan da gelecek araca konustum. 15-20 güne iner dedi. Liste fiyatı ne ise ondan veririm (degisme ihtimali yuksekmis) ama kredi, aksesuar paketi (cam filmi kaput filmi paspas seramik vs) bizden olacak, bakım paketi olacak kasko bizden yapıalcak dedi. Hatır üzerine 40 avanta alırım dedi. Yıldım yemin ediyorum.
    Bu arada bu ilk yazıdığımdan ayrı farklı bir bayi. Toplamda 5 bayi ile görüştüm hepsinde durum aynı.
    Az önce önümden çekici üstünde 5 araç geçti nispet yapar gibi
    www.vava.cars

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heryere şikayet yazın bence. Şikayetvar.com Twitter felan. İyice pislik oldu bayiler her markadan bağımsız.
    bu konuyu toplu yapmamız lazım.
    bıreysel şikayetlerde işe yaramıyor.

her beraber ya twitterdan yada gerekli yerlerden bildirmek gerekiyor.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bu ilk yazıdığımdan ayrı farklı bir bayi. Toplamda 5 bayi ile görüştüm hepsinde durum aynı.
    Az önce önümden çekici üstünde 5 araç geçti nispet yapar gibi
    Araçlar bizde arkadaşım, mesajını siler misin lütfen
    Okumadan imzalamam.....

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaa nası bi ülke nası bi toplum olduk ,pess dogrusu ama artık hiçbirşeye oo inanmıyorum modunu kapattım ben kendi şahsıma
    akışına bırak diyo yaa
    PROSTOCK GARAGE

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulan bırak tek seferi aylık kim 40k kazanıyor?
    Allah belasını versin böyle sistemin.
    Bulgarı Sırp veya Gürcü Azeriyi eleştiriyoruz rüşvetsiz iş dönmüyor diye bu ne abi
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulan bırak tek seferi aylık kim 40k kazanıyor?
    Allah belasını versin böyle sistemin.
    Bulgarı Sırp veya Gürcü Azeriyi eleştiriyoruz rüşvetsiz iş dönmüyor diye bu ne abi
    Azerbaycan'da en azindan biliyorsun ne kadar rusvet verecegini. Ihalelerde mesela bellidir kime ne kadar verilecegi, bilip ona gore girersin ihaleye. Bizdeki durum da keske aleni olsa, bilsek ne icin ne kadar "hormet" edecegimizi.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçlar bizde arkadaşım, mesajını siler misin lütfen
    bi dane bana satsanıza
    www.vava.cars

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler