User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: ATCO Şanzıman Pişmanlığı

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş hukuksal olarak hızlı bir şekilde çözülse bu kadar stresi çekmez bence. hala bir umut çözülecek diye uğraşıyor anladığım kadarıyla. dh forum da beyinden sıkıntı yaşayan biri vardı 3 5 aylık araba için bursa mengerlerle davalık olmuştu 5 6 sene uğraştı 2011 den 2016 ya kadar meraktan takip ediyordum konusunu. 2019 da hala dava devam ediyor diye haber olmuş şimdi google amcaya sorunca gördüm.

Yani gel de bu ülkede hakkını yasal olarak ara.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E ama alamıyor?
    Sonrasında zaten hukuksal süreç diyor, bir daha yüzlerine bakmam ki.
    mahmeke sureci yillar surecek, yuzlerine bakmazsan yine sen kaybeceksin abi yine, verdigin para da cop olacak, bir sekilde adamlari zorlayip sorunu cozmelerini saglamasi lazim. Ne yazik ki ulkede durum bu sen benden iyi biliyorsun.
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

zeuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maalesef paramın karşılığını alabilmek için yeniden götürdüm. Çünkü hem maliyetli bir iş hem de işlerini kendilerini methettikleri şekilde düzgün yapmalarını bekliyorum. Ayrıca dün araçla ilgili bilgi alabildim sonunda. "Araç şanzıman senkromeçleri ve balataları yanmaya başlamış ve tapa yerinden çıkmış" Aracın şanzımanı yeniden söküldü ve onarımda. Anladığım kadarıyla doğru dürüst yaptıklarını söyledikleri kavrama tarafında sorun var. Tapa dedikleri şeyde sanırım, şanzıman beyninin basıncını ayarlayan bir şey yada sökülüp takılabilen bir parça ki yerinden çıkmış. Bakalım her gün takibe devam edeceğim ve bilgi vereceğim.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mahmeke sureci yillar surecek, yuzlerine bakmazsan yine sen kaybeceksin abi yine, verdigin para da cop olacak, bir sekilde adamlari zorlayip sorunu cozmelerini saglamasi lazim. Ne yazik ki ulkede durum bu sen benden iyi biliyorsun.
    Şunu söylemek istedim, adamlar belli ki bu işin ehli değiller. Bu arabayı bu şekilde daha elletmem, başka yere çektirir orada yaptırırım, bunlara da dava mı açıyorum, silahla tehdit mi ediyorum, mekanı mı basıyorum, üzerine soğuk su mu içiyorum, ondan sonra karar veririm. Bir daha kendilerine "alın yapın bunu halledin" demek çözüm değil gibi geliyor bana. Ha kendileri de alıp bi yere götürüp abi biz bunu yapamıyoruz hallet der de adam gibi bi yerde yaptırırsa ne ala. Ama belli ki kendileri ile olamayacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısınız ama başka bir yerde aracı yaptıracak param kalmadı ve mahkeme sürecine gitmek için neticeyi bekleyeceğim. Çünkü dava açarsam o sürede aracı satamam ve büyük ihtimalle de kullanamayacağım.(Onarımın başarısız olduğunu varsayarak) Dava süresince hem araçsız kalacağım hem de sinir stres cabası olacak. Sonuna kadar zorlayıp, en son gemileri yakacağım büyük ihtimalle.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

bence buraya bir gösterin belki basit bir işlemi olabilir. Kurumsal ve sorumluluk sahibi bir işletme. Ama servis danışmanları tırttır. Servis müdürü ile irtibatta olun iş bitiricidir.

Otomatik Şanzıman Revizyonu - Revmer Revizyon Merkezi
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zeuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef paramın karşılığını alabilmek için yeniden götürdüm. Çünkü hem maliyetli bir iş hem de işlerini kendilerini methettikleri şekilde düzgün yapmalarını bekliyorum. Ayrıca dün araçla ilgili bilgi alabildim sonunda. "Araç şanzıman senkromeçleri ve balataları yanmaya başlamış ve tapa yerinden çıkmış" Aracın şanzımanı yeniden söküldü ve onarımda. Anladığım kadarıyla doğru dürüst yaptıklarını söyledikleri kavrama tarafında sorun var. Tapa dedikleri şeyde sanırım, şanzıman beyninin basıncını ayarlayan bir şey yada sökülüp takılabilen bir parça ki yerinden çıkmış. Bakalım her gün takibe devam edeceğim ve bilgi vereceğim.
    Bu işin en temiz çözümü sandık şanzıman takmak sanırım. Çıkma veya sıfır bir şekilde sorunsuz bir şanzıman takıp sizin artık oradan paçayı kurtarmanız lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sandık şanzıman Ford'un kendisinde de yok maalesef, çıkmalara da dünya para istiyorlar. Sonucu bekliyorum bende. Bakalım artık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, dün aracı teslim aldım. Daha önce beyinde yapılamayan revizyon şimdi yapılmış. Nasıl olduysa artık ???? Beyinde hız sensörü ve şanzıman ara sac contalarının değiştirildiğini söylediler. Teste çıktım hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Test etmeye devam edeceğim. Ayrıca aracın kavramra tarafında oluşan sıkıntılar da garantiden yapıldı. Daha önce yapılabilen işi kendilerinden kaynaklı yapamadıklarını anlıyorum. Kesin bir şeyi atladılar. Biraz da üstü kapalı konuşuyorlar ki kendilerinde patladığnı anlamayayım. Aracı kullanmaya ve test etmeye devam edeceğim. Ayrıca konuyu güncellerim.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zeuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, dün aracı teslim aldım. Daha önce beyinde yapılamayan revizyon şimdi yapılmış. Nasıl olduysa artık ???? Beyinde hız sensörü ve şanzıman ara sac contalarının değiştirildiğini söylediler. Teste çıktım hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Test etmeye devam edeceğim. Ayrıca aracın kavramra tarafında oluşan sıkıntılar da garantiden yapıldı. Daha önce yapılabilen işi kendilerinden kaynaklı yapamadıklarını anlıyorum. Kesin bir şeyi atladılar. Biraz da üstü kapalı konuşuyorlar ki kendilerinde patladığnı anlamayayım. Aracı kullanmaya ve test etmeye devam edeceğim. Ayrıca konuyu güncellerim.
    Hocam geçmiş olsun, sorunun çözüldüğüne sevindim, inşallah öyle geçici, çakma vesaire çözümler değildir. Ama muhtemelen önceki mesajımda yazdığım gibi kendileri yapamayıp birilerine yaptırmış olabilirler. Kendilerinin çözemeyeceği belliydi çünkü.

Yağ değişimi için bunlara gidecektim, iyi ki gitmemişim ya...

Şanzıman revizyon falan filan isterse direkt Sultanbeyli ZF'e gideceğim şanzıman ZF olduğu için, tuzlu olur ama en azından güzel iş olur, ne olduğunu yapıldığını biliriz yav.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, kendileri mi yaptı yoksa yaptırdılar mı diye çok kafaya takmıştım. Ama arabanın km'sini almıştım. Sadece test için çıkılmış gibi görünüyor. Servisi görseniz aslında baya profesyoneller, sadece şanzıman ve motor revizyonu yapan içeride 30 tane lift bulunan bir servis ama kimseye önermiyorum. Başka şubelerine gitmedim. Ayrıca garantili olduğu için ne olursa olsun kafalarına atarım diye düşünüyorum. Bence en güzeli manuel şanzıman ama büyük araçta manuel şanzıman kamyon kullanır gibi oluyor Şu anda sorun yok, olursa konuyu güncellerim.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun kalıcı olur olmaz düzelmesine sevindim sorununuzun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda son güncellemem olsun, aracı Şubat ayından beri sorunsuz kullanıyorum. Bilginize

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunsuz kullanmanıza sevindim yalnız şu araç tamir revizyon arıza işleri için tek bir kriterim var her arabaya bakan adama araba götürülmez her markanın ustasına gitmek gerekli bence
    Adam bmw ustasıysa bmw baksın ford ustasıysa ford baksın hem işine yoğunlaşır hem kendini geliştirir
    Hem her aracın belli dertleri kronikleri hassas yerleri var bi usta bu kadar aracın dertlerini dikkat edilmesi gereken yerleri aklında tutamaz
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca atconun hesabına baktım her araca işlem yapıyor kesinlikle uzak durulması gerekir

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca atconun hesabına baktım her araca işlem yapıyor kesinlikle uzak durulması gerekir
    ATCO ise; ATCO marka şanzımanı olan her araca bakmalı zaten Normal şartlarda aracın marka ustasından daha iyi bilmeli hatta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş ve hayırlı olsun

geçen yıl 46 coupemde bu otomatik şanzıman arızasını çok çektim ki o dönem özel bir bmw servisinde danışmandım,bi türlü düzen tutmadı öncesinde türbin ve 2 selenoid değişti 400-500 km sorun yapmadı sonrasında yine vurmaya başladı,yaptırdığım yerde tekrar bakarlarken yapan ustanın arkadaşı arabayı liftte iken satın almayı istedi ve verdim,sonrasında yine vurmalar olduğunu öğrendim ama hayattan soğutmuştu yani o gün bugündür otomatik arabaya tövbe dedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ATCO ise; ATCO marka şanzımanı olan her araca bakmalı zaten Normal şartlarda aracın marka ustasından daha iyi bilmeli hatta
    Atco şanzıman markasıysa ben bilmiyorum ben sadece tamirci zannettim abi

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzıman işi çift kavramalar çıkınca karıştı. Tork konvertörlülerden otomatik şanzımancılar daha iyi anlıyor.
    Çift kavramalar da ise markanın ustasına gitmek daha iyi. Ford ise Ford ustasına, VW ise VW ustasına.
    Yani benim gördüğüm bu şekilde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler