User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Torsiyon travers yamulması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Torsiyon travers yamulması

Arkadaşlar merhaba

Kayseride Meşhur bekir yıldız bulvarından bende nasibimi aldım. Virajın tam ortasında yağ dökülmüş arkadan araç kendini bıraktı. Spin ata ata kaldırıma çıktım. Arka tekerler kaldırımın üstüne çıktı. Ön tekerler kaldırım eşiğinde kaldı. Arka sağ lastik patladı.Lastik değişimi yaparak. Rot ayarı için gittim. Rot ayarı yapan arkadaş sağ arka teker çok hafif yamulmuş bir şey yok abi diyip yollamıştı. (yazıcısı arızalıymış.). Uzun yolda aracın yolda gezdiğini farkedince aracı rota sokturdum. Aracın arka torsiyon ve travers sağdan salınca bağlantı yerinden yamulmuş. Sakarya da Bilgisayar ile şase düzeltme işi yapan yapan bir yere götürdüm. Tekrar rot ayarına sokturdu. Kağıdı aldıktan sonra uzun süre içeride kağıda bakarak beni çağırdı. Araca tam bakmadan. Tek teker için 3000 tl fiyat istedi. 3 teker 9000 tl fiyat verdi. Tek tekeri 3000 tl yapıyorum dedi. Çıkma travers yada arka torsiyon alsam olmaz mı. Yamuk olur şaseye oturmaz felan diyerek aklımı iyice karıştırdı. Birde yaptığım araştırmada düzelse bile zamanla kendi kendine eski haline geri döndüğü bilgiside mevcut. Bu konuda tavsiyeye ihtiyacım var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başka yerlerdende fiyat alın çıkma alıp takmak daha mantıklı bence. Aynı fiyata gelecekse. Eğer üstündekini düzeltirsenizde olur ilerde eski şeklini alır diyenede inanmayın.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkma travers e devam, doğru araçtan alındıktan sonra neden yamuk olsun oturmasın, arkadaş para kazanmak için alternatifleri kapatıyor anlaşılan

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende eski aracımda yüklü iken tek taraftan kriko vurdurmuştum aynı şekilde yamulmuştu gittim sıfırı ile değiştirdim sonuçta can güvenliğim için kafam rahat etti.Varsa böyle bir imkan sıfırı ile değiştir derim.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkma alın. Düzeltilen döküm taşıyıcı malzeme daha sonra ufak ufak tekrar bozulabilir ve uzun vadede belki kırılma bile olabilir. Ben şahsen değişebilecek bir parçayı şasecide çektirmezdim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzgün hata payları içerisinde yapılırsa tekrar eski haline dönmüyor ama normal haline göre yüksek bir hata payıyla düzeltilirse zamanla tekrar rot ayarı bozulur.

Soğuk çektirmeyle bu şekilde düzgün onarabilen usta sayılı piyasada kim ne derse desin, ısıtıp düzeltildiğinde de çatlama veya çürüme riski mevcut.

Bir de son olarak şu var, eskisine göre daha hafif darbelere karşı parçanın direnci azalıyor, bu traversin boyunu ölçüyorlar araç üzerinde sapma fazlaysa bence değişin, ufak bir ayarsızlık mevcutsa iyi bir ustaya düzelttirilebilir, parça çok deforme olduğunda işlem ne kadar sağlıklı ve düzgün uygulansa da metal eski hale gelmeye eğilimli oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler