User Tag List

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
167 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dymista burun spreyi.Yıllardır çektiğim çileme derman oldu.

Dymista ile beraber ilk 1 hafta duact kullanmıştım. Fixdual ve desmontta iyidir.

Ancak dymistayı kesinlikle kullanın.Sabah akşam 1 er fıs.Çok büyük etki göreceksiz.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende tum yıl boyu muzdarip olanlardanım malesef. 2 veya 3 gunde 1 Broncherest kullanıyorum. Piyasadaki tum ilaçları kullandım bana en uyanı bu oldu. Bazen donemsel gunluk peak yaptıgı zamanlar oluyor o anları Duact ile cozuyorum. Benimde aşı ıle ılgılı bır bılgım yok. Herkese Allah sifa versin.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayatımızın sonuna kadar geçmeyecek bişey dedi bana doktor bunla yaşayıp bunla ölecekmişiz sabah akşam fıslamaya devam
    PROSTOCK GARAGE

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende uzun yıllar çektim bu illeti, sonrasında burnumda ciddi bir deviasyon vardı onun için ameliyat oldum ve burun içindeki konkavları küçülttü doktor operasyonda.

Sonrasında alerjik reaksiyonlarım çok çok azaldı diyebilirim. Bilemiyorum tabi bunun operasyonla %100 bağlantılı olup olmadığını ama böyle bir tecrübem var.

Eskiden bende zyrtec ve duact kullanırdım çok. Artık neredeyde kullanmıyorum diyebilirim...
    Konkav ve deviasyon operasyonu olmam gerektiği söylendi doktor tarafından, alerjik rinit diye gittim test yapıldı, sonuçlar normal çıktı, dha sonra KBB bu şekilde yorumladı + sigara bırakma / azaltma tavsiyesi verdi.

Konkav ve deviasyon ile ilgili 45 dk süreceği ve kesme dikiş olmayacağı söylendi ne kadar doğru bilemiyrum, kıkırdağı nasıl düzeltecek ? burun etlerini nasıl kesecek bilemiyorum. Detay alsak iyi olur valla operasyon ile ilgili

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dogrudur bende yıllar önce oldum egrilik düzeltiliyo tabi bizim zamanınımızda murçla çekiçle yapılıyodu bu işler
    PROSTOCK GARAGE

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dymista burun spreyi.Yıllardır çektiğim çileme derman oldu.

Dymista ile beraber ilk 1 hafta duact kullanmıştım. Fixdual ve desmontta iyidir.

Ancak dymistayı kesinlikle kullanın.Sabah akşam 1 er fıs.Çok büyük etki göreceksiz.

Çok teşekkür ederim herkesin verdiği bilgiler çok değerli.

Burnum genelde tıkalı değil akıyor. Tıkalı olmasa da kullanmam gerekir mi ? Yani içerisini kurutur mu acaba ?

Az önce Zytrec içtim bakalım nasıl etki gösterecek.

Dün gece Duackt içtim,Evvelsi gün Bitexen bugün Zytrec bakalım hangisi daha etkili olacak..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dynatech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tum yıl boyu muzdarip olanlardanım malesef. 2 veya 3 gunde 1 Broncherest kullanıyorum. Piyasadaki tum ilaçları kullandım bana en uyanı bu oldu. Bazen donemsel gunluk peak yaptıgı zamanlar oluyor o anları Duact ile cozuyorum. Benimde aşı ıle ılgılı bır bılgım yok. Herkese Allah sifa versin.
    O ilacı hiç duymamıştım. Dün gece Duackt içtim bu sabah Zytrec bakalım nasıl bir etki yapacak.

Aşı olayını bir araştırın derim 10 yıl götürüyormuş..

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayatımızın sonuna kadar geçmeyecek bişey dedi bana doktor bunla yaşayıp bunla ölecekmişiz sabah akşam fıslamaya devam
    Abi ciddi anlamda berbat bir şey ya.

Hayat kalitesi berbat hale geliyor.

Şu an iş yerindeyim. Elimde mendille fok fok durumdayım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akıntıda sorun işte
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akıntıda sorun işte
    Burun spreyleri sadece açmaya yarıyor sanırım.

İçini kurutmaya bir faydası var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burun spreyleri sadece açmaya yarıyor sanırım.

İçini kurutmaya bir faydası var mı ?
    var ben flexsonas yanlış hatırlamıyorsam kullanıyordum yıllarca .bendeki kronik oldu artık
    PROSTOCK GARAGE

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yıllardır bu illetten muzdaripim bu güne kadar bununla ilgili hiç bir ilaç kullanmadım bununla yaşamaya alıştım
    geçen sene motor aldım yazın full motorla gezdim
    motorla gezdiğim sürelerde hiç tekrarlamadı kışa doğru havalar soğuyunca motor kullanmayı bıraktım yine başladı çok ilginç anlam veremiyorum havalar ısınsında motora bineyim diye can atıyorum valla

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecza dolabının olmazsa olmazları Apranax - Nurofen - Zytrec .

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, 13 yaşımda kedi tüyünden bayıldığımda ve suratım 2x şiştiğinde bu işin normal bir alerji olmadığını anlayıp İzmir Ekol hastanesine gitmiştik, doktor iki seçenek sundu ya belli aralıklarla kanını alırız yurtdışına gönderir tam olarak neye alerjin olduğunu çözer ve aşı tedavisine başlarız ya da her ne sende alerji yapıyorsa üstüne giderek çözebiliriz (o zaman için herhangi bir ilaç tedavisi yoktu şu an var mı bilmiyorum) demişti. Tabi ki yaşımdan dolayı ikinci seçeneği tercih etmiştik. Kısaca anlatacak olursam, ömrüm boyunca kronik bahar alerjisi ile yaşadım, ileri seviyede duyarlılığım vardı ki 14 yaşımda motosiklet sürmeye başlayınca bunu çok daha fazla hissettim, fakat doktorun tavsiyesiyle (adını hatırlayamıyorum) sevemediğim kedi köpeklere dokunmaya başladım bayılana kadar hapşursam da ısrarla tüylü hayvanları sevmeye devam ettim, bahar aylarında bolca piknik vs. gibi aktivitelere katıldım yaşım ilerledikçe inanılmaz derecede hafifledi bu sanrılarım, tabii yaşım küçükken bunları yaptığım için belki de oluşması muhtemel çok büyük bir engeli aşmış oldum. Bu süreçte kullandığım tek bir ilaç oldu o da Rupafin (aynı doktor yazmıştı). Uyku ve ciltte kuruluk yapıyor ama hala alerjinin çok azdığı nadir zamanlarda hemen bir tane atıyorum oldukça dindiriyor.

Yaş durumu burada çok önemli olsa da veya yeni tedaviler çıkmış olsa da, bunu bilemiyorum, yine de en doğru yollardan biri bu alerjinin hafif hafif üstüne gitmek sanırım tamamen kesinlikle geçmiyor hala bahar aylarında sorunlar yaşıyorum veya tüylü hayvanları sevdiğimde asla yüzüme dokunmadan elimi yıkamam gerekiyor ama eskisi gibi rutin günlük yaşamımı etkileyecek kadar önüme engel olmuyor bu alerji.
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türlü türlü alerjiye sahip olan biri olarak kesinlikle gerekli tetkikleri yaptırmadan aksiyon almayın, ilaç kullanmayın derim

Alerji testi çok kolay artık, zaten çoğu insanda en az 1-2 tane alerji türü var ancak ya farkında değiller, ya da umursamıyorlar.

"Kaşınıyorum ama bişey olmaz devam, alerjim var ama yesem de sıkıntı olmuyor" diye devam ederseniz benim gibi alerjik astıma çevirirsiniz, "keşke yapmamış olsaydım" dersiniz.

Umursamadığınız zaman etkiler x2 x3 olarak ilerler, ilk seferde sadece kaşıntı ve yanma hissi olur belki, sonraları sindirim problemleri, hırıltıyla nefes, bulantılar, aklınıza gelecek her iğrenç şey oluyor. Aman dikkat derim.

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben 2 senedir buruna tuzlu ılık su çekiyorum ama burundan ağıza kadar gelecek şekilde. Ayrı ayrı sağ sol çektikten sonra 2 gün idare ediyor sonra tekrar yapıyorum. Bu yöntemi annem söylemişti ne alaka diye tepki verdim ama bende işe yarıyor. Denemesi bedava bence bir deneyin derim.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yasima kadar hic etkilenmemistim ama bu yil mart girer girmez mafetti. Ama on gundur rahatim birsey kullanmiyorum. Sizde de boyle ara oluyormu
    Volvo 760 Turbo

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de her sabah kalktığımda olurdu. İllet bir durum. Avil hap içiyordum. Sersemletiyor biraz. Bilmiyorum etkisi var mı ama nazal yıkama aparatı aldım. İçinde solüsyonu ile birlikte geliyor. Alerji olmayan durumlarda kullandım. Bayağı bayağı sinüsleri temizledi. Bir de peçeteyle burnumu silerken fazla detaya giriyormuşum. Onu da yapmıyorum. Şu anda gayet güzel. 1 yıl kadar zaman geçti 1-2 defa oldu veya olmadı. Nazal yıkama öneririm. Başta biraz zor geliyor ama 5 dakika sürüyor. Kaybettireceği birşey yok.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhun1907fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yasima kadar hic etkilenmemistim ama bu yil mart girer girmez mafetti. Ama on gundur rahatim birsey kullanmiyorum. Sizde de boyle ara oluyormu
    Ben Ankarada yaşarken böyle bir sorunum yoktu

33 yaşında İzmir’de alerji ile tanıştım

Hanım İzmirli onda zaten vardı, oğlan İzmirde doğdu şu an 15 aylık, onda da başladı.

Doktor bu sıcak havalar normal değil dedi, sadece bu hafta gelen bilmem kaçıncı kişisiniz, ayrıca benim de 13 aylık bebeğim sizinki gibi, ailecek fısfıssız yaşayamıyoruz dedi adam.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 donum agaclik arazi icinde yasiyorum, nisan mayis gibi disarida 1 saat siyah tshirtle otursam ustum sapsari toz oluyor

Cerebros hap ve relvar nefesle cekilen astim ilaci kullaniyorum
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler