User Tag List

Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
167 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günümüzde bu illeti çekmeyen yoktur yediğimiz, içtiğimiz her şey katkılı hormonlu vücutta haliyle biyerde tepki veriyor..

Yıllardır içmediğim kullanmadığım damla hap sprey kalmadı..Hepsi bir yere kadar fayda ediyordu sonra başa sar. Koldan yapılan testte çimen ve samana alerjim çıktı ama çimende hiç birşey olmuyordu polenler mahvediyordu beni. Tüm bunların üzerine burun eti ve kemik eğriliği eklenince ölmeden önce son virajı görüyordum resmen

3 kere burun eti yakıldı sürekli tekrarladı başa döndük daha sonra kemik eğriliği ve et için ameliyat oldum alerjim %90 kesildi o hapşırık tıksırıktan eser kalmadı.. Tamamen kesildi diyemem ama büyük ölçüde azaldı. Şuan sadece ameliyattan beri renksiz koyu kıvamlı akıntı oluyor onun önüne geçemedi hiçbir doktor.. Uludağ üniversitesinde test yaptırmam gerektiği ve aşısını olmam söylendi ama 5-6 ay sonraya randevu verdikleri için onu da ihmal ettim.. Bakalım bigün umarım aşı olayını hallederim Şuan sadece nüksettiği zaman aerius veya zyrtec hap kullanıyorum..

Benzer şeyler abimde de mevcuttu onunkisi de sabah yataktan kalktığı gibi aralıksız hapşırık ve burun akıntısı vardı o da aynı şekilde burun ameliyatından sonra büyük bir oranda düzeldi..

Sizlere tavsiyem uyuduğunuz odayı serin tutun petek soba ne varsa ayarını kısın kapatın.. Oda sıcaklığı yüksek olduğu zaman ortam kuruyor ortamdaki toz tanecikleri havalanıyor uçuşuyor ve combo oluyor. Burun tıkanıklığı içinse 1lt kaynamış suya 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı tuz karıştırıp soğumaya bırakın sabah akşam burnunuza çekin prof. kbb tarifidir kendisi

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merhaba
    Yıllardır çekerim sadece burnum değil gözüm vs ful sıkıntı çekiyorum.
    Polipler sebebi ile bir kere operasyon geçirdim nefes alamayacak hale gelmiştim.
    Zyrtec kesinlikle başarılı bunun dışında;
    Sinus Rinse diye burun yıkama aparatı var içinden tuzu da çıkıyor. İstersen 4 ölçek kaliteli tuz 1 ölçek karbonat ile sende kapaklı bir kaba tuz karışımını ayarlayabilirsin.
    İçine 2 cc Nasacort burun spreyinden koy. Bu karişimin içine kaynamiş soğumuş ilik su kullan.
    Sabah akşam burnunu bunula yıka. En son flixonase ile her burun deliğine iki fıs sprey ve en son bana dua
    Dışardan eve geldiğinde mutlaka elini yüzünü yıka güzelce.
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocukluktan beri 2 kere burnumdan ameliyat oldum yine tıkanınca doktora gittim test istedi test için yalan olmasın 1 sene sonrasına randevu verdiler yaptırdım polene alerjim çıkmadı ulan kendimi biliyorum şimdi bile daha güneş tam açmadı polenler uçmuyor diye ilaç içmedim sabah nefes alamıcak konuşamıcak durumdaydım şuan evden yazıyorum Hemen ilacı aldım bende ki allerset diye küçük bir hap işede yarıyor bir nebze rahatım şuan ama hiç olmadan içmöeye başlasaydım daha kolay atlatacaktım sağlık olsun.

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Damak kaşıntısı yaşayan var mı? Beni uykudan uyandırıyor bazen.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son günlerde beni Zyrtec kesmemeye başladı, Perşembe günü doktora gideceğim. Yatmadan ilaç alıyorum fakat geceden burnum tıkanıyor komple. Rahat uyuyamıyorum o yüzden. Bakalım ne çıkcak

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam bu dönemde yine başladı, arka arkaya bazen 7-8 kere hapşırıyorum sürekli bi kaşıntı vs durumları oluyor, gözde kaşıntı da var tabii. Bende 2 sezondur başladı, ilaç kullanmıyorum bakalım ne olacak.
    Normalde de mükemmel kalitede nefes alabilen birisi değilim bu dönemde iyice zorlaşıyor nefes almam
    Alıntı ercuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu illetin doğal yöntemi budur hocam,vucüdun alerji kısmını karaciğer yönetir.Onun güçlü tutulması ,alkol kafein v.s gibi ürünlerin tüketilmemesi yada en aza indirilmesinin yanısıra bahsettiğim yöntemleri kendiniz araştırıp bulabilirsiniz.Ayrıca kuru iklim,kirli hava v.s dış etkenleri en aza indirmeye zorda olsa gayret edin.Sağlıklı günler.
    Hocam senin sorunun baya detaylı olmuş.

Allah acil şifalar versin hepimize inşallah.

Alıntı mrtngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günümüzde bu illeti çekmeyen yoktur yediğimiz, içtiğimiz her şey katkılı hormonlu vücutta haliyle biyerde tepki veriyor..

Yıllardır içmediğim kullanmadığım damla hap sprey kalmadı..Hepsi bir yere kadar fayda ediyordu sonra başa sar. Koldan yapılan testte çimen ve samana alerjim çıktı ama çimende hiç birşey olmuyordu polenler mahvediyordu beni. Tüm bunların üzerine burun eti ve kemik eğriliği eklenince ölmeden önce son virajı görüyordum resmen

3 kere burun eti yakıldı sürekli tekrarladı başa döndük daha sonra kemik eğriliği ve et için ameliyat oldum alerjim %90 kesildi o hapşırık tıksırıktan eser kalmadı.. Tamamen kesildi diyemem ama büyük ölçüde azaldı. Şuan sadece ameliyattan beri renksiz koyu kıvamlı akıntı oluyor onun önüne geçemedi hiçbir doktor.. Uludağ üniversitesinde test yaptırmam gerektiği ve aşısını olmam söylendi ama 5-6 ay sonraya randevu verdikleri için onu da ihmal ettim.. Bakalım bigün umarım aşı olayını hallederim Şuan sadece nüksettiği zaman aerius veya zyrtec hap kullanıyorum..

Benzer şeyler abimde de mevcuttu onunkisi de sabah yataktan kalktığı gibi aralıksız hapşırık ve burun akıntısı vardı o da aynı şekilde burun ameliyatından sonra büyük bir oranda düzeldi..

Sizlere tavsiyem uyuduğunuz odayı serin tutun petek soba ne varsa ayarını kısın kapatın.. Oda sıcaklığı yüksek olduğu zaman ortam kuruyor ortamdaki toz tanecikleri havalanıyor uçuşuyor ve combo oluyor. Burun tıkanıklığı içinse 1lt kaynamış suya 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı tuz karıştırıp soğumaya bırakın sabah akşam burnunuza çekin prof. kbb tarifidir kendisi
    Zyrtec bende kullandım bir süre sonra etki etmemeye başladı bende fixdual kullanmaya başladım.

Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Yıllardır çekerim sadece burnum değil gözüm vs ful sıkıntı çekiyorum.
    Polipler sebebi ile bir kere operasyon geçirdim nefes alamayacak hale gelmiştim.
    Zyrtec kesinlikle başarılı bunun dışında;
    Sinus Rinse diye burun yıkama aparatı var içinden tuzu da çıkıyor. İstersen 4 ölçek kaliteli tuz 1 ölçek karbonat ile sende kapaklı bir kaba tuz karışımını ayarlayabilirsin.
    İçine 2 cc Nasacort burun spreyinden koy. Bu karişimin içine kaynamiş soğumuş ilik su kullan.
    Sabah akşam burnunu bunula yıka. En son flixonase ile her burun deliğine iki fıs sprey ve en son bana dua
    Dışardan eve geldiğinde mutlaka elini yüzünü yıka güzelce.
    Tavsiyelerini dikkate alacağım hocam

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocukluktan beri 2 kere burnumdan ameliyat oldum yine tıkanınca doktora gittim test istedi test için yalan olmasın 1 sene sonrasına randevu verdiler yaptırdım polene alerjim çıkmadı ulan kendimi biliyorum şimdi bile daha güneş tam açmadı polenler uçmuyor diye ilaç içmedim sabah nefes alamıcak konuşamıcak durumdaydım şuan evden yazıyorum Hemen ilacı aldım bende ki allerset diye küçük bir hap işede yarıyor bir nebze rahatım şuan ama hiç olmadan içmöeye başlasaydım daha kolay atlatacaktım sağlık olsun.
    Bende bu sene hapa geç kalınca iğnelik oldum maalesef.

Şimdi kendime geldim düzenli hap kullanıyorum..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son günlerde beni Zyrtec kesmemeye başladı, Perşembe günü doktora gideceğim. Yatmadan ilaç alıyorum fakat geceden burnum tıkanıyor komple. Rahat uyuyamıyorum o yüzden. Bakalım ne çıkcak
    Fixdual-Desmont-Aureus 3 lüsünden birini araştırın hocam.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vardı geçti şükürler olsun. 2 hafta çektim emcükleyip durdum damağımı, sanırım nazoster sprey geçirdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRKaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Damak kaşıntısı yaşayan var mı? Beni uykudan uyandırıyor bazen.
    Damaktan kasıt damak ile kulağın arasında bir yerse ben de o da var Ağzım kapalı bir halde boğazımı titreterek tuhaf bir ses çıkartarak orayı kaşımaya çalışıyorum.. Tarifi zor bir yöntem kelimelere dökemiyorum Direkt üst damak kaşıntısı değil ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vardı geçti şükürler olsun. 2 hafta çektim emcükleyip durdum damağımı, sanırım nazoster sprey geçirdi
    Sadece Sprey ile geçmesi bence mucize

Damaktan kasıt damak ile kulağın arasında bir yerse ben de o da var Ağzım kapalı bir halde boğazımı titreterek tuhaf bir ses çıkartarak orayı kaşımaya çalışıyorum.. Tarifi zor bir yöntem kelimelere dökemiyorum Direkt üst damak kaşıntısı değil ama
    Öyle bir hastalık ki hayat kalitesi düştüğü gibi insanı tuaf şekillere sokuyor.

Hapları gündüz içsek çok uyku yapıyor mu ?

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kız arkadaşımın son 1 yıldır dehşet alerjisi var toza vs karşı. 1+1 35m2 bir evde 2 kişi+köpek olunca daha da azıtıyor tabi. Her sabah 8-10 kere hapşurarak uyanmalı gün içinde devam eden illet bir spec yani. Gece uyandığını bilirim bu yüzden. Bu konu ilaç gibi geldi o yüzden. Hap kullanamıyor o yüzden zyrtec'in şurup olanını aldık 2 gün önce, ilk akşamdan fark etti. Çok teşekkür ederim hepinize bu konunun aşağılarda gönülmesine izin vermediğiniz için

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet aynısı anlatamadığım için damak kaşıntısı dedim direk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşımın son 1 yıldır dehşet alerjisi var toza vs karşı. 1+1 35m2 bir evde 2 kişi+köpek olunca daha da azıtıyor tabi. Her sabah 8-10 kere hapşurarak uyanmalı gün içinde devam eden illet bir spec yani. Gece uyandığını bilirim bu yüzden. Bu konu ilaç gibi geldi o yüzden. Hap kullanamıyor o yüzden zyrtec'in şurup olanını aldık 2 gün önce, ilk akşamdan fark etti. Çok teşekkür ederim hepinize bu konunun aşağılarda gönülmesine izin vermediğiniz için
    Hocam şurubunu ilk defa duydum.

Kullanımı nasıl peki ?

Umut_Akkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende senelerdir çekiyorum nisan-haziran arasında oluyor şu sıralar yağmurlu havalarfa olduğu için hala başlamadı çok şükür.
    kanımda alerji değeri çok yüksek , burun spreyi kullanmıyorum daha çok hapşırıyorum en son fixdual’in etkili olduğunu gözlemledim kendimde

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahaha bunu cok az kişi yapabiliyor eşim beni uyurken ölüyor bu adam sanmış boğazımı kaşırken çıkarttığım sesten ötürü Benim oğlan daha 2 yaşında öğrenmiş bunu kendisi yapıyordu. Sanırım alerjisi olanlar bunu yapaibliyor maalesef cocukk benm genlerden ötürü alerjik olarak doğdu.
    Bu ara burnumu kopartıp atasım var kaşıntıdan fırsat bulduğumda bir doktora gideceğim.
    www.vava.cars

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şurubunu ilk defa duydum.

Kullanımı nasıl peki ?
    Günde 1 kaşık yeterli dedi eczacı. Uyku açısından bir etkisini görmedik biz açıkçası o yüzden sabah alıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde 1 kaşık yeterli dedi eczacı. Uyku açısından bir etkisini görmedik biz açıkçası o yüzden sabah alıyor
    Anladım hocam zorda kalırsak aklımız da olsun,

Bilgiler için teşekkür ediyorum.

Hepimize geçmiş olsun inşallah..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRKaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet aynısı anlatamadığım için damak kaşıntısı dedim direk
    Benim kulağın iç yapısı olarakta sıkıntılı kıvrım vs yok direkt kulak içi gözüküyor bu yüzden saç kıl yün tüy gibi şeylerin kulağıma girip kaşındırması çok kolay oluyor özellikle saçımı kestirdiğim zaman saç teli kaçabiliyor kulağın içine ve o kaşıntıyı çok iyi biliyorum Hap vs asla işe yaramıyor kulak çubuğunun pamuğunu söküp plastiğiyle kulağımı kaşığıdımda rahatlıyorum sadece..

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahaha bunu cok az kişi yapabiliyor eşim beni uyurken ölüyor bu adam sanmış boğazımı kaşırken çıkarttığım sesten ötürü Benim oğlan daha 2 yaşında öğrenmiş bunu kendisi yapıyordu. Sanırım alerjisi olanlar bunu yapaibliyor maalesef cocukk benm genlerden ötürü alerjik olarak doğdu.
    Bu ara burnumu kopartıp atasım var kaşıntıdan fırsat bulduğumda bir doktora gideceğim.
    Aahahahah o sesi anca bu kaşıntıyı çekenler bilir ve yapabilirler Uykumun arasında kaşındığı için istemsizce o sesi çıkartıp kendi sesime uyandığımı bilirim Biz ailecek yapabiliyoruz ahahahah.. Çevremde yapabilen çok azdır hatta arkadaşlarım o sesi çıkardığımı duyunca "başladı orangutan" diye dalga geçerler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme yapalım.

Son olarak Fixdual hap ve Risonel burun spreyini kullandığımdan beri şikayetlerim büyük ölçüde azaldı.

Yeni ilaç arayanlara değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim.

Sağlıklı günler dilerim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler