User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
167 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler son zamanlarda burun akıntısı yada öbür şikayetlerim bitti fakat kulak tıkanıklığı başladı.

Sol kulağımın içinde tıkanıklık hissediyorum. Bunun için doktora gittim temizliğini falan yaptı ve beni gönderdi. Sonrasında şikayetim yine devam etti.

Bende bu durumu iyice araştırmaya başladım. Mevsimsel alerji zamanlarında kulak içerisinde ki Östaki borusu tıkanıyormuş, ondan dolayı böyle şikayetler oluyormuş.

Yarın tekrardan doktora gideceğim. Böyle sorunu olanlar varsa sebebi bundan oluyor.

Bilgi vermek amacı ile yazmak istedim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu sene alerji sezonu da geç kapandı.Normalde Mayıs 15 iş biterdi.

Ancak 1 hafta falan oldu Zyrtec'i bırakalı. Sıkıntı yok. 2024 Mart 15 görüşmek üzere Zyrtec

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ancak 1 hafta falan oldu Zyrtec'i bırakalı. Sıkıntı yok. 2024 Mart 15 görüşmek üzere Zyrtec
    Evet bende de erken kapandı hocam.

Fakat kulak tıkanıklığı olmaya başladı.

Acaba benim alerjimi ilerledi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bende de erken kapandı hocam.

Fakat kulak tıkanıklığı olmaya başladı.

Acaba benim alerjimi ilerledi ?
    Alerji kaynaklı günde 50+ defa hapşırmak ile alakası nedir bilemiyorum ama ben son 8-10 yıldır %35 duyma kaybıyla yaşıyorum ilerlemedi ama gerilemedi de. Cihaz kullanmam gerekiyor ama istemiyorum. Bazen duymamak daha iyi

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bahar sezonuyla birlikte bende de senelerdir aynı durum mevcut. Kullanmadığım çok az ilaç kaldı fakat hepsi uyku durumu yapıyor. İş yerinde de olumsuz etkileniyorum. Uyku durumu yan etkisi olmayan başka ilaç var mı bildiğiniz ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zyrtec alternatif olarak şurup şeklinde başka neler var? Etki etmemeye başladı yavaş yavaş

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zyrtec alternatif olarak şurup şeklinde başka neler var? Etki etmemeye başladı yavaş yavaş
    Duact kullanıyorum ben çok fena olduğum zamanlar.
    Zyrtec işe yaramıyor bende artık maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alerji kaynaklı günde 50+ defa hapşırmak ile alakası nedir bilemiyorum ama ben son 8-10 yıldır %35 duyma kaybıyla yaşıyorum ilerlemedi ama gerilemedi de. Cihaz kullanmam gerekiyor ama istemiyorum. Bazen duymamak daha iyi
    Abi duyma kaybı zamanla alerjiden mi oldu ? Bizde de olur mu acaba ?

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni bahar sezonuyla birlikte bende de senelerdir aynı durum mevcut. Kullanmadığım çok az ilaç kaldı fakat hepsi uyku durumu yapıyor. İş yerinde de olumsuz etkileniyorum. Uyku durumu yan etkisi olmayan başka ilaç var mı bildiğiniz ?
    Çoğu uyku yapıyor hocam. Ben Fixdual hap ve Risosenel spreyi kullanıyorum, bana iyi geliyor..

Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Fixdual hap ve Risosenel spreyi kullanıyorum, bana iyi geliyor..

Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duact kullanıyorum ben çok fena olduğum zamanlar.
    Zyrtec işe yaramıyor bende artık maalesef
    Zytrec bendede işe yaramadım, Ben Fixdual hap ve Risosenel spreyi kullanıyorum, bana iyi geliyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Duyma kaybının sebebini hiç araştırmadım ama 2.2 continuous basınçla günde 50+ hapşırmaktan kaynaklandığını düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duyma kaybının sebebini hiç araştırmadım ama 2.2 continuous basınçla günde 50+ hapşırmaktan kaynaklandığını düşünüyorum
    Hala devam ediyor mu hapşırık abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala devam ediyor mu hapşırık abi
    Yok bitti benim. Geç bitti bu sezon. Normalde Haziranın ilk haftası bye bye demiş olurduk. Küresel ısınma burnumuzu da vurdu sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok bitti benim. Geç bitti bu sezon. Normalde Haziranın ilk haftası bye bye demiş olurduk. Küresel ısınma burnumuzu da vurdu sanırım
    Benimde ilerlemiş sanırım kulak tıkanıklığı başladı bir süredir.

Doktor Östaki borusu tanısı koydu.

Alerjiye bağlı olarak orası tıkanıyormuş.

Tıkanma oldukça burun spreyi ve hap içecekmişim :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sakın alerji için kortizon yaptırmayın. Delirmeyin. Teyzem 1.5 sene önce kontrole gitti doktor nefes açıcı damla verdi. Ertesi sabah alerji ile uyandı doktor bişey değil kortizonlar çözeriz dedi. Kadının hayatı mahvoldu. 1.5 sene hastanede yattı bağışıklık sistemi çöktü vs en son bayramdan önceki salı toprağa verdik. Alerji için tavsiyem bir homeopat a danışın. Çok yakın arkadaşım bildim bileli mendil taşırdı burun akıntısı yüzünden. Eşi homeopat oldu alerjisini araştırdı ve şu anda öyle bir sorunu kalmadı. Ben çocukluğumdan beri her yaz dış kulak iltihabı olurdum inanılmaz ağrılı. 5 sene kadar önce bana bir kür verdi tek kullanımlık. 5 senedir dış kulak iltihabı olmuyorum. Şaka gibi gelebilir ancak çoğu şeye çözüm buluyor alternatif tıp.
    IN BOOST WE TRUST

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sakın alerji için kortizon yaptırmayın. Delirmeyin. Teyzem 1.5 sene önce kontrole gitti doktor nefes açıcı damla verdi. Ertesi sabah alerji ile uyandı doktor bişey değil kortizonlar çözeriz dedi. Kadının hayatı mahvoldu. 1.5 sene hastanede yattı bağışıklık sistemi çöktü vs en son bayramdan önceki salı toprağa verdik. Alerji için tavsiyem bir homeopat a danışın. Çok yakın arkadaşım bildim bileli mendil taşırdı burun akıntısı yüzünden. Eşi homeopat oldu alerjisini araştırdı ve şu anda öyle bir sorunu kalmadı. Ben çocukluğumdan beri her yaz dış kulak iltihabı olurdum inanılmaz ağrılı. 5 sene kadar önce bana bir kür verdi tek kullanımlık. 5 senedir dış kulak iltihabı olmuyorum. Şaka gibi gelebilir ancak çoğu şeye çözüm buluyor alternatif tıp.
    Kulak için tavsiye edeceğin bir doktor var mı abi ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de alerjik rinit var ama öyle hapşırma vs olmuyor. Direkt konkalar şişiyor geniz akıntısı oluyor ve boğazım şişiyor. Sade polen filan değil şampuan deterjan bile dokunuyor.

Spirulina alerjik rinit için gayet iyi bir yan etkisi de yok. Denemekte fayda var.
    Savaş MotorSports

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alerjik Rinit olan hastalarda geniz eti şişince östaki borusu tıkanıyor. Kulağa sıvı akıyor bu da duyma kaybı yapıyor. Tedavi edilmezse kalıcı sıvı enfeksiyon kaptığında orta kulağa çevirebiliyor. İşitme kaybı olduğu anda acil alerji doktoruna başvurun.

Zyrtec şurup kullanmak gerekiyor, geniz eti varsa onun için doktor burun spreyi yazıyor.
    Zyrtecten daha etkili levmont çiğneme tableti var. Tabi doktora danışıp o şekilde kullanmak gerekiyor.

Geniz eti aldırmak çözüm mü bilmiyorum ancak iyi olacağını söylüyor doktorlar
    men dakka dukka.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Zyrtec'i akşam almak yerine gün içerisinde alırsan bende uyku yapmıyor. o şekilde dene bence sonraki atakta uykum varken içersem ölü gibi uyutuyor.

alerjim baharda hiç olmayıp Haziran ayında başladı haziran sonu gibi bitti desemde arada aksırmalarım oluyor klimaya yoruyorum.

atak olduğu zamanlarda zyrtec'i 2 günde bir alarak idare ediyorum bir alışım 2 gün idare ediyor bu sene böyle oldu.

atağım ise nefes alamayacak kadar çok aksırık şeklinde vuku buluyor. bu arada alerjimin olduğu zamanlarda eğer şehirdışında bir yere gidersem alerjim olmuyor. Kısacası şehir hayatındaki hava kalitesi bizi bozuyor gibi.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada tedavi yöntemi varsa çok sevinirim çünkü alerjim toz, rutubet gibi şeylerde olduğu gibi bende ağrı kesici, ateş düşürücü, antibiyotik tarzı ilaçlarda da oluyor. hasta oldum mu ilaç almadan düzelmeye çalışıyorum. mrna aşı neyseki problem yaratmadı.

ilaç alınca nefes almamazlık değil göz altlarım gözümü açamayacak kadar şişiyor ama ileriki safhalarda nefese de etki edebilir diye kullanmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alerjik Rinit olan hastalarda geniz eti şişince östaki borusu tıkanıyor. Kulağa sıvı akıyor bu da duyma kaybı yapıyor. Tedavi edilmezse kalıcı sıvı enfeksiyon kaptığında orta kulağa çevirebiliyor. İşitme kaybı olduğu anda acil alerji doktoruna başvurun.

Zyrtec şurup kullanmak gerekiyor, geniz eti varsa onun için doktor burun spreyi yazıyor.
    Zyrtecten daha etkili levmont çiğneme tableti var. Tabi doktora danışıp o şekilde kullanmak gerekiyor.

Geniz eti aldırmak çözüm mü bilmiyorum ancak iyi olacağını söylüyor doktorlar
    Hocam benim alerjik rinit bu sene aniden başladı 15 mart gibi direk akıntı vs vs hastanelik oldum.

Maalesef Kortizon ile kesebildi doktor.

Bu sene şunu dikkat ettim, bende kulak tıkanıklığı başladı.

Doktor östaki borusu diyor ama genizlerim falan açık dedim, olsun ilaç kullanacaksın ömür boyu artık dedi.

Östaki borusu tıkandı diye hatta baştan kulak temizletmeye gittim tıkalı sandım.

Şimdi bu durumda benim alerji ilerlemiş mi oluyor. Benim ne kullanmam ya da kime gitmem lazım.

Kullandığım ilaçlar Fixdual hap,Risonel burun spreyi onları da her gün değil arada bir hissedersem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler