User Tag List

Sonuçlar: Ne yapmalı?

Katılımcı sayısı
46. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Komple boya

37 80.43%
  • Komple kaplama

3 6.52%
  • Kaput ve tavan boya

6 13.04%
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Güneş yanığı sorunu yardım lütfen

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaplama kesinlikle yaptırma zaten kaplama yapıcak yer eğer uzman bir yerse oda aynısını söyler o kaplama sökülürken ne kadar kavlanmış vernik astar ne varsa gelir ..

Bu kadar büyütücek bir şey yok komple boyat tertemiz bin . Boyatmadan önce videosunu halini Çek fotolarını Çek ..
    Komple boyalı aracı tercih eden çok insan var o araçda güneş yanığı olmuşsa bu genel kronik bir şeydir demek ki ortalama o aracın boya ömrü o kadar yani tek değilsindir tam aksine boyanmışı değerli olur satılırken akranları içinde ..

Sen o aracı o halde satarsan ona göre gene fiyat düşeceksin alan şahıs kardeşim ben bu aracı komple boyuycam böyle binmem dedimi tekrar zarar ediceksin.. devir öyle eskisi gibi değişen yok boya yok devri değil millet olabildiğince kondisyonu kozmetiği güzel masrafsız almaya çalışıyor ..
    Zaten ekspertiz denilen bir şey var bir araba kazadan mı yoksa güneş yanığından mı boyanmış anlaşılır ..

Tekrar ediyim devir eski devir değil herkes olabildiğince kondisyonu güzel masrafsız kendini sanayiye sokmayacak araç arıyor eski yeni farketmez ..

Son olarak üstün başın yırtık pırtık gezmeyi sevmiyorsan güneş yanıklı vernik kabukları atan araçla gezmekte pek hoş bir görüntü oluşturmaz bence ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Herkese tekrar merhaba. Uzun düşünceler ve sizlerin yorumlarına güvenerek aracımı kaporta boyaya verdim. Yaklaşık 1 hafta sürdü. Birçok boyacı aradım konuştum. Aldığım fiyatlar gerçekten tutarsızdı. En sonunda bir tanıdığımın boyacısı ile anlaşıp aracımı teslim ettim. Aracın rengini tutturmak konusunda güzel bir sonuç çıktı ve bu beni oldukça mutlu etti açıkcası. Boya ile birlikte aracın ön ızgaraları ve orijinal valeo ön farlarını da değiştirdim. Tüm güneş yanıkları ve çamurluklardaki ufak paslanmalardan kurtulduk. Arabanın son halini görünce bunca zaman neden beklemişim diye kendime sordum. İyi ki yaptırmışım diyorum şimdi. Bir kaç fotoğraf paylaşayım istedim.

Çamurluklaıdaki pasların tamiri

Marşpiyellerin tamiri

Zımpara işlemi

Astar işlemi

Ön panjur boyama

Sisleri elden geçirdim

İlk boya

Yeni farlar

Yenilenmiş ön tampon ızgaraları ve farlar

Ve son

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiçek gibi olmuş hocam.Kesene bereket.İnsan keyifle binmek istiyor arabasına.En güzelini yapmışsınız.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet güzel olmuş, bu fotolar mecvut olduğu sürece satarken sorun yaşanmaz.

Zaten artık araba işinden azıcık anlayan adamın bakışı boya fiyatlarından sonra değişmeye başladı, aynı paraya boyasız güneş yanıklı araba alacağıma şu ibizayı alırım fotolarını gördükten sonra şahsen.

Mis gibi boyanmış tertemiz olmuş. Geçen sene bu zamanlarda benzer şekilde hatay dan bol güneş yanığı ile aldığım aracımın tavan bagaj kaput yan direklerin üst kısımlarını boyattım mis gibi oldu, satacağım zaman fotoğrafını gösteririm ikna olmayan adam doğru bayiye gidip sıfır araba baksın der geçeriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın ilk sahibi olduğum için bu zamana kadar hiç kaza boya işlem görmedi araba. 15 senenin verdiği yorgunluk, güneş yanıkları ve ufak paslanmalar sonucu boyatmaya mecbur kaldım. Sonuç olarak bu benim suçum olmadığı ve yapılan işlemlerin fotoğrafları mevcut olduğundan satarken sorun yaşarsam da böyle almak istemeyen de zaten aracı almasın. Zaten şu halini gördükten sonra da satmayı düşünmüyorum

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tertemiz olmuş..güle güle kullanın..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi olmuş kazasız belasız

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet güzel ve yerinde bir karar olmuş güzel günlerde kullanın.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel duruyor, kazasız belasız çiziksiz. Ortalama maliyet ne çıktı hocam? benzer renk Fluence var bizde de, tavan başladı kelleşmeye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel duruyor, kazasız belasız çiziksiz. Ortalama maliyet ne çıktı hocam? benzer renk Fluence var bizde de, tavan başladı kelleşmeye
    Tavan, kaput, 2 tampon, 2 marşpiyel ve ufak çamurluk pasları 11bin tl civarı tuttu. 30bin tl fiyat aldığım yerde oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler