User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
84 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sıfır egea nasıl buluruz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı babayimben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen yanlış biliyorsunuz, neden derseniz, misal konudaki araç ithal bir araç değil ki bu yazılanlardan etkilensin
    bayilerin yaydığı bir efsane olabilir bu...
    Yerli denen aracın motor ve şanzımanı ithal. Buradan tedarik edilen parçaların total maliyete oranı % kaç ona bakmak lazım.

Ancak yönetimin ithalata baskı kurmaya çalıştığı bir dönemde, yerel üreticiye yapabiliyorsan önce ihracat yap deme ihtimali bir hayli yüksek olsa gerek

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar net söylüyorum. araçlar temiz temiz filoya, şirkete, amcaya dayıya veriliyor. bakın taa aralıktan beri liste fiyatından egea arıyorum egea cross arıyorum yok. piyasa normale dönmeden de araba falan bulamazsınız. acil araç ihtiyacınız varsa geçmiş olsun paşa paşa sevileceksiniz. sarı sitede bir sürü sıfır araba ilanı var oradan alacaksınız.
    turbocuk istiyoruz

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden özellikle egea arıyorsunuz?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli denen aracın motor ve şanzımanı ithal. Buradan tedarik edilen parçaların total maliyete oranı % kaç ona bakmak lazım.

Ancak yönetimin ithalata baskı kurmaya çalıştığı bir dönemde, yerel üreticiye yapabiliyorsan önce ihracat yap deme ihtimali bir hayli yüksek olsa gerek
    Ne alakası var ki bunun, araçları yurt dışından çekemiyor demişler ya, ona cevaben yazdım ben, yoksa egea yüzde kaç yerli vs, başka mevuz hocam
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

Ultraleggera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar net söylüyorum. araçlar temiz temiz filoya, şirkete, amcaya dayıya veriliyor. bakın taa aralıktan beri liste fiyatından egea arıyorum egea cross arıyorum yok. piyasa normale dönmeden de araba falan bulamazsınız. acil araç ihtiyacınız varsa geçmiş olsun paşa paşa sevileceksiniz. sarı sitede bir sürü sıfır araba ilanı var oradan alacaksınız.
    Bu bilgiye nereden ulaştınız ? Ben x bi filo şirketinde operasyon sorumlusuyum aynı zamanda fiat ana bayiyiz yok öyle bir şey bence her söylenene inanmayın
    MGN TypeR.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı babayimben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne alakası var ki bunun, araçları yurt dışından çekemiyor demişler ya, ona cevaben yazdım ben, yoksa egea yüzde kaç yerli vs, başka mevuz hocam
    Yukarıdaki mesajın gerçek olduğunu kabul edersek araçların çekilememesi, cari açık vermemek adına devletin firmalara yaptığı bir telkin denebilir.

Hal böyle olunca siz yerli diye diğer araç markalarına telkin ettiğiniz yavaşlamayı, içeride ithal mal ile üretim yapan bir firmaya telkin etmezseniz sonuç yine aynı olur yani cari açık verirsiniz.

Konunun tamamı ithalat - ihracat dengesine bağlı olduğu için egea nın yerlilik oranı tabiki konuya göbeğinden bağlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ultraleggera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bilgiye nereden ulaştınız ? Ben x bi filo şirketinde operasyon sorumlusuyum aynı zamanda fiat ana bayiyiz yok öyle bir şey bence her söylenene inanmayın
    aralık başından beri listedeyim. çalıştığım kurumda onlarca egea müşterisi var ve biz bursada fabrikaya 10km mesafede ikamet ediyoruz. benim başvurumdan beri toplam egea ve egea cross satışı 500k. bu kadar aracı kime sattılar ? hepsini kullanıcı mı aldı? yoksa çamlıca camii otoparkına dizmek için kiralama şirketi mi aldı ? yoksa açıklanan satış rakamları sahte mi ?
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aralık başından beri listedeyim. çalıştığım kurumda onlarca egea müşterisi var ve biz bursada fabrikaya 10km mesafede ikamet ediyoruz. benim başvurumdan beri toplam egea ve egea cross satışı 500k. bu kadar aracı kime sattılar ? hepsini kullanıcı mı aldı? yoksa çamlıca camii otoparkına dizmek için kiralama şirketi mi aldı ? yoksa açıklanan satış rakamları sahte mi ?
    pardon satış rakamları fazla olmuş toplayarak gitmişim toplam satış 100k
    turbocuk istiyoruz

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbull35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş arkadaşımın oğlu istanbul da yaşıyor. Takasa aracını verirse araç var demişler. Bayileri bi dolaşın bence
    Onu da şöyle yapıyorlar. Aracınız 250 bin lira ise 150 bin lira sayıyor. Söver gibi... 185 bin lira verilen dobloyu 1 hafta içinde 228 bin liraya verdim. Hesabı siz yapın. Ve ucuz da verdim yani.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aktif İriyıl bayi ile 1268 listesi olan 408i zor bela 1375e anlaştıktan sonra son anda siparişi iptal edip takasa araba istemesi üzerine accent era götürdük. 190k teklif ettiker. s.ktr cekip ayrılıp aracı ilana koyduk. aynı gün 264e satıldı Fıkra bu kadar.
    408 alamadım tabi liste fiyatından arkadaşımın çalıştığı başka bir bayiden c5a aldık.
    www.vava.cars

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki sizin bayinizden liste fiyatından araç alabiliyormuyuz ne zaman geleceği önemli değil aracın?

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsun da bir arkadaş vardı. Senin gibi. Filoyu bayiyi savunan.

Fena linç yemişti.

Bence hiç konuşmayın artık.

Herşey ortada. Kimse keriz değil.

PaSHa-brk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar iş tamamen satış danışmanında bitiyor. Kurumsal filo şirketlerinin bile araç bulamadığı zamanlar oluyor.
    BMP

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PaSHa-brk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iş tamamen satış danışmanında bitiyor. Kurumsal filo şirketlerinin bile araç bulamadığı zamanlar oluyor.
    sen şimdi bu dediğine kendin inanıyon mu
    PROSTOCK GARAGE

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bildiğimi söleyim ekstra bilgisi olan ekler çıkartır.

Olay araba olmaması doğru ama üretimin yetişmemesi durumu değil.

Bildiğim kadarıyla hükümet şu an aracın bir yatırım ve para koruma yöntemi olduğunu bildiği için el altından firmaların araç çekmesini kısıtlıyor. Yani firma senin siparişini TR ye sokamıyor yurtdışında bekliyor ki döviz çıkışı olmasın gibi bir bilgi aldık biz. Normalde 400 araba çekebilecekken bayi 20 araba çekebiliyor gibi. Bu da karaborsa yaratıyor.

Bazı markalardan üretim ile ilgili sıkıntılar da vardır o ayrı.
    Baran selam bilgi doğru benim bir ilavem olacak. Geçtiğimiz yıllarda evet konu chip kriziydi, şu an arz yavaş yavaş artmaya başladı fakat bu sefer de üreticiler daha çok kar ettikleri Avrupa pazarına araç sevk ediyormuş. Türkiye'de yüksek vergilerden dolayı güya kar marjları düşükmüş. Hal böyle olunca dünyadaki kriz çözülmeye yüz tutmuşken biz Türkiye'de olumlu anlamda yansımasını göremedik. Bu böyle gitmez bir süre sonra düzelir diye düşünüyorum. Şu an araba almak isteyene Allah kolaylık versin. Bir arabayı beğenip cebimizde para ile gidip istediğimiz arabayı alabildiğimiz günleri çok özledim.
    E90 330i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen şimdi bu dediğine kendin inanıyon mu
    Çeşitli otomotiv markalarının bayilerinde çalışmış olan ve şuan global bir filo kiralama şirketinde görev yapan biri olarak EVET.
    BMP

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeşitli otomotiv markalarının bayilerinde çalışmış olan ve şuan global bir filo kiralama şirketinde görev yapan biri olarak EVET.
    o zaman tamam .
    PROSTOCK GARAGE

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satış danışmanını bağlasak verecek bize aracı diyorsunuz yani?
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çirkin bir durum ama ne yazık ki öyle. Tabi bu her danışman aynıdır anlamına gelmiyor. Kurunun yanında yaş yanmasın.
    BMP

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler