User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Şahıs şirketi kurup , araç alıp satmak ?

4LaRKaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şahıs şirketi kurup , araç alıp satmak ?

Merhaba , öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Bir konu hakkında desteğe ihtiyacım var , 'şahıs şirketi' kurarak araç alım ve satımı yapıldığını biliyorum. Ancak detaylarına hakim değilim, 1 yıllık içinde 3 araç satış hakkımız var ve bunun dolduğunu varsayalım. Sonrasında araç satışına devam etmek için , şahıs şirketi kurmak mantıklı mı ? Veya şirket kurulduktan sonra ek olarak evrak talep ediliyor mu ? Yetki belgesi vs extra bir evrak isteniyor mu ? Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler.

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her ay ödeyeceğiniz muhtasar elde ettiğiniz kardan ödeyeceğiniz vergi üstüne her ay muhasebe ücreti ve her yıl defter tastik parası derken ne kadar mantıklı olur tartışılır ne kadar araç satacaksınız ki yılda eş dost üstüne yapmak daha mantıklı olur gibi geliyor bana ekstra bir belge gerekmiyor bu iş için benim hazırda aktif bir şirketim var ve aldığım sattığım her aracı işlediğim için bana ekstra bir külfet oluşturmuyor tek başına bu iş için bu kadar ödeme yaparmıydım sanmıyorum

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkan_2120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ay ödeyeceğiniz muhtasar elde ettiğiniz kardan ödeyeceğiniz vergi üstüne her ay muhasebe ücreti ve her yıl defter tastik parası derken ne kadar mantıklı olur tartışılır ne kadar araç satacaksınız ki yılda eş dost üstüne yapmak daha mantıklı olur gibi geliyor bana ekstra bir belge gerekmiyor bu iş için benim hazırda aktif bir şirketim var ve aldığım sattığım her aracı işlediğim için bana ekstra bir külfet oluşturmuyor tek başına bu iş için bu kadar ödeme yaparmıydım sanmıyorum
    stopaj ve araç satışı için yetki belgesi de eklenecek bu yazılanlara.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinikle vergini vererek yap bu işi.
    Tabi şöyle yapıyorlar genelde, kar göstermemek için alış-satış arasındaki tutarı resmi göstermeyip kar yokmuş gibi satıyorlar. Bu sayede gelir vergisi az ödüyorlar.

Bu vergiden kaçınma işlerini tavsiye edemem etmem. Resmi tarafları sana kalmış.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

4LaRKaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinikle vergini vererek yap bu işi.
    Tabi şöyle yapıyorlar genelde, kar göstermemek için alış-satış arasındaki tutarı resmi göstermeyip kar yokmuş gibi satıyorlar. Bu sayede gelir vergisi az ödüyorlar.

Bu vergiden kaçınma işlerini tavsiye edemem etmem. Resmi tarafları sana kalmış.
    Şahıs şirketi açtığımız taktirde , yetki belgesi yine de gerekli midir ? Bilginiz var mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler