User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Yeni 308 Yarı Otonom Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni 308 Yarı Otonom Hk.

Herkese selamlar,

Geçtiğimiz Ekim ayında yeni 308 aldım, aracımdan memnunum ama Peugeot’nun Türkiye’ye özel bazı yazılımsal geliştirmeleri sunmadıklarını fark ettim, bunlar:

-Sinyal verince otomatik şerit değiştirme (yeni nesil VAG’larda var)
    -Viraja gelince ACC’nin aracı yavaşlatmaması
    -Tabela okumanın sözde gelişmiş olup sadece hız tabelalarını okuması
    -SOS hizmetinin kapalı olması
    -Sesli komut sisteminin çalışmaması

Biliyorum, derdini seveyim diyebilirsiniz ama ciddi meblağalar isteniyor bu araç için ve vaad
    ettiği 2. nesil otonomken 1. nesil otonom özelliklerini sunması, bu araca sahip olanlar varsa onlarda da bu durum var mıdır? Peugeot Türkiye’ye şikayette bulunsak sonuç alamayız gibi ama direk Fransa’ya yazsak sizce sonuç alır mıyız? Ben de otomotiv sektöründe çalışıyorum ve müşteri şikayetleri olmasın diye en ufak konuda bile diken üstündeyiz, Stellantis gibi dünyanın en değerli markası konumuna gelmiş bi grubun bunu dikkate alması gerektiğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende alali 10 gun oldu. 200+ kisilik bi whatsapp grubu var. Mail ile olacak is ise organize edilir. Hatta davet linkide birakayim katilmak isterseniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Geçtiğimiz Ekim ayında yeni 308 aldım, aracımdan memnunum ama Peugeot’nun Türkiye’ye özel bazı yazılımsal geliştirmeleri sunmadıklarını fark ettim, bunlar:

-Sinyal verince otomatik şerit değiştirme (yeni nesil VAG’larda var)
    -Viraja gelince ACC’nin aracı yavaşlatmaması
    -Tabela okumanın sözde gelişmiş olup sadece hız tabelalarını okuması
    -SOS hizmetinin kapalı olması
    -Sesli komut sisteminin çalışmaması

Biliyorum, derdini seveyim diyebilirsiniz ama ciddi meblağalar isteniyor bu araç için ve vaad
    ettiği 2. nesil otonomken 1. nesil otonom özelliklerini sunması, bu araca sahip olanlar varsa onlarda da bu durum var mıdır? Peugeot Türkiye’ye şikayette bulunsak sonuç alamayız gibi ama direk Fransa’ya yazsak sizce sonuç alır mıyız? Ben de otomotiv sektöründe çalışıyorum ve müşteri şikayetleri olmasın diye en ufak konuda bile diken üstündeyiz, Stellantis gibi dünyanın en değerli markası konumuna gelmiş bi grubun bunu dikkate alması gerektiğini düşünüyorum.
    Tesla hariç ben daha müşterisine satarken vaat etmediği bir özelliği sattıktan sonra sunan bir marka görmedim. Bu durum Türkiye'ye özel değil. Bu araçta bu bahsettiğin özellikler yok. Sadece SOS sisteminin çalışmaması bizim gerizekalı politikacıların BTK üzerinde IMEI kaydı saçmalığı yüzünden çalışmıyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

aaygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direk Fransa’ya yazsak sizce sonuç alır mıyız?
    %90 alamazsiniz, arabalarin bu ozelliklerinin hangisiyle satildigini zaten Fransa biliyor ve siparisleri ona gore onaylayip arabalari Turkiye'ye sunuyor. SOS kismi ilginc, calisiyor olmasi lazim.
    Bunu da calistigim markada benzer bir durumla karsilastik ACC'nin araci yavaslatmamasi konusunda, bizim specledigimiz arabalarda daha advanced bir donanim vardi ACC'nin uzerine, ama Turkiye'de teknik bazi sebeplerden dolayi calismiyordu olmasina ragmen, marka da bunu biliyordu ve uzerine calisiyorlardi en son. Ozet olarak, sizin sikayet edeceginiz arabada bunlar calismiyor veya bunlar yok durumu, zaten Fransa'nin bildigi bir durum ki ustune Peugeot zaten Stellantis catisi altinda kendisi ulkede, distributor bile degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabela okuma konusu da bir miktar bizim ulke sartlari yuzunden dedigin sekilde calisiyor, onunla ilgili de sektor genelinde bakanliklarla bir calisma var, cozuldukten sonra bir ihtimal daha gelismis sekilde calisma imkani olabilir, ama yine sanmiyorum.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ciddi bir bedel ödeyip satın almışsınız, araçla ilgili memnuniyetsizliğini belirtmek hakkınız elbet. Lakin Stellantis grubu Türkiye'de öyle değerli, itibarlı bir grup falan değil. C5 aircross tavan boya atması, corsa kronik sağa çekme sorunu, corsa-208 vites kutusu arızası benim hatırlayabildiklerim. Üretim hatası her markada olabilir elbet. Bunlara karşı markanın tutumu ise berbat ötesi.

Böylesine ''tüketici dostu'' bir firmanın aracı satarken vaat etmediği özellikleri sonradan aktif edeceğini pek sanmıyorum. Yine de iyi şanslar. Buradan olmasa da yurt dışından çözüm bulursunuz belki.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhtemelen o özelliklerin ötv ve kdvsini fiyata ekleyip satamayacaklarını düşündüklerinden böyle bir yol izlediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle yorumlar için teşekkür ediyorum.
    @Schumi
    SOS konusuna gelirsek, herhangi bir işime yarayacağını düşünmüyorum fakat tuşu varsa özelliğini koymak gerekir. Daha yeni sattığım 2020 model Ford Puma aracımda SOS aktif ve çalışıyordu, BTK idi vergiydi vs. bunlar bahane, markanın tamamen ucuza kaçmasından kaynaklı, bulunduğu segmentte sub-premium bi araç yapıp ciddi para istenince bu konuda ucuza kaçılması ayıp.
    @aaygen
    Atacım selam, bildiğim kadarıyla ACC naviyle paralel çalışmıyor, şerit takiple haberleşerek çalışıyor, haritadan yardım alması muhtemeldir, bu sistemler konusunda Tesla dahil kimse %100 garanti vermiyor zaten, çalıştığı kadar çalışması hiç çalışmamasından iyidir. Önüme araba atlayınca da otonoma kalsa direk çarpar, ben müdahele ediyorum, benzer durum bana sorarsan. Tabela konusunda da o zaman donanım listesinde gelişmiş tabela demesin abi, hız tanıma desin ki yine tembellik var işin altında, Türkiye’nin sonuçta bir tabela yönetmeliği var, bunları uygulasın en azından. “Dur” işaretini tanısın en azından.
    @arda35 ben de çok sonuç almıyorum ama @5500’ün attığı gruba girdim, en azından oradan örgütlenip toplu şekilde sesimizi çıkarırsak fabrika yöneticilerine bu durum iletilir.
    @_opeth valla fiyatına göre sundukları çok da değil bence, kar marjları epey yüksek zaten, direk amaaan ne gerek var denip geçilmiş diye düşünüyorum.

En başta, arabanın multimedyasında “Türkçe” olarak otomatik şerit değiştirme introsu yüklemişler, yapıyosun, çalışmıyor, bana multimedyada bu arabada bak bu özellik var dediği özelliği sunmalı, VAG sunuyorsa bahanesiz şekilde senin de sunman lazım.

Sesli komut, gereksiz ve kullanışsız bir şey zaten, o zaman koyma ya da appconnectle direk telefonuma bağla, vaad edip vermediği donanımlar ayıp, olmasa zaten hıı yokmuş diyip geçicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi yurtdisiyla TR brosurlerini karsilastirdim biraz, ACC’de herhangi bir ekstra akilli ozellik zaten yurtdisinda da yok, sadece stop&go, viraja gore yavaslama gibi bi feature yok ama ilginc olan gelismis tabela okuma kismi. Yurtdisinda tek bi tabela okuma donanimi var o da hiz limitleri icin verilmis, TR’de hiz tabelasi tanima ve senin dedigin gelismis tabela tanima ayri ayri var, brosurlerin geri kalanina bakilirsa pazarlama departmani cok ustune dusmemis gibi geldi bana, bu tabela mevzusu peugeot turkiyeden kovalanabilir, arabada boyle bir donanim var demissiniz ama yok diye. boyle durumlarda baslarina bela almamak icin biseyler sunmaya calisiyolar genelde, tabela mevzusu baya baya yazan seyin olmamasi cunku dedigin gibi, bence bi peugeot turkiyeden baslayarak sansini dene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ACC’yle birlikte serit degistirme de gelmesi gerekiyormus bu arada, birlesik donanimlar, arabanin icinde oyle bi intro da varsa o da ayni sekilde kovalanabilir
    SOS’in mevzuatsal olarak calisiyo olmasi lazim ama, onu anlamadim. Yanlis hatirlamiyosam tip onayi 2018 sonrasi olan tum modellerde (makyaj vs. gecerli degil bunda, sifirdan yeni model tip onayi cikmis olmasi lazim o yuzden 2018 MY sonrasi ecallsuz araba var piyasada) Ecall bulunmak zorunda, arabada var ama imei’leri kaydetmedikleri icin calismiyosa da gercekten cok sacmaymis. devletin de tip onayini/ithalati kabul edip sistemin calisip calismadigini-imeilerin kayit edilip edilmedigini kontrol etmemesi garip, ithalat prosedurunde imeilerle ilgili bi proses de var cunku

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler