User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
65 sonuçtan 58 ile 65 arası

Konu: 125CC altı motorlar B ehliyet ile kullanılabilecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dirifitçilerede güzel haberler var

https://www.sozcu.com.tr/siyasetteki...racagiz-p21873
    Bu hayat pahaliliginda drifti oyunda yaptırabilir. Oda yüksek sistemi Pc olursa bir drift aracı kaça mal oluyor koskoca Ankara'da bir yarış pisti yokken drifte el atmaları pek iyimser olmuş motosporlari ultra lüks zengin işi oldu artik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım. Kursa gidilecekse ve kurs parası odenecekse gider ehliyet alırım. Ayrıca ticari maksatla da kullanamıyorsunuz. Ne farki var bunun normal ehliyetten?
    Ticari maksatla kullanilamadigi bence iyi olmuş 14 senedir motor üzerindeyim kuryelik yapıyorum ayriyeten her önüne gelen ticari maksatla kullanmasın ekmegimize mani olmasın kaldı onu geçtim daha doğru dürüst güvenli ileri defansif eğitimi almamış olanlar motora binmesin bir zahmet

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50ccler çöp oldu desenize hondanın motorları kara borsa olur, yine bayilerde motor bulunmaz
    Hondacılar, karaborsacılar avcunu yalar bu saatten sonra. Bayilerde motosiklet var. Fb gruplarında sıfır motor dolu.

50cc'lerin sigorta ve vergi avantajı devam ediyor.
    B ehliyetle 125cc için pek bir şey değişmedi aslında. Kurs ve sınav zorunlu. Harç muafiyeti var sadece.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ticari maksatla kullanilamadigi bence iyi olmuş 14 senedir motor üzerindeyim kuryelik yapıyorum ayriyeten her önüne gelen ticari maksatla kullanmasın ekmegimize mani olmasın kaldı onu geçtim daha doğru dürüst güvenli ileri defansif eğitimi almamış olanlar motora binmesin bir zahmet
    Flood olucak ama defansif eğitim almamış olanlar binmesin ne demek? Motosiklete adabıyla binen kurye oranı iyimser bir tahminle %10-15 civarıdır. Bireysel kullanıcılarda ise bariz şekilde daha fazladır. Bu kıyaslamaya göre kuryelerin büyük çoğunluğunun trafikten men edilmesi lazım.

Bence yapılması gereken, ticari maksatla kullanılmasını engellemek yerine kuryeleri daha çok denetlemektir. Trafik güvenliği ve kendi sağlıkları için elzem bi durum.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Flood olucak ama defansif eğitim almamış olanlar binmesin ne demek? Motosiklete adabıyla binen kurye oranı iyimser bir tahminle %10-15 civarıdır. Bireysel kullanıcılarda ise bariz şekilde daha fazladır. Bu kıyaslamaya göre kuryelerin büyük çoğunluğunun trafikten men edilmesi lazım.

Bence yapılması gereken, ticari maksatla kullanılmasını engellemek yerine kuryeleri daha çok denetlemektir. Trafik güvenliği ve kendi sağlıkları için elzem bi durum.
    Nasıl ki otobüs, taksi, kamyon vs ticari amaçla araç kullananlardan bir sürü yeterlilik aranıyorsa kuryeler için de aranmalı. Psikoteknik, src vb olmalı. İşini hakkıyla yapanın kazancı artsın, hakkıyla yapamayan da yapmasın.

Kask kullanmayan ı geçtim zaten kurumsal olmayanların çoğu kullanmıyor (GETİR vs hariç ) . Motosikletler yola uygun değil. Lambalar, sinyallar vs
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl ki otobüs, taksi, kamyon vs ticari amaçla araç kullananlardan bir sürü yeterlilik aranıyorsa kuryeler için de aranmalı. Psikoteknik, src vb olmalı. İşini hakkıyla yapanın kazancı artsın, hakkıyla yapamayan da yapmasın.

Kask kullanmayan ı geçtim zaten kurumsal olmayanların çoğu kullanmıyor (GETİR vs hariç ) . Motosikletler yola uygun değil. Lambalar, sinyallar vs
    kurumsallarda bile plakasızlar çokca görüyorum, aynana vurup kaçsa bulma şansın yok gibi bir şey...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Denetleniyor abicim merak etme. Kaldı biz bu işi hakkını vererek yapıyoruz src psiko hepsi tam kaldı ticari ruhsatlı kutu işli olmayan motorlar hepsi men ediliyor. Diğer belgeler bile soruluyor biz zamanında bu düzenlemeler gelsin naylon poşet motorcular türemesin diye ne mücadele ettik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Flood olacak ama buna katılıyorum ama son denetimlerde acımıyor lar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler